1224
39907001nz.jpg
  • SovereignX
    #1184
    Az azért Terminátor hogy belekalkulálja a fegyver pontatlanságát. Na de mindegy.
  • Seten
    #1183
    De nem is lehet vele pontosan lőni. :)
  • SovereignX
    #1182
    :)
  • Shep
    #1181
    Értem én, csak ez túlságosan magas labda volt ... :)
  • SovereignX
    #1180
    Hát... azért egy gatling az szórja a golyókat. Így nem kell mesterlövésznek lenni.
  • Shep
    #1179
    Ha még soha nem lőttél honnan tudod, hogy eltalálnád őket? :)

    DVD megjelenésről lehet már tudni valamit?
  • zvaragabor
    #1178
    Meg a T-600-asok is, csak azok még korai beszivárgók. Gumibőr ezért volt rajtuk. És igen, a cipős gatyás egyed több mint valószínű, hogy gumibőrös volt. :)
  • SovereignX
    #1177
    A T-800as Alfák a beszivárgók.
    Bár voltak gumibőrös egységek is. Lehet pont ezek voltak a 600asok.

    Még egy vmi ami az előbb nem jutott az eszembe. Miért volt nappal meg éjszaka? Egy globális atomháború után annyi por kerülne a levegőbe, hogy a napot minimum jó pár évtizedig nem látnánk. Ez jól benne volt a könyvekben is. Meg régebben itt az sg-n is volt egy cikk pont erről a nap eltakarásos porfelhős dologról.
  • zvaragabor
    #1176
    "A másik a T-600al kapcsoltban. Miért volt rajta cipő? Meg egy rongyos nadrág? Fázik? "
    Azért, mert az az egység egy infiltrator (beszivárgó) egység. Érdekes lenne, ha kikandikálna a fémláb, miközben épp beszivárog. :)
  • SovereignX
    #1175
    Én most néztem meg a filmet. Úgy összességében nem volt rossz. Legalább is ha úgy gondolok rá mint egy filmre amiben robotok és emberek küzdenek és nem úgy mint egy Terminátorra.
    Az engem is zavart amit már korában is írtak, hogy túlságosan is épségben maradtak a dolgok. Az oké, hogy L.A. romba dőlt. De repterek? Röpképes A10sek, Hueyk. Hát...
    Hogy azt a T-600ast nem is említsem. Ezek elvikben űberfasza halálosztók. Ám egy elcseszett gatlingel sem tud lelőni 2 embert 100 méterről. Én aki soha az életben nem lőttem eltalálom őket. Nem még egy gép aminek tökéletes célkövető rendszere kell, hogy legyen.
    A másik a T-600al kapcsoltban. Miért volt rajta cipő? Meg egy rongyos nadrág? Fázik?

    Nem tudom de néhány könyvet igazán elolvashattak volna a terminátor világából. Ha az alapján dolgoznak máris sokkal érdekesebb lett volna. A filmben túlságosan is egyenrangú ellenfélnek tüntették fel a gépeket akikkel fényes nappal szemtől szemben egy M-16osal szembeszállhatok.
    A dolog sokkal inkább hasonlítana arra - csak hogy az időutazást is említsem - mintha vissza küldenénk az USA teljes haderejét mondjuk i.sz. 200ba és ráuszítanánk őket a Római birodalomra.
  • boomsly
    #1174
    Igen, tényleg alacsony a költségvetése. Összesen vagy 4 helyszín az, ami megjelenik a filmben, de a feszültség állandó.
    Fail Safe
  • Seten
    #1173

    Nagyon jó! Méghozzá úgy, hogy valami iszonyat alacsony költségvetésből készült.

  • Papa01 #1172
    A Dr. Strangelove nekem is nagy kedvencem!! :) A Bombabiztos című filmet viszont nem ismerem, jó film?
  • boomsly
    #1171
    Nem egy ilyen film foglalkozott már ezzel a dilemmával, hogy vajon ki is adhatta ki a támadási parancsot nukleáris csapásra.
    Lásd: George Clooney- Bombabiztos, Kubrick- Dr. Strange Love
  • Papa01 #1170
    Seten: Köszi a képet, én emlékeztem rosszul... :)

    Prof William: Szerintem is ez lenne a logikus, a Skynet szemszögéből.. :)
  • Prof William
    #1169
    Skynet elég sok nuket tudott irányítani azon bizonyos napon. A saját maga által kilőtteken kívül elég volt sztem a hadvezetés nevében tűzparancsot küldeni a silók, bombázók és a tengeralattjárók legénységnek akik automatikusan kérdezés nélkül végrehajtják a parancsot. Szívás lehetett...

