88
  • Dr DeViLKiNG
    #1
    még szerencse :)
    de ki az aki kaloz verziót használ? :D
    főleg wint ^^
    úgy is elég baj neki, ha azt használja ^^
  • Péntek
    #2
    Ha kötelezővé teszik a jogtiszta windows meglétét a frissítések beszerzéséhez is, akkor elég sokan meggondolják majd, hogy egy ingyenes (baszogatásmentes :)) linux platformra váltsanak-e.

    Utána bizony nem lehet mutogatni a statisztikát, hogy a felhasználk 90%-a winfost használ...vágd csak magad alatt a fát M$ :DD
  • Garfield
    #3
    akkor elég sokan meggondolják majd, hogy egy ingyenes (baszogatásmentes :)) linux platformra váltsanak-e.

    Vagy fogcsikorgatva, de megvegyék a Windows-t. Elég sok olyan Windows-felhasználó van manapság, akinek már a Linux-telepítő is számítógépes ismereteinek a korlátait feszegeti.

    Ne feledjük el, a warezt ezzel nem szüntetik meg, mert max. az op.rendszer megvételére kényszerítik az embereket, a többi prig még mindig származhat illegális forrásból.
  • BlackRose
    #4
    Na már... miért kell mindenből Windows vs Linux-ot csinálni, a Microsoftnak megvan minden joga, hogy megfizetesse a licenszeket, mert a Windows nem free software, akit a free software érdekel (pl. jómagamat is) azok már régen használják a Linuxot, amikor nem ingyenes softwaret használok akkor azt megfizetem, nekem a gépemen van free is meg nem free software is, és van rajta warez dolog is, de egy valamit fontosnak tartok, munkámra sohasem használok warézt, vagyis van MSDN előfizetésem és legális Adobe CS-em mert ezeken keresem a pénzemet, a Windowsom is legális, és ezt nem szoktam megszegni, még játszok valami programmal (pl. maya) addig nem fizetek érte (tehát waréz) de ha kommerciálissan használom akkor megveszem, ez szerintem a normális út, ki kell fizetni a szerszámot. De mindemellet szeretem és használom a free softwaret is, de csak szerelemből, kommerciálissan szerintem nincs rendben, hogy valaki más munkáját én most használjam, annélkül, hogy neki fizessek érte, mégha ezt a GPL megis engedi, számomra ez nem elfogadható. Ezért nem szabad a kettőt keverni. Valójában ha valakinek csak internetezésre és filmnézésre szolgál a gépe annak a Linux szuperul megfelel, és hülye ha fizet a Windowsért, akinek DTP és Grafika a szakmája az Windows nélkül nem tud élni...

    Garfield: Linuxot már éppen olyan könnyen telepíthetsz mint Windowsot, pl. SuSE, Mandrake, Fedora... mind két három egérkattintással telepíthető, tehát az érved értéktelen... viszont a Linuxnak is és a Windowsnak is megvan a helye, nem szüntetik meg egymást, csak csupán gazdagabbá teszik a világot, kinek mi tetszik vagy mire van szüksége azt használ, de persze miért ne használná mindkettőt... nekem pl. jól megy így.
  • Alexease
    #5
    Jo a Linux en is sokat hasznaltam. Irodaba, szervernek tokeletes. Tobb fajtat probaltam az irodaba, a Debiantol a SuSe-eg jok voltak. De munkahelyre, otthonra (nekem) meg hasznalhatatlan. Nem fut rajta semmi (DTP, Jatek, 3D).

    De kis- es kozepvallalatoknak irodai munkara, szervereknek tenyleg jo.
  • Laci
    #6
    "akinek DTP és Grafika a szakmája az Windows nélkül nem tud élni..."

    Csak akkor itt sokaknak nem kéne elvárni hogy ehhez még tapsoljon is az ember...

    "NEKEM pl. jól megy így."

    Egyeseknek pont ezt próbáltam fejtegetni egy másik topikban:)
  • dez
    #7
    "akinek DTP és Grafika a szakmája az Windows nélkül nem tud élni..."

