41716
  • Csacsi
    #38116
    Ez az Oscuro tényleg elég nehéz. Éppen csak sétálgattam egy kicsit. És két olyan mágussal futottam össze, akiket nem tudtam kinyírni. Az idézet csontvázamat megölték 2 tűzlabdával. Engem is hamar legyaktak. És hiába dobáltam őket kis varázslattal, esélyem sem volt :)
  • Csacsi
    #38115
    Már meg van, én voltam béna :(
  • Csacsi
    #38114
    Sajnos sehol nem találom. Pár dologban előrébb jutottam, de nem tudom, hogy a main esp-et kell betölteni, vagy a az OOO-t előbb :(
  • Csacsi
    #38113
    Kösöznöm a segítséget. Megnézem.
  • SaGa
    #38112
    Az oscurohoz biztosan van betöltési sorrend a mod telepítési leírásában.
    De ha nincs, keress rá a tesnexuson az fcom load orderre. Egy szövegfájlt lehet letölteni, amiben egy csomó mod fel van sorolva és az is, hogy azokat milyen sorrendben kell betölteni, hogy ne akadjanak össze. Abból kiválogatod, amid neked van és azokat a feltüntetett sorrendben betöltöd.
    Az biztos, hogy a külön említett mododat a legvégén kell betölteni.
  • Csacsi
    #38111
    Közben már működik mindkettő. Már csak azt kéne kitalálni, hogy milyen sorrendbe töltse be az OBMM. Azt hogyan tudom meg, hogy minden működjön is? :)

    Ha dobok egy screenshotot, akkor tud valaki segíteni?
  • SaGa
    #38110
    Mindent ki kell pipálni, de nem biztos, hogy jó lesz.
    Kellene egy OBMM is, amivel beállítod a betöltési sorrendet is. Az OOO túl sok részből áll össze...

    A másik mod nem biztos, hogy együtt működik az OOO-val, de ha mégis, akkor mindenképp az OOO összes esp-je után töltődjön be...
  • Csacsi
    #38109
    Modolásban kérnék segítséget.

    Letöltöttem az OOO1.3-at. Kicsomagoltam a Data könyvtárba a könyvtárakat, és az .esp-ket.

    Mikor indítom a játékot, ott van olyan, hogy Data files, ott kiváűlasztom az esp-ket. És gondolom az eredetit meg nem választom ki.

    Illetve van ez a mod, ami a quest item-ek level szintjét emeli olyanra, mintha, akkor találtam volna meg, és azt írja, hogy az inventoryba rak egy cuccot, de én nem találom új játék indításakor, illetve elméletileg kéri a main esp-t, de ugye én Oscurot használok.

