1224
39907001nz.jpg
  • Seten
    #1024

    Jó volt a T-1 sztorija és eredeti?

    Háát Asimov, Èapek és Bradbury után nem mondanám túl eredetinek, ráadásul elég kiszámítható volt végig.

  • Seten
    #1023

    Nem, ugyanis nem a detonátort tartotta a kezében hanem egy nehéz makettdarabot amit később ráejtett a kapcsolóra (ami egyénként egy Claymore-detonátor volt amit a kommandósok is ismernek).

  • Blasta
    #1022
    levegőben=légtérben
  • Blasta
    #1021
    Egy nukleáris atomháború után annyi a por a levegőben, hogy nincs nappal, csak éjszaka/szürkület. Ez a válasz arra, hogy 2029-ben (az akkori jüvőkép szerint) miért volt éjszakai harc.
  • boomsly
    #1020
    Na igen.
    Ezért kell olvasni is.
    Látom itt mindenki elakadt az éjszaka vagy nappal kérdésén.

    Annyiszor hivatkoztam már a könyvekre, hogy mostantól mindenkinek kötelezővé teszem!
    Miért éjszaka? Ha azt mondanám, hogy 2029-re nincs éjszaka és nappal?
  • sandor8206
    #1019
    hát az lett volna a filmen a korona, ha Arnie felpattan egy mototermire és azzal kergeti JC-t :-D
  • sandor8206
    #1018
    ja persze :-)
  • spike0007
    #1017
    A Harvester nem lopózott hanem a begyüjtő repcsi vitte oda. Mikor leszállt róla azt már hallották ahogy rengett a föld de akkor már késő volt.
  • pauly
    #1016
    Szerinted ha megpróbálják kivenni a kezéből,akkor nem robbantja fel velük együtt?
  • kill3r21
    #1015
    Az elsö infrán látó robot az a 800as ahogy nézem, és ez korrekt, hogy nappal zuznak, mivel még nincsenek 800asok! Egyébként azon fentakadni hogy a termi miért dobálja connort, meg hogy a kezébe kerül a fegyver miért dobja el, feles fentakadni, ilyenek voltak a t2öben is.....
    pl mikor myles tartja a detonátort, ott a katona és mondja neki hogy nemtudja hogy meddig birja még tartani, erre a katona megszolal hogy kifelééé, mennyivel eccerübb let volna kivenni a kezéböl nem?!
    Szal kár ilyenen fentakadni :)
  • Petyus_
    #1014
    Na végre! =) Akkor:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    >>>1; Most Marcussal akkor mi van, gép vagy ember? Ennyi éven keresztül miért nem rohadt el? Ott fekszik szabadon! Tartósítva lett? A szervei működnek vagy nem? Ha igen, hogyan tudnak tovább működni pl: a szíve amikor szétkapja az érhálózatát is az akna? Ha nem, akkor hogy lesz jó JC-nek a szíve?

    Részben gép, részben ember. A beszivárgó első típusa, mert Skynet bácsi ekkor még nem tudott élő szövetet rakni a fémvázra, csak a gumiborításúak jöttek még ki ekkor "újdonságként". Hogy miért nem rohadt szét: jó kérdés, de ha elfogadjuk az MI létezését, akkor szerintem ezen is túl tudunk lendülni. Szerintem egyébként sokkal könnyebb elképzelni ennek a testnek a működését, mint a T1-T2 terminátoráét. Nem is beszélve a T-1000-ről, ami higanyból tök emberi (izzad, stb.).

    >>2; Marcus titkolt célja Connor/Reese elkapása, elég nagy mákja volt, hogy Reese-szel találkozik először egy kietlen világban, elmehetne magánnyomozónak csak sétál egyet és azzal találkozik akit keres.

    Jó, ez egy film... egyébként meg elég közel volt a Skynet R&D létesítmény, ahonnan kijött ahhoz a városhoz, ahol Reese meg a kiscsaj lakott egyedül.

    >>3; Mototerminátoron USB-bemenet? Gyere hackelj meg felirattal?!

    A mototerminátor überbéna, de a csatlakozó lehet pl. azért, hogy a humanoid terminátorok (T-600-ak) motorozzanak rajta, mint Connor. Így veszik át az irányítást pl. Vagy az egy BIOS-frissítésre használt szervízcsatlakozó. =)

    >>4; Motorterminátoron, kormány, gázpedál, fék, stb.? A lényeg felpattan egy ember rá és simán elvezeti? Figyelmes ez a skynet.