    Hát én tudok néhány szerkesztőséget, ahol csak a titkárnőnek van Windows-os gépe. A többieknek Mac...
  • BlackRose
    #8
    hogy saját magam idézzem "akinek DTP és Grafika a szakmája az Windows nélkül nem tud élni..."

    elnézést, Windows nélkül is meg tud élni (Mac), de Linuxon sajnos nem, persze nem tapsolok én ezért elvégre én kedvelem a Linuxot.
  • BlackRose
    #9
    már megírtam... a Mac-ra azért nem gondoltam, mert a Windows és Linux volt a téma... persze Mac-on dogoztam is sokat... és pl. az egyik szerkesztőségben ahol jártam (MARQUARD MEDIA - pl. a Playboy szerkesztősége... :) itt még az igazgatónőnek is iMac van az irodájában. Na de erről ennyi aszem elég. :)
  • Laci
    #10
    "...persze nem tapsolok én ezért elvégre én kedvelem a Linuxot."
    Ezt nem is rád értettem, ezért írtam az "...akkor itt sokaknak" kifejezést hogy magamat idézzem:)) Éppen ez az hogy sajnos egyre inkább valós helyzetet tükröz az említett mondatod...
  • tajfun
    #11
    Kizart dolog. Akinek nincs ra penze, ezutan se lesz, max nem a ms-tol tolti le a patcheket hanem warezoldalakrol.
  • tajfun
    #12
    Munkara mar most is eredetit hasznal a tobbseg, vagy a cege veszi meg neki a stuffot, vagy ha vallalkozo, akkor sajat maa, aztan majd annyival dragabban adja el a sajat progijat. Ezzel nincs is gond. Az azzal van hogy az emberek tobbsege - a jatekok (+ hozza valo oprencer) kivetelvel - tanulasi cellal szerez be ilyesmit, egy diak, vagy csak mezei erdeklodo kedvu allampolgar pedig nem fog milliokat fizetni csak azert hogy belekukkanthasson. Es hiaba jonnek az Enterprise fele BSA reklamemberek azzal hogy arra ott a 30 napig (se) mukodo lebutitott demo, a fele opcio le van benne tiltva, ugy meg nehez megtanulni. Ha meg ugye nem tanulod meg, akkor a munkahelyen szoba se fognak allni veled, emrt ott ezek ismerete alapkovetelmeny, ott nem fogja senki megtanitani neki (leszamitva 1-2 burzsuj kulfoldi multit, ahol belefer nekik hogy par ember mindig vmi tanfolyamon van es nem dolgozik a fizeteseert).
  • Luminas
    #13
    tajfun, már nem azért, de dolgoztál te már külföldi multinál? Mert például az IBM-nél nem az megy, hogy mindenki ide oda jár tanfolyamra ahhelyett, hogy dolgozna, max a 8 órás munkaidőt 16-ra kiegészítő túlóra UTÁN.
  • BlackRose
    #14
    Azért tanulok én is warezon, de amikor elkezdek rajta dolgozni pénzért akkor megveszem... ami pedig a Windowsot illeti, hát az a párezer forint egy Home Editionért nem olyan nagy kiadás a házi használatra sem, de persze ahogyan már mondtam ha csak netezésre meg filmezésre kell a gép akkor felesleges, ha pedig játszani kell akkor meg nem kell sajnálni azt a pár forintot, mert a Home Edition is tökéletessen megfelel. Számold ki, pl. 3 évenként veszel másik Windowsot (sőt több, mert az XP 2002-ben jött és a Longhorn meg majd 2006 végén...), tehát ha 3 évre számítod akkor az havi kb. 600 forint a Windows, hát ez azért nem olyan siratni való összeg ugye. Ja de persze nem muszáj megvenni, elvégre ott van a free Linux, de a Windows az nem free és ezért nincs rendben ha nem fizetünk érte.
  • DW
    #15
    Ja, csak arról feledkezel meg, hogy amikor kijön egy oprendszer, az nem éppen pár ezer, hanem pár 10e Ft.
  • tajfun
    #16
    NEm azt mondtam hogy mindegyik, hanem hogy van olyan. Nem mind1. Pl. a Nokianal ugy hallottam elkuldik az ujoncokat ilyen-olyan betanulasra akar meg Finnorszagba is. Van amelyik bevallalja, van amelyik nem. A tobbseg ugye nem, es mint irtam, ezert kell az embernek mar elotte ismernie az ott hasznalando programokat.
  • BlackRose
    #17
    na mennyi kb. 25000 Ft brutto a Home Edition, ami megfelel a 600 Ft-nek havi szinten 3 évre..., de lehet ennél olcsobban is megvenni, pl. átugrassz Szabadkára, ott 80-85 EUR.. ami kb. 21000, csak az a baj, hogy OEM ENGLISH verzió..., géppel együtt jár, de mivel ott álltalában gépeket Windows nélkül veszik, a Windowsot (OEM) gép nélkül is megveheted, persze azt nem írják a reklámra :) na mindegy, fontos, hogy a licenszed megvan, ezzel a számmal telepítheted a Windowsot warez CD-ről is (pl. a magyar verziót) mert a licensz a fontos...
  • tajfun
    #18
    Az en munkam se free, es az sincs rendben hogy nem kapom meg az ellenertekenek 90%-at (amcsi szinthez viszonyitva, hiszen en is ugyanannyi munkat vegzek - ha mar az arak amcsi szinvonaluak, ez ertelemszeruen jogos hasonlat). En ebbol a 90%-bol tudok windowsra kolteni. Ha esetleg ez nem realizalodna penz formajaban az MSnel, az azert lehet, mert nalam se...
  • tajfun
    #19
    Sot, megolcsobban is lehet venni: Kinaban csak 1 dollar. A neten meg 0.

