41716
  • Hmuda
    #11340
    Köszi, de Fred már felhívta rá a figyelmemet. :-)

    Új karit kezdtem és ő már kopasz. :-)

    (Rejtély, hogy egy ilyen alapvető dolgot hogyan felejthettek ki a karigenerálásból.)
  • ShaiHulud
    #11339
    johogy:D en most ugy vagyok hogy nem is akarok addig jatszani amig nincs ez kesz:D
  • Kandurex
    #11338
    Ha elkészül, rakom fel!
  • ShaiHulud
    #11337
    ne olyat akarj megolni ami questnpc vagy fontos npc:) azokat nem lehet megolni:) olyat olj amire ha ramesz nem a kis koronas ikon jelenik meg:)
  • ShaiHulud
    #11336
    jah nekem elso murder utan jott a csuklyas fazon, amikro aludtam utana:)
  • I.C.ram
    #11335
    Más úton módon nem is lehet csatlakozni?

    Ja az meg a másik, hogy NPC még nem is nagyon tudtam megölni. Mindig azt írja, hogy eszméletlen, de hiába ütöm verem a földön is semmi, aztán előbb utóbb jön a városi őr.
  • ShaiHulud
    #11334
    hu mit talaltam :mod

    meg nincs kesz dolgozik rajta a srac, de olyan lesz hogy a mobokon levo cuccok nem garantaltan lesznek olyanok amik a szintedhez valok tehat level 20 on nem fogsz full glassban es daedricben oltozott banditakkal talalkozni, hanem nagy valoszinuseggel iron meg steelben leszenk mivel az a common a tamrielbes es igen kis esellyel lehet mondjuk glass cucc. szuperjo mod lesz ez ha kesz lesz:) aki nem erti az olvassa el a forumot hozza.
  • Kandurex
    #11333
    Ha sok nem ellenséges tagot ölsz, előbb - utóbb megjelennek az ágyadnál éjszaka és közlik, hogy a sorsod nagyon hasonlít az övékhez és ha már így összejöttettek, akár csatlakozhatsz is. De mondom, totál random mikor jönnek.
  • I.C.ram
    #11332
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A Dark Brotherhoodos armort hogy lehet szerezni? Gondolom be kell lépni. Na de hol találom a Dark Brotherhoodot? Nekem olyasmit pletykáltak, hogyha megölök valakit, akkor álmomban felkeltenek, és felajánlják, hogy csatlakozzak, igaz ez?

    Meg egyszer találtam egy ajtót egy ház pincéjében, talán Lewayin vagy hogy írják a várost. Mintha arra írta volna ki, hogy Dark Brotherhood, na mindegy majd megnézem :P
  • ShaiHulud
    #11331
    benne van a strategy guidben szedd le 700 mega:D sajna nem ilyen szepen textkent van leirva hanem creature listben tizenoldalon keresztul, nics kedvem kiirni oket kulon:D
  • MerlinW
    #11330
    Haladj a korral, manapság a bőr a menő..:D
  • MerlinW
    #11329
    ööö izébocsi:)
  • BEAST #11328
    az én assasinom amint lehetett a Dark Brotherhood egyenruhájában mászkált , Light armor , 0 armor de nagyonjó +statok ... most pedig a Black Hand egyenruháját hordom , szintén 0 armor +mégjobb statok ... mivel assasin vagyok nagyon erősek a sneak criticaljaim , ami kb annyit jelent hogy most 3x sebzés sneakből íjjal , az (íj 16 + íj tulajdonság 20 shock + arrow 13 + arrow tulajdonság 5 fire / 5 frost) x3 = 177 sebzés lövésenként , néha + mérgek amiket én kotyvasztok 5-10 sebzés , ha egy sarkon kikukucskálva támadsz az ellen azt sem tudja mi támadja nemhogy honnan , egy mage karakter 1 lövés , egy harcos 3 ... nah de a lényeg ha íjász/light armoros karaktert csinálsz ne foglalkozz az armorral , ha jól csinálod észre sem vesznek , már vannak glass meg egyébb "táp" cuccom , de az armoron kivül nem jó semmire ... nekem még az armor se kell és még rondák is , legalábbis nekem tetszik a csuklyás assasinom , picit visszes hogy lvl5 óta hordom és 22 vagyok , de eddig nem voltak próblémáim vele :)
  • Kandurex
    #11327
    Jóvan okosok :D Akkor kerítsétek elő az oblivionost :)
  • Zsolo007
    #11326
    öööö ez morrowindes quest leírás :D
  • ShaiHulud
    #11325
    Hmudanak egy mod ha meg nem latta volna kopasz kari o akart kopasz karaktert ugy tudom:)
  • ShaiHulud
    #11324
    na de ez morrowindhez van:)
  • ShaiHulud
    #11323
    alapbol sehol a szintedtol fugg a loot minosege mind a mobokon mind az uzletekben levok, tehat ha pl elered mondjuk level 15 akkor mar common lesz a mithril cucc:)
  • MerlinW
    #11322
    Akkor esélyes rá, hogy még pár hónapig hordja:)
  • Kandurex
    #11321
    Kifejezetten megnyugtató, sztem az Azura Vivec nyakában csüng...minimum :p
  • MerlinW
    #11320
    Nemtom, de szivem mélyén még napolnám a vele való fáklyafényes vacsorát...

