41716
  • LegionarR
    #12580
    Nincs valami módszer az öregedés ellen? Vagy valami mod?
  • Dns5000
    #12579
    random lvl mod link van a hardwireden
  • Jagi
    #12578
    Troll?
  • drop
    #12577
    save game variálok
  • Prof William
    #12576
    Az hogy még nincs meg a játék és majd xsak nyáron lessz olyan jó a gépem hogy menjen rajta. :) De infót már most is gyűjtök. :)
  • Tatyla
    #12575
    Grand Soul shardrol annyit hogy minden városban a mage guildek árusainál van legalább 1...
  • ZsZso
    #12574
    Pár jónakígérkező MOD
    Necromancy Spells (felélesztheted a holtakat! - egy időre)
    Modified Bandits (így nem jönnek "túl jó" páncéllal/fegyverel a banditák)
  • grebber
    #12573
    Túl madas szintű vagyok hát ezt nem mondanám csupán 5-ös.
    Mod nincs fennt.
  • ZsZso
    #12572
    Ez az amikor egy festményben barangolsz? - az nagyon hangulatos ááááám :)

    Amikor én (még alacsony szinten) ott kóbászoltam, akkor nem volt semmi gáz, símán végigmentem az összes szörnyikén.

    Ha van fent MODot, akkor lehet azé' túl nehezek a szörnyek, ha nincs akkor meg lehet túl magas szintű vagy. Szopika, hogy ahhoz, hogy ki tudj jönni a festményből, jópár ilyen szörnyikét kell lekaszabolni ...
  • Apus
    #12571
    Arra gondolsz amikor belépsz a festménybe? Az nem küklopsz hanem valami troll és a festő ad hozzájuk mérget.
  • ZsZso
    #12570
    Topless Mod - ohhh yeah :)

    Kár, hogy képet nem mellékeltek ...
  • grebber
    #12569
    Na vámpiros küldinél vagyok és mondanoms em kell abbahagytam mert kurvaerős az egyik.
    Elmentem a közeli városba és ott vettem fel feladtot ami a festményen belül játszodik.Ott jön egy 3 szemü küklopsz vagy mi azt sehogy nem tudom kinyirni?
    Hogy kel megölni?
  • ZsZso
    #12568
    Most már a FAQról is mutat egy link az OblivionHQ.hu végigjátszások menüpontjára.
  • ZsZso
    #12567
    NPC Static Level MODnak még mindig nincs rendes linkje? Tököm kivan azzal a fórumos linkkel ... Mé nem tudja feltenni a készítője Planet ES -re, vagy a ESSourcére :((((
  • jocika
    #12566
    Kezdem érteni ezt a szintmizériát. Tegnap belefutottam egy bandítába akinek varázsbuzogánya volt.Visszaemlékezve a Morrowindre, ott nem rohangáltak mezei banditák ilyenekkel. Furcsa volt.
    A madstones-s küldinél meg simán átmentem az ogrékon, a csontik már nehezebbek voltak. De az ogre vagy kétszer nagyob volt nálam. És még csak 9-10 szint körül járok.
  • Landor
    #12565
    Na még mindig az Imperial Corruption questel szenvedek.
    Találtam egy német fórumon róla valamit, de sajna nem beszélek németül
    Valaki tudna segíteni lefordítani, hogy ők hogy oldották meg a questet?
    link
  • tomo
    #12564
    mi akadalyoz meg benne, hogy kiprobald?
  • Árnyvadász
    #12563
    Tegnap egy olyan barlangban jártam, ahol aragóniaiak tömkelege és egy-két rákocska volt :) Két momemtum fogott meg igazán. (A barlang legtöbb járata víz alatt volt, és jópár üregben is legalább derékig ért a víz.)

    1. A gyíklények a víz alatt is remekül elvoltak, úsztak, beszélgettek és élték mindennapjaikat. Mondhatnátok mi ebben a pláne? Nos én az MW-ben nem emlékszem arra, hogy ilyen ötletet felhasználtak a készítők.