    "de mivel ott álltalában gépeket Windows nélkül veszik, a Windowsot (OEM) gép nélkül is megveheted"
    Ha mar ennyire legalis akarsz lenni mint mutatod, akkor ugye ez nem jarhato ut, hiszen elvileg tilos.

    "licenszed megvan, ezzel a számmal telepítheted a Windowsot warez CD-ről is (pl. a magyar verziót) mert a licensz a fontos"
    Nem egeszen, mert ugye matrica is kene hivatalosan az azt hasznalo gepre.
  • tajfun
    #20
    De felesleges csurni-csavarni: akar masodpercre is leoszthatod az osszeget hogy minel kisebbnek tunjon, penz akkor se lesz ra akinek eddig se volt. A jog pedig ott kezdodik, hogy a vasarlonak is joga van rendes bert kapni a munkajaert, ha ezt meg lehet serteni, akkor a kiadokat is.
  • MaDFoX
    #21
    Mielott meg beirna vki hogy van cimkeje is az OEM-hez, olvasson el egy OEM szerzodest...
    Operacios rendszernel periferianak nem minosulo hardver elemmel egyutt kell vasarolni (ugyanazon a szamlan kell szerepeljenek) es az emlitett hardvernek ellenorizhetoen (szeriaszam) abban a gepben kell lennie amin a cimke is van es a telepitett szoftver is... ...Igy legalis az OEM barhogy mashogy csak egy nagyon draga warez... ;D Senkit sem erdekel az eredeti lemez, a cimke, a kod meg akarmi ha a szamla vagy a vas nem stimmel...
  • whitehawk
    #22
    Én Linuxszal jól elvagyok. Nemtudom milyen 3D nincs linuxon amire te gondolsz, mert az OpenGL támogatást pl John Carmack is támogatta ;)) Ha arra gondolsz, hogy az Ati driverei szarok, mert egy glxinfora is lefagynak, és a teljesítményük kb a windowsos fele, az nem a linux hibája. Ha programokra gondolsz akkor van Maya, Blender, PovRay. Játékokban is van 3d. Quake sorozat, Unreal sorozat, RTCW, Rune, Thief, Neverwinter Nights, heretic2, Sin, SOF, Tribes2, Kingpin, Conflict Freespace, Freespace2, Descent3, hogy csak 1-2 példát mondjak. Nem teljes, de jó kiindulási lista játékokhoz: icculus.org Pl a Theocracy is megy linuxon, hogy magyar gamet mondjak (ez már nem a 3d kategória, mileőtt valaki szólna ;P). Egyébként megveszel egy átlagos szgépes magazint és a CD-n vannak frissítések. Legalábbis amikor utoljára vettem akkor még volt ilyen. ;))
  • BlackRose
    #23
    2 percen belül a számlát is megkapod, csak mondjuk ird le a merevlemezed szériaszámát... és valodi szinoriginális OEM Windowsot adnak el neked, a számlára meg még felraknak amit akarsz... :)
    Ez úgy működik, hogy a vásárlok 90% Windows nélkül veszi a gépet, és ezért mindég akad szabadúszó Windows, amit eladnak hardware nélkül, persze, beirják, hogy az X géppel lett eladva, ezt úgysem ellenörzi senki... fontos, hogy megkapd a licenszet és a vele járo CD-key meg aktivation lehetőséget, a Microsoftnak meg az a fontos, hogy beird vagy lediktáld nekik a telefonon az aktiválást, a validációkor nem kérnek tőlled semmi számlát de ha éppen akarod az sem jelent problémát, mert a számládon ott lehet a gép is... na most ez lehet, hogy neked nem elfogadható, de ha a papírok rendben vannak akkor minden legális, vagy nem?

