41716
  • PyRex
    #11180
    htx, végre kezdem érteni :)
  • grebber
    #11179
    Valaki segíthetne kicsit mert megtorpantam.
    Ott tartok hogy 4 könyvet kell öszegyüjteni meg is vannak visszamegyek ahhol a lényhez akihez kell és nincs semmi nyil nemtom mit tegyek!
  • b-type
    #11178
    :))
    Term. csak tartalék karakter, egyenlőre tökéletesen elégedett vagyok a jelenlegivel.
    Nemrég írta 'Piszok Alfréd' (term. Piszkos Fred), hogy legyen egy kidolgozottabb arc az utcsó karaktermentési ponton...hát nekem sehogy nem jött össze, így összeszöszöltem őt. :)
  • csgj
    #11177
    nekem 512 mb RAM-om van, 800x600-ban, viszont large textúrával, bloom effekttel, stb-vel megy és ha rendesen akad az általában akkor van, ha egy Oblivion Gate előtt állok... hö..
  • ShaiHulud
    #11176
    huha :D
  • csgj
    #11175
    ezzel akad mediumon??
  • Since
    #11174
    Leírom a konfigomat mert nagyon akad hátha valaki tud nekem segíteni ez ügyben...Pentium 4 3 ghz, 2 giga ddr2 533 mhz ram, 6600as geforce videókártya. Medium beállításon játszom és nagyon akad...Valaki tud adni egy két tippet? Olvastam finom hangolásról de nemigazán értek hozzá. Köszi a tippeket tanácsokat
  • b-type
    #11173
    Gyors gyúrtam én is egy másik karaktert :)))
    - Gruumsh :))
    ..nem tervezek vele virágokat és gombákat gyűjteni
    bokáig érő vasban nem épp a szavak 'embere'.
  • jazzy
    #11172
    en mar kb 3 napja nem is jatszottam annyira felidegesit, hogy a varazslataim sz*rt se ernek, summonolok 1et aztan nekiallok futkosni, vagy lovoldozok a botommal es toltom felorankent, ehhez persze ruinokat kell jarnom egyfolytaban.
  • ShaiHulud
    #11171
    igen erosen idegtepo:D de igazabol nem is azzal lenne a gond hogy 2 utesbol kifektet hanem azzal hogy irdatlan sok hpjuk lett a lupjuknak koszonhetoen es szinte csak karmolgatod ha sikerul eltalalni oket:)
  • Tatyla
    #11170
    és ezt a fájlt hova kell bemásolnom?
  • jazzy
    #11169
    en szemely szerint elonyben reszesitem azt, hogy itt lvl1 itt lvl6 itt lvl60 szornyek vannak, nem pedig azt tenyleg hogy multkor megtamadott 1 puma es 2 utesbol meghaltam.. Azer eleg idegtepo lehet lvl50-en megtamad 2 puma es nem tudsz mit kezdeni csak szaladsz..
  • ShaiHulud
    #11168
    igen ez lenne a realis, de majd meglatod mi lesz:D az lesz hogy minden egyes enemybe legalabb 20 powerattack vagy nyilvesszo kell majd, ellentetben azzal ami level 3 on volt ahol gondolom az orok nagyban hozzajarultak a sikerhez. ja igen az orok, az orok kerlek nem fejlodnek veled tehat azok ugyanolyanok lesznek mitn akkor amikro level3 kent odamentel, na de ugye a mobok nem scampok lesznek hanem storm astronarchok meg spider dremorak meg tarsaik:D ergo az orok nem fognak tovabb elni mint 10 masodperc:)

    szoval majd ha ezt megtapasztaltad akkro rajosz hogy miert is problemazunk:)
  • cuccok
    #11167
    a sötét testvériségnél miután megöltem az első köldetésben azt az embert elköldenek egy városba ahol be kell menni a házba de be van reteszelve az ajtót.miot kell csinálni ?(bocs hogy újra beírtam de csak ma tudok vele játszani)
  • tegla
    #11166
    Okés de sztem ugyanolyan nehézségű lesz mint amikor lvl 3 voltam az első kapunál.
    Remélem igy lesz és ezt tartom "reális"-nak mivel tök mindegy,hogy mit csináltál,hányas szintű vagy ugyanolyan kihivást kell nyújtania a főszálnak bármilyen szintű is legyél.
  • ShaiHulud
    #11165
    nah akkor most arra kerlek hogy probald meg azt hogy ezzel a masodik karaktereddel varsz mondjuk level 18 ig es csak akkro kezded el kvatchi esemenyeket. kivancsi leszek mit szolsz:D
  • Jagi
    #11164
    Az előbb vmi miatt nem jött be az üzim :(

