61
  • dez
    #61
    Azt majd meglátjuk úgy 50-60 év múlva... ;)
  • dez
    #60
    Ha jól vettem ki, az előző verzióban még mindegy volt, hova klikkelsz, a kereszt számított. Tehát ezt "véletlenül" írta bele. :)

    Nem tudnád feltenni valahova a programot? Vagy le lehet már valahonnan tölteni?
  • Mice
    #59
    az orrommal esetleg fogok hadonászni még egy 2nd try miatt, de hogy magamba beszélni nem fogok az tutifix
  • Mice
    #58
    a readme-t nem néztem a progiban viszont úgy írták "anywhere on your face" emiatt gondoltam

    btw mi a manónak a kereszt ha az egérklikk a fontos

    az a célkereszt nekem segít? azt hiszik nem tudják merre az orrom?
  • dez
    #57
    Ez az orros dolog tényleg korlátozott, de a szemes vezérlésnek több értelme van, mivel lényegében most főleg arra kell az egér, hogy odavigyük, ahova épp nézünk... De a pislogásos duplaklikk kissé idegbeteg dolog, szóval szerintem még egy darabig megmarad az egér, csak pl. lesz egy opcionális lehetőség, hogy akinek van kamerája, átválthat a "kurzor" szemes irányításra, de az egérgombok hasonló kiváltása egy al-opció lesz.
  • Laci
    #56
    Najóh, megint rám jött a nosztalgia hangulat, kicsit megpróbálom megint visszafogni magam...:)
  • dez
    #55
    Nincs túl sok köze. Esetleg egyes részei (hangképzési algoritmusok, esetleg programrészek is) közös forrástól eredhetnek, mivel ezt egy külső cég csinálta, és lehet, hogy a MS is kapott belőle valamit.

    Hát nem tudom, de az annak a figyelembe vételével is nagyon lassúnak számított (és az is volt), hogy értelmezős volt még, nem kompileres.
  • Laci
    #54
    Szerintem meg ez a beszéd-meg orrirányított számítógéphasználat valószínűleg nem fogja nagyon felváltani az egeres megoldást, tényleg csak 'kisegítő lehetőség' vagy néhány más eset lehet az indok rá, mert egy könyvtárban ez:)) Háát nemtudom.. Csak már néhány hónappal ezelőtt valaki okoskodott a médiában, hogy el fog tűnni az egér, meg a billentyűzet, felváltja a beszédvezérlés. Na majd ellátogatok számítástechnika tanfolyamokra, tantermekbe, irodákba, könyvtárakba, hogy a zajszintet megmérjem:))
  • Laci
    #53
    Sorry. Szerkesztőt írtam... De a szerkesztő tény hogy nem az egész programot jelenti, természetesen azért lehet oda írva a 'Microsoft Corp.' mert az egész programot ők csinálták. Nem is arra értettem, hanem a Basic-ban megírt programra, amit lehet hogy úgyszintén az MS írt, de annak már az MS beszélőgépéhez talán nincs sok köze... De persze nem biztos, lehet a fantáziám nagy megint:))

    [Tényleg OFF]
    "Azért volt olyan rohadt lassú..."
    Hogy hogy? Ehhez mondjuk már tényleg nagyon nem értek. Mitől lett az lassú? Annak idején az m$ ilyen dolgokban egész jó volt (pl 4kbyte-os BASIC -> valszeg akkor még nem aknázták ki az "üzlet", meg a "trükkök" adta piaci lehetőségeket)...
    []
  • dez
    #52
    (Talán így próbáltak keresztbe tenni. Még jó, hogy hamar megjelentek normális C, és egyéb fordítók. Mondjuk akkor az asm volt a legkedveltebb.)
  • dez
    #51
    Szerintem nem csak a szerkesztőt csinálták, hanem a fordítót is. Azért volt olyan rohadt lassú...
  • Laci
    #50
    Egyébként az a bizonyos "localized" azaz magyarul is beszélő szinti már 1791 óta van Kempelen Farkas beszélőgépén:)))) Csakhát azért azzal a "ma-ma" típusú szavakat lehet állítólag leginkább kihozni...de ez már igen off:))

    Egyébként azt az Amigás beszédszintit az Extrason előszeretettel szólaltatták meg 'AmigaBASIC by MICROSOFT© Corporation'-on elérhető Basic szerkesztővel írt Basic progival.:)) Ennek persze sok köze nincs sem a programhoz, sem a beszédszintihez, csak szerintem olyan irónikus:)))
  • dez
    #49
    5-6 éve volt már egy programocska, ami előre rögzített hangminta alapján utasításokat már azonosított (pl. Open, Save, stb.).

    Mellesleg a beszédszinti is fejlettebb volt, mint akár most az MS féle (hangsúlyozás, stb.), később még localized is lett, azaz akár magyarul is egész helyesen beszél.
  • Laci
    #48
    Az a puskapor. Ez meg egy sok beállítással variálható beszédszintetizáció volt. Mondtam hogy nem kellett volna emlegetnem az 'Amiga' nevet, ezúton is hadd kérjek bocsánatot.
  • Pheel
    #47
    Puskapor meg már a Kínai Birodalomban is volt, mégsem értek vele semmit, mert nem tudták rendesen használni...
  • Laci
    #46
    "Mac-en 96-óta van hangfelismerés, és felolvasás."

