815
  • a.carkey
    #415
    Nem értem, hogy MÁRCIUS óta miért nem voltak a német kivételével a spanyol készítők tisztességes off homepaget csinálni? Azért már egy hónap eltelt az "international" (angol, spanyol, francia, magyar, lengyel, cseh, stb.) verziók kijötte óta, de ugyanaz maradt minden a hivatalos oldalon is ...
  • a.carkey
    #414
    Ja. De amikor kört vált, akkor a "náczi verzió" fiktív zászlója és antipatikus fiktív karaktere látszik. :D

    Jöhetne az 1.3, de a német fórumot is lelőtték, úgyhogy nincs hír mikor lesz ebből international patch.

    Egy játék ne így kezelje már a memoriát és ne 3-7 perc között töltsön be egy állást. Lehetőleg több hadjárattérképen lévő egységnél SE vágjon már ki desktopra 2 lejátszott csata után, és lehessen már többször is menteni/kör, anélkül, hogy elcsesződne a mentés ...
  • Falcon87
    #413
    :D
  • Falcon87
    #412
    Nekem a náczi verzió van meg, abba is vmilyen nemtomkivel lehetünk. Más verzsünbe Hitler van?!
  • a.carkey
    #411
    Lol! Most vettem csak észre, hogy a körök végi vezetők képeinél még nem Hitler, hanem a német verzió kitalált "valakije" szerepel. Gratula! :D
  • foxxi
    #410
    Jólenne ha lenne, énse találok csak németet, Aminél meg odavan írva hogy US vagy UK az is német telepítővel indul és nem endegi telepíteni...
  • rodzsi
    #409
    mikor jön ki a 1.3 patch??
    tényleg igaz h van 1.2es patch angolban is??
  • a.carkey
    #408
    Ezért vannak nekem ejtőernyőseim (min. 5 egység+szállítók+repcsik) a központi területek közelében (3 területre egy 5ös csapat), hogy ha ez előfordulna, akkor azonnal szereljem. :D

    Amúgy ezt így kiadni, és hozzá ez a "magyarosítás"!
    Józsi, Géza barátjának, annak feleségének, annak testvérének, az ő barátnőjének, annak nagypapájának, az ő anyjának, a nevelt ük ük ük unokájuk tizennégy éves kisfia fordíthatta, aki nyelvvizsgára készült, mert ez kb. az a szint.

    De mondom, ha legalább az 1.2 alapjait hordozná, akkor modokkal egész jót lehetne belőle csinálni. (Megj. a német változat kb. 30 sec alatt tölt be egy nagyobb csatát és egy nagyobb térképet. A főmenü 10 sec.) Ezzel lehet csalni: töltsétek be a játékot, jöjjön be a főmenü. Aztán kilépni, és visszatölteni. Vsync off, és a fő iniben a MEMLEAK_ID valamint a ENABLE_VLD nálam 1. Kevesebb a fagyás és gyorsabban tölt. De 2-3 csatánál max. beállításon, ahogy egyre több egység van a hadjárat-térképen még így is fagyhat. Egy német fórumon találtam rá a megoldásra. A fagyás meglétének oka azonban a mi verziónk hibrid változatának is betudható ...
  • w77d
    #407
    nna a kergetőzést én is eljátszottam.. egy amerikai egységet végigkergettem egész Németországon mire sikerült megsemmisítenem XD
  • Bandras DaSilva #406
    Hát, igen a magyar fordítás nagyon gáz..néha tök idétlen mondatok vannak benne (párat idéztés is)..azért egy lektorálást megért volna a fordítás...a töltőképernyős idézetek némelyike is full értelmetlen..mintha kimaradt volna a mondat fele..lehet a fordító nem tudott megbírkózni a feladattal...ami azért szomorú.

    Az angol nyelvű ordibálások engem is idegesítettek egy darabig...mostanra megszoktam.

    remélem, hogy ha lesz vmi nemzetközi peccs akkor az jó lesz a magyar verzióra is mert ha nem akkor kb sosem fogok magyar nyelvű szoftvert venni..mert minek.

    Egyébként amennyire az elején a plafonon voltam bizonyos dolgoktól, annyira hozzájuk szoktam mostanára és nem nagyon zavarnak a játékban. Az utóbbi időben sikerült néhányszor igen jót játszanom.

    Ami zavaró még az az, hogy szept1-vel kb mindenki belép a háborúba...pedig hát...az csak később lett.

    Engem még az zavar, az ha vmi egység betámad és pont nincs egy adott helyen védelmed, kb végigkergetheted a térképen csata nélkül...ez az agyamra megy.
  • a.carkey
    #405
    Azért sok helyen kurva pontatlan a játék, ráadásul a magyar fordítás is durva. De rengeteg olyan ökörség is van benne ami a németben már javítva lett, itt meg különösen zavaró.

