41716
  • o.san
    #9453
    a first editon-nál mit kell tennem hogy ne kapjanak el! mindig elkapnak!
  • LoCk
    #9452
    Valaki meg tudná nekem pontosan mondani, hogy hol és ki tud varázsbotot feltölteni?
    Durva bot uh. örülnék, ha újra töltve lenne..:)

    THX!
  • LoCk
    #9451
    Ja Crazy Mate-nak írtam:)
  • CarajoEsp
    #9450
    Fel kell tenni a Fast Travel Off, modot és akkor még a kisértés sincs:D Mondjuk én használom az iránytűs modot, így nem nézegetem, hogy vajon mi hol van:D Mondjuk mire megtalálok valakit, lejárom a lábam.
    A Véleményed osztom, énis Max Dif.-en nyomom, és így kegyetlen. Egy patkány 20Nyíl 40-es Marks-sal:D
  • vg
    #9448
    Nem kell nagyképüsködni...

    Megérkezett az 576 Shopokba az Elder Scrolls IV: Oblivion gyűjtői változata - a PC-s verzióról van szó. A "normál" (azaz: nem gyűjtői) verzió hétfőn lesz kapható. A Collector's Edition extrái:

    - Speciális csomagolás, hasonlít a Gyűrűk Ura DVD-pakkokhoz.
    - Negyvennyolc oldalas füzetecske a játékról, és egy 112 oldalas "útikönyv" az Oblivion világáról - benne a játék híres / hírhedt területeivel és szereplőivel.
    - Térkép, limitált kiadású érme
    - Bónusz DVD: Making of... film, koncepciós rajzok, titkok, érdekességek.

    www.576.hu

  • LoCk
    #9447
    Tudok mondani helyet ahol van vámpír nem is egy.
    Kell?
    Privben leírom, hogy hol van ráadásul egy küldetést is véghez viszel vele.
  • icewolf
    #9446
    És a játékos... játszál, és fogsz találni! Ne más karakterével akarjál játszani.

    Egyébként megvettem a CE-t tegnap. Azóta tolom, már a második kaput zártam be.
  • PiszkosFred
    #9445
    Na, 3 órát tudtam aludni hajnalban, muszáj volt folytatni a játékot... :D Addiktív, a fene egye meg ;]

    Sok szépet leírtak már, pár dolgot írnék én is végre, közel 24órányi játék után, ami egyelőre tetszik vagy nem tetszik. Szerencsére szerepjátszással áthidalható a legtöbb probléma.

    - Guildekhez csatlakozva a guildház cuccai szabadon mozdíthatóak. Morrowindben is volt egy "supply chest" kezdeti segítségnek, gondolom itt ezt a célt szolgálja. De azért elég mókás, amikor a fickó mögül lekapkodom az alkimista lombikokat és mozsarakat, majd adom is el neki, ő meg szó nélkül megveszi.

    - Hát a lovaglás hatalmas fun, de az irányítás eléggé...szóval kezdetleges. Remélem a PCs peccsben lesz egy olyan változtatás, hogy a ló fordulását egy jobb egér gomb lenyomásával megoldhassuk - lásd WoWban. Ha már harcolni úgy sem lehet lóró, akkor használjuk az egér gombjait, nem? ;]

    + Tetszik az NPCk élete. Pl egy árus nem fog veled boltolni ha rátörsz a városban, vagy épp ebéd közben. Meg kell várnod, amíg vissza nem sétál a pultjához. Ez guildeknél is igaz, fél napig mentem a fickó után, mire hajlandó volt visszatántorogni a munkájához. Jó munkaerő, ha guild leader leszek, kirúgom :D

    + Tetszik az is, hogy komolyan meg kell küzdeni egy-egy spellért, vagy új cuccért. Nem tanít boldog boldogtalan minden bokorban, meg kell keresni a megfelelő embereket. Addig nem kezdtem kalandba, amíg nem találtam cure disease és minor heal spelleket (ez nálam beidegződés, minden karakter ezzel indított már Morrowindben is. Miért? Elmúlt párszáz vámpíros kommentje elég jó magyarázat erre:D)

    + A grafika, a hangulat, az egész, az 10skálán 20pont ;] Kár tovább ragozni, valami iszonyatosan magával ragadó.

