41716
  • PyRex
    #11420
    Nehézséghez nem nyúlok, mégha kínszenvedve is csinálom, de közepesnél nem veszem lejjebb :)
  • PyRex
    #11419
    Jó de gondolom ott tök változatos, tehát 20. szintű karalter be tud menni olyan barlangba is, amiben csak 10. szintű ellen van, nem? Persze olyanba is, amibe 30. :D
  • ZsZso
    #11418
    lejebb veszed a nehézségi szintet/felteszed a modot ami a faq -ba van.
  • Sheltem
    #11417
    Egyébként azt mondják a "nagy morrowindosok", hogy a Morrowind sokkal nehezebb. Ott ha bemész egy barlangba lehet 1 percen belül halott vagy.
  • PyRex
    #11416
    Pontosan. És ezt vajon egy hivatalos patch javítja-e (mert ha hivatalosan jön hozzá, akkor az ember ugye nem érzi annyira sántítani a dolgot, mintha felrakok magamtól egy modot :)))

    Komolyan már azon gondolkozom, hogy direkt vámpírrá változom, amíg el nem érek olyan szintre, ahol már varázsolni is brutálul tudok a Nord karakteremmel - ehh, ha létezik ilyen szint...
  • ZsZso
    #11415
    Ha még nem kaptál volna választ ...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Azt hiszem van egy vámpírölő srác ... na azt gondolom már felkutattad (valaki elkotyogja, hogy Olav (vagy kinek az) innjében van. Elkéred a kulcsát a vámpírölőnek, Olav oda is fogja adni. Bemész a szobájába s körülnézel ... mondjuk a szekrény hátamögött is. Hmmmm ... egy könyvecske ... olvass csak bele! (és vidd el magaddal) -> irány az öreg néne kunyhója, és azon belül is a katona bácsi. Most beszélj vele ...
  • Me0w
    #11414
    Ugy kene mukodnie, hogy a monsterek max 10%-ban valtozthatnak. Teszemazt elso szinten a goblin 5. szintu - 10%, 10. szinten pedig 5. szintu + 10%. A plusz szazalek lehet kicsit jobb felszereles, vagy 10%-al tobb hp/mana, de sajnos a jatek egyszeruen lecsereli a szornyeket, es goblin helyett Goblin Warlord jelenik meg.
  • Sheltem
    #11413
    Amúgy humanoid lényeket nem lehet soul gembe rakni ? Mert nekem még nem sikerült. Vagy ahhoz kell a black soul gem ?
  • Sheltem
    #11412
    "vagy olyan élőhalott jön (ezzel pont tegnap találkoztam), amit 2 imperial guard, meg én 5 percen keresztül (!!!) folyamatosan ütve tudtunk csak legyakni "

    Ezen olyan jót nevettem :) Mókás lehetett. Várom már mi lesz kb 25. szinten :)
  • PyRex
    #11411
    Ehh, na elmondom az én elképzeléseim szerint mi lenne az ideális:

    Szerintem az lenne a frankó, ha az egész világ, amiben játszódik úgy épülne fel, hogy kezdettől fogva jelen lennének benne 1-100-as szintű karakterek és a cuccok is kezdettől fogva ehhez lennének igazítva. Elég vicces, hogy pl. 17. szinten olyan goblinok jönnek, akik már saját megidézett ellenségekkel támadnak rám, vagy olyan élőhalott jön (ezzel pont tegnap találkoztam), amit 2 imperial guard, meg én 5 percen keresztül (!!!) folyamatosan ütve tudtunk csak legyakni - mondjuk van is egy grand soul-om, de egyedül nem sok esélyem lett volna, mert ha elértem a kardommal, akkor azonnal megfertőzött valami szarral, ami még hagyján, de folyamatosan visszatöltődött az életereje. Ezeket pl. hogy a francba lehet legyőzni? Természetesen mágikus fegyverrel + folyamatos tűzvarázslattal próbáltam. És az a baj, hogy ha nem emberrel találkozom (mert azokat simán leverem), hanem bármilyen más lénnyel, akkor kb. olyan, mintha én ugye 17. szintű vok, ő meg 25. lenne minimum. Vagy több. Ennek így mi értelme...?

