73
  • k0zi
    #33
    Sose értettem ezt, hogy minek vitázni azon melyik jobb melyik a rosszabb. Mindenki vegyen azt amit akar.
  • dez
    #32
    OK, nem vírus, hanem egy hülye piramisjáték beszervező szöveg (.doc egy 66K-s zip-ben), viszont ezt az email-címet tényleg senki más nem ismeri, sosem használtam még.
  • dez
    #31
    és házigazdái
  • dez
    #30
    Júj, de poénos itt valaki, hogy vírusokat küldözget... Nem nyert... És az a helyzet, hogy ezt az email címet kizárólag ide használom, és csak az SG szerkesztői számára hozzáférhető...
  • dez
    #29
    Illetve fx-ek (és más kérdés, hogy fx5200... stb.).
  • dez
    #28
    Tudom. De azt nem, hogy hogyan jutottál arra a következtetésre, hogy szerintem az fx5200 jó... (Az más kérdés, hogy jobb, mint a 9200.)
  • Terra
    #27
    Ezzel csak azt akaorm mondani, hogy szerintem ez egy kétségbeesett próbálkozás az Nvidia részéről...

    Nem kellett volna...

    Most sikerült egy jó kártyát csinálniuk ( messze jobb mint az előző FX széria volt, a maga idejében), de nem így kellene reklámozni, hogy közben a másikat lejáratjuk....

  • Terra
    #26
    Lol, csak nézzétek meg a kapcsolódó cikkeket...

    sok minden kiderül...


    · 40 százalékkal nőtt az ATI bevétele (2003. december 22.)

    · Az ATI végül csak megelőzte az NVIDIA-t (2004. január 30.)

    · Drasztikusan csökkent az Nvidia nyeresége (2004. augusztus 6.)




  • Garfield
    #25
    Banyek, mit kell ennyit vitázni???

    A bemutatóból kiderül, hogy aki D3-mal akar játszani, vegyen Nvidiát. Aki más játékokkal is, az Atit.
  • Zsoldos
    #24
    ja megse, a x700-t mashogy hivjak :D
  • Zsoldos
    #23
    hm..
    fx5200 olyan aranyban veri az x700pro -t (ami amugy a 9800 szintjen van), hogy szerintem meg az x800 -t is lenyomna siman :D
    nagyon brutal. A lentebbi tablazat is brutal a 2-1 -hez adatokkal.
  • asas
    #22
    Az egyik reklámfilmjükben az fx szériáról megakarta magyarázni az nvidiás ürge,hogy egy egész szerverszoba számítási teljesítményét zsúfolták bele a csipbe.Ezek után nem csodálkozok semmin.
  • Zsoldos
    #21
    mondjuk 10-bol 9 fogorvos is megmondja neked, hogy az fx, mint dx9 kartya nem sokat er. Ennek semmi koze ahhoz, hogy a q3-t gyorsan viszi.
  • [HUN]PAStheLoD
    #20
    szerintem nagyon szép a színvilága a képeknek .. mást nem érdemes megemlíteni róluk ..
  • janos666 #19
    De egész szép háttérszínt használnak a prezentációkhoz.
  • janos666 #18
    [tanácstalan]
  • tajfun
    #17
    Sztem a lejarato iromany elkeszultehez nem sok koze volt a valosagalapnak, ha nem lett volna, akkor is elkeszul, igy max veletlen szerencsejuk volt. :)
  • DW
    #16
    Nem azért, de meddig tart egy ilyen dokumentumot elkészíteni? Nem sokáig, főleg nem annak, aki remekül tud prezentációt csinálni. Én már nem hiszek az ilyenekben. Különbenis, aki hisz ezeknek a képeknek, az hülye. Valakinek az az érdeke, hogy vitákat robbantson ki, a sok láma meg bedől.
  • Cat #15
    az egyik slideból tökéletesen látszik az nvidia taktikája: a várhatóan nagy sikerek mögé odaállni pénzzel/marketinggel, optimalizáltatni a saját kártyákra, és utána jól szertekürtölni hogy az az egytucatnyi játék milyen jól megy nvidia terméken, és mennyivel jobb az atinál
    Én ugy látom hogy ezzel szemben az Ati valódi teljesítményt nyújt

    Ugyan az nv módszere számomra unszimpatikus, de mint látjuk, mindkét technika müködik.
  • Borg
    #14
    Én is erre gondoltam.
    A játékokban meg olyan teszteket csinálnak, amilyent éppen akarnak.
    Leveszik szépen performance-ra a mipmap meg a többi beállítást, az ATI-ra meg rátolják qualityre, meg esetleg szűrőket is, és kész az eredmény. Sőt, még ezt sem kell megtegyék, mert egy grafikonba azt irnak be, amit akarnak.
    Szal ezek teljességgel nulla információtartalommal bírnak, és abszolút nem nevezhetőek felhasználható bizonyítéknak.

