41716
  • SaGa Jr
    #12340
    Hali!

    Elméletileg van egy alap sebzése minden fegyvernek, amit csak a Strength befolyásol. Legalábbis a Strategy Guide szerint. Úgy tűnik, hogy 100-as Str megléte esetén lesz annyi a sebzés amennyi leírva van a guide oldalain (ha kisebb az erő, akkor talán annyi százaléka a leírt sebzésnek, amennyi az Str, azaz 60-as Str esetén 60% a sebzés és ezt írja ki a progi). Persze lehet, hogy tévedek és még valami befolyásolja az értéket. :(
  • MrAndree
    #12339
    Valaki nem tudja anvilban kitől lehet házat venni? Mert hirtelen lett 30000 pnézem aztán gondoltam elköltöm. És Anvil tetszik a legjobban de a countessnél nem lehetett.
  • PiszkosFred
    #12338
    Hja, az általában véve mérvadó, főleg ha nincs enchant rajta. De azért számít az is, hogy egyes fajtával milyen gyorsan tudsz ütni/szúrni, szóval a sebzés nem minden. Lehet meg kellene kérni valami TESCS gurut, és ki kellene szedni a fegyverek értékeit, legalább az alapokat... Valaki? :D
  • Aldrin
    #12337
    sziasztok! az lenne a kérdésem, h milyen előnyökkel jár az, ha pl a harcosok céhében elérem a master szintet???
  • Davidus
    #12336
    akkor a fegyver árát kell figyelni:) biutos nem azért drága mert szar:D
  • PiszkosFred
    #12335
    Hát erre nem vennék mérget. Az a baj, hogy ami képleteket a morrowind alatt megtanultunk és rögzítettünk, azokat most egy-az-egyben felrúgta a Beth. Szal az is lehet hogy hülyeséget írtam, mert a fegyver skill a perkek előhozásához kell, de talán növeli is a sebzést. De lehet hogy csak a STR növeli, és a 4 a fegyver konstans alapsebzése, amelyhez jön a "nem látható" többi. Kellene valami nyomorult log, amit lehetne tanulmányozni ;]
  • Zsolo007
    #12334
    FAQ
  • csgj
    #12333
    oks megcsinálom! kinyírok 5 seggszellemet..thx a helpet!
  • Zsolo007
    #12332
    A skillek határozzák meg a sebzést. Hiába találok nagyon fasza daedric axe-ot csak 4es a sebzése...azért mert kicsi a blunt skillem :)
  • steweee
    #12331
    mérget lehet készíteni fegyverre? hogyan lehet kiíratni a frameratét?
  • Zsolo007
    #12330
    Silver karddal, silver nyilvesszővel lehet, meg persze varázslattal :)
  • Davidus
    #12329
    szal ha növelem a blunt(mace) skillem akkor nő ez a szám is?
  • Kandurex
    #12328
    ehh, htx
  • csgj
    #12327
    a szellemek ki lehet nyírni sima karddal? ...mert ugye fájter vok sima karddal...
  • BEAST #12326
    pedig de , ennyit tud
  • Zsolo007
    #12325
    Középen a "tornyot" lődd. Balról jobbra haladj a leírt mágiákban...
  • SaGa Jr
    #12324
    Hali!

    Erre van kitalálva az assassin. Mondjuk ha lenne neki illusion a major skillek között na akkor lenne az igazi, de így sem rossz. Majd csinál potionból láthatatlanságot.
    Amúgy a tőrrel hátbaszúrkálás jó dolog, csak nagyon közel kell menni a leendő áldozathoz. A rövidkard egy fokkal jobb de a hosszúkard az igazi. :) Nagyobb alap sebzés és kicsivel messzebbről is kivitelezhető, így nehezebben veszik észre a settenkedő karaktert.