    - Nem tetszik a Fast Travel, nem is használom. Biztos hogy hasznos meg minden, de három kattintásból átutazni a fél világot, nálam illuzióromboló (tudom, ez az én hülyeségem;])

    + Tetszik az inventory, szerintem elég jó, hamar megszokható. Kár hogy nem méretezhető át, vagy rakható más pozícióba, de segond. Az eladás/vásárlásnál egy picit bosszant hogy mindig rákérdez a dolgokra, jó lenne egy ctrl vagy shift lenyomásával auto adná a dolgokat, és nem kellene folyton yes-t nyomni. (ha van ilyen benne, akkor nem szóltam, eddig nem találtam ;])

    - Ami viszont nagyon nem tetszik, és asszem ezt már DB is írta, hogy ha egy picit is figyelmetlen vagy, akkor a korábbi nyitott ajtó helyett a zárt ajtónál már megvan a baj. Vagyis ekkor viszont nem ártana egy yes/no, hogy tényleg be akarok e törni. Kijöttem a boltból, itthagytam a gépet egy pillanatra, mire visszaültem, beesteledett. Mentem volna a boltba vissza, és már törtem is fel a zárat, véletlenül... Pech.

    + Imádom a gladiátor főnököt. Az a pofa haláli, főleg a stílusa és a hanglejtése. Elsőosztályú!

    - Tényleg hiányzik a réteges öltözés, amelyet Hmuda is hiányolt. Biztos hogy lesz majd ebben változás, legalábbis remélem. Szeretnék megint ingeket hordani a páncél alatt, stb. Még akkor is, ha ennek csak látszólag van értelme.

    + Azt írta valaki, hogy könnyű a játék. Tudom, ez is az én perverzióm, de a dif slidert felhúztam maxra, már az elején. Azóta nem osztom az illető ezen a véleményét :D

    + Nagyon jók a hangok, a háttérzajtól kezdve az NPCkig. Az ember észre sem veszi hogy a monitor előtt ül, úgy magába szippantja ez az atmoszféra.

    ...és még lenne mit írni, de várnak éjfélkor a főtéren :D

    Kérdés: a boltosoknál ez a haggle, ezt kifejtené valaki hogy pontosan mit is takar? Ez lenne a boltos felvirágoztatása a későbbi drága cuccok miatt? Most akarok utánaolvasni egykét oldalon, de ha valaki tudná, akkor megköszönném a választ.
  • Crazy Mate
    #9444
    Nem találok vápírt,tudna vki. adni egy olyan elmentést,amiben már vámpír?
  • Bandew
    #9443
    Na! Holnap végre én is nyomatom! Amúgy vannak jó nagy termetes monszták a játékban? :-P
  • Mayday
    #9442
    Kerdes:

    Dolgozhatok tobb guildnek is? Mert mostmar felkerestek a Thieves Guildtol, de a Fighter Guildhoz is szivesen beallnek dolgozni, ha megtalalom.
  • LoCk
    #9441
    Valaki meg tudná nekem pontosan mondani, hogy hol és ki tud varázsbotot feltölteni?
    Durva bot uh. örülnék, ha újra töltve lenne..:)

    THX!
  • o.san
    #9440
    hajnal 5-ig nyomtam, király ez a game!
  • cuccok
    #9439
    a shift-et közben tartsd nyomva
  • cuccok
    #9438
    belemész a tárgyas menübe (TAB) megnyomod a shift-et és bal gomb a tárgyra azt eldobja
  • markastor
    #9437
    Helló! Nekem az lenne a gondom, hogy egy Gyula55555 nevű gyerek nem képes kikapcsolni a Caps Lock-ot és nem képes elolvasni még a FAQ-ot sem.

    Üdv.
  • cuccok
    #9436
    eddig végig maxiban játszottam de egy kicsit elkezdett szaggatni erdőben sok embernél,ezért levettem a grafikát teljesen minimumra próba képp és annyira szaggatott hogy játszhatatlan volt pedig még csúnyán is nézett ki
  • j0nNyKa
    #9435
    pici spoiler