    Kész van az új kaszt, ehhez előröl kell kezdenem de megérte (már most)

    Athletics, acrobatics, Marksman, blade, block, snake


  • ShaiHulud
    #11163
    szorzo az az amit latsz a levelupkor a statok mogott tehat pl intellect +3. azert szorzo mert alapbol ugye 1 el none a skilled es ez 1 szorzodik. max szorzo az 5 tehat akkor +5 szerepelne pl az intellect mogott. a trukk ott jon amikro verpistike modjara az a celod hogy (mivel levelupnal 3 statodat novelheted) 3 statra akarod a +5 szorzot elerni. mivel minden az adott stathoz tartozo 2pontnyi skill novekedes ad 1 szorzot (tehat pl int ala tartozik: alchemy, conjuration, mysticism. ha ebbol no mondjuk 2 ponttal az alchemy akkro az mar +1 szorzo ha 1 ponttal no alchemy 1 ponttal conjuration akkor az is +1 szorzo), de a leveluphoz szukseges 10 noveleshez ezeknek majornak kell lennie, ugy jarsz jol ha nincs minden int alapu skilled majorban mert akkor ahogy elered veluk a +5 szorzot mar kapasbol lupolas jonne. mert ugye a szorzokat noveli a minor skill novekedes is de azok nem befolyasoljak a leveluphoz szukseges 10 pontot. hu nem egyszeru ezt erthetoen leirni:D

    de a legjobb ha ugy jatszod hogy szarsz ezekre a dolgokra es csak elvezed a jatekot amig lehet:D leglabbis en szarok ra, csak kiemeltem hogy ez a rendszer erosen kedvez a verpistikeknek, a mobok fejlodese miatt.
  • lilgame
    #11162
    köszi szépen!
  • tegla
    #11161
    Természetesen elkezdtem az első karakteremmel-warrior lvl 13 jelenleg.
    De most egy elf-t tolok ami lvl 11 és thief guild vezetője(GF)éppen azért mert a warriorommal lvl 3!-n zártam be az első oblivion kaput és még ott megcsináltam a vár-kitisztitásos küldit is,aztán sorban a többit igy szépen fejlődtem...és keményebbek lettek a mobok is ez természetes.
  • cuccok
    #11160
    vörös kardok vannak a ház falán
  • cuccok
    #11159
    minden városban van
  • lilgame
    #11158
    helló sziasztok!
    nem tudja valaki hogy a fighters guild hol van?vagy hogy hogy lehet bekerülni oda?vagy ha oda is meghívó kell akkor hogy lehet szerezni?
  • Zsolo007
    #11157
    Szorzókat nem tudok, sorry
  • cuccok
    #11156
    a sötét testvériségnél miután megöltem az első köldetésben azt az embert elköldenek egy városba ahol be kell menni a házba de be van reteszelve az ajtót.miot kell csinálni ?
  • PyRex
    #11155
    Ezek mind világosak, csak a szórzók vagy mik nem, amit a morrowindws szntlépéses szövegben olvastam. vagy az itt nincs is? :)
  • ShaiHulud
    #11154
    gratulalok az ertelmes ideillo hozzaszolasodhoz gondolom gozod sincs rola hogy min problemazunk.

    a jatek szuperjo azzal semmi gond. a gond ott van hogy magasabb szinten (15+) ha nem figyeltel a karidra akkro kb lehetetlen helyzetbe kerultel a tovabbi questeleskre, de ha pl foszalat akarod ekkro kezdeni akkor tuti vertpisalsz, kiveve ha hozzanyulsz a difficulty barhoz vagy modokat telepitesz fel.

    ket kerdesem lenne hanyas szintu vagy es elkezdted e mar a foszalat?
  • Kandurex
    #11153
    Az én papám erősebb, menjél Doomzni, ezt a szöveget hanyagoljuk már.

