41716
  • dronkZero
    #11380
    A varázslat skill. Destruction, Conjuration, stb. Nem tudom, pontosan mennyi. Talán 90?
  • ati2002
    #11379
    Elhagytam a lovacskámat, elkóboroltam vidéken, és most nem találom. Visszamentem a város szélére, de nem rakta be az istállóba. Most nem lesz lovam? Csóró vagyok, nem tudok venni. Ezt még a papoktól kaptam, hogy lehet szerezni legálisan, lopni nem akarok (egyenlőre)...
  • Sheltem
    #11378
    Mármint mi legyen master szint? Maga a rankot a mágus guildben vagy valami tulajdonságod?
  • dronkZero
    #11377
    Ja, meg azt is hallottam, hogy Master szinten drasztikusan lecsökken a manaigény.
  • dronkZero
    #11376
    Ja, és vannak helyek a világban, ahol mintha pont ezt a birthsign-t lehetett volna lecserélni. Ilyen oltárszerű képződmények, és asszem nem jelöli a térkép.
  • dronkZero
    #11375
    Szerintem az születési jegy függő. Mage +50% magicka, Astronach +150% magicka, Apprentice +100%. Asszem. De lehet, hogy nem százalék, csak pont.
    (Nem vágom pontosan, most nincs a közelemben a játék, de kb két perc megnézni)
  • Sheltem
    #11374
    Jó csakmert nekem bassza az agyam, hogy 70es intelligenciával 130 magickám van csak és egy erősebb spell(pl egy jobbfajta idézőspell) 450-500 magicka. Annyim sose lesz. Szar fajt választottam? (darkelf)
  • dronkZero
    #11373
    Darkelf vámpír, INT 51, M ~115. Asszem a "Heal Major Wounds" 60-ba kerül, és pont nem tudok kettőt elnyomni. Leginkább tolvaj/bérgyilkos, szóval nemigen varázsolok. Inkább az alkímia/méregkeverés mesterségét űzöm. Mondjuk az lehet, hogy másoknak illúzióromboló, ahogy egy nagyon sápadt arcú, csuklyás bőrszerkós alak virágot szed a holdfényben, nekem ez így tetszik. Az is vicces, hogy betörök egy házba, és legtöbb esetben a kaja az egyetlen, amit érdemes elvinni. Mindenféle vas, meg acél balták, szőrmepáncélok... Hulladék. Répa, retek, mogyoró... :) Rengeteg Restore Fatigue-t főztem, de most már, Journeyman szinten lehet jó cuccokat alkotni.
  • dronkZero
    #11372
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Igaz. De nem csak simán megölni kell valakit, hanem _meggyilkolni_. Remélem érzed a különbséget. Tehát ártatlan embert, csak úgy, provokáció nélkül. Éjszaka az ágyában, kint a mezőn, valahogy.
    Kisebb scriptelési bakiként értékelem a játékban, hogy volt egy küldi, a Birodalmi város Piac kerületében, az elf boltost ellen lázadtak a kereskedők. A végén, mikor az egész ügy okozójával szembesültem, odamentem hozzá, elmondta a mondókáját, és rám támadt(meg is ölt). Load, elbújtam, fejbelőttem a sötétből, missön kámplítt, begyűjtöm a zsetont, meg az elismerést. Következő pihenésnél meg jött a D.B.-os arc, és gratulált a gyilkossághoz.