    De azért megnyugtató hogy belefér az azurába..:DD
  • Kandurex
    #11319
    Vivec God, 1000, 100 ez vajon mi?
  • I.C.ram
    #11318
    JA tényleg hol lehet jobb páncélt venni light kategóriában? Eddig mindenhol csak fur és leather armorokat láttam. Se chain se mithrill se semmi.
  • MerlinW
    #11317
    Lelkek értékei:

    Creatures, soulvalue, and level of creature

    - Alit, 20, 3
    - Alit-blighted, 25, 7
    - Alit-diseased, 25, 3
    - Ancestor ghost, 100, 1
    - Ascended sleeper, 400, 25
    - Ash ghoul, 250, 15
    - Ash slave, 100, 5
    - Ash zombie, 100, 8
    - Atronach Flame, 105, 7
    - Atronach Frost, 138, 9
    - Atronach Storm, 150, 15
    - Bonelord, 100, 8
    - Bonewalker, 75, 4
    - Bonewalker Lesser, 65, 3
    - Bonewalker Greater, 75, 7
    - Clannfear, 100, 7
    - Cliffracer 20, 4
    - Cliffracer Blighted 20, 8
    - Cliffracer Diseased 20, 4
    - Corpus Lame 160, 8
    - Corpus Stalker, 100, 5
    - Daedroth, 195, 12
    - Dremora, 100, 9
    - Dremora Lord, 200, 12
    - Dreugh, 75, 5
    - Dwarven Ghost, 200, 5
    - Golden Saint, 400, 20
    - Guar, 20, 3
    - Guar Wild, 20, 3
    - Hunger, 250, 11
    - Kagouti, 20, 4
    - Kagouti Blighted, 20, 8
    - Kagouti Dieased, 20, 4
    - Kwama Forager, 15, 2
    - Kwama Forager Blighted, 15, 6
    - Kwama Queen, 30, 6
    - Kwama Warrior, 20, 3
    - Kwama Blighted Warrior, 30, 7
    - Kwama Worker, 8, 2
    - Kwama Blighted Worker, 8, 6
    - Kwama Diseased Worker, 8, 2
    - Kwama Entrance, 8, 2
    - Mudcrab, 5, 1
    - Mudcrab Diseased, 5, 1
    - Netch Betty, 75, 10
    - Netch Bull, 50, 4
    - Nixhound, 10, 2
    - Nixhound Blighted, 10, 6
    - Ogrim, 165, 11
    - Ogrim ***an, 70, 15
    - Rat, 10, 2
    - Rat Blighted, 10, 4
    - Rat Diseased, 40, 3
    - Scamp, 100, 5
    - Scrib, 10, 1
    - Scrib Blighted, 30, 4
    - Scrib Diseased, 30, 1
    - Shalk, 30, 6
    - Shalk Blighted, 30, 10
    - Shalk Diseased, 30, 6
    - Skeleton, 30, 3
    - Skeleton Archer, 30, 3
    - Skeleton Champion, 200, 10
    - Skeleton Warrior, 30, 7
    - Skeleton Entrance, 30, 2
    - Slaughterfish, 10, 2
    - Slaughterfish Small, 10, 2
    - Winged Twilight, 300, 15
    - Vivec God, 1000, 100