    Attól, hogy én valóban RPG -t szeretnék játszani, azaz szerepjátékot, akkor azt normális és a fantasy világhoz mérten reális kereteken belül szeretném. Nem pedig az agyalni, hogy, hogy tud halálra harapni egy 30. lvl harcost egy kurva 5cm -es patkány a csatornába.
  • Zsolo007
    #11151
    Én nem értem mi ebben annyira bonyolult...

    Major skills: Ezek azok a skillek amiket meghatározónak és fontosnak jelöltél meg karaktergenerálásnál. Ezek alapból magasabb szinten indulnak, mint a minorok (ha jól emlékszem 25ről (apprentice), a minor 5jével (novice) szemben). Ha ezekben fejlődsz használat útján közelebb kerülsz a szintlépéshez. Ha szintlépés megvan szundi ágyban.

    Minor skills: Lassabban fejlődnek, mint a Major skillek, és a szintlépésbe nem számítanak bele. Ergó hiába fogsz destruction megicet használni harcosként, ha a destruction minor skill sosem lépsz tőle szintet.

    Szintlépés: Egyszerű. Szintlépésnél az jellemzőidet (attributes)(pl. Agility, strength, stb) növelheted. Ha rámész egérrel mindegyiknél írja mit befolyásol. Alapból 1 pontot adhatsz rá ha kiválasztod. Viszont annak arányában (és ebben különbözik a Morrotól), hogy milyen skillek használatával érted el a szintlépést ad + pontokat azokra a jellemzőkre amik befolyásolják azt a skillt :). Tehát ha közelharcos vagy és 1es és 2es szint között csak vagdalkóztál karddal, sokszor megütöttek, és még esetleg blokkoltál is néhanapján akkor ezek arányában fog adni + pontot a strengthre, endurance-re. Ha varázsolgatsz, akkor az Intelligencia és a Willpower fog + pontokat kapni. Értelemszerűen azt a jellemzőt érdemes fejleszteni szintlépéskor amilyiket legtöbbet használtad a szintlépésig, ergo amelyikre a legtöbb + pont van.

    Remélem elég érthető. Egyébként sajnálom, valószínű velem van a baj, de ezek annyira egyértelmű dolog, talán a 2. vagy 3. szintlépésre már rájöttem, hogy hogy működik a rendszer...nem egy ördöngősség...
  • Halfer
    #11150
    azoknak akik elolvasták az előző spoilermakrómentes hsz-emet, üzenem, hogy teljesen érvénytelen amit mondtam mert akármit is olvastak el belőle nem igaz. hülyeség volt, aki halott az más volt. pssztt. szóval ne bántsatok, pedig vétkeztem :P asszem ez nem spoiler hogy ezt elmondom, szóval nyugalom, nem "basztam" el a játékélményét!
  • tegla
    #11149
    Komolyan nem értem mi bajotok van ezzel a játékkal.
    Rohadtúl nem érdekel hányas szintű vagyok,nem tudom mit kell ezzel foglalkozni mert a droprate meg a mobok szintje meg a ...játszatok bazze itt van egy überfasza,kiváló rpg.Ha meg nem teszik menjél Diablozni v. WoWzni azt ott farmolhatsz éjjel-nappal überfasza lootokat,hogya aztán még többet farmolj és még többet meg Te legyél a sokadik "vérpistike" azt verheted a nyálad az óvódában...
  • ShaiHulud
    #11148
    de epp ezaz hogy nekem nem kell az a kurva szorzo mert tokom sem akar erre figyelni kozben hogy jaj mit is noveljek most hogy ubertap legyek, de ha meg nem figyelek, ahogy csinaltam az agent karimnal is, akkro meg magasabb szinten nagyon szopas lesz. de mindezek ellenere tovabbra sem fogok verpistikezni es maradok a pure magenel akinek 3 int 3 willpower es 1 personality majorskillje van szal tuti nem lesz 5szoros szorzo egyikre sem, mert nem csak egy schoolt hasznalok illetve nem csak mondjuk az intes schoolokat:D
  • raepa
    #11147
    Ez azert kicsit extrem lenne. Egyebkent nem olyan fontosak azok a szorzok, el lehet lenni nelkuluk. Na jo, azon azert kapasbol valtoztattam (rogton a timescale csokkentese utan), hogy trainerhez szintenkent ne csak 5x lehessen menni. :) De igy is osszesen csak valami 80x voltam huszonavalahany szint alatt. Azt azert kihasznaltam, hogy az alacsony kepessegek eleg jol tudnak fejlodni; pl a cloudruler templeben vegiglopoztam az alvok kozott, es a tizenxes sneakem kettot nott kozben. Falnak fordultam, kimentem ragyujtani, es visszajove megvolt az apprentice fokozat. :) Vagy pl heavy armoros pajzsot kell hasznalni, ha light armoros az ember (vagy forditva), eleg szepen fog fejlodni mindket skill.