    "Who is naive Kay?" - Michael Corleone, The Godfather
  • comet
    #24
    Milyen igaz. Mindent lehet csak akarni kell ;)

    A sok hülye mikor jön rá végre hogy ingyen sem kell egy olyan operációs rendszer amiért még pénzt merészelnek kérni...
  • NEXUS6
    #25
    Máshol is írtam, ha mást nem is ért el a M$ akkor azt nagyon, hogy az emberek gondolkodásában már ez van:
    oprendszer=Win meg Lin, aztán slusz.
    Ez sajna ezen a fórumon is megláccik.

    Tudtommal a PC-t eredetileg az IBM gányolta összem (alapvetően NEM IBM eredetű elemekből, de legalább legálisan!), és ha minden igaz az eredeti IBM gépekhez alapból, járt a M$ oprendszere is.
    Aztán ügyes kezű emberek elkezdték visszafejteni a BIOS-t és így már jóformán bárki tudott IBM kompatibilis PC-t fabrikálni magának.
    Szal ez az egész már itt necces, már itt elkezdtek egyesek sumákolni. A PC maga egy "warez"!!!!
    Ha még most is erősködne az IBM talán akár mindenkit beperelhetne a szellemi tulajdához fűződő jogainak megsértéséért, az origi IBM PC-ket használók kivételével.
    Az meg, hogy az IBM meg a M$ útjai látványosan különváltak csak még rátesz egy lapáttal a szitura.

    A PC iparban szinte nincs egyetlen olyan cég amelyik ne lopott volna valamit a másiktól. (lásd legutóbb AMD-Intel 64bit technológia)

    Dícséretes a M$ törvénytisztelete és hogy bennünket is arra akar rávenni, de az előbbi mondat vastagon vonatkozik rá is!

    A PC elterjedésében benne volt az a tény, hogy sok szempontból kényelmesebb volt rá progikat másolgatni(illegálisan!!!!) a winyó miatt, szemben más hómkompjúterekkel ahol a 90-es évek elején még a lemez volt a divat. Az M$ "naccerű" oprendszereinek ehhez semmi köze, hiszen ekkor az átlagpécés a "nortonoprendszert" használta, miközben más platformokon már rég a grafikus oprendszerek működtek. A w95-tel a M$ csak kihasználta a PC-k egyre nagyobb arányú otthoni elterjedését, de még nem generálta!
    Csak amikor már az otthoni felhasználású programok (gyakorlatilag a játékok) nagy része már win alá íródott fordult meg a helyzet és lett a win kompatibilitás és elterjedtség maga is a PC piac bővülését generáló tényező.

    Szumma szummárum, én amennyire lehet törvénytisztelő állampolgár vagyok, de elég érdekes erkölcsi és jogi kérdést vet fel, az hogy vajon milyen dolog magától a főtolvajtól lopni, illetve én magam vajon nem vagyok-e orgazda amikor egy olyan oprendszert vásárolok meg, aminek a bíróság elött is bizonyítottan elég kétes eredetűek az egyes összetevői?

    A helyzet olyannyira bonyolult, hogy szerintem még a magánember szintjén sem lehet egyértelműen dönteni róla.
  • DW
    #26
    Kell a halálnak Home Edition. A Pro OEM meg 40 rugó. Ettől függetlenül, amikor kijött az XP, akkor nem 25 meg 40 rugó volt. Ez az én bajom.
  • asdasdasd
    #27
    En meg nem hasznalom a Windows update-et, az SP-ket meg leszedem barhonnan.
    Az MS meg bekaphatja.
    Amugy hogyan ellenorzi a serialt, valami ActiveX-et telepit? Vagy be kell gepelnem?
  • JZO
    #28
    Imádom az olyan hozzászólásokat, amiben váltig hangoztatják, hogy más programozók szellemi munkáját semmire sem értékelik. Rögtön dolgozzunk ingyen nem? Hiszen ezért tanult mindenki, ezért görcsölt annyit a gép előtt, hogy a tudását megszerezze, hogy mások csak úgy ellopják a munkáját. Még büszkék is rá!
    Ami nem free szoftver, azért fizetni kell és nem fikázni azért, mert nem free. Nem kötelező megvenni. Ennyi.
  • Laci
    #29
    "Ami nem free szoftver, azért fizetni kell és nem fikázni azért, mert nem free. Nem kötelező megvenni. Ennyi."