    -Albánia pl. miért nem olaszterület 1939 szeptemberében?
    -Ilyeneket, mint "Leon Trockij" bennehagyni a magyar változatban, vagy némelyik idézet töltés alatt? Roppant zavaró.
    -Katasztrófálisak az ehhez hasonló mondatok, mint:
    "Olaszország meg lett támadva a Franciaország által" & CO.
    -Idegesítőek benne az olyan dolgok (amelyek már rég ki vannak javítva a németben -v1.2 !!!), mint:
    -nem tudsz CSAK ejtőernyős támadást végrehajtani egy terület ellen;
    -nem lehet alakzatban mozogni, csak felállni enged, vagy bugzódáskor néha azt sem;
    -buta "ámérikái ángolos" (ált. nagyon idegesítő) "ordítozások" harc közben MINDEN nációnál! (Németben már javítva lett: a németek németül, az olaszok olaszul, stb. "ordítoznak" ...);
    -stb.

    Bár a verziószám 1.0, ez vsz a magyarra vonatkozik, de "tartalmilag" ez kb. az 1.01 szintjén van, max. 1.1, de semmi képpen nem 1.2, ls. a fentiek.
  • w77d
    #404
    szerintem egész jó a játék, nem bántam meg hogy megvettem...
  • a.carkey
    #403
    Nem.

    Leginkább egy elcseszett Total Warhoz lehetne hasonlítani. Persze kevesebb pénzből, kevesebb taktikai lehetőségekkel és "életcsíkos" egységekkel.

    Amúgy az Axis and Alliesből is kétfajta volt PCn. Az elsőről koppintotta Gary Grisby a World At War szériát, a második ("utóbbi") pedig egy "körökre osztott RTS"-nek álcázott valami volt, ami tényleg picit hasonlít ehhez.
  • Falcon87
    #402
    Nincs hozzá magyarítás esetleg? Mert magyarul fog megjelenni/jelent meg. Esetleg valaki felrakhatná a nyelvi fájlokat.
  • Prince23
    #401
    Ez a játék tök ugyanolyan mint az Allies and Axis?
  • jboones
    #400
    Megvettem eredetiben, de khmm. elég idegesítő, tizedik körnél kifagyott, és hát annyira nem is jó
    - télleg csak az a pár diplomáciai lehetőség van? mármint nyersanyagért fix összeget vagy csak másik nyersanyagot adhatok, alku nuku? fenyegetni mér' nem lehet?
    - tengeralattjáró nem tud rejtőzködni, aztán ha Churchill kiküld vmi normálisabb hadigályát szétszedi egyre az összes buvárt... esseértem.

    amúgy nem rosz a fejlesztési rész, a légi cuccos, meg a battle-k, utóbbi kicsit körülményes...
  • Pluskast
    #399
    Mármint az élvezetét öli meg.
  • Pluskast
    #398
    Ha már mindenképp nem bírod akkor itt van de javaslom, hogy ezek használata nélkűl játszd mert megöli a gamet.
  • w77d
    #397
    hány százalékon tartod az adókat?
  • Bandras DaSilva #396
    Nézd meg az adókat a területeken..nálam néha resetelődnek 0ra..pedig nincs beállítva automata adószedés--lehet azért....meg azért mindig be kell foglalni vmi új területet...nekem ezek eddig segítettek bár néha voltam csőd közelben...
  • w77d
    #395
    ejj gyerekek nekem mindíg pénzügyi csőd lesz a fegyverkezésem veége :( nincs valami pénz cheat? :D
  • tttttom
    #394
    Hááát...Csak lehet hogy lusták lesznek ezt felrakni...
  • sasvader
    #393
    ja valaki léccives felnyomhatná magyar verziot torrentre!mert ki szeretném probálni hogy megéri e mert halottam pár dolgot hogy bugos... szóval jó lenne ha valaki felnyomná magyart azt ha jó akkor megveszem!
  • tttttom
    #392
    én azért szeretnék ehhez csak torrentet hogy leteszteljem...
    Oszt, ha bejön akkor megveszem
  • foxxi
    #391
    Pedig elég jó. Mondhatni "abbahagyhatattlan" Bár nekem a töltési idő hosszúságán kívül semmi bajom vele. Leköt
  • horitazi
    #390
    támogatom..nincs erre pénzem..meg próba nélkül amúgy se veszek meg játékot(próba után se:D)
  • tttttom
    #389
    valaki kitenne ehhez egy torrentet a magyar verzióból? :P
  • w77d
    #388
    na így elsőre egész jónak ígérkezik a game... majd este még jobban beleártom magam :)
  • Bandras DaSilva #387
    Hétvégén játszottam egy jót vele...most Japánnal voltam és elég jól lenyomtam kb mindenkit....megszoktam a csata irányítást is...így jobb volt sokkal...mondjuk, elfoglaltu a szovjetúniót a németekkel..meg én észak-afrikát...onnan már nem igazán volt izgalmas....az usat is tönkrevertem :))
  • w77d
    #386
    én ma vettem meg a játékot, nemsokára ki is próbálom. remélem nem kell csalódjak benne....
  • a.carkey
    #385
    Várd meg míg lemegy az ára ennek a bughalmaznak, és ha már 2900ért árulják, akkor vedd meg. Nekem is így kellett volna tennem ...
  • tttttom
    #384
    Most nem tudom komolyan megvegyem ezt a játékot vagy hagyjam a picsába az egészet? :(
  • rodzsi
    #383
    mikor jön ki ez a hatalmas patch?? mert azért nem ártana a játéknak, még ha én nem is annyira veszem észre a hibákat mint mondottam..