    Kezdjem elölről olyan custom karakterrel, aminek csupa szarabbnál szarabb skillt- adok meg majorban (hogy szinte soha ne lépjen szintet), majd tápoljam szarrá magamat? Mert kb. 3. szintű sem lennék, amikor a többi - valóban fontos, de csak minor - skillem elérné a 75-80-as értéket. Mert ez elég vicces lenne :) És kb. ugyanolyan "csalás" a részemről, mint ahogy a gép is csal ezekben a dolgokban, nem?
  • Sheltem
    #11410
    karom = kardom
  • Sheltem
    #11409
    Én tegnap találkoztam valami Whisp- vagy mivel egy kis fény ami láthatatlan alapból és csak ha távolodsz tőle és közeledbe ér akkor lesz világos. Kb 10mp alatt leszívta a healthomat/magickamat 1%ra elkezdtem ütni fullratöltött mágikus karommal és 5. ütés után ment le kb felére aztán ahogy szívta az energiámat visszatöltődött neki. Na mondom jó akkor majd ide később visszajövünk :)
  • PiszkosFred
    #11408
    Sajnos kisse eltuloztak az oroket, meg falon keresztul is eszrevesznek neha. De van erre mod, ott a link a FAQban ahhoz a modhoz, amely csokkenti az orok "alarm range"-jet. Hasznos mod, es habar konnyit a dolgokon, az teny, de ezt hasznalva lesz realis a dolog. Illetve realisan.
  • mad mind
    #11407
    A mage guild küldetéshez megoldás.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ha lefordíttadtad, akkor megjegyzi a fickó, hogy tán varázsolni kéne ez oszlopra. Löjj el egy tüzes, egy hideg, egy mágia növelő és egy mágia csökkentő varázslatot, az oszlopra. A fordítós fickó meletti ládában van mind, ha jól emlékszem.

    Üdv.
  • ShaiHulud
    #11406
    ha mar ott a lup ikon akkor a skill fejlodes a kovetkezo szinthez veszi, tehat ha tapolni akarsz akkro meg azelott tedd hogy a lup ikon megjelenik. hiaba nem lepted meg a szintet alvassal, a skilleketlupokat megis a kovetkezohoz fogja szamolni, ezert lehet egyszerre tobb szintet is lepni.
  • Looserke
    #11405
    Ez mind szép és jó, de nekem jelezte a game hogy szintet léphetek és ekkor kezdtem el rágyúrni a conjuration-ra és a mysticizmusra és vagy 15-öt fejlődtem bennük összesen és mégsem adott egy árva szorzót sem az intelligenciára, most meg kotyvasztottam pár löttyöt a következő szintlépéskor és megadta a +5öt az intelligenciára...
  • ZaJanga
    #11404
    az arénában nyomtad le miután kihívtad vagy csak úgy simán lent az "edzőteremben" ?
  • PyRex
    #11403
    "hat pedig csak major skilltol kene lepnie:) valamit elneztel szerintem :)"

    De hidd el nekem, hog nem csak attól lép. Vagy ez bug lenne??? Megint megpróbálom, pill...

    szerk: és természetesen igazatok van. Úgy látszik kicsit fáradt lehettem tegnap, mert az alteration-t valamiért nem láttam a major skillek között - LOL :))))))))))
  • Zsolo007
    #11402
    Egyébként feltűnt már valakinek, hogy a hand to hand combat brutálisan erős? Szerintem el van túlozva a dolog. Oblivionban akármikor elbánok egy varázslóval, pókkal, dremorával. De ottvan pl clannfear, meg az a storm atronach, hát az valami hihetetlen, egyszerűen megölhetetlenek. Ha közelmész rádcsap és hátrahőkölsz tőle. A fegyverem nem elég hosszú, hogy ütéstávon kívül legyek. Szerintem ez röhej..