    Köszi előre is.
  • Vlala #38108
    Ja, akkor csak edzenek? A katonákból kiálló 6-7 nyílvesszőből nem így láttam, de ezeXerint tévedtem. :)
  • koschwarz
    #38107
    ilyesmi főleg akkor fordul elő, ha elkezdtek valamivel harcolni, és esetleg a harcban megsebzik egymást.
    egyébként ezért szeretem a a TIE-t vagy akár az OOO-t, mert tök élvezetes nézni, ahogy mások is harcolnak egymással, és nem én vagyok a világ központja.
  • Fantusz
    #38106
    Ebben nincs rendkívüli, szoktak párbajozni az NPC-k, Bruma közelében nem egyszer voltam már tanúja hasonló esetnek.
    Abból a karakternek gondja lehet, ha egy ilyen párharcba beleavatkozik, ha csak szemlélő marad szert tehet némi felszerelés kiegészítésre.
  • Vlala #38105
    Sima, gyári állapotú Oblivion, minden modtól mentes.
    Sztori: A Brotherhood betrayxed küldetés után épp mászom vissza a város felé a hírrel, hogy megmurdált a vámpírvadász, amikor érdekes jelenet tanújává válok: Két imperial legion forrester egymnást lövi íjjal. Kicsit csodálkoztam rajta, de gondoltam, megnézem a meccset. Döntetlen lett, ugyanis addig helyezkedtek, míg kettejük közé nem került egy szikla, és ettől leálltak...
  • Heffi
    #38104
    Na most ez a 4 mod eléggé megváltoztatta a játékmenetet... (Real Hunger, Real Thirsty, Real Sleep, Better Encumbrance)
    Ha több órát alszok, akkor egyböl éhes, szomjas lesz a karakter, ez kicsit zavaró tud lenni, mert ilyenkor mindig kell szerezni valami enni, innivalót. Az hogy alvásra is szüksége van az nem gond. A harcok meg a Better Uncumbrance-el sokkal nehezebbek lettek, mert ha pl lemegy a fatigue egyböl elesik a karakter. Ha pedig már a terhelöképesség 80% fölött van, nem töltödik vissza a fatigue, és ha lement akkor elesek és fel se tudok kelni amíg el nem dobálok pár nehezebb cuccot...
  • PiszkosFred
    #38103
    Ahonnan "szerezted". Szepen visszaballagnak, ha uj lora ulsz.
  • Heffi
    #38102
    Egy lovad lehet egyszerre
  • do2
    #38101
    Van 2 lovam, az egyiket otthagytam a szállásomnál,elmentem a másik lóért. Vittem azt is a karánba, de eltünt az első lovam! Hol találom meg ?
  • Csibusz
    #38100
    hello! megszeretném kérdezni hogy mitől van az hogy játszok a játékkal, és az inventoryban jó a hangminőség de a játékban meg olyan mintha egy rossz minőségű zenét hallgatok. Csak ezzel a játékkal van ez.. válaszotokat előre is köszi
  • Heffi
    #38099
    Alap hogy van obsem... Így se müködik.
    Na de most leszedtem egy másik modot ami végre müködik :)
  • SaGa
    #38098
    Jó a Realsitic Fatigue is, csak kell hozzá az OBSE legalább 0015-ös...
  • Fantusz
    #38097
    Arch Mages Robe-nek nincs enchantja.

    A Knight of the Nine csomaggal játékba került Bladeturn hood (Resist normal weapons 15, Reflect Demage 15, Shield 17) és Spellturn cloak (Resist magic 15, Reflect spell 15, Spell absorption 15) kiváló viselet mágusoknak.
    A játék legnagyobb dungeonjának végén lootolható, ahol a Mehrunes Razor megszerzése a cél - rengeteg a loot, gőleg (mágikus)nyílvesszők, s a kard is egyedi darab, de unarmored karakternek a kétrészes ruha igazi kincs.
    Másik kedvencem a The Lost Spires, belépéskor adnak egy Robe-t (unarmored +150 HP, és némi védelmet adó cókmók)
    A 150 HP a játék kezdetén rengeteget jelent, majdhogy nem cheat szerűen megemeli az életerőt, viszont így képes vagy páncél nélkül életben maradni még a TIE-vel is (persze így is futás-menekülés az élet).
    A küldetések során aztán ezt a viseletet lehet majd lecserélni egy lootvan megszerezhető csinos (kék alapon ezüstfehér díszítés) Wizard Robe-ra, ami már kifejezetten mágusnak készült.