    :)))) Nem egyszer volt már erről is itt szó... Mi az hogy nem kötelező????? Gondoljunk már csak pl. a cégekre. Mit is kell ott használni? Számítógépet az irodai/nyilvántartó munkához... Milyen programmal is KELL azt végrehajtani?? Hát MS WINDOWS ALÁ ÍRT programmal... Mit KELL->KÖTELEZŐ tehát megvenni? Az MS WINDOWS egy verzióját!!! Milyen formátumot is használ az adattranzakcióra a program? Amit windózos progikkal tud a másik cég is, meg a kapcsolattartó szervek is leolvasni...stb. Hogy hogy nme kötelező. Dehogyisnem! Épp ezért tehet már meg mindent egy ilyen cég mint az M$. Úgyis meg kell venni, azt a sz@rt sózza a népre amelyiket akarja, már mindent felvásárolt, minden mást tönkretett és annyi pénza van hogy nagyon sok mindent megtehet. ELÉG VOLT!
  • Zoley
    #30
    Nem nagy cucc kinyerni a serialt egy winbol. Az aida32 (meg az utodja) siman kiirja neked a kepernyore a serialod. Ezek utan mar csak egy gyors sysinfo es meg is van, hogy melyik kodokat hasznaljak sok kulonbozo gepen. Adatbazis hasznalataval az is meglehet, hogy melyeket adtak el es hany gepes licensz tarsasagaban.
  • Zoley
    #31
    Mar nem azert, de tudtommal letezik szamlazo/keszletnyilvantarto/berszamfejto/stb program linux ala is (persze ezek ugyanugy fizetosek mint a win-es tarsaik). Meg van tobbfele office jellegu is. Mondjuk ha valaki bankolni akar (nem a neten keresztul), az mar erdekes lehet, mert tudtommal a bankok csak winre csinaltak terminalt (itthon persze). Ezt az "adattranzakciot" kifejthetted volna bovebben, mert az esetek feleben nincs igazad. Az e-mail szabvany, az ms office formatumait az ms progik sokszor szarabbul kezelik mint a tobbi sw, kepformatumok szinten szabvanyban rogzitve, vilaghalo protokollok szabvanyosak, ha cd-t irsz az is szabvany.... Szoval nem igazan ertem, hogy mire gondolsz.
  • Laci
    #32
    "...Szoval nem igazan ertem, hogy mire gondolsz..."
    A cégek és az ellenőrzőszervek között egy bizonyos formátumban kell elküldeni az adatokat/eredményeket és ezt csak az a program kezeli, amelyet a cég számára meghatároztak, hogy feltelepítsék. Ez természetesen windóz alatt szokott csak meglenni. De nemcsak cégekről van szó más munkahelyek/középiskolák/főiskolák is használnak fontos szakmai feladatra kijelölt programokat (azok ingyenes verzióját), amiket otthon is használni kell/meg kell tanuln kezekni és általában most már windóz xp-n futnak. Ehhez elvileg már meg is kell venni egy xp-t. Tehát UGYANAZT a programot kell használni.
    Ha meg visszafejtené valaki a formátum kezelését, valószínű, hogy az is szellemi tulajdon lopása, meg jogsértés lenne:))
    Az embereket ránevelik/kényszerítik a windózra, mér nem nagyon kell emiatt az m$-nek sem aggódnia.

    Na meg egy ilyen cég tipikusan CSAK az anyagi érdekeiért van fenntartva. Magyarán hülyék lennének egyszer egy különösebb hibasorozat, hibacsomag nélküli, jól működő oprendszert kiadni, akkor kinek kéne jelen esetben például az új longhorn? Kevesebb embernek, mint így, hogy az xp sem felel meg az elvárásoknak. Közhely, de sokminden üzletté szokott válni előbb utóbb, ilyen most az informatika is, de tehetnénk ellene azzal hogy nemcsak a monopol cégek termékeit vásároljuk ész nélkül, hanem gondolkodunk is egy kicsit. Csak még a longhornra várjunk, az m$ "szakemberei" gőzerővel "dolgoznak" a fejlesztéseken... na persze... Ezzel a demagóg zagyvasággal sokan megint várakozó hangulatba kerülnek és kiváncsiak lesznek mit javítottak ki a longhornban amit az xp-ben mondjuk "még nem tudtak" (értsd: elcsesztek)... De én pl. már tudom hogy valószínűleg nem lesz az se jobb, ezért nem is veszem meg. Mást is kérek, hogy gondolja meg mielőtt elpocsékolja a pénzét a "forradalmian új" windózokra, meg az annak "zökkenőmentes" futtatásához szükséges, amúgy megf kacat x86-os gagyipécére! Csak kérés volt!
  • NEXUS6
    #33
    Nem a programozókról van szó, lehet, hogy ez a te önbecsülésed most negatívan fogja érinteni de ők sajna 20-ad rendű szereplői a piacnak.

