41716
  • Sheltem
    #10216
    Tényleg csoda, a játék "él". Ez a legjobb meghatározás rá. Bethesdáék tudnak valamit, sokszor szidom őket, hogy hány évnek el kell telni egy Elder Scrollsig de amikor meg már a kezemben van csodálkozom, hogy mennyi mindent bele tudtak rakni.
  • grebber
    #10215
    Lehet egyszerű a válasz de nem tudom.Ugye vannak ételek amaiket fel lehet szedni namármost ha magamba tömök párat akkor jobb felső sarokban megjelennek ikonok és mutat bizonyos szintet és van amelyik egyből szinte pár másodperc alatt vissza is csökken.
    Na ezek micsodák és mire jók?
  • Me0w
    #10214
    De igy meg teljesen ertelmetlenseg :( En inkabb varnek 5 honapot, mert ez igy... tegnap avval szorakoztam, hogy megvartam a naplementet, es kilovagoltam kicsit korbenezni, gyonyoruen megcsinaltak, ahogy a nap egyre lejjebb megy a latohataron, az arnyekok megnyulnak, a madarak lassan elhallgatnak. Aztan a nap elbujik, de az eg aljan meg pirosban es narancsban usznak a felhok, es mar latszanak a csillagok. Majd sotet lesz, mindenki faklyat gyujt, egy or poroszkal el mellettem lohaton es par szot szol hozzam. Csoda.
  • MrAndree
    #10213
    Hát én meg pont így játszom vele mert nincs más lehetőségem. Öt hónap múlva feljesztek gépet de addig nem volt kedvem várni.
  • Me0w
    #10212
    Barton magos Athlon 3200+, 1G DDR + x800xt a konfigom, 2x AA + bloom, 1024x768 es semmi gaz az fpssel :) A csuszkakat meg ugyhagytam ahol alapbol vannak high beallitason. A videokartya 500/1000-rol 540/1120-ra huzasa jo 20%-ot dobott a frameraten, tehat nem a proci a keves...
  • Sheltem
    #10211
    Van 1 kérdésem ami közben eszembejutott.
    Ha kinyírom egy kis ház összes lakóját és onnantól a ház ládikájába rakom a nehéz tárgyaimat bármikor visszajövök ott fogom találni ? Akár +20 óra játékóra után is?
  • Me0w
    #10210
    Jujj, na igy biztos nem jatszanek evvel a csodaval :(
  • ati2002
    #10209
    Érdekes, hogy teljesen minimumon jobban akadt mint fullon, pedig így néz ki:Így.

  • JohnnieWalker
    #10208
    Simán elhiszem, nekem is gyanús volt. Mondjuk nekem a 25 fps már kevés lenne (15 főleg). Procit fejleszteni viszont nem nagyon akarnék egyenlőre, ahhoz mindent cserélnem kellene(alaplap, agp vidcar stb). Akkor már inkább xbox360. 1280*1024 ben tudnám monitorra kötve játszani, kielégítő ;-) grafika mellett...
  • Jagi
    #10207
    MEGJÖTT A CE!
  • DonnieBrasco
    #10206
    "Az a vicces, hogy ez a játék nem VGA igényes. Ez proci igényes méghozzá a RAI miatt. Szal ha azt szeretnéd, hogy gyorsabb legyen inkább procit fejlessz...."

    Ez totál nem igaz! Felhúztam a VGA-mat PE órajelre, és kb 80%-kkal (!!!!) javult a framerate. Igaz, félóra után artifactocat kezdett dobálni (Icecool hűtés ide vagy oda, 92 fokos volt a mag!!!), úgyhogy visszavettem.....

