56
  • RIZLA
    #56
    sztem igen.......
  • Laci
    #55
    "X-86 -nak miert ostoba az alapkiepitese?..."
    Kiterjesztett szóhossz, valós megcímezhető memória mérete, órajelsokszorozása, hatásfoka, rugalmatlansága -> fejlesztés akadálya -> egyre zavarosabb, egyenetlenebb leadott jel... stb...
    Azért nem sok évvel később az a bizonyos "other" már ennél valamivel mintha átgondoltabb architektúrájú dolgot bocsátott volna ki, vagy tévedek?

    "...Azt viszont nem mondhatnam hogy nem esett at nagyobb fejleszteseken."

    Mint például?...
  • Laci
    #54
    "Ez a leszukult verseny meg nem feltetlenul rossz, ha lenne 10 fele proci, vagy irhatnal meg mindent 10x, vagy lehetne mindent platform fuggetlen nyelven (pl Javaban) irni, aztan az optimalizalt, igazan hatekony programoknak lottek, azonkivul az absztrakcio miatt teljesen ertelmetlenne valna a tobbfele architektura is. Ezzel 1 lepes elore, 2-3 hatra."

    Nem kell 10 féle, elég ha az intel eltűnik a süllyesztőbe... Az optimalizált, igyazán hatékony programoknak éppen az intel féle x86os miatt is lőttek. Persze mindegy mert ez az olcsóbb (nem véletlenül), csakhát ameddig még nem erőltették a népre, addig még az a bizonyos másik (fenti képen az other gondolom azt is jelenti) is olcsóbban elérhető volt és nem kellett mindenkinek ezzel a gyagyival szenvedni... De nem érdekel most itt a flame, úgyhogy direkt nem is említettem nevet, meg a típust...
  • arty
    #53
    ..jah, mig nem jöttek a pentiumra optimalizált programok. pl. quake1, a leggyorsabb 486oson is lasabb volt, mint egy p60on :(

    igy jött nekem is az inteles korszak, egy p75@100/120al, mmxel, celeronokkal... az 1700+ palominom volt a megváltás :D
  • galocza
    #52
    kisebb kisiklások (p100, cel400) kivételével amd konfigjaim voltak és mindig meg voltam velük elégedve (386dx40, dx133(p75 8), duron600 athlon2000+).
    az intelt magas árai és szemtelenségei miatt nem kedvelem csak.
    viszont az ilyen die intel die beszólások nem túl sok bölcsességről tanúskodnak: láttuk már (más területen látjuk most is) milyen az egyszereplős piac...
    legyen csak verseny kéremszépen.
  • 3P
    #51
    Na igen :)

    Erre céloztam én is. Azt az időt "vészeltem át" Egy 133@160 MHz 5x86-ossal. Az a gép akkor számomra egy álom volt, s nem beszélve arról, hogy jóval olcsóbb volt mint egy K5 100-as vagy egy P100-as, esetleg egy P90-es, s ugye 160 MHz-en egy 5x86-os azért felvette ezekkel a versenyt... :)
  • hobizoli
    #50
    Ennyit fuznek meg a vitakhoz:

    "IA-32 implementation Intel P4 (incl. Celeron and Xeon)
    ...

    Maximum Power
    ...
    ~151 W (3.6D GHz 0.09 µm LGA775 @ 1.425 V with HTT)"

    Ez folyamatos 100% CPU load terhelesnel -pl videotomcsi- ervenyes, az alap orajelen, a default Vcore mellett.



    hobizoli
  • hobizoli
    #49
    Pl a John Carmack-k Quake3: Arena -ja is ilyen, Athlon XP eseten "elfelejti" hasznalni a SSE-t, pedig a CPU nativ udja, de van ra egy patch azota :D

    Prohardver-n tavaj az Athlon64 tesztben 699fps-t tolt 640x480-ban ezzel a patch-l :taps:


    hobizoli
  • hobizoli
    #48
    Annyit fuznek ehhez kondiproblemahoz, hogy nekem egy Soltek lapom fekudt le nemerg ilyen problema miatt. Ja es a most mar 6(!) eves BH6-m meg mindig uzemel egy ismerosnel, termeszetesen a gyari kondikkal.


    hobizoli
  • arty
    #47
    a k5 is stabil volt :D stabilan lassu :)

    nameg, abban a korban még elég extrém volt a hütési igénye... onnantol kellett precizen huteni egy procit ...
  • DW
    #46
    Ez a tipikus esete annak, hogy valamiből kijön egy rossz széria, akkor azonnal szarnak hívják. Mióta volt ez a kondenzátorprobléma az Abit lapokkal, azóta mindenki szarozza. ELmondom, hogy MSI-nél és Asus-nél is volt ilyen, csak éppan abból jóval kevesebb. Nekem most NF7-S v2.0 van, és nem ez az első Abit-om. Eddig semmi bajom nem volt egyikkel sem (Asus-om már halt meg).