    A gyógyításra megintcsak az alchemy a megoldás. Gyorsan lehet vele jó hatásfokú löttyöket és mérgeket keverni. Assassinunknak meg ez elsődleges ismeret...
  • PiszkosFred
    #12323
    Blade skill, STR és a Steel fegyverek alaptulajdonságaiból kiszámolva kábé annyit fogsz sebezni vele alapesetben.
  • Zsolo007
    #12322
    Ectoplasm kell neki. 5 darab. Ölj szellemeket :). Javaslom Anvil kikötő. 1. hajó :)
  • Kandurex
    #12321
    Help:

    Magus guild küldetés, amikor egy teremben le kell fordíttatni az ancient szöveget, ami ugye fire, frost, damage + valami nem tudom, na ott mit kell csinálni? Próbálom azt a kis valamit a táblák előtt felgyújtani, fagyasztani, de semmit nem ér :(

    ????

    (azt hiszem az evoker rang küldetése)
  • csgj
    #12320
    FÁJTEREK FIGYELEM!!!!! Leyawiin városában, van egy olyan fighter küldi, hogy munkát kell találnunk az iszogató 3 céhünkbeli csávónak. Oké, egy alkimista nő segít nekünk vagy mi, de vinnem kell neki vmiket... 5 anyagot...és hát a térkép nem jelöli hova kell mennem, és mindenhol kerestem a cuccokat.. nemtudja vki mit csináljak?
  • grebber
    #12319
    Hát az biztos hogy ebben a gameben nekem nem sokmindent kell vásárolnom kb 10 óra játék után 600 gold :(
  • Davidus
    #12318
    na most akkor valaki magyarázza el nekem a fegyver értékeit:P mi az hogy kard ikon=4 ? sima steel dagger is annyi
  • MrStokes
    #12317
    Erdekelne, hogy mennyire lenne eletkepes egy olyan kari, aki a stealth-bol valo nyilazas mellett a kozelharci fegyverrekkel torteno hatbaszurast is magas fokon uzne. Mert azt ugye sokan irtatok, h mennyire poen stealth-bol nyilazni, akar tobbszor is conceal/chameleon segitsegevel, de nem tudom mennyire birna, illetve hogyan lehetne jatszani egy olyan karakterrel, ami az ij melett tort is hasznalna a backstab-hez. Nem zuznak-e rogton le az arcat az ellenfelek. illetve ilyenkor 1 backstab-et kovetoen tegyuk fel hogy ki kerul a stealth-bol es nincs meg neki olyan eszkoze (concealment/chameleon/stb.), amivel ujra stealth-be kerulhetne. Ilyenkor ti mit szoktatok csinalni? Ennel a karakternel ugy gondoltam, hogy a favored attribute az Agi es Str vagy Agi es Speed lenne.
    Amugy mind1, hogy torrel vagy karddal probalok hatbaszurni vkit?

    Masik kerdesem az, hogy az olyan karakter hogyan gyogyitja vissza magat, aki nem hasznal restoration spelleket? Tart maganal 1 kilo kajat es health potion-t?
  • homeless
    #12316
    Már grey fox vagyok szal megcsináltam pár küldit:)
    Most, hogy szóba jött a thiefs guild quest akkor leírom a véleményem: Hihetetlen hangulatos volt. Igaz, hogy már kb a felénél rájöttem, hogy ki az igazi grey fox, de arra, nem is gondoltam, hogy kinek a kije:))) Nagyon jók a visszatérő karakterek is, pl Amusei a szerencsétlen tolvaj, vagy a woodelf csaj aki az elején az oroom elől, hozta el a csávó naplóját. Szóval nagyon hangulatos questek voltak. Komolyan mondom, hogy ezek a bethesda-sok csinálhatának filmet is:DDD
  • STREEX
    #12315
    Tud valaki egy jó vevőt aki mindent megvesz és van kb 3000 goldja?
  • SaGa Jr
    #12314
    Hali!