  • NzzN
    #11371
    Értem én, hogy vampirism 100-nál más lenne (nem vártam meg, inkább visszatöltöttem a vámpír lét előtti mentést), de nagyon nyilvánvaló jelei vannak az emberemen már vamp 75-nél is, hogy nem igazán passzol valami. Ha belegondolsz, hogy egy 20 évesnek kinéző ember pár nap alatt 100-nak néz ki és már láthatóan ég a napon, az szerintem gyanús, de ha az emberek nem is, a történet szerint ezzel foglalkozó NPC-k észre kéne vegyék a nyilvánvaló jeleket. Amúgy nem leszólni akarom a progit mert tényleg az utóbbi idők legnagyobb játéka.
  • Sheltem
    #11370
    Level 11? Megkérdezhetem mennyi a magickát / intelligenced és milyen faj? :)
  • dronkZero
    #11369
    Majd Vampirism:100-nál más lesz a helyzet.
  • NzzN
    #11368
    Hidd el, én se csinálnék mást egész nap Oblivionon kívül ha lenne időm, kivéve ha jó idő van odakint... Gondoltam ha már van Radiant AI akkor ilyen "apró" dolgok feltűnnek az NPC-knek. Tudom, hogy sok meló volt vele, és ezért minden tiszteletem a készítőké.
  • dronkZero
    #11367
    Szerintem meg inkább az a durva, hogy jobban hozza a vámpíros fílinget, mint anno a Bloodlines. Szerintem baromi fílinges, hogy éjszakára kell keresni valami elhagyott romot, hogy megvárjam, míg lemegy a nap. (már értem, hogy ezek a barlangok miért vannak tele vámpírral :) )
    Meg teljesen okés ez a négy napos ciklus.
    1. vérivás, küldik begyűjtése shoppingolás.
    2. utazgatni a küldik után
    3. küldik megoldása, visszaút
    4. aréna
    5. goto 1.
    Jó sokat kell rohangálni, de legalább nő az athletics...(Ja igen, pont ezért nem használok lovat. Az nem fejlődik. Én meg egyre gyorsabban futok. )
    Most lvl11 körül járok, a Sötét Testvériség, és a tolvajcéh küldijeit csinálom, meg azokat, amik útba esnek, vagy útközben találom. A főküldihez hozzá sem nyúltam még, nálam a Királyok Nyakéke. (Érdekes módon közben nem csúszott a királyság anarchiába, meg Belzebúb is ül a seggén, nem árasztotta el a világot a kénköves szájszaga... :P )
  • dervis_
    #11366
    Naszóval a link:
    Nem hivatalos progi Oblivion futtatásához régi videókártyákkal
  • XeeN
    #11365
    Dark Brotherhoodos téma:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Szerintem két módszer létezik, bár nem biztos, hogy ua azt a cuccot lehet így megszerezni:

    1, Miután megöltem két "rablót" aludni tértem, majd az ébredésem után ott állt egy rosszarcú köpönyeges alak a sátram előtt. Teljesen véletlenül meglőttem az alakot, mire az rámtámadott. A hullájánál volt 2 páncél (az egyik köpeny) amik elég jónák tűntek.

    2, Mivel nem direkt lőttem meg az illetőt, visszatöltöttem a játékot és beszéltem vele, majd megloptam. Ekkor csak egy köpeny volt nála, de még az sem zavarta, hogy megloptam... Közölte, tartsam meg, majd eltűnt.
  • dervis_
    #11364
    E szerint nem fog müködni régi a videókártyáddal:
    oblivionhq.hu
    "Következő kártyák vagy chipsetek BIZTOS, hogy nem fognak működni!
    * Intel Extreme, Intel Extreme 2, és e fajta többi hasonlo integrált chipsete
    * GeForce 2, GeForce 3, GeForce 4MX, GeForce 4 Ti
    * Radeon 7xxx, Radeon 8500, Radeon 9000, Radeon 9100, Radeon 9200, Radeon 9250"
    Nekem Radeon 9200 kártyám van, nekem is tök fehér minden.

    Viszont! Találtam egy angol fórumot, ahonnan letölthető egy nem hivatalos progi, amivel müködik az oblivion régi videókártyákkal is. Mivel kb. 5 perce találtam még nem tudtam kipróbálni. De már jött a fórumra pozitív visszajelzés, szóval lehet reménykedni.
    http://www.elderscrolls.com/forums/index.php?showtopic=296193
  • Sheltem
    #11363
    Érdekes dolgok ezek. Ezek az apró részletek(namost majd kapok a fejemre, hogy miért mondom, hogy apró). Máshogy is fel lehet fogni azonban a dolgokat. Pl az elder scrollsokon kívül létezik még ekkora volumenű rpg pcre? (most a balldur's gateket hagyjuk úgy értem a kérdést hogy hasonló megjelenítésben).
    A válasz egyértelmű nem. Szerintem rohadt sok meló van benne, elég ha csak arra gondolok, hogy már most 36 játékóra után ki merem állítani, hogy nincs 2 egyforma küldetés(kivéve a Dark Brotherhood küldetéseket ahol "csak" pusztítani kell) ami kurvanagy dolog mivel itt többszáz küldetésről beszélünk.
    Lehet a kákán csomót keresni kinek mi nem tetszik de szerintem felesleges. Engem rég nem kötött le így játék.
  • NzzN
    #11362
    Azt furcsállom a vámpírsággal kapcsolatban, hogy az embereknek elég későn esik le a helyzet, vagy egyáltalán nem. Gondoltam kipróbálom, hogy mit szólnak ha vámpírként mászkálok a városban, nappal. Gyorsan elintéztem, hogy vámpír legyek. Mivel a városban elég jól ismernek már, gondoltam fel fog nekik tűnni, hogy a fiatal csaj karimból egy legalább 100 évesnek kinéző kriptaszökevény lett pár nap alatt, aki mellesleg kicsit már ég a napon, gyors, erős stb (Vampirism 75)... Legerősebb reakció is az volt, hogy nem vagyok-e beteg. Eszembe jutott vámpírvadász barátunk, gondoltam meglátogatom. Még annyit se kérdezett, hogy jól érzem-e magam, vígan köszöntött mint pár nappal korábban.. Nem kicsit vicces, hogy egy vámpírvadásznak fogalma sincs arról, hogy milyen tünetei vannak a vámpírságnak. Ettől függetlenül természetesem nagyon tetszik a játék és bár nem írogattam a fórumokba, de az első perctől vártam folyamatosan.
  • PiszkosFred
    #11361
    Nem, kizárt, csak majorral lehet. Elnézhettél valamit;].

    Na szóval szintlépésről, ha esetleg nem lenne vkinek világos. Próbálom így kora reggel a legérthetőbben megfogalmazni, hátha segít eloszlatni pár dolgot azoknak, akiknek nem tiszta a dolog.

    Karaktered rendelkezik rakás mindennel, közte hármo fontos dologgal. Rendelkezik 7 attribútummal (str, int, will, agi, stbstb), 7 major skillel és 14 minor skillel. Tízszer kell nőnie a major skilljeidnek ahhoz, hogy szintet lépj. Hogy ez a 10 pontnyi növekedés hogy oszlik el a 7 darab major skilled között, lényegtelen. Ha megvan a 10 pontnyi fejlődés, akkor a game jelzi, hogy szintet léphetsz. Ekkor fogja, és ahogy rákattintottál a lupra, elkezd osztani szorozni. (erős túlzással lehet mondani, hogy a major skillek csak arra jók, hogy előhozzuk vele a szintlépés ikonját;])

    Megnézi, hogy a legutolsó szintlépés óta hány skilled nőt legalább egy pontot. Ez lehet major is, minor. Amelyik skilled nőtt, megvizsgálja, hogy az a skill, melyik attribútummal van kapcsolatban. (Destruction skill a Willpowerrel, Sneak az agilityvel, stbstb. - karakterlapről és a kézikönyvből ez tanulmányozható) Ezeket összeszámolja, és így minden attribútum kapcsán kijön egy-egy szám, hogy a hozzá kapcsolódó skillek a legutolsó szintlépés óta mennyit fejlődtek.