    Mit gondoltok? Csak nekem gond ez?
  • Guano
    #11401
    No akkor erre rácáfol az, hogy léptem szintet, mentettem, megnéztem a lupot és 2 willpowert kaptam (4et fejlődött a destrom), visszatöltöttem, és toltam lup ikonnal még 2 destro skillt meg azt hiszem restot is ami is willpowerhez ad. Aludtam és willpowert ugyanugy 2es szorzóval adta be. Lehet vmi benéztem,bár 3szor eljátszottam, de am megnézem megint.
  • MrAndree
    #11400
    Ezért kell lopni. Akkor nem zavar ha elkóborol. :)
  • Me0w
    #11399
    A Gray Princet ki kell hivnod, es az arenaban kell legyoznod, nem ott a helyszinen :)
  • Me0w
    #11398
    Enyemet a multkor ket troll ette meg, mire megtalaltam :)) Ez van, 1000 aranyert vehetsz ujat :)
  • Mr. Perfect
    #11397
    Ezen már én is csodálkoztam, hogy bármilyen eldugott helyen pl. egy hordóból kilopok egy almát, hátrafordulok és máris rohan felém egy őr... :)))))))))
  • Mr. Perfect
    #11396
    Az is lehet, hogy megették :) Egyébként létezik olyan mod ami ad egy gyűrűt amit ha felveszel akkor követ a lovad. Szerintem elég hasznos, bár én még nem próbáltam
  • Amiga
    #11395
    Help: hogy van az, hogy ha betörök valahová Imperial Cityben, akkor szinte azonnal ott terem egy őr? Hogyan lehet megúszni a lebukást?
  • raepa
    #11394
    Telleg, az normalis, hogy ha a gray princet lenyomja az ember miutan elvegezte a kuldeteset, akkor azt gyilkossagnak veszi a jatek? Amikor anno a dark brotherhoodos fazon meglatogatott utana, akkor is zavart egy kicsit, de lecsaptam a kocsogot, oszt csa. Tegnap viszont tobb or is beszolt, hogy ver tapad a kezeimhez... (Arena grand championkent. Mit nem mondanak...)
  • PunkZoli
    #11393
    lehet neadtál neki enni:) és elkóborolt
  • PiszkosFred
    #11392
    Megesik ;]
  • PiszkosFred
    #11391
    Csak azokkal a skillekkel, amelyek a willpowerrel allnak kapcsolatban. Fejbol mar nemtudom, de keress olyan skillt, amelynek a governing attribute-je a Willpower legyen. Lehet minor is major ha mar megvan a szintlepes ikonja.
  • ati2002
    #11390
    Nincs meg a lovam. Lehet megették a farkasok?
  • Guano
    #11389
    A szintlépésről kérdés.

    Ha teszemazt szintlépéskor destrom +6ot fejlődött azaz 3 willpowert kapok, de szeretném h 5 legyen akkor csak willpowerhez tartozó minor skill húzással lehet növelni, vagy destro vagy resto (major skilljeim) tovább húzásával is fel lehet tornászni 5ig?
  • Me0w
    #11388
    Dungeon kozepen nincs kovacs :)
  • dronkZero
    #11387
    Páncélkovácshoz menni nem pálya? :) Eddig a max, amit kiadtam, az 75 arany volt az összes cuccom javítására, igaz, hogy a Dark Brotherhoodos páncélt 1 aranyért javítják nulláról maxra.
  • dronkZero
    #11386
    És szerintem én a vágtázó foltos lóval gyalogkakukkosat tudok játszani... :)
  • Me0w
    #11385
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    En lettem az arenaban a grand champion, de a light rament amit adnak, eleg szarul nez ki... :( Most van egy remek statokkal ellatott pancelom, ami csunya, es 10-15 utes utan elhasznalodik, javitani nem tudom, mert csak 38 az armorer skillem. Hat bazze... :)
  • Sheltem
    #11384
    Ne lovazz. Ha lovazol nem nő az Athletics tulajdonságod.
  • ati2002
    #11383
    Köszi, gyorsan megnézem.
  • dronkZero
    #11382
    Erről is volt már szó, elvileg fasttraveljél el egy városba, és annak az istállójában lesz. Lopni nem igazán lehet, amint leszállsz róla, elindul hazafelé. Kissé szuicid hajlamúak szegény párák, nekem az egyik a hegytetőn elindult a legmélyebb szakadék felé, és halálra zúzta magát a sziklákon... :)
  • Me0w
    #11381
    Fast travelezel imperial citybe, vagy barmely varosba, es fent kiirja, hogy "Your horse is stabled outside the city entrance", majd kimesz a bejarathoz ,es ott lesz a kaputol nem messze, de nem az istalloban.