    Nem értem az olyan embereket, mint Cyrus1984. Saját magát égeti azzal, hogy ilyeneket irogat, holott mindenki az ellenkezőjét állítja. Na mind1.
  • 3P
    #45
    Ez a fagyás és melegedési téma régi vicc!

    Nagyképüség nélkül írom a következőket.
    Nekem már 386-os óta vannak AMD konfigjaim (386 DX40, 5x86, K62 350, Duron 600, Athlon XP1400+, Athlon XP 2400+). (A 286-osban nem vagyok biztos, de lehet, hogy az is az volt, mert úgy tudom, hogy a 20 MHz-es 286-osok mind AMD-k voltak...).
    Érdekes módon egyik AMD-s procival sem volt semmi gondom. 2 okból is:
    1. Mindig normális alaplapot vettem hozzá (főként Gigabyte, Epox, de előfordult Abit is, s azzal sem volt soha sem gondom).
    2. Nem használom extrém overklock üzemmódban...

    A K5 ös széria picit más tészta, ezért soha nem is volt...

    Lényeg, hogy az AMD-k instabilitása abból fakadt, hogy sokan a "kezdeti" időkben Amptron, Acorp, Aopen és hasonló alaplapokkal vették. Azok a lapok híresen szar cuccokból voltak összetákolva, így csodát sem lehetett tőlük várni...
    A jelenlegi konfigom Epox 8KHA+ és AMD 2400+ (1600+ procit cseréltem erre). Már 3 éves. A gépen folyamatosan mennek videozási munkák, sokszor játékok, s elég sokat is jár a gép 24 órás üzemmódban. Ilyen használat mellett az idejére sem emlékszem, hogy mikor fagyott volna meg a gép, s egész biztosan egy kézen meg tudnám számolni, hogy 3 év alatt mennyi fagyást produkált a gép. Még csak elszigetelt esetnek sem tekintem magam, mert számos ismerősöm, akinek normális alaplapra épített AMD konfigja van, az mind hasonlóról számolhat be.
    Melegedés?! Na igen melegszik, kb. annyira, mint egy hasonló teljesítményű Intel. Nekem egy 19 dba-es proci venti van rajta s terhelés alatt is ritkán emelkedik 60 fok fölé a proci (nyáron hőségben értve). Nekem ez még elfogadható, mivel egyáltalán nem megy ez a hőfok a stabilitás rovására a tapasztaltak alapján, s e mellett szinte hangtalan a gép, ami nekem igenis sokat számít.
    Hogy miért esett a választásom AMD-re? egyszerű, mert ár/teljesítményben jobb az Inteltől. Az Intel sem rossz, sőt a munkahelyemen ez van (béna kiszerelés folytán van is vele gondom rendesen, de hiába a cégnek erre külön "informatikusai" vannak.. :( ).

    Összegzésül:
    AMD is megérdemli a normális alaplapot (ma már ez sem drága), s aki stabil munkára számit, az Intel, és AMD platformon is óckodjon az extrém tuningtól!
  • Evil
    #44
    Fejlledtebb technologia?Szerinted az fejletseg, hogy csak a MHZ eket tornasszuk az egekig?Lassan mar egy 2ghz el gyorsabb intel proci se tudja hozni az a64 teljesitmenyet.
  • Sityi
    #43
    vizipacika: Régen tényleg trágya volt az Abit, de mostanában egész jó alaplapokat gyártanak, amik nagyon jól bírják a tuningot. Ha nForce2 chipseteset nézünk, akkor az NF7 2.0 mára már beérett, az AN7 meg a uGuru chipjével zseniális alaplap.
  • arty
    #42
    azt azert ne feledjuk, most, hogy az AMD egyenrangu lesz az intellel, nem lesz tuning1700+ 12ezerért ... :)

    ettol fugegtlenul intel megerdemelne egy jonagy zakot ;)
  • HunChris
    #41
    Csak így tovább!
    Intel:
  • Scooter21
    #40
    AMD Power!!!! Csak így tovább!!!
  • Zsoldos
    #39
    X-86 -nak miert ostoba az alapkiepitese? Azert mert regi, meg nem lesz ostoba, max idejetmult. Azt viszont nem mondhatnam hogy nem esett at nagyobb fejleszteseken. Nemi aldozatot persze kovetel a visszafele kompatibilitas (ami egy roppant fontos dolog), de ez elkerulhetetlen. Software okokbol nem lehet csakugy hipp-hopp architekturat valtani. Az athlon64 pedig egy rendesen nagy lepes ezen a teren es egy szep napon majd elfelejtheto lesz az x86.