    Arénában a 3 ellenfélnél sem a poligonok számolásával, hanem a rengeteg árnyékolás/effekt megjelenítésével van a gond. Nálam is akkor esik le a framerate 15, néha 10 alá amikor sok NPC van egyszerre a képben. Ha elfordulok, "visszagyorsul" :)

    DB
  • deep
    #10205
    T megnyom, 1 órára beállít, OK megnyom, full energia élvez:)
  • Sheltem
    #10204
    Bocs de nem értek veled egyet. 7600gt + felfelé valamint x1800 vagy felfelével tökéletesen megy barton magos procival rendelkezőeknek(mircn írogatják az #oblivion csatin).
    Szerintem Barton proci bőven elég hozzá hidd el vga kell inkább(1gb ram se árt).
  • DonnieBrasco
    #10203
    Egy tipp: egyrészt mindenképpen Omega drivert használj, nekem megduplázta az FPS-t a sima Catalyst és NGO kakához képest, másrészt az Aniso-t vedd le 8x-osra. Ezzel a módszerrel nekem a fű és az árnyékok full bekapcsolása után is gyönyörű simán fut majdnem mindenhol (20+ FPS) kint is!... Ha akarod küldök este screenshotot a D3D beállításaimról.
    Még valami: az ATI driver 4xAA-ját kipróbáltam (a játékban kikapcsoltam addig), és SOKKAL de sokkal csúnyább lett a játék, viszont nem is gyorsult! Úgyhogy játékban 4xAA, ATI driverben pedig Application preferencre-re!)

    Ja, azért írom neked mert majdnem tökugyanaz a konfigunk: AMD64 3000, 1 Gb ram és X850XT.

    DB
  • Caine
    #10202
    Köszi, az angollal semmi gond
    A helyzet az, hogy elmentem már J-hez, bezéltem is vele, mindenfélléről diskourálunk, csak az amulettről nem. Az amuletes küldi EGYÁLTALÁN nics benne a questlogban! Mivel nem ajánlja fel a témát, odaadni se tudom az amulettet és így nem is halad a történet (se Martin, se rom).
    Amúgy megcsináltam újra a tutorialt és kiderült, hol volt a gond:
    Amikor a király meghal és beszélsz az őrrel, ő ott adja a questet, elveszi a csaj kardját és ott lehet kasztot választani. NEKEM EZ TELJESEN KIMARADT! Az őrrel ugyan beszéltem, de se quest, se kard (még mindíg megvan), se kaszt. A csatornák kijáratánál mondta, hogy meg tudom változtatni a kasztomat, mondtam is magamban, hogy: megváltoztatani??? dehát nincs is kasztom! Ott csináltam magananak először ...

    MEGABUG!

    Abban reménykedek, hogy valahol találok valami konzol parancsot, amivel triggerelni lehet ezt a questet, külömben cumi.
  • Zsolo007
    #10201
    Egyébként alvástól meggyógyulsz
  • Zsolo007
    #10200
    Elvileg mindenki kap alapból egy minor healing varázslatot, de lehet hogy rosszul tudom....Nézd meg a varázslataidat!
  • grebber
    #10199
    Életerőmet miként lehet növelni??
    Mert 2 óra 15 perce tolom a gamet és amit találtam összesen kb 4 életlöttyöt már nincs és kb 2 mm-es életcsikom van.
  • Zsolo007
    #10198
    Hát ez vicces. Én X800GTvel, 3000+ os A64-el (S939), 1G rammal tolom:

    1152x864,high,2xAA,semmi árnyék,fű kikapcsolva,maximális látótávolság, a tárgyak stb. feltűnési csúszkája nekem is középen, 16xAF driverből. És így fut átlag 25 fpsel külső tereken, átlag 15el városokban, átlag 30-35el dungeonokban.

    Az a vicces, hogy ez a játék nem VGA igényes. Ez proci igényes méghozzá a RAI miatt. Szal ha azt szeretnéd, hogy gyorsabb legyen inkább procit fejlessz....

    Kipróbáltam az arénában, 3 ellenféllel szemben már nagyon durva, iszonyatosan akad, és alátámasztja feltevésem, hogy tökmind1 milyen beállításokkal tolom....Hiába vettem vissza mindent nem kaptam 15 fpsnél többet(ez nem átlag!, hanem max), míg a fent említett beállításokkal 11fps volt a max...

