41716
  • BlackShadow
    #11820
    most vagyok Footpad rangú.. találhatok IC ben dílert? nincs kedvem fellovagolni abba a városba mert elakarok adni 3 tárgyat :)
  • ZsZso
    #11819
    "Régen annyit szenvedtem a "Mortar"ral. Folyton kicsúszott a kezemből, a pósönök is olyan ... khm ... átlátszóak voltak ... de amióta megvettem az új "Mozsár 2000et"(r) azóta már sokkal könnyebb az életem. A pósönök színe a 100. kifőzés után se fakul!"

    És ez még semmi! Ugyanis ajándékba adunk egy Kristálygömböt, és az első 15 telefonáló közt kisorsolunk egy "Alkémia és ami mögötte van" c. könyvet!
  • tegla
    #11818
    Ahogy haladsz előre a ranglétrán a thief-guildben,szinte minden városban lesz egy dealered.
  • reaper4
    #11817
    mert a név kötelez :)
  • ZsZso
    #11816
    azért kíváncsi lennék arra, hogy létezik -e ember aki meg tudja magyarázni, hogy mért lesz nehezebb egy potion attól, hogy "Restore Fatigue" helyett "Katalin"nak hívod :)
  • BlackShadow
    #11815
    lenne egy fontos kérdésem.. fencelni csak abban az északi városban lehet vagy IC-ben is találok embert akivel tudok üzletelni?
  • ZsZso
    #11814
    egyszer kipróbálom, de most még elvagyok ... főleg, hogy már két karival jáccok :)
  • CS@
    #11813
    ALKIMISTÁK A POTION KÉSZÍTÉSNÉL FIGYELNI A NÉVRE !
    Ugyanis azonos összetevők és hatás esetén is durván eltérhet a súlya csupán attól, hogy átnevezted !
    Példaként egy darab pumpkinból(aminek a súlya 5) készült default „restore fatigue” nevű potionank, expert cuccossal elkészítve 0.2 a súlya. Viszont ha átnevezed mondjuk jozsikára akkor már 5 lesz a súlya!
    A lényeg az, hogy ha egy potiont átnevezel akkor az összes belerakott cuccnak az átlag súlyát számolja és ez lesz az elkészült ital súlya. Általánosságban azt mondhatjuk, hogy nem éri meg a potionokat átnevezni főleg akkor ha több 0.2 súlyú alapanyagból készül.

    Nekem, amúgy ez nem nagyon tetszik.
  • Zsolo007
    #11812
    Hát ez érdekes. Ezekszerint téged tényleg álmodban haraptak meg.... Viszont nem lettél vámpír egyből :D Csak a harapásra ébredtél föl. Ami érdekes....

    Egyébként szerintem rosszul gondolod, az egyik legnagyobb fun a játékban vámpírnak lenni. Igazán komoly erőket ad az ember kezébe. Szerintem nagyon megéri :). Nekem a DBs karakterem vámpír és nagyon jó, erős kari (nemcsak emiatt mondjuk)
  • ZsZso
    #11811
    sokan esküsznek az NPCSTatic mod -ra. Lesd meg a FAQban.


    Beast - na látod ez lehet. Tököm kivan a vámpírsággal, hogy őszinte legyek :) Imperial vagyok, de lehet van vmi resist disease -es gyűrűm. Mondjuk hogy nem tűnt fel, hogy megharaptak a köcsög vámpírok azt nem tudom. Pedig ez volt az első alvásom a vámpírgyilkolászás után ...
    Zsolo007 - jaja, furcsálottam is, mert kicsit álomszagú volt a szöveg ...

    Beast, Zsolo007 - köszönöm, hogy válaszoltatok! (annak ellenére, hogy már jó soxor téma volt a vámpírság)
  • tegla
    #11810
    Ja, a merchant negyedben vmelyik boltban vmi imperical commerce trade akármi a neve de lehet keverem de tuti ott van.
  • ZsZso
    #11809
    Volt egy mentésem alvás előtt ... nevezzük ALVASnak - Quicksave volt
    Aludtam ... felriadtam ... megijedtem, hogy pirosak a szemeim, gyors vissza ALVASt. Ezt lementettem rendesen is, majd
    aludtam ... riadalom ... vámpírság. Na mondom jó hecc lesz, kipróbálom milyen teljesen vámpírrá válnom. Eltelt, vagy 5-6 nap mire rájöttem, hogy a WAIT nem fog segíteni, úgyhogy aludtam még párat, hogy égessen a nap, szerezhessek questet, meg ilyenek ... csak móka volt. Mondom szar ez a vámpírélet ...
    behoztam ALVASt
    aludtam újra
    felkelek, mindenki happy, jól vagyok.

    ------
    most megnéztem, de sajna nincs már meg az a mentésem. Ami tuti, hogy min 3 szintet már fejlődtem azóta, és még nem vagyok vámpír. (nem is leszek, hidd el) - ugyanis ez a dolog IRL 3-5 napja történt, azóta meg sokat nyomtam.
  • BlackShadow
    #11808
    akkor inkább várjak egy patchre, hogy ez megoldódjon szerinted? :)
  • Zsolo007
    #11807
    Arról nem is beszélve ha éjjel harapnak meg nem ébredsz fel rá, csak az átváltozásra.... Tudom, mert engem alvás közben haraptak meg, és bizony megvolt a 3 nap...
  • BEAST #11806
    milyen karakter vagy? ... bizonyos fajok , esetleg +cuccokkal védetséggel bírnak fertőzések ellen , bizonyos időnként a játék dob helyetted hogy legyőzöd vagy tovább szenvedsz tőle ... lehetséges ha visszatöltenéd néha átváltoznál , néha pedig nem ... de szeritnem mindenképpen erről lehet szó és a 3 nap megvolt
  • ZsZso
    #11805
    Na ez az a MOD, amin én nevettem, mikor először megláttam. Ez nekem túl random :) Ha jól olvastam ... ebben az ég világon minden random.