    2. Az egyik gyíkot megcsaptam (sajnos nem sikerült 6X-an) és elfutott. Büszke voltam magamra. Na mondom: Végre egy ellenfél aki beijedt. Aztán nemsokára jött vissza, csak hozott magával egy fegyvert is amivel legyakhat! :)

    (Nem tudom ki mennyire emlékszik a viking sírra a MW-ben, de én várom, hogy ismét meglepjen a Bethesda. Ez a hely persze nem volt olyan szintű, de így is kitünt az eddigiek közül. Nagyon hangulatos volt! Ha valakit érdekel merre keresse, akkor privátban szívesen elmondom.)
  • Prof William
    #12562
    Na akkor ha megfogun egy tárgyat, ellenfelet és bemegyünk egy héézba, vagy városba,az a kezünkben marad vagy nem? Más szóval cipeletjük ameddig nem széygeljük?
  • JohnnieWalker
    #12561
    Sziasztok egy kérdésem lenne: a SaveGame-eket nem lehet véletlenül elnevezni, mert ugye ha rányomok, szó nélkül sorszámozza és csókolom.
  • DonnieBrasco
    #12560
    Jóreggelt...

    Itt Galwayban a legtöbb boltban kapható/előrendelhető a CE edition, bár mintha DVD-tokban lenne...??? Hogy fér abba bele ez a sokminden? :)

    DB
  • donpedro
    #12559
    Márpedig ez a nagy büdös helyzet.
  • Drizzthsz
    #12558
    Ne már. Csak a Mages Gulidba teljesen belépve lehet enchantolni? :'(
  • LegionarR
    #12557
    Na itt sokan kérdezősködtetek, hogy hogyan lehet letölteni a FILEPLANET-ről, merthogy az fizetős. A francokat fizetős, lehet ingyen regisztrálni (nekem most sikerült). Csak alaposan meg kell nézni az oldalakat...
  • donpedro
    #12556
    Közben az egyik kérdésedre megtaláltam a választ, a bal gomb nyomvatartása mellett a jobb gombot is le kell nyomni és tartani, ha zoomolni akarsz íjjal. Viszont ez csak 50-es Marksman skill fölött működik.
  • alien47
    #12555
    Hi all

    Egy jotanacs a vampiros kuldeteshez:

    Lucsian nem tudta hogy Chuck Norist csak Chuck Noris sebezheti meg.
    Lekaszaboltam par embert a kikoto varosban es talaltam egy 10-es sebzesu hosszu kardot.

    Na gondoltam kiprobalom. Direkt aludtam egy romos helyen, annak rendje es modja szerint meg is jelent Lucsian hogy udvozli vertestveret. Lokte ott a hulye szoveget en meg elo a kardot es nekiestem mint allat. Par tuzlabdat hozzavagtam+kard erre lathatatlanna valik. A levegot meg egy kicsit megkardoztam sikerult eltalalni. Aztan mar irtak is a hallotti bizonyitvanyat. Quest teljesitve.

    Ennyit a vampirokrol.
    Valakinek hassonlo tapasztalat?
  • donpedro
    #12554
    Szenilitásomnak hála, megint eszembe jutott még néhány dolog. :)

    Szóval, Petty soulgemet sima szarvaslélekkel (Deer) is fel lehet tölteni! Ez azért jó, mert rengeteg van belőlük, elég átsétálni egyik városból a másikba, és tuti találsz majd párat. (Érdekes módon lovakat, bárányokat is lehet soultrap-elni, előbbi lesser, utóbbi csak petty gem-hez elég.)

    Ugyanakkor a barnamedve pl. már egy Greater soulgemet is megtölt.
  • donpedro
    #12553
    Hopp, eszembe jutott még néhány apróság: Common soulgemet legegyszerűbben úgy lehet feltölteni, ha megidézel egy Flame Atronachot, majd frost spellekkel sorozod, mert az simán kinyírja. (persze a soultrap-et sem szabad elfelejteni)

    Greater soulgemnél ugyanezt meg lehet próbálni, csak Frost Atronach, fire spell formában. (Más kérdés, hogy azért ehhez már elég sok magicka, és komoly Conjuration, Mysticism, Destruction skill kell.)
  • donpedro
    #12552
    Ahhoz, hogy egy tárgyat megbűvölj, több dologra lesz szükséged. (Ez most kicsit szájbarágós lesz.)

