41716
  • Fantusz
    #38156
    Ezeket a fertőzéseket csata közben főleg élőholtaktól, de más lényektől is beszedheti a karakter (Oscuroban rengeteg a fertőzött patkány, rák, a TIE-ben pedig már a tutorialban súlyxos fertőzész is el lehet kapni - tehát modfüggő is a megfertőzősés esélye).

    A lehetőségeket már felsoroltam.
    Vadonban lévő kegyhelyeken csak azokat engedig magukhoz a Kilencek, akiknek tiszta a lelkiismeretük (kivéve a Pilgrimate), a templomokban lévő oltáraknál lehet imádkozni (kivéve talán a vámpírt?), ezeknél meg előfordulhat, hogy egy-egy oltár nem gyógyít minden nyavalyát, meg kell keresni azt a templomot, oltárt, ami az adott fertőzést leszedi. (ajánlott észben tartani, hogy melyik fertőzésre hol található a gyógyító oltár)

    Bravilból Leyawiin felé indulva, az út mentén elég sok mandrake root található, melyeknek elsődleges alkémiai hatása a cure disease, ezeket jobb híján meg is lehet enni.
  • Heffi
    #38155
    Nekem is ilyen problémám van most mint Chucknak, csak az a gond hogy semmi se akarja felvinni minuszból a tulajdonságokat :/
    Kétszer is voltam templomban imátkozni, hogy leszedje de semmi, és még csak nem is jelzi a hatások között hogy rajtam lenne valami méreg vagy fertözés...
    Fogalmam sincs mitöl lehet, de nem is tudom leszedni:S
    Nincs valami megoldás erre? Mert azért például a -8 agility nem valami jó egy tolvajnak..
  • koschwarz
    #38154
    de ez a lényeg, lehetsz bármilyen rossz előtte, megtérhetsz, csak végig kell járni a pilgrimage-t (zarándoklatot). erre vonatkozóan a KoTN küldetéseinek megkezdésekor elvileg kapnod kell utasításokat.
  • do2
    #38153
    Na igen és ha már megtévedtem, vissza se lehet kerülni a lovagok közé ? mert akkor úgy kellett volna kezdenem hogy megcsinálom teljesen szürke rókás részt aztán a lovagost.. hmmm kár érte..
  • Világpolgár
    #38152
    Ezt nem tudom sajnos, mert nem ismerem.

    #38149: Pontosan.
  • Fantusz
    #38151
    A küldetésleadáskor kaptad az infamy-t.
    Aktív tolvaj, bérgyilkos nem csinálja a Knight of Nine küldetést, a két életmőd nem összeegyeztethető.

    A Knight of the Nine lehetőséget ad a gonosz karaktereknek a jó útra térésre, de akinek bűn nyomja a lelkkét nincs helye a lovagok között.
  • do2
    #38150
    Hát pedig eddig viseltem,a szürke rókával való találkozásom után vette el büntetésből.
  • steweee
    #38149
    ez minden más modtól függetlenül egy egy területet "turbóz" fel különféle effektekkel és épületekkel ?
  • steweee
    #38148
    ezeket akkor is lehet telepíteni ha felraktam az etreme quality hq 1.9-et ? kompatibilis vele ?
  • koschwarz
    #38147
    egyébként: még nem jártad végig a zarándoklatot, amivel minden bűnödtől megtisztulhatsz, ezért méltatlan vagy a lovagok ereklyéinek viselésére.