  • Harkat 89
    #38096
    Valamiért nem megy tovább az Acrobatics-om. 41 volt, szereztem egy mágikus cuccot ami adott rá +8-at. Csináltam egy questet Anvilba,aminek a végén a nő is felemelte egyel (a patkányos küldetés). Inentől kezdve akárhogy ugrálok nem nő valamiért. Mi a baj?
  • Fantusz
    #38095
    Deadly Reflex-et anno felraktam, sajnos egy kellemetlen bugot hozott elő, a páncél skillek egyeltalán nem fejlődtek.
    Meglehet már javították a hibát, nem tegnapelőtt használtam az egyébként hangulatos modot.
  • Heffi
    #38094
    Érdekelnének az ilyen modok engem is, amiben pl a fáradt a karakter akkor rosszabbul lát, belassul, elesik esetleg meg ilyesmik, ha esetleg tudnál név szerint mondani párat :)
    Leszedtem nemrég egy "RealisticFatigue" nevü modot, aminek ez lett volna a dolga hogy ilyen fáradásos dolgokat elöhoz, de nem akart müködni. Egyszerüen még a fatiguem se ment le semmitöl csak a varázslástól és vissza se töltödött. Szóval még ezt is elrontotta, most még megvan a mod, de ki van kapcsolva..
  • DORSANAX
    #38093
    Igen, azóta már láttam az egyéb lehetőségeket is.:D
  • DORSANAX
    #38092
    Így már értem, viszont én kezdő vagyok ebben a témában, viszont az a szerencsém, hogy az angol nyelvű fórumokat is böngészhetem.
    Szégyen, de idáig azt sem tudtam, hogy létezik az Oblivion Script Extender...
  • SaGa
    #38091
    Hozzá kell tenni, a video a karddal elérhető lefejezésre és kettévágásra lett kihegyezve, de a Deadly Reflex ennél sokkal több. Pl értékeli, ha eltalálsz valakit nyíllal és aszerint fog a cucca rongálódni, hogy hol lőtted meg. A tied is. Ugyanez igaz a többi fegyverre is, csak a nyílnál lehet legjobban érzékelni a különbséget. Lehet lóhátról varázsolni (nem próbáltam, azt a funkciót mindig kikapcsoltam, mert túl sok billentyűkombináció kellett volna hozzá) és harcolni, stb...
  • SaGa
    #38090
    Anélkül el sem indul...
  • DORSANAX
    #38089
    Köszi a kimerítő választ, most olvasgattam erről a modról és állítólag OBSE használatával működik normálisan...
  • SaGa
    #38088
    A legfrissebb verzió és több mint 256 mod van mellette, amikor épp fent van az Oblivion. Most épp nincs. Anno küldtem be ide is modlistát talán...

    Sokáig kísérleteztem az FCOM-mal, annak összes ajánlott modjával, plusz Cobl és a hozzá igazított modok, CUO teljes, jópár "reality" növelő (pl az íjász kezdetben eléggé ingadozva képes célozni, ha hátrafele fut a karakter, gyakorta hanyattesik, elfárad ha futkos és ettől meglehetősen rosszul lát egy ideig, stb...), Midas Magick, XUL összes, az illeszkedő patchekkel, Thieves Arsenal, Roleplaying Dialoges, Roleplaying Oblivion mindkét modja, és hasonlók. Időjárás befolyásoló, jópár "home" és kocsma/bolt mod, stb...
    Az FCOM-ot is jegyző csapat oldaláról elérhető két quest mod lsita, azok egy része is bele volt applikálva.

    A több mint 256 azért biztos, mert az oblivion ennyit képes maximum lekezelni, emiatt a Wrye Bash azon képességét is igénybe kellett vennem, hogy a modok egy részét képes egyetlen "patch"-be összevonni. Ebben benne volt vagy 15 kisebb mod, így alatta maradtam a maximumnak.
    Ja: a modok nem ruha/páncél cserélő cuccok voltak, mert azokból (úgy 60-70 db a TFF és Robert body replacerhez), amiket használok, készítettem egy nagy, összevont esp-t és 6 db bsa-t, amelyek úgy 7 GB-t tesznek ki együtt...

