54
tanácsok mielőtt/után újratelepítesz...
  • xGPriest
    #54
    HELP! Vki dobjon meg egy Norton ghos 9.0 -s helpel vagy vmi pdf vagy txt esetleg valamilyen segítséget e-mailben ha el tudna hozzám juttatni.... PLS
    e-mail: [email protected]
  • Robbb
    #53
    Sziasztok! Egy gépen egybevontam két partíciót, egy FAT32-est és egy NTFS-t egy sima format C:-vel(hogy miért, az mellékes. A formatot befejezte, de most nem akarja látni egyáltalán a 20 GB-os vinyót. A bioszban megvan a vinyó, de semmilyen oprendszer nem akar rá települni (WinME, XP, NT4.0). Próbáltam FDISK-et, de nem segített. Próbáltam a bootos XP-t, de az sem látja, hibával kezdi a telepítést és nem megy tovább. Valami rendszerfájlokat kéne rámásolni, vagy nincs rajta normális fájlrendszer? Írjatok, ha van ötlet, köszi!
  • skristof
    #52
    gúgli mond párat, én most lusta vok :)
  • orgik
    #51
    Win 2000 service pack 2 van.
    Bocs.
  • orgik
    #50
    Mindjárt megnézem.
    Várj egy picit.
  • owen20
    #49
    tud valaki a Windows XP Service Pack 2-höz kodot?
  • Johnyy
    #48
    Szerintem a üzi világodsan kifeyezte! nem eredeti a xp-d!
  • skristof
    #47
    ez a hibaüzi mitől lehet?
    minden egyéb frissités felmegy csak ez a buzi SP2 nem akar
  • skristof
    #46
    igen arra jó
    de én már meguntam, formáztam egyet, és mostmár vidám vagyok :D
  • Johnyy
    #45
    és ezzel a progival vissza lehet hozni a letörölt adatokat???
  • skristof
    #44
    fasza
    serial kéne a helyreállításhoz... kedves
  • skristof
    #43
    most a GetDataBack progival küzdök az adatokért, hátha....
  • DragonRK
    #42
    A kábelnetel kapcsolatba hívd föl a szolgáltatót ők majd segítenek.
  • DragonRK
    #41
    Hát van egy rossz hírem a számodra azt a partícíod (b*zhatod)Letörölted.Én is így jártam egyszer.
  • skristof
    #40
    sziasztok
    igy a karácsony után, gondoltam meglep magam egy formázással, és egy win újratelepítéssel, mivel már egy éve gyűlik csak a sok szemét.
    a winyóm 120 gb-os, két partíció van. a c-n van ugye a windows. a másik partíciót diskpart-tal 'delete'-eltem. ez azt jelenti h a atartalmát is töröltem volna? szerintem/remélem nem. ezután a d-ről leszedtem egy 10 gigás részt, és készítettem egy w meghajtót, amire ezentul a windózt fel-le lehet majd pakolni. ezt a w meghajtót NTFS rendszerűvé formáztam, azonban a D meghajtó most nem elérhető, állandóan formáztatni akarja velem, persze nekem eszem ágában sincs törölni. Jelenleg azt írja a d-ről, h RAW filerendszere van, és 0 byte-os. Természetesen szeretném vhogyan visszavarázsolni a d-ről az adataimat. erre ötlete valakinek?
    valamint ha az uj windózomba lépek be, az Istennek se akarja látni a kábelNETet. miért?!?
  • george
    #39
    Köszi, megnéztem, de nem segített. A cégemnél már újrahúztam, és nem botlottam még 1szer ebbe a hibába, de itthon most nincs kedvem újratelepíteni. Megvárom a megoldás felbukkanását valahol.
    Holla: georg
  • mikike
    #38
    Tűzfalnak nem tudtok valamit ajánlani?
    A KerioPF4 tetszik, de nem megy vele a netmegosztás, a Sygate és a ZA tűzfalakat pedig nem tudtam konfigurálni, a Kerioban az volt épp a jó, hogy az alapbeállításban is megvédett a támadásoktól, nem kellett neki mindenre szabály :(
    ?
  • Breki33
    #37
    hogy írtad ki?

    "1. teljes xp cédé másol C:\xp könyvtárba.
    2. sp2 másolása C:\sp2 könytárba ''sp2.exe'' névre nevezve.
    3. WIN+R gomb --> cmd --> bemész sp2 könyvtárba --> sp2.exe /integrate:c:\xp

    itt benyomja sp2-t az eredeti xp cédé fájlokba.