    Emlékszel még? "Az NV30 2-2.5x gyorsabb lesz, mint a 9700PRO..." És milyen igazuk volt... vagy nem? Ezt is az nvidia mondta.

    Szó sincs egyiknek sem a pártfogásáról, de míg az egyik az elmúlt 2 év alatt teljesen eljátszotta a hitelét, valótlan vádasokdással, csalással, és szarabbnál szarabb termékekkel, a másik szép csendben versenyképes termékeket dobott piacra, amelyek nem csak a cég saját PR anyagaiban teljesítenek jól. (és itt szó sincs a GeForce6 szériáról)

    Szal asszem semmi furcsa nincs abban ezekután, hogy egy, az nvidia háza tájáról érkező, _spekulációkra, és bizonyítatlan adatokra épülő_ "dokumentumnak" bármiféle hitelt adjak. Ennyi.
  • dez
    #13
    SzVSz az egyedüli állítás, ami valóban gyenge lábakon áll, az a The Inquirer cikke alapján állított nem-megfelelés a PCI-E szabványnak. Ez egy kicsit erős.
  • dez
    #12
    A játékokkal (nem csak a Doom3 szerepel ott, tehát a cikk eleve elferdíti a tényeket...) végzett tesztek eredményei valótlanok? Nem lassabb a 9250, mint a 9200, és így tovább? Azt ATI pontatlannak nevezi, nem valótlannak.
  • dez
    #11
    És nem az első eset, hogy az ATI ugyanezt csinálja... És miért is valótlan állítások? És miért van az, hogy ti mindíg és csakis az ATI-t véditek minden körülmények között...?
  • Borg
    #10
    Bocs, azért egy különbségre felhívnám a figyelmedet.
    Azokban a dokumentumokban, amelyben az FX-ek hibájára hívta fel az ATI a figyelmet, egyetlen valótlan állítás sem volt. Amiről szólt, abban teljesen igaza volt, és ezt minden más, független teszt is alátámasztotta azóta. (However, ennek ellenére semmivel sem volt kevésbé gerinctelen próbálkozás, mint az nvidia dokumentumai, ez tény.)

    Ezzel szemben az nvidiának ez már a második olyan dokumentuma, ami alaptalan spekulációkkal próbálja elbizonytalanítani a piacot, és valszeg az elsőhöz hasonlóan kiderül majd, hogy semmi valóságtartalma nincs.
  • Borg
    #9
    Elkezdeni? Ez már nem az első eset, hogy valótlan állításokkal próbálnak vásárlókat az ATI ellen, avagy a maguk oldalára fordítani.

    Egy-egy ilyen pletyka felröppentése pont elég ahhoz, hogy a hozzá nem értő vásárlókat elbizonytalanítsa.
    A kártyák működésével, és tudásával kapcsolatos paramétereket meg egyátalán nem nehéz úgy elferdíteni, hogy egyből ráharapjon az nv/ati-fan közönség.
  • dez
    #8
    Esetleg sárral.
  • dez
    #7
    A legjobb védekezés a támadás... Nem vagyok nV fanatikus (most is ATI-m van, mindíg azt veszem, ami a legjobb, és utálom, ha bárki manipulálni akar), de megkérdezném, hogy nem azzal gerjeszt valaki indulatokat, hogy emlegeti azokat olyan anyagokkal kapcsolatban, amit nem a nyilvánosságnak szántak, és amilyen anyagokat maga is készít néha? Legutóbb kb. egy éve kerültek nyilvánosságra hasonló, de az ATI-tól származó anyagok, amikben egy még meg sem jelent DX9 játékkal végzett FX-es tesztek eredményeivel bizonyították, hogy azok milyen rosszak. Arról nem beszéltek, hogy korábbi játékok esetén akár gyorsabbak is lehetnek, mint a hasonló kategóriás ATI.

    Valaki nagyon azt akarja, de ne indulatból ítéljetek...
  • Zsoldos
    #6
    Nem biztos, hogy ok csinaltak.. Vegulis ha az lenne a dolgom, hogy lejarassam magat az nvidiat, lehet vmi ilyesmit csinalnek en is. Mert ezzel szerintem ok szivnak a legnagyobbat
  • Yv@n
    #5
    Hmm. Nem fogynak úgy az nvidia kártyák mint szeretnék? Ideje elkezdeni szarral dobálózni?
  • Dr DeViLKiNG
    #4
    a doom3 as eredmények meg amik a képen vannak, enyhén szólva nem valósak ^^
  • SirBubu
    #3
    lol az egész...
  • Zsoldos
    #2
    loller :)
  • Dr DeViLKiNG
    #1
    hát ez nevetséges ^^

    "a Doom III alatt jóval szerényebb teljesítményt nyújt, mint a GeForce 6600 GT"

    talán mert nvidiára lett optimalizálva? faszlámák...