    Gemek kapacitása:

    - petty soulgem value 10
    - lesser soulgem value 20
    - common soulgem value 40
    - greater soulgem value 60
    - grand soulgem value 200
    - AZURA’S STAR value 5000
  • MerlinW
    #11316
    Vampire Cure
    1) Get a copy of Vampires of Vvardenfell, volume II
    2) Go to Bal Ur, North of Suran
    3) Go all the way down to the depths of this daedric shine
    4) Talk to the shrine of Molag Bal to get this quest.
    5) Go to the cave Dubdilla, directly south of Vos' Temple
    6) Enter the dave and travel to the depths of this cave turned daedric shrine, hope you hava a levitate spell, makes it a bit easier.
    7) You know youve found them when you see a Frost Atronach(Nomeg Gwai) and a Winged Twilight(Molag Grunda) with each other.
    8) Kill them both
    9) Report back to Molag Bal
    10) Your cured!

    Vagy IC papnő missziója szerint (abban az 5 Grand soulgem a nehéz főleg ha alacsony szintüek vagyunk)
  • ShaiHulud
    #11315
    hat pedig csak major skilltol kene lepnie:) valamit elneztel szerintem :)
  • PyRex
    #11314
    Na foglalkozom egy picit ezzel a szintlépegetés-dologgal és a következőkre jutottam:

    NEM csak Major skillek növelésével lehet szintet lépni (sajnos), 2 másik sikllemet növeltem (Mysticism és Alteration) és így is szintet lép a karakterem. Pedig egyik sem Major skill. Akkor ez most hogy lehet? Természetesen az Intelligence és a Willpower kap pluszt - ez mondjuk érthető és logikus. Az egyik 3-at, a másik 5-öt. Tehát nem tudom, szerintem nem nagyon lehet azt megcsinálni, hogy nem-major skilleket próbál növelni az ember és nem lép szintet, mert mindenképpen szintlépés lesz belőle :D

    A másik dolog, hogy ha folyamatosan varázsolok valamit, ugyanattól a varázslattól, ami 1 pontba kerül, folyamatosan nő az adott skill, maximum többször kell alkalmazni a varázylatot. Legalábbis eddig így van.
  • ShaiHulud
    #11313
    hat megvan ra a lehetoseg hogy egyre magasabb szinteken kissebet fejlodsz a pite spellel mint egy nagyobbal, csak ez elkerulte a guide keszitok figyelmet:) igazabol kikell tapasztalni es kiderul:) bar have fun annak aki ezzel akar tokolni:D
  • PiszkosFred
    #11312
    Ezért is írtam, hogy csak tipp, ezek szerint rosszul gondoltam. Idővel kitapasztalom ezt, de egyelőre csak élvezem a játékot, nem akarom elrontani azzal, hogy jegyzetelek és figyelek minden kis hülyeségre. Strguide-t nem ismerem, gondolom ez az a 700mb-s akármi, ami fenn van/volt a neten.

    Morrowindben számított, hogy mekkora spellt lőttél. Fejlődtél a picivel is, de szinte alig láthatóan. Ellentétben a nagyobbakkal. A Morrowind HQn van is egy képlet valahol, szegény Mythos volt olyen alapos mindig, hogy addig nem nyugodott, amíg a képletet meg nem alkotta. És mindig sikerült neki... De az Oblivion ezek szerint ez is leegyszerűsödött. Jelen állás szerint.
  • ShaiHulud
    #11311
    ha ijaszkodni akarsz akkor midnenkepp light armor a speed miatt, heavyben lelassulsz. nah meg milyen tolvaj mar az ami heavy armorban van :) igyis furan nezett ki az agentem full mithrilben.
  • PiszkosFred
    #11310
    ízlések és pofonok kérdése. Eleinte a Heavy elég nagy előnyben van a def értékek miatt, úgy általában. Lopakodni viszont nem árt a Light, de ha csata van, akkor már Heavy a jobb. De egy tolvaj nem fog két full gearral mászkálni ;] A Light - egyéni vélemény;] - akkor lesz majd igazán jó, amikor elérted a 100as skillt, és Master szintre lépsz. Akkor, ha csak Light cucc van rajtad, az össz defense értékedhez kapsz +50%ot, ami így már azért eléggé hatékony tud lenni. Még így sem egy Heavy szintű érték, de tolvajoknak már tökéletes lesz. Heavynél nincs bonusz Master szinten ;]
  • ShaiHulud
    #11309
    strategy guide azt irta ezzel kapcsolatban, hogy teljesen mindegy milyen spellt castolsz ugyanugy fejlodik mindentol csak legyen targetje. mert ahogy egy blade skill fejlodesnel is mindeyg hogy milyen fegyverrel csapkodsz ugy magianal is mindegy milyen spellel gyakorolsz. irta rpgs stilusban hogy leteznek olyan magek akik magukon tesztelik az elementalis magiat (kis magnitudoju dam on self) esetleg ezt kombinaljak elemental vedo varazslattal (pl fire resistance) de hogy ezek idovel beleorulnek az onmaguknak okozott folyamatos fajdalomba. (ez mint rpgs elem:D)