    Talán mondanom sem kéne, Amigán 1985 óta van ez a bizonyos "felolvasás" (beszédszintetizátor). Hangfelismeréssel nem tudom, hol mi a helyzet...
  • dez
    #45
    A #42-ben írt oldalon írják, hogy a readme-vel ellentétben nem elég a kereszthez tenni a orrot, oda is kell kattintani az egérrel.
  • Mice
    #44
    nálam egy ideje tiltva vannak a sütik mentései

    az exe mondjuk nekem lejött...:S

    a hír megjelente után vagy 2 napig nem értem el a fő site-ot majd ma bejött és leszedtem a nose-t

    nem akarok negatív reklámot, de vagy az én kamerámat nem szerette nagyon vagy csak tényleg még nagyon kisérleti stádiumban van, de én még a képeken látható szitu közelébe se jutottam

    hiába volt az orrom egy az orrhegyemet meghatározó célkereszt közepén ennek ellenére amikor azt mondtam neki, hogy finnish calibration mindig a fülemet kezdte el figyelni:)

    a lényeg, hogy amikor beizzítottam a rajzolót (bár még a setup utáni teszt részen se volt az igazi a mozgatás/kicsi kis fekete vonalakat láttam pörögni egérkurzor helyett/)
    a rajzolóban pedig hiába próbáltam a lehető legkisebbet mozdítani magamon, de semmi értelmeset nem tudtam összehozni

    se egy kört,vonalat semmit...

    maybe talán later (mondjuk amit én leszedtem az nem az augusztusi hanem a júniusi exe volt)
  • dez
    #43
    Hmm, ha erre az oldalra megyek, egy bizonyos "spylog.com" akar cookie-t menteni... És az exe is hiányzik, de még a readme is.
  • Mice
    #42
    http://132.246.41.26/Nouse/download.html

    bár az hogy rajzoltam az túlzás
  • Rockk
    #41
    Ezek bohocot akarnak csinalni mindenkivel...az orom hejet inkab a f` iranyitanam..:))
  • SniperWolf
    #40
    Nem tudom,de szemizom gyakorlatra jó,mert a double clickhez kell ám pislogni
    De ami engem illet,beválalnám,mert nincs jobb a lustaság ellen,mint jól ellazítani magadat...
  • pafi
    #39
    Mac-en 96-óta van hangfelismerés, és felolvasás. (Pl. az összes hibaüzenetet felolvassa, ha egy ideig nem csukod be.)
    Mezei user nemsok hasznát veszi, inkább jópofa, de aki erre van szorulva, annak az egész életét könnyíti meg. (Vagy teszi lehetővé.)
    Érdekes pl. hogy a Warcraft II mac-es változatát lehetett hanggal vezérelni. (Csíteket lehetett aktiválni.) Már akkor, és nem most.
  • TheZsenyka
    #38
    Elképesztő baromság.
  • dez
    #37
    Az ilyesmit majd hangfelismeréssel...

    (Már rég itt kellene tartani!)
  • barret
    #36
    Szavakat...
  • barret
    #35
    Pislogásra meg állandóan kijekölnéd a sravakat...
  • Mice
    #34
    és ezen az oldalon látsz direkt linket arra az exe-re ami webcammal ezt meg is csinálja?

    mert itt már voltam, de a progit nem sikerült megszereznem

    nem link kéne nekem a témában (azt már olvastam eleget) hanem progi h kipróbáljam :(
  • dez
    #33
    Szerintem akkor már nem lenne ilyen "nagy" nyil, csak egy pici kereszt, vagy pont, vagy még az is kikapcsolható lenne.
  • Cat #32
    ez nekem megy: http://iit-iti.nrc-cnrc.gc.ca/projects-projets/nouse_e.html
  • TcHeeCo
    #31
    A szemmel való irányítással csak 1 baj van...
    Nem tudnád a fórumot olvasni, mert folyton takarná a szavakat...
  • Mice
    #30
    tképpen minden meg van hozzá csak a SW nem. Ha valakinek lejönne a progi akkor egy műxödőképes linket dobjon be ide
  • sz4bolcs
    #29
    Ezek sem esznek disznóhúst.
  • dez
    #28
    Esetleg bivalynyakúak leszünk tőle... A legjobb tényleg a szemfigyelés lenne.
  • dez
    #27
    Á! Inkább a merev tartás árt neki (is), a mai ember éppen hogy mozgáshiányos. A nem túl megerőltető mozgás naoy is egészséges...
  • Alfa Of NS
    #26
    Zsidok elonyben
  • Mice
    #25
    csak nekem nem vagy nektek sem jön be a http://www.cv.iit.nrc.ca/research/Nouse/index.html ?
  • Sith
    #24
    most nézem hogy nekem se ártana egy ilyen csoda mert gépelni nem tudok :)
  • Sith
    #23
    Nézük kicsit a jó oldalát
    Néhány embernek, -világszinten elég soknak- akik valamilyen okbol nem tudják hazsnálni a kezüket ez is egy egész jo megoldás
  • Macc
    #22
    szerintem ha mutatoujjal lehetne, az poenabb leen. A mutatoujjunk allasabol ki tudna szemitani. Meg bokve lehetne klikkelni:)