663
  • Mustang2005
    #383
    Jó játék ez???
  • zoltang
    #382
    Nincs valahol egy leírás, hogy pl.: a T-55 esetén - ahol nincs lézertávmérő -, mi módon kell a célt eltalálni a játékban. Ahány lőszer annyi röppálya, a párhuzamosított géppuskával való belövés meg nem mindig tökéletes (és lassú). A T-72-nél van egy sor célzó/távcső mód (pagup/ pagedown) pl.: infra (2-3 db), mit mikor kell használni?
  • repvez
    #381
    Eddig valahogy én is igy csináltam, de ez nem volt célravezetö.Amit Bucser irt azt még nem tudtam kiprobáli, de sort keritek rá.
  • [NST]Cifu
    #380
    Lövés sorrend (nálam) T-72-nél:

    1.: Becélzod a célpontot.
    2.: Kiválasztod a lőszerfajtát (B és N billentyűk)
    3.: A távolságmérővel megállapítod a távolságod (jobb egérgomb vagy enter)
    4.: Betöltöd a lőszert (R billentyű)
    5.: Tűz!
  • zoltang
    #379
    Valakinek nincs meg a T-72 Balkans on Fire! 70 oldalas kézikönyve? (elektronikus formában)
  • zoltang
    #378
    Az cdgalaxisnál itt kapható BS, most melyi fajtába való? A 1.19-es demót megnézve, nem ájultam el. Különben is érdemes megvenni, ha nemsokára jön az SB2, ami szebb és jobb?
  • Bucser
    #377
    ahogy OFP-ben A dragunovval lőni lehetett van egy csúszka ami jelzi a távolságot azt kell használni. és a távolság függvényében módosítani a ballisztikai pályán.
  • Thanatos
    #376
    rosszul fogalmaztam, tudom hogy nincsenek, de nem is nevezhető katonaságnak szvsz ami bohockodás manapság megy :)
  • repvez
    #375
    Most probálgatom a Demot.Tudnátok valami hasznos tanácsot adni hogyan kéne célozni pontosan.Mert már 20-at rálötem egy tankra a gyakorlotéren mire eltaláltam.Hogyan kéne az elöretartást és a röppályát megválasztani a távolság függvényében?
  • Seaweed
    #374
    Tevedsz, de ebbe ne menjuk bele! Jokatonaban nincsenek erzesek!
    (Te voltal katona?)
  • Thanatos
    #373
    főleg aki csak kicsit is jóérzéső haditechnika mániás az messze elkerüli a honvédséget szvsz :)
  • Thanatos
    #372
    ott a pont, szvsz ilyen szempontbol a honvédség az utolso ahova értelme lenne menni, még az idegenlégióval is jobban jár az ember :P
  • bgabor
    #371
    Talán mert vécét pucolni otthon is tud. És ott még nem is ordibálnak vele.
  • Sanyix
    #370
    VBS az Operation Flashpoint játék utódja, katonai kiképző játék vagy mi.
  • Sanyix
    #369
    Minek VBS?? Hát akkor jön az ArmA abban elvileg minden benne lesz ami a VBS-ben (max a katonai titkok nem).
  • zoltang
    #368
    Elnézést a nem pont ide vágó kérdésekért.
    Az előzőekben belinkelt cdgalaxisnál kapható BS, most melyi fajtába való?
    Látok itt annyi fajtát ("sima" SB, SB PRO meg SB PRO PE stb.). Ki sem lehet igazodni. Mi az a VBS?
  • Seaweed
    #367
    Rohogni fogsz, de epp a minap merult fel bennem hogy lehet jo lenne (nekem)...anno mikor akartam nagyon nevetseges penzeket adtak, ez mostanra valamicsket megvaltozott...
    Mellesleg nekem nem hianyzik a katonasdi, csak szeretem a haditechnikat. Hulye vagyok tudom...pacifistakat meg kardelre hanyom
  • Seaweed
    #366
    Szerencsere (fix) nincs...a magam ura vagyok..es meg jodarabig az is akarok maradni

    "Asszony nincs aki megfékezze az ilyen jellegű ámokfutást?:D"