    nem lehet egyetlen infamy pontod sem.
  • Csacsi
    #38146
    Ha ennyire nem tudsz angolul, akkor írd be egy online szövegfordítóba. Vagy nézd meg a végigjátszást az oblivionhq.hu oldalon.
  • do2
    #38145
    Your crimes have made you unfit to wield the Crusader's Relics. Walk the Pilgrim's Way to repent of yours sins and once again seek the favor of the gods ezt az üzenetet kapom
  • do2
    #38144
    megtaláltam a viz alatti utat, 1 nagy szikla zárta el, azért nemláttam eddig. Viszont új gondom van, elvittem a szürke rókának a nyilat, átadtam, meg is kaptam a jutalmamat érte. Ami a baj hogy ezért elveszítettem a Knights of the Nine ruhaszettemet (crusader).
    Hogy lehetne ezt megtartani és a küldetést is befejezni ?
  • Fantusz
    #38143
    Nem igazán tudom hol tartasz.
    A mágus szobájából nyílik a titkos folyosó, ahol előbb náhány Oblivionlakó örködik, aztán vízben kell tovább haladni (víz alatti légzés). A vizes rész előtt van egy zárt ajtó, ami előtt Conjurerek sétálgatnak, de az ajtóhoz nincsen kulcs, s nem is lesz.
    A víz alatt elég nehéz megtalálni a továbbvezető utat, van egy ajtó, ami a tengerre vezet - csali nem arra kell menni.
    Figyelni kell az irányjelzőt, s megkeresni a vízből kivezető folyosót - ha ez megvan eltévedni már nem lehet, az Oblivion lakókra kell figyelni, lehetnek köztük erősek (modoktól is függ).
    Nem egy rövid séta a küldetés, de ami igazán nehezít rajta, az a középső részben megtalálni a helyes utat, mert az ajtó kinyithatatlan.
  • Világpolgár
    #38142
    A szúz játékra első dolgom mindig feltenni 2 modot, amik inkább a látványt javítják: Qarl's Texture Pack 3 és ami számomra még fontosabb az a Unique Landscapes mod. Egy kis ízelítő:

  • do2
    #38141
    fathis Aren tornyába hogy lehet bejutni ? ott tartok hogy Bavili kastélyba megtaláltam a lejáratot ami a toronyba vezet, de a barlang legvégén van egy faajtó amihez kulcs kell, de seholsem találom.. pedig ott van az ajtó mögött akit keresek.. ez a küdletés: Arrow of Extrication
  • Fantusz
    #38140
    Menj templomba, vagy használj Cure Disease, esetleg Restore Luck italt.
    A Restore italnak erősebbnek kell lenni, mint a sérülés, különben hatástalan (egyszerűbb a másik kettővel gyógyulni, a varázslatokat pedig szerintem szándékosan kerülöd).

    Varázslatok nélkül is gond nélkül végig lehet vinni a játékot, de már sokszor mondtuk, hogy ez nem a "végigvittem" kategóriájú játék - nincsen vége.
  • ChuckYeager
    #38139
    Üdv!!

    Egy kérdés:Megütött egy olyan ellenfél,amely levitte pár tulajdonságomat(szerencse,mozgékonyság) ráadásul a szerencsét kb50-ről 18-ra :(( ezek pirosan is vannak jelezve a karakterlapon.
    Hogy lehet ezt vissza csinálni???Vissza gyógyulni a régi szintre???

    És még egy kérdés:Csak harcolva(tehát kevés mágia használattal) végig lehet nyomni a játékot??

    Az első kérdés sürgős lenne mert játékban vagyok:) :D
  • SaGa
    #38138
    Companion Share and Recruit. Bármelyik NPC-t fel tudod fogadni partnernak, követőnek, tudod irányítani, tudod a fegyvereit és a ruházatát, páncélját módosítani, de el is küldheted, hogy vásároljon be magának, csak adj hozzá elegendő pénzt...
  • JethroHUN
    #38137
    Az egyik legjobb mod a Midas Magic, sztem sokkal jobbak a spellek mint az alapok.
  • do2
    #38136
    sajna lopással nem lehet cuccot átadni a másik karakternek:(
    Hát bizony ezzel is foglalkozhattak volna kicsit a készítők...
  • do2
    #38135
    Tehát akkor ha jól értelmezem ha tolvajlás betudok tenni 1 jó cuccot hozzá, akkor azt fogja talán használni, más lehetőség pedig csak modokkal ?
  • ashead
    #38134
    Rakd fel a Midas Magic modot abban van olyan varázslat amivel bele tudsz nyúlni a szövetségeseid inventoryjába. Egyébként is jópofa mod , teljesen új varázslatokat ad a régiek mellé ( azokat nem érinti ) amiket különböző alapanyagokból lehet előállítani. Ami mindegyikhez kell az az aranyrög, egyébként a megvásárolható könyvekben van leírva az egyes varázslatokhoz szükséges alapanyagok. A játékot az alapanyagok összevadászása is érdekessé teszi. Ha egyszer előállítottad az adott varázslatot onnantól bármikor tudod használni.
  • Heffi
    #38133
    Room of Enchantment
    Mindenkinek ajánlom, nagyon hasznos és müködik is! :)
    Minden város varázslócéhében elhelyez egy földalatti szobát, itt elérhetö Enchantolás, Spell készítés, és van egy Titokzatos doboz is amit a mod tett be plusz dolognak. Ez a doboz több dologra is képes.. például belehelyezel egy heavy armort, meghúzod a megfelelö kart a falon és light armorrá változtatja. A kinézet megmarad, de heavy helyett light lesz a tipusa. Vagy például át lehet küldeni egyik tárgyból a másikba az enchantokat :)