    Szal hidd el ennek a játéknak a proci a szűk keresztmetszet. Mostmár értem miért támogatják a kétmagos procikat annyira...
  • DnP
    #10197
    mokas volt, mar jatszottam vagy 4-5 oraja es csak nem akart szintet lepni szerencsetlen.. aztan rajottem nem artana aludni :) meg csak 5. szintnel jarok.. es lekot mint allat.. billentyuzetem kezd romokban heverni.. tegnap kiesett belole valami.. mikor a 4ik konyvet orzo srac mar 20adszor nyirt ki.. :)
  • JohnnieWalker
    #10196
    1024*768, hdr bloom off, antialiasing off, distance blabla off. A csuszkák kb középen. Árnyékok asszem off. Így fut olyan sebességgel amit én tökéletesnek tartok. Ha távoli tájat, egy fényeffektet, meg mondjuk 2x-es aa-ot még bírná így akkor elégedett lennék. Nos?
  • Zsolo007
    #10195
    Egyébként a FAQba érdemes lenne beírni a MODokhoz, hogy nagy többségük csak új karakter indítása után lép működésbe....ez a csúnya igazság :(
  • DonnieBrasco
    #10194
    :) én 32 vagyok (leszek a héten), és engem is maximálisan leköt, van is lelkifurdalásom mikor családi életet kéne élni :P eddig olyan 20 óra nekem is, és lvl 9 :)

    DB
  • DnP
    #10193
    Nekem nem mutat semmit a terkepen :)Legalabbis nem emlexem.. Koszi azert! Este megnezem. Ja ez a Spoiler makro hogy mukodik ? :) itt lent a makrora bokok? megnezem...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    :) ok :) igyekszem nem elfelejteni
  • DonnieBrasco
    #10192
    Jóreggelt,

    Éééésss... a nagy várakozás ma véget ér! :)

    Package Process
    Date Time Location Activity
    Mar 27, 2006 07:44 AM SHANNON, IE OUT FOR DELIVERY
    07:43 AM SHANNON, IE IMPORT SCAN
    Mar 26, 2006 08:56 PM KOELN (COLOGNE), DE HUB SCAN
    08:56 PM KOELN (COLOGNE), DE HUB SCAN
    06:11 PM KOELN (COLOGNE), DE ARRIVAL SCAN
    02:40 AM LOUISVILLE, KY, US DEPARTURE SCAN


    Már csak annyi a baj, hogy nem lesz otthon senki aki átvegye... de elvileg a számom megvan nekik, úgyhogy ma a kezemhez nő a mobil :P

    DB
  • DnP
    #10191
    Bocsi.. :(
  • szgt
    #10190
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    A hely a várkertben van - Imperial City, de az active quest fülön a Map gombra kattintva megmutatja a térképen.
  • Mayday
    #10189
    Talan Spoiler makrot hasznalhatnad...
  • DnP
    #10188
    Hali! Lehet egy kerdesem? Megvan a negy Szekras konyv, akik a kiralybacsit megoltek. Namost, egyetemen azt irtak tanulmanyozzam oket,hogy megtudjam hol az a bizonyos shrine. :) Trukkosen van elrejtve nem mondom. Zold birodalmnat kene megtalalnom, ahol a var a deli napot erinti. Na ez hol van? Terkepen csa zold ut van. Arrol feluton leterve az erdo fele talaltam egy masodik portalt oblivionba. Ez lenne a cel? Vagy egy egy masik szal? Lecci help! Melozom epp, zsal 11 ezer hozzaszolast most nem tudok vegigolvasni. :) Koszike elore is!
  • Sheltem
    #10187
    Maga a varázslat már megvan(megvettem) csak kell hozzá 25 mysticism, nekem alapból 15 van és még nem fejlesztettem(talán minden mást csak ezt az egyet nem) szal most szopok mert ezt kell felfejlesztenem 25 ig hogy majd használhassam a soul trap varázslatot(addigis töltenem kell a cuccosokat sajnos).
  • tomo
    #10186
    ha soul gemeket tudsz szerezni. meg egy soul trap varazslatot, akkor a varazslatot ramondva a rad tamado lenyre, majd hatoidon belul legyilkolva ( harc kozben is ramondhatod )
    es havan ures soulgemed, amibe a lelek belefer, akkor elkapja.