    1. Először is be kell lépned a Mages Guild-be (Imperial City kivételével minden városban találsz olyan épületet, ahol ezt megteheted, többnyire az északi kapu közelében, közvetlenül a Fighters Guild mellett.).
    2. Ha ez megvan, akkor meg kell szerezned az összes ajánlást (recommendation), hogy beengedjenek az Arcane University területére. (Ez ugyebár az Imperial Cityben van, egy Raminus Polus nevű pofa fog beengedni, őt kell keresni. Ha nem találod, várj pár órát.)
    3. Ha sikerült bejutni, akkor irány a Chironasium. Ez egy terem, mégpedig (ha szemben állsz velük, akkor jobbról a második, emlékeim szerint a Lustratorium, illetve a gyakorlótermek között. A házigazda egy Delmar nevű fehérruhás mágus, de vele nem kell foglalkozni, az enchantot ugyanis saját két kezeddel fogod legyártani.
    4. Van a teremben néhány oltár, a nevük Altar of Enchantment. Ezt fogod használni.
    5. Szükséged lesz még egy tárgyra, amit szeretnél megbűvölni (fegyver, páncél, ruha, lényegében bármi lehet), illetve kell még
    6. Egy feltöltött Soulgem. Ilyet vagy vehetsz (A Mages Guild-ek különböző tagjainál rendszerint vannak feltöltött és üres soulgem-ek egyaránt, de pl Imperial City piaci kerületében, a Mystic Emporium nevű üzletben is lehet venni, bár ott inkább csak üres soulgemek vannak.), vagy csinálhatsz magadnak, egy üres kőből, egy soultrap varázslat segítségével. (A dolog felettébb egyszerű, van egy megfelelő méretű üres soulgemed, varázsolsz egy soultrapet az előtted álló ellenfélre - emberre nem lehet!!!! - és aztán kinyírod szegényt, mielőtt lejárna a soultrap varázslat hatása. Alap soultrap esetén ez 20 másodperc.
    7. Ha minden megvan, akkor space az oltáron, és kezdődhet a bűbájolás.
    8. Az "Add item"-nél kiválasztod a tárgyat, amit meg akarsz bűvölni.
    9. Az "Add soulgem"-nél kiválasztod a feltöltött követ.
    10. A bal oldalon lévő listából kiválasztod a kívánt hatást, majd beállítod annak erejét, időtartamát, ízlés szerint.
    11. Végül klikk a Create gombra, és már kész is van az új, megbűvölt varázslatos tárgyad.

    Asszem ennyi a lényeg, akár mehetne is a FAQ-ba.
  • Looserke
    #12551
    Hali! Van az gaméban oylan karakter aki komolyabb pénzmaggal rendelkezik, mert nem tudom kinek elpasszolni a táposabb fegyvereket, mert csak 1000-1500 aranyuk van?!
  • LegionarR
    #12550
    Jah és lehordtátok szegény játéknak a fizikáját :( Én örülök nagyon hogy egyáltalán van, merthogy tudtommal még szerepjátékban még nem volt... És annak is örülök, hogy szinte az összes tárgyra hat...
    Az már nem érdekel annyira hogy nem tökéletes.
  • izem
    #12549
    Visszaolvasva a topicot,nem merem felrakni a progit,mert félek soha többet nem kelek fel a gép mellöl(Morrowind de ja vu)
  • LegionarR
    #12548
    Ja és láttam a konzolparancs értékével, hogy ÖREGEDIK a karakter!!! Merthogy az Age csúszka nem ott volt ahova én beállítottam (a minimumra), hanem egy kicsit odébb!
    Én ezt eddig nem is tudtam...
  • LegionarR
    #12547
    Hoppla... Megnéztem a Showracemenu parancsot, és bár működik, de lenullázza (asszem alaéprtékre állítja vissza) a karakterem értékeit... Ez ellen van valami megoldás?
  • Tomi2345
    #12546
    Sziasztok!
    Nem tudja valaki, hogy hogyan tudok a kartdra varázsenergiát tenni? Próbálkoztam, de nekem még nem sikerült.
  • donpedro
    #12545
    Francba, már totál ráizzítottam magamat, hogy majd jól segítek, és mindenre válaszolok, amikor rájöttem, hogy egyik kérdésre sem tudok válaszolni. :)