    valaki magyarazzon el nekem valamit... en lettem a thief guildben a grey fox, megkaptam a grey fox sisakjat... namost ez ad 200 feathert, ami ugye arra jo, hogy tobb dolgot tudj cipelni...
    de kerdem en, MINEK? eladni ugysem tudod, mert a varosban ha meglatnak a grey fox sisakban, egybol nekedesnek... szerintetek mi lehet az ertelme akkor ?:D
  • markastor
    #9434
    Olyasmi, mint a WoWban.
    Ha esetleg nem játszottál volna vele, akkor annyi a lényege, hogy az elrontott lockpick-ek növelik a security képességedet, és minél nagyobb a securityd, annál könnyebben nyitsz ki nehezebb zárakat.
    Egyszerűbben: gyakorlás kérdése az egész.
  • GYULA55555
    #9433
    HELLO NEKEM AZ LENNE A GONDOM HHA SOK RUHÁT VESZEK FEL MEG ILYENEKET AKKOR NEM LEHET MOZOGNI A CSÁVÓVAL
    MIILYEN GOMBBAL LEHET ALAPBEÁLLÍTÁSBAN ELDOBÁLIN A DOLGOKAT ÉS HOL??
  • Laky
    #9432
    valaki magyarázza el nekem, hogy hogyan lehet a zár nyitogatást tanulni, illetve fejleszteni?
    melyik kaszttal a legegyszerűbb? és hogyan kell a hard zárakat nyitagni, mert a very easy-n kívül semmi sem sikerül :DDD
    [lama]
  • markastor
    #9431
    Bocs, a képek most már remélhetőleg jól:


  • markastor
    #9430
    Egy elég nagy bug:

    Imperial City Waterfront.
    Kívülről minden rendben van egy bizonyos lépcsővel, de ha rálépsz, akkor beesel a vízbe. :D


  • PyRex
    #9429
    És Very Hardot? :D
    Ja meg mi a módja mondjuk egy 5. szintű karakter LEGÁLIS meggazdagodásánsak (10-20 ezer arany modnjuk :)?
  • PyRex
    #9428
    Ismerős.. És nekem volt olyan, hogy Very Hard zárat kellett nyitnom 2 lockpick-kel... És akkor 10-es volt a skill. Kb. 30-40 perc alatt sikerült.. :)
  • Dns5000
    #9427
    kozepes zarnyito varazslatot hol tanitanak?
  • DonnieBrasco
    #9426
    SPOILER előtagot az ilyenekhez (főleg a válaszhoz!!!!)

    Kéne egy "Oblivion spoilerek" c. topic.

    DB
  • Cafu
    #9425
    az lehet hogy a főküldetés az nem olyan hosszú de ha végig csinálod a sok kicsit akkor nem rövid:)
  • DonnieBrasco
    #9424
    Szokás szerint majd kb. 36-k szintűként fogom elkezdeni a főszálat :P :P mire tolvajcéh nagymester és master alchemist, meg hasonlók leszek :))

    DB
  • David2
    #9423
    köbö hány küldi?
  • Aragorn10
    #9422
    Én már majdnem végigvittem nem olyan hosszú sajnos :(:(
  • cuccok
    #9421
    állítólag 36 óra
  • Isegrim
    #9420

    Valaki tudna a manuálhoz is egy linket rakni, megköszönném, jó volna elolvasni hátha van benne valami okosság. :)
  • David2
    #9419
    amúgy a főszáll mien hosszú(órában) mer akkor próbálom "beosztani" magamnak
  • DonnieBrasco
    #9418
    "reggelt" :)

    Tiszta mák hogy van warez, íme a csomagom trackingje:

    Package Process
    Date Time Location Activity
    Mar 25, 2006 02:24 AM LOUISVILLE, KY, US EXPORT SCAN
    02:24 AM LOUISVILLE, KY, US LOCATION SCAN
    02:14 AM LOUISVILLE, KY, US EXPORT SCAN
    01:34 AM LOUISVILLE, KY, US ARRIVAL SCAN
    Mar 24, 2006 11:23 PM SHARONVILLE, OH, US DEPARTURE SCAN
    11:11 PM SHARONVILLE, OH, US ORIGIN SCAN
    07:19 PM US BILLING INFORMATION RECEIVED

    Még el se hagyta az USA-t! :((
    Jó tudom ne pofázzak, nekem lesz legalább CE.
    Egyébként szerintem továbbra is próbáljatok meg rendelni a take2store.com-ról, nekik lehet hogy még van, és szállítanak Magyarországra is. 80 USD a CE+a szállítás! VISA vagy Mastercard.

    a játékban 11 óránál tartom, lvl 4, most éppen önfeledten barlangokat takarítok Stilgradtól ÉK-re, nagyon állat :)) Thief guild megvolt, most az alkímista "gyökereimet" kutatom éppen...

    DB
  • cuccok
    #9417
    én csak egyszer küldtem el
  • cuccok
    #9416
    mi ?
  • Bandew
    #9415
    Ne olyan hangosan...
  • cuccok
    #9414
    ja mert játékban vok
  • Davidus
    #9413
    ha nem kapsz választ 3 percen belül már vergődsz?:P