    tehat a lenyeg hogy elmeletben ugyanugy fejlodsz ha 5 mana igenyu spellt lodozol mintha 200 mana igenyut, arrol nem szola fama, hogy esetleg a magasabb skill rankokon(apprentice,journeyman, expert, master) megveheto uj spellek erosebben novelnek e a skillt, de a melee blade skill novelesre gondolva teljesen mindegy ez a resze is ebbol a szempontbol.
  • PiszkosFred
    #11308
    Olvastam én, többször is. Csak egyszerűen nem jöttem rá a titok nyitjára. Tudod, tipikusan az a szitu, amikor a szemüveg a homlokodon van, és te meg keresed. De mondhatnám a "fától az erdőt" című örökrévényű szólást. Aztán egyszer csak beugrott, és rájöttem hogy ismét alulmúltam önmagam ;] De azóta legalább van pénz dolgokra, legalábbis több mint korábban...

    A beszélgetés minijátékot pedig haggyuk, azt aki kitalálta, minimum egy elmebeteg :D Olyan egyszerű kis hülyeség, hogy kellett jópár nap, és két szájbarágós leírás hogy megértsem és észrevegyem a "forgásokat". Aztán persze vertem a fejem a falba...
  • I.C.ram
    #11307
    Ja és Light armorral van valami esélyem a harcokban? (tolvaj vagyok)
  • I.C.ram
    #11306
    Ki is bugáztam gyorsan :D Volt benne kb 200-300 goldnyi érték :D
  • I.C.ram
    #11305
    Régen a Morrowindben az athleticset úgy maxoltam, hogy beraktam autórunra, és beállítottam egy sarokba, és egy estére úgy hagytam :D Másnapra majdnem maxos volt :D
  • raepa
    #11304
    Rtfm? :) Egyebkent veszelyes, ja: ma kb 3 orat csak azzal toltottem, hogy fel-ala lovagoltam. :)

    Dns5000: igen azt irja, hogy nincs eleg nagy soulgemed. De ne higgy a szovegnek, az npcknek nincs lelkuk.
  • PiszkosFred
    #11303
    Sebaj, nézd a jó oldalát. Van egy hajód... ;]
  • I.C.ram
    #11302
    Van egy kis gond... Véletlenül túl közel mentem a Waterfrontos kalózhajóhoz, és rögtön bevadultak a kalózok, és legyaktak egy idegent, majd futkároztak jobba-balra, és nekem estek. Fogtam és ledaráltam őket a hunok harcmodorával, íjjal. Mindhármat. Remélem nem valami fontos questadó vagy questhez kellő bandát gyaktam le...
  • PiszkosFred
    #11301
    Van egy kis gond. Minél jobb vagy az adott skillből, annál többet kell produkálnod hogy fejlődj. A több alatt azt kell érteni, hogy azzal a spellel, ami mondjuk skill20 > sill25 között talán elég, az 25 felett már kevésbé, és talán 30 után már nem is ad semmi pluszt. Törekedni kell mindig erősebb spellel gyakorolni. Legalábbis ez volt az alapelv mindig, most látva pár dolgot a játékban (egyszerűsítéseket), már félve merem mondani ;] Remélem ehhez nem nyúltak.