41716
  • MrStokes
    #12620
    De ugye tor, shortsword es longsword kozott nincs kulonbseg a szorzo ertekeben?

    Gondolom a torrel kozelebb kell menni, kisebbeket sebez, de gyorsabban utsz es blokkolsz vele, mig a kardoknal nem kell annyira megkozeliteni a celpontot, nagyobbat sebez a kard 1 utese, viszont lasabban forgatod azt.
  • Árnyvadász
    #12619
    Bazz, ezen fetrengtem :)))
  • BEAST #12618
    nemtom , én csak 20 után kezdtem el foglalkozni az illuziókkal , de mostis csak poén szinten , az alap sneak elég volt , meg a mystic. a detect life miatt , nem szeretek égő fáklyával osonni , meg light spell által kivilágítva se nagyon :) elég ha az ellent látom ... biztos hasznos meg minden , én nem használtam
  • MrStokes
    #12617
    Koszi, meggyoztetek, hogy erdemes adni neki 1 eselyt. Majd kiprobalom hogyan boldogulok vele. Sztem o lesz az alternativ karakterem, arra az esetre ha mar unnam a spellsword-om jatekstilusat.

    Amugy egy ilyen orvgyilkos karakternek erdemes felvenni az illusion-t main skill-nek?
  • BEAST #12616
    én nem nagyon járok templomba , minek? :D
  • BEAST #12615
    változó ... volt hogy egy jó cuccot beraktam egy ládába mert késöbb kellhet 1 hétre rá ( a játékban ) eltünt ... de a kapitány akit kb 2 hónapja öltem meg még mindig a tóban "úszkált" a cuccaival együtt
  • Anotino
    #12614
    mar a legjobb keseimet is odadobtam az oltarra mindhiaba
  • BEAST #12613
    tőrrel magasabb is a sneak attack szorzód , szóval ami íjjal 2 lövés az neked egy szúrás talán egy két normál ütés :)
  • grebber
    #12612
    Amit a földre ledobok cuccokat azok meddig maradnak ott?????
  • ZsZso
    #12611
    Pfff ... akkor sorry, nem akartam szopatni a jónépet. Jó hogy legalább te észrevetted!
  • Árnyvadász
    #12610
    Még van a mérgezett fegyver dolog is. Az, plussz a szorzó már elég keményen leszedi az áldozat életerejét. Ha közelharcra kerül sor, egyszerűen fogod és átváltassz íjra és oda-vissza futkosol közben lősz. Érdemes mágikus íjat beszerezni, mert azzal hamarabb kifekszenek az ellenfelek. Vagy fogod és pajzsal védekezel, alkalmas pillanatban pedig beviszel egy erősebb ütést.

    Nem mondom, hogy egyszerű de meg lehet szokni, meg ahogy fejlődik a karakter egyre jobb helyzetben leszel. Amúgy az AI is ugyanezt csinálja. Ha íjász az ellenfél, akkor ha közel kerülsz, inkább elfut és lő, majd ha megint közelmész, ismét elfut és lő... Persze ha nincs hova menekülnie, akkor vált közelharcra. Meglepő milyen gyorsan lehet egy sima tőrrel is blokkolni. Arról nem beszélve, hogy harc közben még varázsolni is lehet, szóval van sok opció a megoldásra.

  • MrStokes
    #12609
    Hat igen, ijjal gondolom kicsit konnyebb a dolog. Kivancsi vagyok, aki torrel nyomja az hogyan csinalja.
  • BEAST #12608
    csak a quest itemek maradnak meg gondolom , ha figyelmes vagy lesz ebony seted , vagy a főküldi után , ennyi ... de glass , daedric , ebony eddig sem volt boltban , dwarven még talán lesz ... de nem lesznek benne az npc itemlistben , tehát dobni sem fogják neked.
  • MrStokes
    #12607
    Es adakozni nem lehet a templom javara?
  • BEAST #12606
    én ritkán használom a tőrömet , inkább íjjal támadok sneakből , az inv csak abban segít hogy hamarabb elveszítse a targetet , nem tesz teljesen láthatatlanná , picit hátrébbmész , hogy kikerülj az alap látótávolságából vagy valami tereptárgyat használsz erre , és megint sneakben lehetsz , tőrrel ez gondolom nehezebb mivel pont mögötte vagy
  • ZsZso
    #12605
    biztos vagy te ebben?!
  • BEAST #12604
    "This mod deletes Ebony, Glass, Elven, Deadric, and Dwarven armor and weapons from NPC leveled item lists"

    kb annyit , az itemeket törlik a listából , neked sem lesz , nekik sem yay!
  • Anotino
    #12603
    es ki lehet valtani valahogy a templomokat? Ez egy picit ellehetetleniti nekem a jatekot.. :/
  • MrAndree
    #12602
    Szerintem más gondod van mert én már befejeztem a db-t és utána tudtam menni templomba.
  • Anotino
    #12601
    Van valakinek tippje erre? Utananeztem a neten, olyat mar lattam akinek ugyanez a "repent your crimes" elojott a templomokban imadkozaskor, de megoldast nem talaltam ra..