    Keresd meg az Ontus Vanin nevű manust, Imperial City, Talos Plaza délnyugati részében. Ő majd útbaigazít. Mondjuk így sem lesz egyszerű megtalálni.
    Ha netán megcsináltad már a Thieves Guild pár küldetését, akkor belebotlottál ebbe a muksóba, így ismerős lehet majd.
  • BEAST #12313
    öööö ... mit .. hol ... megyek meglesem

    *megvan! .. bah :O *
  • Hmuda
    #12312
    Igen. Megveszed a házat és "nagyon az emeleten" kell keresgélni valamit ami elindít egy küldit. :-)
  • Hmuda
    #12311
    Mindegy mikor érsz oda. Az minden negatív dolgot leszed rólad (curse, disease, mindent). Spellek ügyében meg ne scrollokban gondolkozz, hanem spellekben. :-)
  • BEAST #12310
    miniküldi? :o
  • hen-tes
    #12309
    de mire kipucolom a dungeont addigra 23-on piroslik az inteligencia, honnan szedjek ennyi Restore spellt?
    A kádban fürdés mindet visszaadja? És mennyi időn belül kell odaérnem?
  • BEAST #12308
    az új felszerelésem , igaz nem olyan "szép" mint az eddigi , de egyre közelebb járok már a master(100) szinthez a +tulajdonságaiból , beszereztem egy elven setet chameleon , sneak és detect life módosítokkal :)

    * azért nem külső képet csináltam mert a chameleon tulajdonság miatt láthatatlan vagyok xD *
  • homeless
    #12307
    restore intelligence és restore willpower itallal.

    De nekem is lenne egy kérdésem. Hol találom a seviors hide-ot??? Már 16-os vagyok, szóval még 1 szint és csinálhatom.

    Amúgy nagyon nem tetszik, hogy csak questekért lehet artifactokat szerezni. Morrowindbe simán elloptam a dark elf csávókámtol. Kár, hogy itt nem lehet jó cuccokat lopni. A legjobb cucc amit loptam az egy kb 1000 aranyat érő staff volt. Meg keveslem is az artifactok számát. Mintha morrowindbe több lett volna. Rémlik valami ijj is, amit elég jól lehetett enchantolni. Talán azure bow volt a neve, de nem biztos.
  • SaGa Jr
    #12306
    Gondolom ugyanannyi, mint a spell. 25%. De pontosan nem tudom, nem rendelkezem a cuccal. :(
  • BlackShadow
    #12305
    Hellóbelló!
    Megszeretném idézni Azura-t :)
    kéne hozzá 'Glow dust' amit aztírja vmiféle Will-o-the-wisp ből vagy valami hasonló fura nevü izéből szerzek.. valakinek valamit mond ez a valami? :d
  • Hmuda
    #12304
    Elcastolsz egy megfelelő Restore spellt. Vagy ha nincs akkor irány a legközelebbi templom és fürödj meg a kádban.

    #12303: Skingrad nekem teljesen megfelelt erre a célra és még egy kis miniküldi is jár mellé.
  • hen-tes
    #12303
    - és még: Melyik városban lehet egy normál méretű, esetleg kiállító teremmel rendelkező (:D) házat venni? :o
  • hen-tes
    #12302
    nah akkor egy kérdést én is :C
    Vannak azok a bizonyos "Will-o-the-wisp" nevű szellemlélekbigyók, remélem jól írtam a nevét. Tehát mikor ezek a dögök megtámadnak leszívják a willpower-t és az intelligenciát. Hogyan lehetne ez ellen védekezni? :S
  • SaGa Jr
    #12301
    Hali!

    Egészen pontosan Tulajdonságot és Skill-t is egyaránt emel.
    Steel választása esetén: Strength, Speed, Blade, Blunt Heavy Armor megy fel 10 ponttal.
    Shadow esetén: Speed, Acrobatics, Light Armor, Security, Sneak emelkedik 10 ponttal.
    Spirit esetén: Intelligence, Alteration, Conjuration, Destruction, Restoration megy fel 10 ponttal.

    De iszonyat dúrva a küldetés amit ezért végre kell hajtani. Ha netán valakit még nem keresett fel a Dark Brotherhood, akkor ezután garantáltan megkeresik.