    Gondolom aggályos lett volna ha amcsi célpontok ellen kell emberi tényezőt használni ezért sztem az emberekkel a tengerentúlt lövette míg a saját vezérlésű nukekkel a helyi veszélygócokat iktatta ki amik esetleg az ellenére lehettek, vagy megmagyarázhatták volna a szitut. Persze a tengerentúlról is jött válaszcsapás ami valószínűleg már csak hab volt a tortán. Aztán esetleg még szétlőtte azokat a nagyobb városokat amik megúszták a válaszcsapást.
  • Seten
    #1168

    Az 50 Mt-s Cár:



  • boomsly
    #1167
    A bomba neve volt cár, de igazából semmi haszna nem volt. Ezért is nevezték cárnak.

    Egy a lényeg: az atombomba nem játék! Nem gyerek vagy eszement diktátor esetleg vírusos védelmi rendszer kezébe való!
  • r4pt0r
    #1166
    Ha jól tudom a világ legnagyobb atombombáját hívták cárnak (amit ügye az Oroszok csináltak)
  • Papa01 #1165
    A hajó neve volt Cár.. :D
  • Seten
    #1164
    Amúgy melyik cár idejében voltak már atombombák? :)
  • Seten
    #1163

    Csak hogy a nukleáris készültség (járőrözés) a hidegháború idején volt divat.
    Miután mondják is a filmben, hogy Oroszország már szövetséges, így még inkább kizárnám.

  • Papa01 #1162
    Sőt!

    Az oroszoknak volt egy olyan tervük, hogy építenek egy nagy hajót (a nevére nem emlékszem, talán Cár)amit telepakolnak atombombával és teljesen automatikusan emberi felügyelet nélkül, ha érzékelte volna a sugárzás drasztikus emelkedését (atomháború kitörését) magától mondta volna azt hogy: BOOOOM!!!
  • boomsly
    #1161
    Azok a bombázók, amik a földön vannak és atom csapásra létrehozott egységben szolgálnak FOLYAMATOSAN fel vannak töltve fegyverzettel!
    A földön is, levegőben is járőrözés közben.
    Bevett gyakorlat volt, hogy az amerikai bombázók minden reggel megpakolva atommal elindultak orosz célpontok ellen és egészen addig mentek, amíg megkapták a megfelelő jelet a visszatérésre. Ha nincs jel, tovább mennek és ledobják a bombákat. Kész téboly volt.
    A rakétasilók személyzete a mai napig arra vannak kiképezve, hogy kérdés nélkül a parancs fogadása után 3 percen belül kilőjék amijük van.
    Az "első csapás" tengeralattjárók csak azért járőröznek, hogy időben ki tudják lőni rakétáikat. Semmi más feladatuk nincs. A mai napig.
  • r4pt0r
    #1160
    De azok a bombázók amik nincsenek a levegőben szerintem nincsenek felszerelve atomfegyverrel, így megint ott tartunk hogy a Skynet nem tudja maga sehova se szállítani. Csak azzal tud kezdeni valamit, ami össze van kötve a rendszerrel.

    Lehet hogy van rengeteg atomfegyver, de ezeket nem lehet azonnal beüzemelni/eljuttatni a célhoz.

    Ha szigorúan nézzük, akkor a Skynet elsődleges célja az atomtámadással 2 célja volt annyi embert elpusztítani amennyit tud (itt a városok lebombázása a célravezető, arra nincs elég atom hogy minden egyes km2-re ledobjon 1et), és minden olyan katonai/civil objektum lebombázása amely a későbbi ellenállást segítheti.

    De persze ez csak 1 vélemény, egy olyan embertől akinek bejött a T4 film. Hibákat én is találok benne, de ha akarok az egész T1/T2ben is találok ugyanennyit. :D
  • Papa01 #1159
    Seten:Ebben igazad van (Bár az általad említett ICBM között több olyan is van amelyre több robbanófej is szerlehető, ha jól emlékszem akár 30 is, más - más célponttal.),de szerintem nem csak ICBM-ekben gondolkodhatunk, hiszen a Terminátor is mondta z első részben, hogy " a lopakodó bombázók pilóta nélkül indulnak bevetésre...", tehát taktikai atomfegyverek bevetése is szóba jött.. azoknak a száma pedig kitudja mennyi lehet.. Érdekességképpen meg lehet említeni, hogy a hazánkban állomásozott szovjet MiG-21 vadászgépeket (!!!) is felkészítették (taktikai)atomfegyverek hordozására, bevetésére.

    Boomsly:
    Ez esetben én kérek elnézést, valóban félreértettelek. Bocsánat!

    Számomra a legfájóbb a filmeben továbbra is az Imposztor alapötletének ellopása volt. Néha úgy érzem, mintha az alkotók azt gondolnák, attól jó a filma ha telenyomják spec. effektekkel és jó nőkkel...