    Hozzá kell tennem: több hónapba telt a dolog anno...
    Ha újra belevágok az Obliba, megint más lesz a felállás, ami akkor épp érdekelni fog. Utoljára mágussal bohóckodtam, így arra hegyeztem ki a dolgot, előtte tolvajjal, akkor az ahhoz illeszkedő modok kerültek előtérbe, és amit megkedveltem, az jött tovább a mágusos "világba" is, hogy ne térjen el a két Cyrodiil egymástól nagyon. Azt akartam kipróbálni, hogy nagyjából hasonló körülmények között miként tud megélni a kétféle karakter. A főküldetést egyszer játszottam végig, amikor megjelent a program, egy vegyes (mindent megtanult, amit lehetett) karakterrel. Azóta bele se kezdtem soha, a karaktereim meg igyekeztek megélni a saját korlátaikat. Mint már írtam: a tolvaj nem mágus, a mágus meg nem lop. A bárd nem kezd nehézpáncélosként vagy a természet gyermekeként viselkedni, az erdőjáró meg nem folyik bele a városiak gondjainak megoldásába, csak ha az az erdőhöz köthető...
  • Csacsi
    #38087
    Nem tudja valaki, hogy van-e valami enchantja az Arch Mages Robe-nek?
  • DORSANAX
    #38086
    ITT van egy YouTube erről, de állítólag a fórumok szerint nem működik normálisa bizonyos esetekben.
    Leírnád, hogy milyen a verziószámod és milyen modokkal működik jól a Deadly Reflex nálad?
  • SaGa
    #38085
    Pedig jó az...
  • steweee
    #38084
    én nem mertem felrakni a deadly reflex modot...
  • SaGa
    #38083
    Alapból nem sok jelentősége van a kajának, de vannak modok, ahol fontos enni és inni. Ha nem eszel, iszol vagy alszol bizonyos időközönként, akkor az állóképességed, a koncentrációd egyre jobban lecsökken addig, míg nem pótolod. 24 óránként minimum 4 óra alvás kell, de ahhoz, hogy normálisan működjön minden, napi 8 óra kell. Enni 4-6 óránként, inni 2-4 óránként (ez faj függő, vannak, akik hamarabb kiszradnak, mások tovább bírják). Pl a Hungry, Thirst, Sleepy mod, de van még néhány. Alvós mod mindenképp olyan kell, ahol lehet legalább egy hálózsákot szerezni. Érdemes a Common Obliviont (Cobl) használni olyan kiegészítővel, ami ennek a dolgait képes hasznosítani. A cobl lehetővé teszi a főzést, favágást, fegyver és páncél készítést, stb...

    Lóhátról harcnak is van modja. A Deadly Reflex modban is van horse combat lehetőség. Ez talán a legjobb harcmódosító mod. Új mozgások, fegyverhasználat kombinációk és sok egyéb...
  • Vlala #38082
    Én pl. teljesen összehaverkodtam azzal a lóval, ha bármi baja esne, már tölteném is újra. :)
  • do2
    #38081
    A magyarításról meg annyit,hogy több 100 ember játszik vele, ha van hiba azokat elküldik és kijavítják,és majd kiadnak egy új verziót.
    A végén csak jó lesz :)
  • do2
    #38080
    Amúgy van jelentősége az alvásnak meg az evésnek, azon kívül hogy szintlépéselhez kell, az evés emg hogy visszamenjhen az életerő?
    Alig szoktam aludni, enni meg szinte soha.
  • Heffi
    #38079
    Én most már egyáltalán nem használok gyorsutazást, így sokkal élethübb és érdekesebb a játék, hiszen az erdöben vagy bárhol is találkozhatsz valami érdekességgel útközben.
  • Heffi
    #38078
    Elsö karakteremmel megcsináltam pár Daedra küldetést. A skeleton keyt is megszereztem, de igazából ez szerintem teljesen elveszi a zárfeltörés nehézséget. (Persze tudom, így is sokszor egyszerü, de úgy semmi tétje nem volt már)

    A kedvenc jutalomtárgyam az a Wabbajack volt . Ezzel véletlenszerüen átlehet változtatni a nem emberi lényeket valami más állattá/szörnnyé. (Vicces is volt mikor a minotaur változott birkává )
    Meg még volt valami Skull of Corruption (ha jól emlékszek ez a neve), ami a célpontról csinált egy klónt és az megtámadta az igazit :D
  • Morlan
    #38077
    Hi!
    Megvédem a tarka gebét! :) Szegény kalandozónak mi jár, ha nem egy "szánalomló"... Egyébként akkor viheted el, amikor a nyakláncot viszed vissza az uralkodótól. Pontosan, utána még beszélned kell Prior Maborel - lel, és rákérdezni az ASSISTANCE -ra.
    A gyors utazás utáni lovas üzenetre pedig létezik megoldás - ne utazz gyorsan ... :) - ugyanis most nem arról beszélgettek, hogy milyen jó gyalogolni?
    De tényleg van megoldás, egy apró modocska, amivel több ilyen "zavaró" értesítést el lehet tüntetni. pl- autosave, quicksave, fast travel "nem lehet" :) ...