    Ld. fenn. Arnie is ügyesen motorozott a T2-ben. Tök logikus, hogy a humanoid terminátoroknak van egy gyors járműve, amivel üldözhetik az embereket. Viszont ha van motor, akkor az egyben miért ne lehetne önjáró, Skynet belepakolja a chipet, és kész.

    >>5; Kibontom egy gép oldalát egy fejszével? Nem csoda, hogy veszíteni fog a Skynet!

    Az laza volt. :P

    >>6; A 2. részben Arniet folyékony olvadt fémmel nyírják ki, itt nem!

    Nem volt olyan nagy a hőfok, más szilárdságú fém volt, stb.

    >>7; Marcusnak amikor földbe döngöli a Harvester + pattog a vízen mint egy kavics és túléli. Eszébe se jut, hogy mi fasz van most?

    Gondolom elég nagy sokk volt neki az az új világ, ahova cseppent, azt hitte, szerencséje van.

    >>8; Nappal vándorlunk mert a gépek sötétben is látnak, kb. 10 percre rá a filmben tábortűz mellett beszélgetünk, mert az olyan romantikus.

    Tözet muszáj rakni, mert gondolom, a nukleáris sivatagban nincs túl meleg éjjelente. Meg a tűz fényt is ad, ami némileg semlegesíti az infralátás előnyét a koromsötéthez képest.

    >>9; Elképzelem a jelenetet amikor az 50 tonnás Harvester odalopódzik lábujjhegyen a benzinkúthoz, hogy ne vegyék észre 50 m-ről a lépteti dübörgését, hogy meglepi legyen

    =))))))))))))))))))))))))))

    >>10; Marcus szétveri a gazfickókat, semmi extra, utána azért még állja a sarat egy T-800-al is. A fickók akik egy kis pipihúsra vártak ezentúl csak szívászállal kéne enniük a húslevest, nem még könyörögni + nem csak nagyon nézni amikor állon vágom a Marcus gyereket, az meg csak szintén nagyon keményen nézz, hanem darabokban összeszedni azt ami a öklömből maradt, de egy minimum ordítás, fájdalom elvárható lenne, ha telibe állon vágok egy Terminátort

    Lehet, hogy nem volt akkor még tisztában a saját erejével, nem tudott akkorát ütni, ez szerintem nem olyan nagy hiba.

    +1

    >>11; Skynet nem egy full inteligens, szuper MI, hanem egy hülye picsa. Mert amit leművel a filmben már tök sajnálom. És persze nem azzal van a baj, hogy a ellenállók nyernek, hanem azzal hogy hogy nyernek! Skynet központ 1-2 robot szaladgál és akarja kinyírni JC? Eleve miért nem darálták már be Reeset? Stb.

    Skynet egy hülye picsa, igen. Miért gyárt "félelmetes" csontvázterminátorokat, stb. Ezen nem értem, miért kell fennakadni, Skynet nem egy sakkprogram, hanem egy öntudatra ébredt akármi. A T1000 sem mindig a leghatékonyabb módokon dolgozott.
  • spike0007
    #1013
    Nekem csak egy gondom volt a T1-2-vel annak ellenére hogy mindkettő nagy kedvencem. Hogy éjjel harcolnak benne az emberek a gépekkel (a 3-ban is)holott a gépek éjjel százszor jobban látnak és simán kivégeznék az összes embert mivel vaksik vagyunk a sötétben hiába használnánk éjjellátót a gépek akkor is jobban látnak. Nappal viszont az emberek is jól látnak. De ez mivel jól mutatott hogy éjjel harcoltak egyfajta cool faktor lehetett a filmben.
  • Willenbrock
    #1012
    Azért az T1-nek jó sztorija volt-elég eredetinek számított.A kivitelezés és a hangulatteremtés pedig klasszikussá tette.
  • RelakS
    #1011
    Ja, az elég idétlen volt :D
  • sandor8206
    #1010
    mototermikkel sem az a baj, hogy vannak (sőt) csak nem kellett volna, hogy JC felpattanjon rájuk és farolgasson :-)
  • RelakS
    #1009
    Most speciel nem a szabadtéri tűzrakásra akartam utalni
  • sandor8206
    #1008
    A többi T filmben hol vannak ekkora zöldségek?
  • RelakS
    #1007
    Épp azt mondom, hogy ha már ekkora zöldségek vannak benne, akkor a T4 egyes furcsaságain sem kéne kiakadni, mint pl a motorokon.
  • sandor8206
    #1006
    nézted a filmeket vagy csak láttad.
    Remélem tudod miért ember alakúak a t-800 termik?! Cickánnyal, hogy találod meg az embereket?
    Kb. ennyit tudtak, hogy hol élt, melyik városban S.C. Nem hogy kép róla. A saját fiának is csak egy volt róla!
    Az egész Terminátor filmeknek a lényegét nem fogod fel, ha ilyen dolgokat feszegetsz, hogy miért 9 hónappal a születése elé küldték a termit. A VÉGZET!
    Persze amit említettem én is mondtam, hogy csak szőrszálhasogatás, de azért várnám megnyilvánulásodat mondjuk az 5, 7, 8, 9 pontokkal kapcsolatban is ha már annyira , mi az hogy meg ennyi erővel, ezek az igazán nevetséges bukfencek.
  • zvaragabor
    #1005
    Az ciki.
  • RelakS
    #1004
    És mekkora szar, mikor az alvó bandára ráborítják a kérót, nem? :]
  • zvaragabor
    #1003
    Mert este nem flangásznak az emberek, este elbújnak, és alszanak.
  • RelakS
    #1002
    Kifejtenéd, hogy hol baxta el?