    Ja és ami fontos: Nem kell hozzá tagnak lenni a céhben, bárki letud menni :)
  • do2
    #38132
    Hopp ezt jó tudni, nem modba vannak,hanem az egyik Knights of The Nine lovag, amit adnak, a másik pedig a csatakürtkastélyos katonák.
    Mind hivatralos. Elég jó amúgy amikor 4 emberemmel megtámadunk egy barlangot vagy akármit :) pillanatok alatt hazavágjuk a népet :)De jó lenne fasza felszerelésbe látni az embereimet
  • koschwarz
    #38131
    honnan vannak a kísérők? ha modból, akkor olvasd el a modleírást. ha nem, akkor dobj a földre cuccokat, hátha felkapják. vagy ha jó a lopakodód, be is lophatsz az invetntoryjukba cuccokat :)
  • do2
    #38130
    van 2 kisérő emberem a játékban, lehet nekik adni új felszerelést ?
    Az egyik emberemnek nincs már meg a sisakja, és már csak ököllel harcol.
    Hogy lehetne ezeket megoldani hogy fasza cuccokba legyenek,illetve megjavítani a cuccaikat ?
  • koschwarz
    #38129
    kedvenc modjaim, amiket mindig használok, beváltak, és nem tapasztaltam velük hibát (hozzáteszem, én igyekszem kevés modot használni, és csak olyat, ami tényleg jól és úgy működik, ahogy azt szándékozták):

    unofficial patch-ek

    natural vegetation (natural environment része): magasabbak és dúsabbak lesznek a fák

    oblivion stereo sound overhaul (OSSO): felturbózza hangmérnökileg az oblivion alap hangjait. nekem a külső és a barlangok szélhangja túl hangos, szerencsére van egy javítás hozzá, aminek most nem jut eszembe a neve.

    more immersive sound: plusz hangok a környezethez, a világhoz

    audia arcanum: plusz hangok szintén, ezek inkább kísértethangok, távoli üvöltések, plusz jobb spell hangok (atmospheric oblivion is bele van foglalva)

    storms, lightning, sounds for AWS, Natural Weather and Vanilla (Storms & Sound): a viharokat turbózza fel hangilag és látványilag

    rainbows of tamriel: magáért beszél, nagyon szép.

    symphony of violence: nagy kedvencem, eszméletlen jó hangok a harchoz, amikor belecsapsz valakibe egy nagy warhammerrel, az valami szenzációs...

    harvest flora: amikor leszedsz egy növényt, tényleg leszeded, szóval eltűnik a szirom, levél, stb... hülyén hangzik, tudom... :)

    darker dungeons, mostanában váltottam a let there be darkness-re: na ettől tényleg sötétek lesznek a dungeon-ök.

    improved water for oblivion and SI

    BTmod: na ez egy user interface mod. a legjobb benne, hogy sokkal kisebb lesz az inventory, tehát egyszerre sokkal több tárgyat látsz benne.

    no psychic guards harder: nem rohan oda a világ össze őre, amikor valami van, csak akik hallótávolságban vannak.

    no load screen on death: ha megölnek, nem ugrik fel rögtön az ablak, hanem még nézelődhetsz, hogy mi történik a halálod után :)

    reduced backwards running speed mentalorised: hátrafelé haladva lépéslassúságú vagy, tehát nem lehet azt csinálni, hogy csak hátrálsz és nyíllal, vagy tűzlabdával simán megölöd az ellenfeled.

    most ennyi jut eszembe...