    ezekkel a feltoltott soul gemekkel tod feltolteni a varazstargyaid.
  • Sheltem
    #10185
    Mármint Gondolkodás nélkül(csak elírtam).
  • Sheltem
    #10184
    Amúgy a Dark Brotherhood vezetője(a feketecsuklyás arc nem a szentélybenli kispályások) kajak olyan mint a star warsban az uralkodó. Komolyan a hangja is és még a stílusa is. Gondolkodás teljesítem a kéréseit :)
  • Sheltem
    #10183
    Sziasztok

    A hétvégén nem sokat írtam ide, mert egész hétvégén játszottam szinte(23 óra játékidőnél tartok 10. szintű kari), hát gyerekek valami eszméletlen jó ez a játék. Nem tom én 28 éves vagyok de rég nem kötött már le játék ennyire, gyakorlatilag megszűnik a külvilág amikor játszom :) Tegnap megcsináltam az Arena-t Grand Champion lettem + nyomom a Dark Brotherhood küldetéseket mellette csatlakoztam az összes többi guildhez is.
    Egyetlen gondom, hogy a fegyver újratöltés kurvasokba kerül(500-csillagos ég aranyig) a mágus guildekben és még egy deka Varla Stone -t nem találtam sehol :( Ebben az egyben jó lenne ha valaki segítene, mert a rengeteg zsetont amit az aránában szereztem gyakorlatilag fegyver rechargera költöm.
  • ati2002
    #10182
    Jaja, ez nálam is előfordult, pont itt jártam, amikor idejött az asszony, és csak lesett.

    Akármennyire is csak a játékra figyel az ember, azért kurva nagyot dob az egészen, ha legalább így néz ki a táj a háttérben. Fantasztikus érzés.
  • ati2002
    #10181
    Most milyen beállításokkal fut?
  • Me0w
    #10180
    EL tudod inditani, de jatszhatatlan, szerintem tonkreteszi az egesz jatek hangulatat. Csak egy pelda: Mikor az erdoben keresgeltem a Nirnrootot, meg a felesegem is bejott es azt mondta, ez a legszebb jatek amit eddig nalam latott. Ezt fogod elvesziteni a jatekbol.
  • Anotino
    #10179
    Pl leirhatnad mit latsz a jatekban. Mi van a quest log-ban? Milyen resz-questek vannak teljesitett statuszban, mi teljesitendoben? Ott van az inventoryban meg a medal? Meglatogattad mar j-t, beszeltel vele? Bekerult a martin -os quest? Elmentel az ostromlott varoshoz?

    Tudsz amugy angolul, ertetted mirol folyt a sok diskurzus es milyen esemenyek tortentek meg?
  • JohnnieWalker
    #10178
    Sziasztok. A következő konfigom van: Nvidia/Gigabyte 6800/128mb vcard (16p 350/700mHz), AMD 64bit/3000 proci(s754), 1,5 giga ram. A játék az általam várthoz képest siralmasan fut. Szerintetek mit kellene ahhoz fejlesztenem hogy bekapcsolt distance-el, mondjuk 2xes élsimivel normálisan (min. 35fps mindigmindenhol :D) fusson? Elég ha csak a videokártyát kicserélem valami combosabbra(attól függetlenül hogy 6800as, egy olcsó hulladék...)? Vagy a proci is gyengusz neki?
  • tegla
    #10177
    Gondolom,hogy legyen is mivel feltölteni az oldalt kell a tapasztalat.
    Egyébként a morrowindhq kiváló,ott is van jópár ötlet,infó amit tudunk hasznositani nekem rengeteget segitett anno amikor Morrowindel játszottam szal thx érte is és várjuk az oblivionhq bővitését :)