    de már vagy 4szer kezdtem ujra mert fogalmam sincs melyik frakció teccik jobban :D
    uram bocsát a németeket birom a faxa tankjai miatt, az amcsikat meg azért mert elég nehezen támadhatóak
  • Cefre
    #382
    Sziasztok nekem tört verzió van de német ,nem lehet hozzá valami nyelvet húzni h legalább angol legyen?
  • a.carkey
    #381
    A

    "LauncherWLCoN.exe -noprefetch"

    a start iconnál és a szinkron kikapcsolása csökkentette a töltési időket, az 1.01-es német patch (az valahogy felment) kijavította az állandó kidobálást (legalábbis látszólag eddig jó), a nyersanyagjaim közül még el-el tűnnek, és a zene is szaggat. De kb. már "jó", játszhatónak tűnik. Az 1.3 general bugjavításai meg vsz helyrehozzák a még bentlévőket. Remélem, így nem érzem majd úgy, hogy miért vettem meg eredetiben, mikor tk. semmivel sem több, mint a német.
  • a.carkey
    #380
    WarLeaders: Clash of Nations Patchnotes 1.3

    Improvements for Manager:
    o Added Advisors for each faction.
    o Improved interface look and controls (right click and double click added as shortcuts).
    o Fixed texts.
    o Fixes on texts placements.
    o Fixes on scroll bars and other interface elements.
    o AI improvements.
    o Rewards on experience balanced.
    o Automatic battles improved.
    o Added Undo option for downloaded troops.
    o Fixed a bug on unit construction.
    o Fixed a bug on v1, v2, and atomic bombs attacking wrong destinations.
    o Fix on troops leaving a territory after a rebellion.
    o Fixes so it is not possible for unarmed armies to have a battle on RTS mode.
    o Fixed bugs related to territory colors.

    -Improvements for RTS:
    o Pathfinding improvements. Works better on narrow passages.
    o AI improvements.
    o Balanced reload, repair and refuel times.
    o New speeches added.
    o Fixed bugs on physic elements.
    o Bug fixes related to people inside buildings.
    o Improvements to shadows.
    o Changes on weather.
    o When releasing the camera following a unit, the camera will go to the place the unit is currently positioned.
    o Improvements on clouds transparency.
    o Objects disappearance when the camera is inside.

    -Multiplayer:
    o Added RTS multiplayer, up to 4 players, includes chat
    o Added Manager multiplayer, up to 7 players, includes chat.
    o Added multiplayer menus.
    o Added GameSpy system.
    o Nickname registration on GameSpy.
    o Inserted polls on multiplayer Manager and RTS to pause the game.

    -Others:
    o General – Fixed some balance and playability bugs.
    o General – Enhanced graphics effects, sounds and music.
    o General – Memory improvements.
    o General – Changes on the sound engine.
    o General – Fixes on sounds and music volumes.
    o General – Performance optimization rendering objects.
    o General – Inserted help tips on loading screens.
    o Menu – Added new Tool Tips.
    o Menu – Fix on kill the General options.

    Addig is míg ebből international lesz:
  • Bandras DaSilva #379
    Nektek sikerült a multiplyert működésre bírni?

    nekem a csatában az irányítással van a legtöbb gondom...kicsit hülyék az egységek.

    A területek száma is lehetne több....miért nem lehet egy olyan játékot csinálni ahol nem iylen hülye kockákat kell elfoglalni, hanem mondjuk városokat stb lehetne megjeleölni mint igaziban?...és kéne ügyelni utánpótlásra, annak a biztosítéására, a terület megszállására stb....azért az vicces, hogy egy csatával kb 1/4 oroszországot elfoglasz..vagy kínát.
  • a.carkey
    #378
    A csatával volt a legkevesebb gondom. Nálad gyorsan tölt? Pár sec a menü, szintén gyors a többinél az átmenet?
  • a.carkey
    #377
    Érdekes.
  • doki79
    #376
    milyen géped van?

    Nekem intel E6750 4gb ddr2 nvidia 9600gt bár gondolom futni fog :)