  • koschwarz
    #38128
    nem tudom, gondolom valami user interface mod lehet. itt gördíts le, van néhány felsorolva.
  • Szuni
    #38127
    Ezen az általad említett linken a videón másképp van kijelezve az életerő meg a többi infó, az melyik mod lehet, ami ezt átváltoztatja?
  • Szuni
    #38126
    Ez jól hangzik, hogy stílusos legyek..
    Tudom, hogy több ezer mod van, de olyan lista nem készült, amik a legjobban beváltak, illetve megdobják a játékot? Most nem a top letöltésre vagy a top 100 modra gondolok pl atesnexuson, hanem amivel ti játszottatok. Az a baj, hogy akkor a a kínálat, hogy egy magamfajta kezdő (remélem nem vagyok egyedül ezzel), elvesz a sok mosd között, ráadásul soknak feltételei is vannak, mivel megy, mivel nem.. Néhányan ne tudnátok leírni, ki mit használ egyben, amik biztosan mennek stb.. A fél fórumot végigolvastam sztem hétvégén, és rengeteget kigyűjtöttem, de egyben, hogy mi akad mivel, vagy melyiknek mik a menet közben kiderült hibái, nem láttam.
    Nem azt kérem, hogy szabjátok testre a játékot nekünk is, mert az lehetetlen nyilván, de jó mások hibáiból tanulni..
  • koschwarz
    #38125
    szeretnék ajánlani egy nagyon jó hangulatos modot. oblivion sound set: a játékos karakterének ad hangokat, anélkül, hogy bármilyen plusz gombot kellene nyomogatni, a helyzettől függően (mintegy belső monológként) tesz a karaktered megjegyzéseket (városban, harc közben, természetben, dungeon-ben, stb.). harc közben még arra is figyelmeztet, ha nagyon lemegy az életerőd :)

    van női, férfi, gonosz, jó, semleges, varázsló, tolvaj (garret hangja megint rulz!!!), harcos karakterhang, amit akarsz. a legtöbbjét más játékokból szedték ki (thief, baldurs gate, stb.), és kifejezetten jó minőségűek, és jól is használták fel őket, van egy-két modderek által írt és felmondott hang is, ezeknél a hangminőségen lehet érezni egy kicsit, hogy nem "gyári". szerintem eszméletlen hangulatossá teszi a játékot. van preview is. az én kedvencem valygar.

    egy jó kis hang-mod
  • Csacsi
    #38124
    Igen....észrevettem a ládát :) Kicsit később.
  • koschwarz
    #38123
    ha érdekel...