    Egyébként meg ja, ha éjjel nagyobbak az esélyeik, miért nem akkor mennek begyűjteni? :D
  • spike0007
    #1001
    Nappal van igen mivel nappal egyenlőek az esélyek a termikkel szemben mivel éjszaka Ők vannak előnyben. Ezt Cameron anno elb*szta. De nem számít ettől még Cameron rulezz!:)
  • spike0007
    #1000
    Szerintem is!:)
  • lord nihilus
    #999
    jaja :D
  • RelakS
    #998
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Arnie-t olvadt fémmel nyírják ki
    Ja, de ha jól emlékszem, nem azonnal hatott a dolog, mert még bemutatott a fiatal Connornak.

    Mi az, hogy USB a motorminátoron, meg el lehet vezetni?
    Ilyen erővel az első film:
    1: mi az, hogy ember alakú terminátor? Legyen akkora, mint egy cickány, berobog a legzsúfoltabb helyekere, bumm
    2: mi az, hogy nincs képük Sarah Connorról? Azt persze tudják, hogy hol él, és a barom konzervdoboz még jól fel is hívja magára a figyelmet a csajok gyilkolászásával
    3: mi az, hogy az emberek vezérének a születése elé kb 9 hónappal küldik vissza a masinát? Küldték volna vissza a gyerek Sarah-hoz. Vagy Sarah anyjához. Esetleg nagyanyjához, és akkor még az is gond lett volna, hogy ugyan mivel támadja meg a T800-at a visszaküldött ember

    Szal vannak itt érdekes dolgok, nem mindenen kell felhördülni, és nem kell az elődöket sem az egekbe magasztalni.
  • RelakS
    #997
    Nem tudom, miért kell lehúzni ezt a filmet. Egész jó volt.
    Bár
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    elmondják, hogy infrával rohangálnak a terminátorok, és éjszaka aktívabbak, erre az összes akció nappal van, meg tüzet raknak a szabadban.


    Valaki írta, hogy anno az volt a jó, hogy egy terminátor jött, és attól fosni kellett, meg csak genya trükkökkel lehetett kicsinálni
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Mintha elmondanák, hogy a T600-ak kissé ostobák, meg egy késsel súlyos egyensúlyzavart lehet náluk okozni. Ettől függetlenül egy komplett forgózsámolyt kellett a nyakába dobni, hogy leálljon...
    Aztán meg jött "Swarci"... Na, az a T800 viszont alkotott rendesen, szóval nem értem, mi a gond
  • spike0007
    #996
    Nekem pl. nagyon bejött, T2 után kedvencem, más közepesre értékelte, megint másnak nem tetszett, de van olyan is akinek ez lett a legjobb rész. Ahány ember annyi reakció.:)
  • spike0007
    #995
    Sok embernek tetszett. De nem tetszhet mindenkinek. Mint ahogy az összes filmmel így van ez.
  • zvaragabor
    #994
    Hopp, elírtam, Kate akart lenni az a Sarah. :)
    És igen, az a bazi nagy teliberobbantó a harvester. :)
  • ajem kisa
    #993
    Noen nemtudom :)
    aki a benzinkutnal teliberobbant es lovoldozott, ha ez a harvester akkor: jah!:D
  • zvaragabor
    #992
    Hát Sarah valóban nem sokat szerepelt. Négykarú robot? Már mint a harvester(arató)?
    Aha:)
  • ajem kisa
    #991
    deee amikor kacsazott akkor kesobb hason fekve hevert a koves vizparton eszmeletlenul! :P
  • sandor8206
    #990
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    1; Most Marcussal akkor mi van, gép vagy ember? Ennyi éven keresztül miért nem rohadt el? Ott fekszik szabadon! Tartósítva lett? A szervei működnek vagy nem? Ha igen, hogyan tudnak tovább működni pl: a szíve amikor szétkapja az érhálózatát is az akna? Ha nem, akkor hogy lesz jó JC-nek a szíve?