    De legalább a 2-es ponthoz hozzá tudok szólni, mert az nem kérdés. :) Ez a fáklyával lopakodás kb. olyan, mint a plafonon át zuhogó eső, érthetetlen, hogy erre miért nem figyelnek már oda.

    Más kérdés, hogy egy rakás olyan apró hiba van az ilyen játékokban, ami egy kis szerepjátszással áthidalható, és ez a fáklyás dolog is pont ilyen. Egy olyan exploit, amit vagy kihasznál az ember (Khajit, Argonian, stb), vagy nem. Én speciel törvénytisztelő, jóindulatú mágusként még a sneak-et sem használom, mert valahogy nem érzem helyénvalónak ehhez a karakterhez.

    Mellesleg fura, hogy a Morrowindben egyáltalán nem zavart a tolvajlás, loptam mindent, amit lehetett (meg néha azt is, amit nem), ellenben az Oblivionban valahogy nem visz rá a lélek, annyira élő az egész világ, nincs szívem megkárosítani egy másik eleven(nek tűnő) lényt.

    Még a guildekben szabadon lenyúlható cuccokat is sokáig békén hagytam, csak mostanában kezdtem elvenni egy-két soulgemet, meg időnként valami alapanyagot egy potionhöz.

    Hú, alaposan elkalandoztam, bocsi. (Franc a Bethesdába, a játékuk miatt most itt ülök reggel hatkor alvás nélkül, másfél óra múlva jön egy üzletfelem, aztán fénymásolás, posta, stb, a párom is beteg, őt is ajnározni kell, hosszú nap lesz...)
  • donpedro
    #12544
    Valami már mozgolódik, van már például néhány összegyűjtött modcsomag. A hivaalos fórumon rákerestem a [comp] kifejezésre, és kidobott két ilyet, így elsőre nem tűnnek rossznak. (Kereséshez regisztrálni kell)

    Más kérdés, hogy az általam használt - legígéretesebbnek tűnő - modokat egyik sem tartalmazza, de ezzel együtt lehet, hoy egy új karakterrel kipróbálom majd valamelyik gyűjteményt.
  • steweee
    #12543
    1-nyillal hogy lehet zoomolni?
    2-elég nagy butaság hogy fáklyával is lehet simán lopakodni, és hogy nem fogja a pajzzsal együtt meg
    3-lehet e használni az ásót és a csákányt vmire mint más játékokban (pl:falbe)
  • steweee
    #12542
    sztem csak megspórolták a munkát, gondolva arra azért scriptelhető hogy majd a játék másik felének készítését a rajongók végezzék el :) legalábbis az előző részben a szupermodokkal már rá sem lehetett ismerni az alapjátékra
  • PiszkosFred
    #12541
    A mostani modok is kezdik megoldani és helyrerakni a világot, balance téren. Biztos hogy lesz olyan komplex mod a következő hetekben, amely fixálja a barlangokat, romokat, lényeket, stb, de főleg a lootokat. Kissé furcsa, hogy anno fél évig kergettünk a full deadric összes darabját - főleg a pauldront - most meg boldog boldogtalan abban mászkál. És miért? Mert elérte a 20as szintet ;] De a mod community sem hülye, ők is látták hogy ez így marhaság. Azon csodálkozom, hogy a Beth erre hogy nem jött rá? Az ötlet nem lenne rossz, de mégiscsak egy szűkebb skálán kellene mozognia a monsztáknak. Na mind1, majd lesz valahogy, addig elvagyok ;]