    Ez a leszukult verseny meg nem feltetlenul rossz, ha lenne 10 fele proci, vagy irhatnal meg mindent 10x, vagy lehetne mindent platform fuggetlen nyelven (pl Javaban) irni, aztan az optimalizalt, igazan hatekony programoknak lottek, azonkivul az absztrakcio miatt teljesen ertelmetlenne valna a tobbfele architektura is. Ezzel 1 lepes elore, 2-3 hatra.
  • vizipacika
    #38
    Hat ne is haragudj, de ahany gepet eddig szereltem abittal ( kb 15-20 ) mindig volt valami szar vele! :( kb 6 eve rakom ossze csucs gepeket es pld a gigabyte-ben meg soha nem csalodtam! Apropo csak nezd meg jobban a kondenzatorokat az abiton, es kerdezz meg valami hozzaertot milyen minoseguek.
  • Sityi
    #37
    Mi az, hogy az Abit nem normális lalaplap??? Mivel tud többet / Mit tud jobban egy MSI vagy egy ASUS, vagy egy Chaintech?
  • Barack Matyi
    #36
    Annyit mondok: Athlon 64, aztán az inteled szégyenkezve vonul be a sarokba kukoricán térdelni. Láma...
  • vizipacika
    #35
    Annyit tennek hozza, a lefagyasokhoz, hogy normalis alaplapot ( az abit nem az ) kell venni + normalis memoriat, meg tapot ( nem vargaestarsat stb) . Nekem meg az eletben bajom nem volt semmilyen AMD-s geppel sem es csak nagyon disznokat rakok ossze egyedi megrendelesekre.
  • dez
    #34
    SIMD
  • dez
    #33
    Valahol olvastam, hogy az egyik - tesztelésre gyakran használt - grafikai program P4 esetén használja valamelyik SIND utasításokat, Athlon XP esetén nem, pedig már az is tudja. Bizonyára amiatt, hogy a sima Athlon még nem tudta, és valami miatt nem frissítették ezt a részt a programban... (Nem találom, hol volt.)
  • dez
    #32
    Van ház-szellőztető venti? (Nekem 8V-ról megy, már ez is sokkal több, mint a semmi, de alig hallható. Pedig a táp-venti is szabályzós.) Nyitott háznál is fagy grafikus terhelésnél? Mert akkor a grafkártya a ludas. Ha használtan vetted, lehet, hogy az előző tulaj új BIOS-t égetett bele, tuning céllal. Vagy lehet, hogy kevés a bordája alatt a hővezető paszta, előfordul.
  • dez
    #31
    Biztos vagy benne, hogy nem azért, mert itt hamarabb és főleg olcsóbban elérhetővé válnak az egyre nagyobb teljesítményű procik?
  • dez
    #30
    Tudod te, hány oka lehet az ilyen fagyásoknak? Többféle alaplapi, illetve teljes konfig probléma is lehet. Esetleg hibás volt as proci (pl. lesarkazott proci jellemzően fagyogat). Vagy túl kicsi volt neki az a hűtőborda - milyen Athlon volt, még a régi, nem XP? A korábbi P4-ek ugyanazon az órajelen még kevésbé melegedtek (kevesebb műveletet is végeznek), tehát attól, hogy a P4-re jó a borda, az Athlonnoz még lehetett kevés. Nekem 6 éve vannak AMD-s konfigjaim (nem váltom sűrűn, csak ha már nagyon kell, nincs rá okom), és semmi gond nem volt velük.
  • Tetsuo
    #29
    Nemtom. Nekem most AMD 2600+ palomino procim van, MSI K7 Ultra (VIÁs) alaplappal, Sapphire Radeon 9500 vidkarival, s ezek közül vmi naon szar!
    Szerintem a proci melege rámegy a vidkarira s emiatt 'lefagy' ha erős játékkal játszom. Utálom az egész kbszott távolkeleti félkész hardveripart, de a Winfosh is megérdemli..
  • Bocee
    #28
    De akkoris nekem az sokat számit hogy most nyáron végre nemkellett a szobaventilátorral küldeni a gépbelsőt mint tavaly amikor nélküle 56 fokon szorakozott az AMD procim és napi 5ször fagytam,és megjegyzem ezen az Intelen ugyan az a hütőborda van,tehát még arra se tudnám fogni hogy mért nem fagyogatok!
  • Hunreal
    #27
    Öregem, te baromira el vagy tévedve! Sztem tanulmányozd át még1szer a dolgot! LOL!