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    meg fogod kapni hozzá a szükséges eszközöket
    :)
  • Csacsi
    #38122
    Én csak varázsolok. Csak köpenyt hordok. A fizikai fegyverektől távol tartom magam. Csak most beleszaladtam, abba küldetésbe, hogy be kell mennem valakinek az álmába, és ott nem tudok varászolni, mert le vagyok némítva (silenced). És ott, hogy hogy ölöm meg a két minoatourt. Nah azt nem tudom :)
  • koschwarz
    #38121
    ja, azt akartam még hozzátenni, hogy mivel varázslóval még nem nagyon játszottam, most viszont egy ilyet is ki akartam próbálni, na pont ezért használom most az OOO-t.
  • koschwarz
    #38120
    pedig ezt tartom az OOO nagy erősségének. van egy csomó mod, ami a varázslást erősebbé teszi (pl. midas magic vagy LAME), de szerintem olyan szinten, hogy az már csalás.
    viszont az OOO-ban szerintem ésszerűen módosították az egész varázslást: kicsit többe kerülnek a varázslatok (egyébként általánosságban pont hogy kevesebbe), de többet is érnek, én pl. az alap tűzlabda varázslattal már egész szépen lehet aprítani, nem egy használhatatlan xar mint az alapban. egy csomó szinte már csítként is használható varázslatot (a hírhedt drain health, chameleon, invisibility) átvariált, hogy ne lehessen annyira exploit-ként használni őket se varázsláskor, se enchant-ként. sokkal differenciáltabbá tette a harcosokat és a mágusokat azzal, hogy sokkal jobban számít a páncélod súlya (kevésbé hatékonyabbak a varázslatok nagyobb súly viselésekor), tehát nem lehet egy full heavy armoros harcos majdnem olyan erős, mint egy full varázsló, sőt, tamriel egész varázslóközösségéhez hasonlóan ha te is hatékony mágus akarsz lenni, köpenyt vagy sima ruhát kell hordani (még a light armorok is keményen levesznek a magic efficiency-ből).
    kevesebb magickával indul minden faj, de ha az intelligence-re gyúrsz, akkor sokkal több magicka lesz a jutalmad (tehát nem 2x-es a szorzó, hanem nagyobb).

  • Csacsi
    #38119
    Nekem tetszik az OOO. Igaz eddig mod nélkül játszottam xbox-on, de most gondoltam kipróbálom az új notin. Annyiból jobb, hogy könyebben célzok támadó varázslatokkal :)

    Amúgy ebben az OOO-ban jóval nehezebb csak varázsló karakterel játszani. Sokkal többe kerülnek a varászlatok, és mintha lassabban töltődne vissza. Ráadásul, mintha nem lenne olyan ital, ami egyből feltölti, max olyan, ami folyamatosan tölti. Valamint jóval lassabban fejlődnek a skillek.

    Illevte hiába idézek meg akármilyen lényt, azt sokkal gyorsabban szétcsapják. Szóval lassan utána kéne olvasnom, hogy hogyan is csináljam. Persze ha van valakinek tippje szívesen veszem :)
  • koschwarz
    #38118
    nekem az OOO-ban nem is ezzel a kiszámíthatósággal volt bajom, hanem azzal a töménytelen mennyiségű loot-tal, amit egy dungeon-ből összeszedtem. most megint az OOO-val játszok, de van egy nagyo faxa új kereskedős mod, enhanced economy, amiben pl. beállíthatod magadnak, hogy mennyiért vesznek meg tőled loot-ot a kereskedők, stb. beállítottam ésszerűen hardcore értékeket, így hiába van rengeteg loot, nem tudok belőle gyorsan meggazdagodni. plusz indítottam egy breton kardforgató varázslót, aki nem tud sokat cipelni, úgyhogy...meglátjuk mi lesz :)

    lehet hogy most már a főszálat is végigviszem
  • Fantusz
    #38117
    Az Oscuro lényei főleg dungeonokban és azok környékén találhatóak.
    Erősek, méf magasabb szinten is kihívás lesz velük a harc, kezdőként egy többszintes dungeonban biztos halál vár a karakterre, ha időben nem fordul vissza.
    Talán ezt a szinteződést kellett volna valahogy véletéenszerűbbé tenni, nagyon ko overhaul mod az Oscuro, de ez eléggé bosszanó volt, amikor használtam.

    Mágussal minél hamarabb el kell érni, hogy erős lényeket tudjon idézni, az Osuro NPC-i között sok lesz az idéző, akik ráadásul 100as lényeket (storm atronach) idéznek csapatokban.
    Az OOO átvariálta a varázslatokat, így, ha valaki az alterationra fejleszti a karakterét, azon az iskolán belül is lesz lehetőség idézésre, egy magas szintű gólem hatékony társ lehet.
    Nagyon sok, az alapjátékban lényegtelennek tartott mágia az Oscuroval új értelmet kap, a Dispel pl. nagyon fontos lesz (mágikus hatások megszüntetése).
    Az erős lények elleni harcban be lehet vetni az illusion Command varázslatait, ez azonban nem kezdő spell, mesteri illusion tudás szükséges hozzá.