    4. isobuster letölt (ott a link), xp cédé a cd-meghajtóban.
    5. bal oldalt kiválasztod a ''bootable cd''-t
    6. jobb oldalon ''microsoftxyz.img'' fájlra jobb gomb --> extract --> mondjuk C:\sp2 könyvtárba."
  • Kumesz
    #36
    Na az a kérdésem hogyha van egy XP Sp2 szoftverem és ugye azt kiírtam cd-re!Na most lehet azért nem bootol mert rosszul írtam ki?Valahogy máshogy kell írni az xp hogy bootoljon vagy csak ez az xp rossz amit leszedtem?
  • mikike
    #35
    szerintem meg vagy a CD rossz vagy a Biosban nem állítottad be, hogy CDről bootoljon vagy nem nyomtál gombot
  • BenceYCE
    #34
    asszem,tudom de nem vagyok benne biztos. vettem egy sata160gb-os vinyót és az alap xp nem ismerte fel. Tudjátok 136 gb (48bites) fölött csak sp1-gyel. Nekem még kellett hozzá egy win upd file a netről és egy bios-frissítés az abit is7-esemre. Na asszem akkor csinált ilyet nekem. Nem ez lehet a baj?
  • Kumesz
    #33
    igen!!
  • Johnyy
    #32
    Bootos a cd?
  • Kumesz
    #31
    Hy all!Kérdésem a következő lenne!Leformáztam egy winyot és szeretném felrakni rá az XP!DE mielött Bootolni tudni kiírja azt a hibát hogy ·Hiányzó NTLDR· és megáll!Nem tudja valaki mi a gáz??
  • Devla
    #30
    A tuzfal resze free, van egy privacy resze amivel cookieket es popupokat lehet kezelni, ez csak a fizetosben van benne, de ezeket mar a jobb bongeszok tudjak alapbol tehat a free is tokeletesen megfelel.
  • Devla
    #29
    Mi bajod van vele? Nalam meg semmit nem engedett at.
  • mikike
    #28
    AutoPlay :
    A Start menü / Futtatásban indítsuk el a GPEDIT.MSC eszközt. Keressük meg a Számítógép konfigurációja/ Felügyeleti sablonok/ Rendszer ágat, itt engedélyezzük az Automatikus lejátszás kikapcsolását.

    virusírtót nem teszek fel, néha benézek ide:
    http://housecall.trendmicro.com/
  • [Jakuza]
    #27
    Zonealarm sose volt zsir es nem is lesz.
    A Nod32 viszont tenyleg jo.
  • mikike
    #26
    A ZoneAlarm free?
    (A NODtól ódzkodok)
    Böngészőből mi legyen? (Olyan kéne ami tud csoportokat megnyitni)
    Még egy AutoRun letiltást mondjatok, mert a CDt a regisztribe kikapcsoltam, de még van egy mountolt diszkem is, amit AutoRunzik, ha beírom a jelszót.
  • CSOCSO
    #25
    zone alarm es nod32
    allitolag most az a legeslegzsirabb
  • Tertovan
    #24
    Hello
    Ezt mar nezted?
    http://www.eventid.net/display.asp?eventid=1002&eventno=826&source=winlogon&phase=1
    Udv:Tertovan
  • george
    #23
    Sziasztok!

    Windows XP-t kellett újratelepítenem otthon is és a munkahelyemen is. Mindkettő legális, angol nyelvű, alap (SP1) nélküli verzió. Telepítés és SP2 felhúzása után az lett a gond, hogy a Desktopon levő ikonokra jobb egérrel klikkelve az Explorer elszáll és újraindul, pár aktív taskbar ikont eleszítve, de azok folyamatai továbbra is futnak. Az Eventviewer-ben a következő bejegyzés olvaható: Source: Winlogon, Event ID: 1002, The shell stopped unexpectedly and Explorer.exe was restarted. A MSKB-en nem találtam erre választ, csak egy fizetős helyen, ahova vhogy nincs kedvem ellátogatni ismét.
    A gépeken friss víruskeresőt, ZoneAlarm tűzfalat használok, és SpyBot-ot.
    Ingyenes ötlete van valakinek? Nagyon nagyra értékelném.
    Köszi, üdv: georg
  • cSuwwi
    #22
    CD Autorun letiltása

    Ez beleírod egy szövegfájlba, átnevezed akarmi.reg-re, lefuttatod, újraindítás után működik (akármelyik is lesz a CD drive)



    Windows Registry Editor Version 5.00

    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\CDRom]
    "AutoRun"=dword:0
  • mikike
    #21
    regisztribe hol?
  • nenad
    #20
    Tertovan, erdemesebb a Registrys letiltast hasznalni, mert ha kicserelsz valamit a gepedbe, vagy ok "elmozdul" a meghajto betujele akkor sajnos ujra kell csinalni.
    Eleg sokat cserelgettem cuccokat es a gena winodwz nem kegyelmezett ujra auto playelni.
  • mikike
    #19
    olyan opció nincs, ami az ÖSSZES meghajtóra kikapcsolja az automatikus lejátszást?
    valahol láttam már, csak nem tudom hol
  • Dichter
    #18
    Szerintem meg azokat a file-okat/könyvtárakat tartsd meg, amik tényleg pótolhatatlanok. És egy tanács XP telepítése előtt (lehet, hogy már ismered): A HÁLÓKÁBELT HÚZD KI!!!!
  • Tertovan
    #17
    Hello
    intezo-->cd meghajto-->jobb klik -->tulajdonsagok-->automatikus lejatszas --> minden alakalommal kerdezen ra a muveletre
    Mivel fullon van a vonalam mindig ezert nem kell semilyen :) meg van hardveres tuzfal is :)
    Ie
    Udv:Tertovan
  • Devla
    #16
    Tuzfalnak ZoneAlarmot, bongeszonek Firefoxot ajanlom.
  • mikike
    #15
    XP CDvel csináltam
    töröltem a particót, aztán újratettem
    van még egy 98am és egy fél Linuxom, azokat nem néztem, hogy mennek-e még

    pár kérdés:
    -hogy lehet kikapcsolni azt a rohadt Automatikus (CD) lejátszást?
    -milyen tűzfalat ajánlatok (most KerioPF4.1-em van, de ez a free változat nem tudom mennyire jó)?
    -milyen böngészőt ajánlanátok (eddig NetCaptort használtam, a sok fül és a CaptorCsoportok nagyon hasznosak, de jó lenne egy free)