    Amugy tök jó most visszaolvasni azokat a hozzászólásokat, amiket INTEL pártiak írtak, 3 éve, hogy az AMD milyen ratyi és mennyire melegszik (állandóan azt a fránya melegedést hozták elő). És most mi történt?! Fordult a kocka! Intelesek mintha most nem villognának annyira, mint anno! :)))))
  • dez
    #26
    Nem csak az x86-64-et vette át.
  • dez
    #25
    Hol van ez leírva? Hamuka? Te most vagy rettentő tájékozatlan vagy, vagy egy kis troll (az a személy, aki öncélúan flame-war-t kezdeményez, lásd: Flamer Personality Disorder?!!)
  • Yeti
    #24
    Cyrus: ne mondd már, hogy nem hallottál arról, hogy az intel egy az egyben átvette az x86-64 kiegészítést az AMD től...
    Meg egyébként sem értem, hogy mit értesz fejlettebb technológián. Igaz, hogy a centrino, meg az itanium is eléggé ott van, de itt most desktopról van szó, oda meg csak a P4 meg a Celeron tartozik. Igaz, hogy a p4 ben van HT, de tulajdonképpen ennyi. De pl a K8nak saját memóriavezérlője van, az FXnek még 2 csatornás is. Mellesleg a P4 nagyon melegszik is, és alig bírják az órajelét is már feljebb tornászni (a Prescottban a futószalagot is ezért növelték meg), a K8 at meg még azért van hová húzni. Ezért nem mondanám most, hogy le vannak maradva.
  • Cyrus1984
    #23
    elvagy tévedve. link ahol ez levan irva különben hamuka
  • TeszteloPontHu
    #22
    Azért videókódolásban és még 1-2 területen a Prescottot biztosan nem hagyja állva. Egyébként igazad van.
  • arty
    #21
    dejolenne egy kétszereplős CPU piac! :)

    mert ami eddig volt...

    DIE INTEL!!! DIE!! ;) :D
  • DW
    #20
    Hát igen, azért a 875P ott van a toppon. Mondjuk egy AMD XP alá bőven jó az nForce 2 (nekem is ez a páros van), sőt...
    Az nForce4-re leszek kíváncsi. Athlon 64-hez meg szerintem elég jó alaplapok vannak.
  • Laci
    #19
    "De azért ajánlom, hogy az Intel is találjon ki valamit mert versenyre SZÜKSÉG VAN!!!"

    Normális helyzetben így is van!
    Csak sajnos van egy igazán röhejes helyzet: Leszűkült a kör erre a két cég által gyártott intel-alapú x86-os híg kacatra. Az már persze extra röhej hogy az eredetileg "utángyártó" AMD is lehagyta ebben is az intelt... Ez csak az intelről állít ki szegénységi bizonyítványt. De sajnos ugyebár mindkettő ugyanazon a vacak alap-architektúrán csücsül már régóta igazi mértékű fejlesztés nélkül. Talán az AMD finomítgat rajta vakamit, de ezt is csak behatároltan teheti az ostoba alapkiépítés miatt...
    Magyarán nincs már igazi verseny sem, csak ebben a leszűkült körben. Úgyhogy nem biztos hogy annyira hajrá az intelnek is, dehát én nem tudom...
    Persze hiába, mert mint az látható ezeket lehet a legjobban eladni/rátukmálni a folyamatosan újat váró, procicseremániás hiszékeny néptömegekre...
  • GABOR16
    #18
    Már értem, hogy miért olyan nehézkes az AMD nek a legújjab CPU-jait megvenni.
    Az Amcsik fálvásárólják az egészet, ide meg csak hébe-hóba jut el pár db.
    Dehát mit is várunk egy kis cégtől akinek csak 1 gyára van? Csoda, hogy ennyi Procit tud egyszerre csinálni.

    Na mindegy. Sok sikert az AMD nek az új CPU gyárához majd 2006-ban.
    Ha a kereslet továbbra is ekkora marad, akkor lehet tervezni a 3. gyárat.

    És mégegyszer GOGO AMD.
    De azért ajánlom, hogy az Intel is találjon ki valamit mert versenyre SZÜKSÉG VAN!!!
  • zpe
    #17
    Soha ne becsüld alá az ellenséget !!!