    Pl: Mint az őrült varázsolgattál, és a Destruction 30ról 40lett. Ez major skill, lévén hogy mágus vagy. Ekkor a gép szól, hogy hopp, szintlépés jön. Ha most rákattintasz az ikonra, akkor választhatsz +5 Willpowert (ezzel áll kapcsolatban a Dest) és kész. A többi csak +1 lehet, mert hogy más nem fejlődött. De ha vársz a szintlépéssel, és mondjuk elkezdesz piacon alkudozni, vagy beszélgetni, és mindezt sokáig, akkor nőni fog a speechcraft és mercantile skilled. Ezek minor skillek, de a szintlépésnél ugyanúgy adnak szorzót. Mondjuk nőtt mindkét skill 5-5el (ez már tíz pontnyi personalityvel kapcsolatban álló skill növekedés). Ekkor kattinva a lup ikonra, már bejött a képbe a +5 personality is, mint szorzó. Hiába minor skill a mercantile és a speechcraft, és a fejlesztésével nem fogsz szintlépést előidézni, de attól még a vele kapcsolatos attribútumot fejlesztheted.

    A szorzók pedig pofonegyszerűen kiszámíthatók. Adott attribútummal (strength, willpower, inteligence, stb) kapcsolatban álló skillek mennyit fejlődtek, osztva kettővel. Ha a legutóbbi szintlépés óta úgy alkultak a dolgok, hogy a Strength-el kapcsolatbn álló skillek összesen 8 pontot nőttek, akkor kapsz egy +4 lehetőséget. Ha 10-zel nőttek, akkor +5. Ha csak kettő, vagy annál kevesebbel, esetleg nem is nőttek, akkor nincs szorzó, akkor csak +1 van. Ha néggyel, akkor +2, stbstb. A lényeg, hogy 5nél nem lehet több.

    Egyedül a luck nem tréningezhető, az mindig csak +1 (alapszorzó).

    Szóval mindehhez két dolgot kell ismerni. A legutóbbi szintlépés óta mennyi skillünk nőtt, ezek a skillek melyik attribútumunkkal állnak kapcsolatban, és ezek a skillek összesen mennyiszer nőttek. Ezt figyelemmel kísérve nem érhet senkit meglepetés.

    ui: ezért jó a custom class néha, ki lehet hozni olyan kombókat, amelyre ránéz az ember, és csak röhög. De játék közben folyamatosan jönnek a +5 szorzók. Morrowindben nem volt egy rossz dolog ;] Itt nemtudom mennyi értelme van, még nem jutottam el arra a szintre hogy meg tudjam ítélni.
  • PiszkosFred
    #11360
    Ez szép, de ez a szomszéd tartomány vámpírjainak az ellenszere ;]
  • Sheltem
    #11359
    Hmm hogy én mekkora pöcs vagyok. Keverem ezeket az elfeket. Szóval Darkelfem van.
  • PiszkosFred
    #11358
    Este megkapod ;]
  • Sheltem
    #11357
    Ja és ráadásul nem alap vámpírok voltak hanem Vampire Battlemage , Wampire warrior meg ilyenek.
  • Sheltem
    #11356
    Én nem tudom miért problémáznak itt olyan sokan a vámpírság miatt. Tegnap bementem egy vámpír barlangba / szentélybe volt kb 20 vámpír. Bejáratnál bekaptam egy növényt(asszem resist disease 25% (vagy 30 volt?) ). Kinyírtam mindet és utána úgy aludtam mint a bunda semmi vámpírság nem jött elő.
  • Kandurex
    #11355
    beszéltem vele, semmi
  • Sheltem
    #11354
    #11347 re valakinek ötlet? Hasonló 12. szint körüli karija van vkinek? Ha igen mennyi az intelligence / magickája?
  • STREEX
    #11353
    Épp most gyógyultam ki ebbőla rohadt vámpírságból.Ugye ezek után már semmilyen módon nem lehet belőlem vámpír mint a morrowindben?
  • tegla
    #11352
    Sztem most a nénivel kell beszélned ha jól emlékszem :)
  • Sheltem
    #11351
    A másik lehetőség, hogy figyeled snake módban és követed. Ilyenkor még az szokott lenni. Egy idő után eljut olyan helyre ahol lebukik.
    Tuti, hogy a 2 lehetőség közül az egyikkel oldódik meg.
  • Kandurex
    #11350
    max. az imádata felém, nem lehet már bribelni
  • Sheltem
    #11349
    Ja elírtam nem Highelf hanem Nightelf.
  • Sheltem
    #11348
    "Ha mindenről dumcsiztál vele és nem ad új lehetőséget" Bribeold azaz tömjed pénzzel... Kb 5 olyan küldetésem volt már ahol jól megtömött npcnek megeredt a nyelve és sikerült a questet megcsinálni.
  • Sheltem
    #11347
    Szép jó reggelt