    De akinek nagyon kell a szorzo, az tescsben valami itrainer valtozot keressen a settings/globalsban, irja at, aztan el lehet treningezni az osszes penzt, a la morrowind.
  • ZsZso
    #11146
    Ha összegyűlik egy jó pack, megtennéd, hogy értesítessz? (privibe)
    Lehet kitenném a FAQba is.

    Előre is köszi!
  • PyRex
    #11145
    Mivel tudják mi hol van, nekik nem lenne komoly gond :)
  • ZsZso
    #11144
    Szvsz a Diablo nem lett volna akkora kultuszjáték ha elb*sszák a nehézségi szintet /tárgyak drop rate -jét. Szerencsére itt van lehetőség modolásra.

    Kitaláltam! Creditsnél majd elolvassuk a tesztelők nevét ... megkeressük őket ... és kijáccatjuk velük a játékot maximum nehézségi szinten! :)
  • PyRex
    #11143
    Javaslom, hogy aki nagyon vágja a témát és van türelme, az írja le a szintlépést, de úgy, hogy mindenki megértse (még én is :), hogy pontosan hogy működik és mire kell (érdemes) figyelni.

    Ez alapján

    http://morrowind.gumininjahq.hu/modules.php?name=Tippek_Trukkok&funkcio=megmutat&pid=46

    kezd világossá válni, de még mindig nem értem...

    Le kéne írni, hogy mikor lép szintet az ember, mi a különbség a major / minor skillek között, szórzók, major skillekhez tartozó tulajdonságok, training lehetősége, ésatöbbi....
  • ShaiHulud
    #11142
    haha:D radiant ai kiraly:) minap skingrad meletti farmon bameszkodtam aztan hallom valaki guardert kiallt, hat nem meglopta a farmert a redguard npc:D jottek is az orok azan agyonvertek:D beleneztem a hullajaba es ott volt egy hagyma:D gondolom azt lopta el a farmrol haha:D mondjuk eleg durva hogy ezert eltettek labalol szerencsetlent:D biztos a resist arrestre nyomott:DD
  • Kandurex
    #11141
    Kérdéses, de én nagyon örülök, hogy most PC -m van :))

    Még pár módot felrakok, a ronda hibákra:

    pl:

    tárgyak szintlépésének kijavítása (azaz nem találhatsz jobb tárgyakat amíg nem fejlődsz hozzá NEVETSÉGES!)

    bármit elopsz a világ egyik végén, azt tudják a másikon is (melyik volt az a marha?)

    az őrök átlátnak a falon (királyáság)

    stb. stb. még 1 hét és pár móddal kapok egy ISTENKIRÁLY játékot, mondom, nagyon boldog vagyok, hogy nincs XBOX -om :)
  • jazzy
    #11140
    Hat de szerintem logikus hogy veszek uj spellt ha 6-ot sebez a regi, azt meg torolnem mert folosleges, csak azert mert nem lehet torolni nem akarom mindig a regi spelleket jo dragan fejleszteni