    Vállalat tulajokról, markecingesekről, pr menedzserekről, üzleti stratégákról van most nagybaszó. Akiknél nem a minőség az elsődleges szempont, mint az igényesebb programozóknál, hanem a kockázat a költség és a profit az ami számít.

    Ha kicsi a kockázata annak, hogy szar termékkel megbukjak, viszont nagy a valószínűsége egy nagy profitnak, akkor a manegér meg a markecinges minden szívfájdalom nélkül kiadja a terméket még akkor is, ha ők is tudják hogy az szar!
    A PR reklámos szagember meg még a krisztust is ledumálja a keresztről ha a termék eladása azt kívánja, had vegye meg a sok hülye.
    Ennyi. Senkinek semmi baja a programozókkal.

    És igen azt is el kell mondani, hogy a Windóz jelenleg a legjobb operációs rendszer otthoni júzernek.
    De azt is tegyük hozzá: most már!!!!
  • Zoley
    #34
    Na, pont ezert irtam, hogy felereszben. Valamiert ugyanis sejtettem, hogy tudsz irni valami ehhez hasonlot, ami nekem nem jutott eszembe leven, hogy nem dolgozom vele. De mondjuk ilyen az APEH altal preferralt abev nevu csoda is, de az HW kotodesu. Nyomtatni ugyanis csak HP es Epson csodakra kepes gond nelkul es persze csak parhuzamos porton (raadasul csak DOS verzioja van).
  • Laci
    #35
    "Na, pont ezert irtam, hogy felereszben."

    Sajnos a "felerészben" az bőven elég...
  • NEXUS6
    #36
    Amúgy járt valaki mostanában Neptún közelben - tuggyátok az a gagyi felsőoktatási órarendszerkesztő meg mindenülyeséggel foglalkozó program, amit ugye kötelező használni a jónépnek, mert különben nem tud még bejárni se az egyetemre/fősulira?

    Az se fogad ám el mindenfajta böngészőt!!!!
    Természetesen teljesen pártatlanul.

    Nem azt mondom, hogy direkt van ez de a M$-nek már akkora a túlsúlya a piacon, hogy kényelemből ezt kell használni.
    Nem a böngésző a baj, meg a médiapléjer, meg a számológép, hanem az a baj, hogy nincs verseny mert az M$ termékei egyből kvázi szabvánnyá válnak.

    Erről az M$-tehet? Természetesen csak fele részben, másik fele részben a különböző országokban működő versenyhívatalok, meg tröszt ellemnes bizottságok, meg képviselők. Már rég le kellett volna állítani a Bilifijút!!!!
  • Laci
    #37
    Ehh:))
    "CSAK MICROSOFT EXPLORERREL MŰKÖDIK!!!"
  • Pheel
    #38
    "Az se fogad ám el mindenfajta böngészőt!!!!"

    Namost ideje kinyitnod a szemed, mert a Neptun ETR nem böngészőből érhető el. Az egy dolog, hogy ha IE-be beírod a címét, akkor egyből átrak egy Távoli Asztal Kapcsolatra (TAK), míg más böngészők nem.

    Elárulom neked, hogy egy ilyen TAK nevű alkalmazás van a Windowsban és azzal éred el. Semmilyen böngésző _NEM_ kell hozzá. Sőt! Hovatovább! Ha csak a TAK-ot indítod el és írod bele a címet, akkor is működik! Húha! :)
  • Laci
    #39
    Igenám csakhogy a legtöbb ember, mint te is tudod nem fogja tudni ezt megcsinálni, marad az ie és a helyzet lényegében nem változik. Ez már ugyan nem kötelező, mint az előbbi esetekben, de az eredmény hasonló...
  • AL7
    #40
    Juj, Haználtam én is ezt a bizonyos "TAK"-ot, ha hiszed, ha nem, az egy Active X komponens. Hoppá, innentől kezdve nem nagyon kell linux alól Neptun rendszert elérni...