    2; Marcus titkolt célja Connor/Reese elkapása, elég nagy mákja volt, hogy Reese-szel találkozik először egy kietlen világban, elmehetne magánnyomozónak csak sétál egyet és azzal találkozik akit keres.

    3; Mototerminátoron USB-bemenet? Gyere hackelj meg felirattal?!

    4; Motorterminátoron, kormány, gázpedál, fék, stb.? A lényeg felpattan egy ember rá és simán elvezeti? Figyelmes ez a skynet.

    5; Kibontom egy gép oldalát egy fejszével? Nem csoda, hogy veszíteni fog a Skynet!

    6; A 2. részben Arniet folyékony olvadt fémmel nyírják ki, itt nem!

    7; Marcusnak amikor földbe döngöli a Harvester + pattog a vízen mint egy kavics és túléli. Eszébe se jut, hogy mi fasz van most?

    8; Nappal vándorlunk mert a gépek sötétben is látnak, kb. 10 percre rá a filmben tábortűz mellett beszélgetünk, mert az olyan romantikus.

    9; Elképzelem a jelenetet amikor az 50 tonnás Harvester odalopódzik lábujjhegyen a benzinkúthoz, hogy ne vegyék észre 50 m-ről a lépteti dübörgését, hogy meglepi legyen

    10; Marcus szétveri a gazfickókat, semmi extra, utána azért még állja a sarat egy T-800-al is. A fickók akik egy kis pipihúsra vártak ezentúl csak szívászállal kéne enniük a húslevest, nem még könyörögni + nem csak nagyon nézni amikor állon vágom a Marcus gyereket, az meg csak szintén nagyon keményen nézz, hanem darabokban összeszedni azt ami a öklömből maradt, de egy minimum ordítás, fájdalom elvárható lenne, ha telibe állon vágok egy Terminátort

    +1

    11; Skynet nem egy full inteligens, szuper MI, hanem egy hülye picsa. Mert amit leművel a filmben már tök sajnálom. És persze nem azzal van a baj, hogy a ellenállók nyernek, hanem azzal hogy hogy nyernek! Skynet központ 1-2 robot szaladgál és akarja kinyírni JC? Eleve miért nem darálták már be Reeset? Stb.

    Sok persze szőrszálhasogatás, de 1-2 zavaró hiba tényleg odabasz. Nekem ezekkel nem is sok bajom van, hanem a karakterek és értelmes párbeszédek, zene hiányával + sztori kidolgozatlanságával.
  • ajem kisa
    #989
    najo segitek uccso sorban az "tsikszemu asszonka", a tobbi szerintem ekezettel ertheto lenne, de sajnos ebben nemtok segiteni! ;)
  • zvaragabor
    #988
    Ennek a hozzászólásnak még párszor neki kell indulnom, hogy megértsem.
  • ajem kisa
    #987
    Szerintem is van valami gaz ezzel a filmmel...
    Nekem a terhes no nagyon nem jott be, szerintem valami dekorativ hendikep is jobb lett volna...:p
    Aztan meg a negykaru robot aki ugy nyogott, mint a tomkruzos filmben a poliplabu emberirtojarokeloverspriccolo robot...aki amugyis akkora volt, hogy meg binl aden sem tevesztett volna el, eshogy itt is televolt "jujj, epphogy" es "gyaaaa, ezt meguszta vaze", mint a prizon brekben, szal nekem oan kozepes, me ugye ottvoot az a jou tsikszeu asszonka!:D
  • Lantee
    #986
    Tudom, itt nem valami mérvadó (mert itt semmi nem az):
    IMDb - 7.2/10 31,892 votes
    Tehát azért pár embernek csak tetszett...rajtam kívül is.
  • sandor8206
    #985
    "...Aki meg egy TERMINATOR című filmtől világmegváltó gondolatokat, Oscar-díjas alakításokat, és tökéletesen kidolgozott sztorit vár, az meg is érdemli, hogy csalódjon..." ehhh, kegyetlenül nem vagy képben! Ki várta el ezt? De, hogy legalább minimálisan működjön egy film, sztem nem lenne baj.
    Szóval örülők, hogy tetszett valakinek, de nagy átlagban sztem nem, ennyi.