27
  • milan
    #1
    Aranyos, természetes körülmények között nem hiszem hogy megmaradna.
  • Nethyrrea
    #2
    hááát...ahogy nézem azért még van mit fejleszteni..nagyon rezeg a léc azoknál a lábaknál...épphogy nem törik meg a felületi feszültséget, míg a kisbogarak vígan fickándoznak a vízen, ez sztem alig mer mozogni :D
  • milan
    #4
    10 évvel ezelött nem tudtam volna ilyet csinálni, szvsz talán még 10 év múlva tudják megvalósítani ezeket az ötleteket amit leírtak.
  • Cat #5
    sztm a tömegével van gond, 1 gramm nagyon sok, legalábbis kétlem az igazi bogár hogy ilyen súlyos lenne
  • robocop
    #6
    "Sitti prototípusa különösen annak fényében jelentős, hogy a kutatók egészen a múlt évig nem igazán ismerték a rovarok vízen járásának elvét."
    Most vagy én vagyok hüje, vagy az amerikaiak, de én úgy emléxem, hogy a biosz tanárom is valami felületi feszültségről beszélt annak idején ezzel kapcsolatban, úgy jó 10 évvel ezelőtt. Említést sem tett olyan ostoba elméletekről, hogy folyamatos mozgás kell hozzá.
  • kukacos
    #10
    Robocop nem a felületi feszültség a "trükk", hanem az, hogy hogyan haladnak. Bár ebből a leírásból nem igazán lehet megérteni.
  • Piscator
    #11
    Gugger: 3. kép alatti szöveg, pl:"Klikk ide!
    Egy kémiai szenzorral a vízkészletek szennyezettségének vizsgálatára használható
    "

    Lang: én ezt nem írtam volna be, szégyeld magad!
  • [HUN]PAStheLoD
    #12
    az én robotba a robot képtelen rá :D
  • Myron
    #13
    LOL
  • Shadow_THH
    #14
    szegény Jézus, most megin találhat ki valami újat!
  • Xantia
    #17
    Hogyan mérhet bármit is a robot, hacsak mozgató rendszere van? Lehet ez robotnak nevezni? Mert akkor az autóm is robot...
  • Stewe
    #18
    Nekem a kép láttán a Mátrixos kütyü ugrott be, amit a csákó testébe pakoltak.

    Először a vizen, majd bennünk....
  • Noffir
    #19
    Igen, elfelejtkezhetnének már a fémalapú robotokról. Minek is acélból lennie a lábaknak, ha úgyis műanyaggal vannak beborítva?
  • bthom
    #20
    Mert az full műanyag tudtommal nem vezeti az áramot!
  • asdefge
    #21
    #6: Robocop, nem vagy hülye, az én tanárom is pont ezt mondta, csak vagy 35 éve. Meg aztán ha kidöglöttem a vízpartra a saját szemecskéimmel láthattam a molnárkákat futni és állni is. Sőt, napsütésben, sekély víz fölött a fenéken még a felületi feszültség szivárványos vonalai is látszottak. Kikergetném ezeket a zseniket a zöldbe, kezükbe adnék egy Öveges féle fizika könyvet, az ajtót meg rájuk zárnám, vissza ne jöjjenek...
  • kicsy
    #22
    De találtak már olyat, ami vezeti.
  • kicsy
    #23
    Találtak = csináltak
  • Gugger
    #24
    loál
  • SniperWolf
    #25
    Hát,nem tudom... Biztos,valami perverz nuddista strand megfigyelésére készítették... Lányok,ne engedjetek semmi bogarat,közel magatokhoz!!!
  • Tetsuo
    #26
    "Egy kémiai szenzorral a vízkészletek szennyezettségének vizsgálatára használható"
    Általában a szennyvíznek sokkal kisebb a felületi feszültsége, tehát elég lenne egy merülés-szenzor is.. :)
  • Tomalak
    #27
    Valoszinu hogy ezzel fognak kemkedni.