    Lenne egy olyan kérdésem, hogy az normális, hogy a magickám 130 12. szinten?
    (Highelf kari, Fighter a csillagjegye de az inteligencia már 70 körül van), csakmert hiába fejlesztem az inteligenciát szintlépésenként 3-5 el szintenként 8-12 magickát kapok pluszba. Azért kérdezem mert a jobb fajta conjurer idéző spellek 450-500 magickába kerülnek azt ezekszerint soha nem fogom elérni, hogy használhassam?
  • Kandurex
    #11346
    Kellene egy kis segítség. Szal Brumai nyomozást folytatom valami vámpír ügyben, a képen ülő vénasszonynak kell segíteni, hogy a férje, vagy ki, nem vámpír, asszem.

    Szal a játék ide küld, beszélni az őrrel, de egyszerűen nem enged tovább, mindenről dumcsiztam vele, de az istenek se ad új lehetőséget, vagy fonalat amit követni kellene, szal aki megcsinálta ezt a küldetést, az mondjom már pls. némi tippet előre is thx.

    Addig meg van míg a kocsmába meg kapom rajnild (vagy ki) szobájának kulcsát, azt átkutatva egy kis napló bejegyzés után, ide küld:

  • markastor
    #11345
    Én a magam részéről azért több kihívást szoktam magamnak hagyni, mintsem háztetőkről őrök lövöldözése. A vérdíjadra azért kíváncsi vagyok.
  • CsőKujts
    #11344
    Elég érdekes játékstílusod van. :) Mostmár legalább tudom miért mentek fél óránként.
  • Lynx_TWL
    #11343
    áááá, 2 órát álltam a háztetőkön imperial cityben, és blockoltam illetve ijászkodtam az őrők ellen... felment a block skillem vagy 15 szintet, nyomtam egy quicksavet, és oblivion has encountered a problem...
    most ha vissza akarom tölteni a quicksavem, ugyanúgy fagy.
    sima save messze, autosave messze :( baszhatom, vagy esetleg van valami megoldás, hogy múködőképes legyen a quicksave megint?
  • Hmuda
    #11342
    Most veszem észre, hogy ma is sikeresen eljátszogattam hajnali négyig. Ideje aludni...
  • ShaiHulud
    #11341
    egy megint csak nagyon hasznos mod

    ez azt csinalja hogy lelassitja a skillfejlodest ez altal nem fogsz olyan gyorsan szinteket lepni es lesz idod kielvezni a dunegonokat meg felszerelesidet anelkul hogy 3 ora alatt elevuljenek. + talalkozhatsz olyan lenyekkel amikkel nem talalkoznal a gyors fejlodes miatt (mivel ugye az hogy milyen leny van egy dungeonban az nagyreszt a szintedtol fugg. tehat egy undead tipusu dungeonban elejen sima zombi van kesobb mar wrathek meg lichek.)