    De lehet csak én öregszem... :)

    Üdv: Papa01
  • boomsly
    #1158
    Papa egy kicsit félreértettél!
    Nem téged szóltalak le, hanem cinikusan azokat, akik már engem is megtaláltak, amikor pontosan ugyan azt a kritikát írtam le mint te!
    Teljesen egyet értek veled a filmet illetően, de az aknavetőből kilőhető nukleáris töltetet nem 120-as mortárból, hanem alvázra szerelt nehéz aknavetőből lehet kilőni.
    Ezeket az amcsik és az oroszok is egyaránt használták.
    180- 230 milliméterig bezárólag.
  • Seten
    #1157

    Na jó, de arról beszéltünk, hogy a tölteteket el kell valahogy juttatni a célba (egyik kontinensről a másikra).

    A tüzérségi eszközök hatótávja kicsi, és a repülőgépekről indított AGM rakétáké (nem légiharc - AA - hanem levegő-föld: AS) vagy cirkálórakétáké - pl Tomahawk - megint nem sok.

    Tehát (akár silókból, vasútról vagy téjékről indított) ICBM-ek szükségesek a közvetlen találathoz, pl Peacekeeperek, Minutemanok, Mustangok, illetve orosz SSBN-ek.
    Ezekből meg nincs annyi, ahány nukleáris töltet összesen.

  • Papa01 #1156
    Igen, ez teljesen így van, bár valóban vannak nagyon kisméretű "igazi" atomfegyverek.
    Pl: tüzérségi ágyúból kilőhető, vagy olyan légiharc rakéta, amely atomtöltettel rendelkezik. (A tömegesen behatoló orosz bombázók ellen.)
    De a legmeglepőbb számomra az aknavetőből kilőhető töltet.. (Ez szerintem az aknavető kezelőjét is megsugarazza.. ) Nyilván ezek - ahogyan írtad - nem több kilo/megatonnás töltetek.

    Emlékeim szerint vagy az Aranysasban, vagy ennek elődjében a Top Gun-ban volt ezzel a témával kapcsolatban cikksorozat,abban olvastam.
    De az is lehet, hogy a Haditechnikában... nem emlékszem... :)

    Üdv:
    Papa01
  • Seten
    #1155

    Ha utánanézel megtudod, hogy ezek a "bőrönd-atombombák" - még mielőtt azt hinné valaki, hogy több kilo/megatonnás töltetekről van szó - nem mások mint az un. piszkos bombák.

    (Vagyis hagyományos robbanóanyaghoz hozzáadott sugárzó anyag ami a detonáció során porszerkezetű anyaggá válik. Ezt a port a lökéshullám, és a szél teríti ami által sugárfertőződhetnek az emberek.)

  • Papa01 #1154
    A "jó" szó kimaradt az előző hozzá szólásomból.. :)
  • Papa01 #1153
    :D :D Ez volt.. Elképzelem ahogyan bőröndök repkednek szerteszét..
    Nyilván, de itt eredendően arról beszélgettünk, van e vajon elég atomfegyver egy globális pusztuláshoz... (Mert a filmben ennek a nyomát hiányoltam.) És sajnos van.


    ui: Igen, én is utaltam rá azzal (a nagyotmondásra), hogy "Még ha ennek csak a fele igaz.. "

    Üdv:Papa01
  • r4pt0r
    #1152
    Igen csak a skynet nem tudja kilőni a táskákat. Meg azért mind az oroszok mind az amerikaiak szeretnek nagyokat mondani, azt se fogjuk megtudni mi az igazság. :D
  • Papa01 #1151

    "Pár éve egy orosz politikus t, hogy a hidegháború alatt kb. 150 db bőröndbe épített atombombát gyártottak. A Szovjetunió széthullása után pár évvel már csak kb. 78-ról tudtak elszámolni.
    Hát a többi hol van?"

    Ezekhez nem kell hordozó...

    Még ha ennek csak a fele igaz.... gondolj bele egy ilyen bőrönd mit képes művelni... Ne tudjuk meg sohasem.

    Üdv:
    Papa01
  • Seten
    #1150

    Milyen célzás? Először is hordozó kell a robbanófejnek! Nem adhatod fel légipostán. :)

  • r4pt0r
    #1149
    Hát gondolom az ilyen ismertető filmek mondanak hülyeséget, mert szerintük maga a készenlétben tartás hatalmas kiadásokba kerül. Akkor talán mégsem csak úgy vannak azt majd 1x jók lesznek.
  • Inquisitor
    #1148
    [URL=http://www.cyberdyne.jp/english/]Itt van az "igazi" Cyberdyne, igaz nem Systems, csak Inc. és csak 2004 óta léteznek. :)[/URL]
    Ellenben érdekes dolgokat fejlesztgetnek.
  • sandor8206
    #1147
    ilyen méretű hatású robbanófejnél, hidd el a célzás a legegyszerűbb.
  • sandor8206
    #1146
    persze elromlik
  • Seten
    #1145

    Nem az a lényeg, hogy hány darab van belőlük. Azokat célba is kell juttatni valahogyan.
    Nem tartozik minden egyes robbanófejhez (vagy legyen akár 8 db egy rakétán) egy ICBM. :)