    pl. egy rohadt nehéz questért is kaphacc egy béna, kókány cuccot, egy könnyűért meg a világ legjobb páncélja is tied lehet.
  • Apus
    #11804
    nem. a rest az alvás, csak ágyban megy asszem.
  • Zsolo007
    #11803
    Csak akkor ha ágyban teszed ezt, mindenhol máshol a várakozással egyenlő.
  • Zsolo007
    #11802
    Igen.
  • grebber
    #11801
    T (vagyis Wait) egyenlő az alvással?
  • Zsolo007
    #11800
    Biztos hogy nem éjszaka haraptak meg, hacsak nincs vámpír a bladek közt :DD Vámpír npck nem törnek be hogy harapgáljanak. Nemtudom mennyi idő telt el a vámpírölésed és az alvás közt, de valamit csinálhattál ha alvás után egyből vámpír lettél, arról nem is beszélve, hogy az első nap még nem is éget a nap. Vagy te pár napig szórakoztál, és csak utána töltötted vissza?
  • BlackShadow
    #11799
    ez a random mod mívelhet oyat is h kimegyek IC elé és egy hiperszupergigamegaqrvaerős nmy vár rám?
  • Apus
    #11798
    ezt én is találtam, majd meghaltam a röhögéstől :D
  • Hmuda
    #11797
    Uh, hétvégén alig van egy-két üzenet (viszonlyag :P), most meg egész nap jött annyi, mint két hétvégén se.
  • ZsZso
    #11796
    Na jó elmesélem hogy volt.

    Vámpírölés, aztán megyek a Blade -khez. ALvás előtt mentés. (folyton mentek)
    1. 1 óra alvás után felriadok, megharapott valami - piros szem
    visszatöltöm az előző mentést
    2. épphogy rámegyek az alvásra már egyből felkelek ... valami megharapott ... piros szem
    itt még szenvedtem, hogy megtudjam milyen napon olvadni, stb.
    visszatöltöm ...
    3. alszok eleget, felkelek, megy az élet tovább úgy ahogy volt

    akkor most hogy?
  • CUCLI
    #11795
    hardwiredre kirakták a random modot..
  • Zsolo007
    #11794
    Nem. CSak a 3 nap letelte után kell aludnod... alvás nélkül nem megy végbe a változás. Hidd el megvolt a 3 nap, csak neked nem tűnt fel..
  • ZsZso
    #11793
    ezé most szégyellem magam ... 5 hozzászólást nem tudok visszaolvasni ... grrrrr. Holnap már a FAQt se találom meg. Emberek! LÁMÁvá változom ... Láma Disease :)
  • ZsZso
    #11792
    Nem nem ... Mert alvás előtt volt mentésem, és alvás előtt vámpíröltem (azelőtt sose). S arra ébredtem, hogy megharapott 1 vámpír. (A Blade -ek közt ... pff) Aztán visszahoztam a mentésem ... újra aludtam. Nem sikoltozva keltem (harapásra) s nem volt semmi bajom se.
  • ZsZso
    #11791
    jaaa télleg. Nekem ilyen nem volt ... úgy néz ki ha alvás közben harapnak meg, akkor szabhatod a 3 napod :(
  • BEAST #11790
    #11783 nevű disease-t jelöli mint mágikus hatást
  • j0nNyKa
    #11789
    3 nappal az alvasod elott harapott meg.
  • ZsZso
    #11788
    Engem alvás közben harapott egyszer meg egy. Aztán már piros szemű is lettem. Úgy néz ki ez esetben nem működik az a "3 nap". Vagy csak bug volt ...

    Ha nincs Vampirism -ed, mikor megharapott egy vámpír ... akkor honnét tudod hogy megfertőzött? Vagy csak akkor vagy vámpír ha 100as lettél?

    Ha nem válaszoltok rá, akkor se sértődöm meg, csak kíváncsi vagyok :)
  • cenobite
    #11787
    Be volt linkelve talán itt valahol. Olvass vissza!
  • matkovec
    #11786
    na senki sem tud segiteni a Alchemy Calculator nevu progi letoltesevel :-((
  • erx13
    #11785
    hellotok! ti találkoztatok már valahol cyrodilic brandy-vel?
  • cenobite
    #11784
    Editor van a játékhoz? Mint a Morrowindben volt. Mert én nem találok. Vagy csak láma -e vagyok?
  • BBalee
    #11783
    Porphyric hemophilia
  • ShaiHulud
    #11782
    vampirhoz annyit ha elkaptal egy diseaset aminek nem jut eszembe a neve:D valami verrel kapcsolatos latin szo akkor egy egyszeru remove disease potion leszedi rolad a 3 napon belul, de mehetsz akar templomba is es raklikkelsz a nagy baszasra kozepen es varsz hogy eltalaljon az amit kilo:)
  • BBalee
    #11781
    Miután megharapott 10 napig vártam(wait és nem ágyban alvás), de semmi nem történt, pedig alig vártam hogy vámpírrá válhassak. Ezután elmentem aludni és vámpírként ébredtem vel :)
    Alvással 3 nap és átalakul, ha nem alszok el, akkor nem is leszek vámpír.

    Gyógyítás a kezdeti fázisban:
    Cure Disasse Potionnal, amit én az alkímiai skillemmel állítottam elő füvekből.