    Az tobbe kerul mint az en amokfutasaim havi szinten...megiscsak ezzel jarok jol, nem?!
  • Seaweed
    #365
    valaki kerdezte hogy hogyan lehet elovarazsolni a "belso nezetet"

    de csa kegy fekete keretet kapsz ami leszukitit a latomezot, mintha a kemlelo nyilason at neznel ki.
  • Bucser
    #364
    JA kérdés: Seaweed ha ennyire hiányzik a katonásdi miért nem vonulsz be magyar honunk "professzionális" hadseregébe?:D
  • Bucser
    #363
    jó móka lesz karira 50K-t elnyomni csak gamere:D

    Asszony nincs aki megfékezze az ilyen jellegű ámokfutást?:D
  • [NST]Cifu
    #362
    Nem tudom, de nem valószinű. :)
  • Seaweed
    #361
    Ha hianyzik majd megyek VBS-ezni :D
    De most komolyan VBS-es valyok ilyen szinten van tankilag (ej de szep szo :DDD) mint SB Pro?
  • [NST]Cifu
    #360
    Mondjuk elnézegetve a járművek listáját... hát azért ott is eléggé hiányos a felhozatal (már az is komoly újdonság állítólag, hogy belerakták a Mi-24-et... banyek, és a Szu-25? Vagy Szu-22, esetleg MiG-27?).
  • Seaweed
    #359
    Nah akkor tudom mit keret a jezuskatol karacsonyra: Egy VBS + SB Pro Pers.-t
  • [NST]Cifu
    #358
    A PE-t természetesen megveheti magánszemély, épp ez a lényege. A Pro-t viszont csak állami szerv.
  • Sanyix
    #357
    Jáj tiszta VBS mármint árban :) de vbs-t is haderőnek készítették, mégis lehet kapni, úgyhogy szerintem eztis lehet majd remélem :)
  • Seaweed
    #356
    (Bar nem tudom hogy az SB Pro Personal-t egyaltalan meg lehet e majd venni maganszemelynek is...az biztos hogy a SB Prot nem.)
  • Seaweed
    #355
    Azt irjak a hivatalos oldalon az SB Pro Personal ezen a nyaron, az SB2 meg meg iden.

    update: jah igen es ha jol atnezi az ember a tablazatot, akkor egyertelmuve valik hogy az SB Pro Personalt erdemes valasztani. Annak van is ara mar 129$-lesz ami cirka 25000Ft Ami vegulis nem is olyan veszes ha azt nezzuk hogy a szimplan csak jatek SB2 es a haderonek gyartott SB Pro kozotti szegmensbol van.
  • Charly
    #354
    Mármint a SB2
  • Charly
    #353
    mikor jön ki mit lehet tudni róla?
  • Seaweed
    #352
    Az boztos hogy ez az SB2 nagyon bejon!

    Nezegettem kepeket, es az SB2 - SB Pro personal egykupacba van veve. Mi a kulombseg? Grafikailag mert nyujtott szolgaltatasokban megtalaltam)
  • Axon
    #351
    Nekem megvan a SB. Nem tudok róla, hogy lenne második része. Összefoglalnád, hogy mit lehet tudni a 2. részről. Megnéztem az általad linkelt oldalakat, de azokról nem sokminden derült ki számomra.
  • Axon
    #350
    Mivel jó ha 2-3 évenként jelenik meg egy tankszimulátor, így bízvást ki merem jelenteni, hogy ez lesz az év tankszimulátora.
  • f2d
    #349
    Ez meg ez és még itt is SB2.
  • ChevyG #348
    SB2? meljik gém az?
  • f2d
    #347
    Nem akarom szét OFF-olni a topic-ot, de két képet berakok az SB2-ből, amiken jól látszik, hogy 2004-ben milyen szinten állt az SB2 grafikailag. Valószínű a szimuláció sem lett rosszabb mint az SB-ben. Így tud mindenki viszonyítani.

    Egyébként is többen érdeklődtetek utána.
    (Egyes források szerint a progi már kész, csak "kereskedelmi" forgalomba nem került)
  • bgabor
    #346
    Drivercserével sikerült működésre bírni...
    Nem is szapulnám a játékot, az sajnos egyértelmű, hogy nem ez lesz az év szimulátora.
  • Duddits
    #345
    Ez No CD, vagyis nem fog CD-t kérni indításnál.
  • Bucser
    #344
    nekem nem kellett semmilyen crack hozzá... gond nélkül ment...