    belelottem egy orbe es hagytam lecsukni magam, de ez sem szamitott megbanasnak :) Papoknal meg ahogy nezem nem lehet gyonni..

    vannak valahol templomok a gonoszok bunos DB -seknek fenntartva? :) Nem tudok megszabadulni az arto hulyesegektol amiktol csak templomban lehet..
  • MrStokes
    #12600
    Van itt az SG-n egy Oblivion karakterek topic, pl ott. :D
  • zsilike
    #12599
    képeket karikról hol tudnék nézni,link nem nagyon megy az oldalon
  • MrStokes
    #12598
    Hat tolem aztan kerdezheted, fogalmam sincs :DD Csak tippeltem a nevebol, meg a leirasabol, de hasznalni meg nem hasznaltam soha. Altalaban nem inditottam sunnyogo karaktereket, ezert is kerdeztem lejjebb, hogy azokkal hogyan megy a harc.
  • LegionarR
    #12597
    Hoppla... Valamit baromira elnéztem akkor, megnéztem a többi karakteremet, és ők ugyanúgy fiatalok, csak ez az egy nem, ez is csak egy kicsit öregebb a minimumnál... Sztem a karakteralkotásnál csesztem el.
    Bocsi a vészmadárkodást.
  • Dns5000
    #12596
    tenyleg a cameleon hogy muxik? nekem volt egy pancelom ami 25% cameleont adott de siman eszrevettek.
  • MrStokes
    #12595
    Nem, persze. Csak az erdekel, hogy masok hogyan tudnak effektiven jatszani egy kozelharci fegyverrel hatbaszuros karakterrel. Mert a nyillal hatbalovoldozost azt ertem nagyjabol, elszaladsz, szerzel 1 kis tavolsagi elonyt es mehet a moka, de a masikkal eleve kozel kell, h kerulj. Na marmost, ha elment a sneak-bol a backstab, akkor utana hogyan tovabb? Hat ez a resze erdekelne.

    Persze tudom, h kesobb szert tesz az ember vmi spell-re vagy targyra, ami ad eselyt arra hogy tovabbra se vegyenek eszre (ha jol sejtem: chameleon, conceal), de mi van ha ezek csak kis szazalekkal jonnek be es adott helyzetben eppen nem jott be, na akkor mi a teendo? Szoval kijottel a stealth-bol es nekiallsz kozelharcolni az ellenfellel?
  • MrAndree
    #12594
    Hát nekem 96 napnyi játék után nem öregedett semmit. Legalábbis az age csúszka ugyanott van.
  • MrStokes
    #12593
    sry 2x
  • Me0w
    #12592
    Ez nem wow baz :)))
  • MrStokes
    #12591
    Szoval jol ertem, hogy ha sneakbol hatbaszursz valakit es mondjuk ujra lathato leszel, es elkezd az aldozat uldozni, te invisibility-t nyomsz (potion/illusion spell), hogy ujra snake-be kerulhess, es hogy megint backstab-elhess? Vagy eleg az invisibilty, nem kell ujra sneak, csak siman a backstab?

    Szoval a kerdesem igazabol az lenne, hogy backstab-et hasznalo karival igy lehet effektiven jatszani, marmint ha kikerulsz sneak-bol, akkor invisibilty es ujra mehet a BS?
  • MrStokes
    #12590
    Szoval jol ertem, hogy ha sneakbol hatbaszursz valakit es mondjuk ujra lathato leszel, es elkezd az aldozat uldozni, te invisibility-t nyomsz (potion/illusion spell), hogy ujra snake-be kerulhess, es hogy megint backstab-elhess? Vagy eleg az invisibilty, nem kell ujra sneak, csak siman a backstab?

    Szoval a kerdesem igazabol az lenne, hogy backstab-et hasznalo karival igy lehet effektiven jatszani, marmint ha kikerulsz sneak-bol, akkor invisibilty es ujra mehet a BS?
  • LegionarR
    #12589
    Jah öregedik a karakter... Ha beírod hogy showracemenu (de előtte mentsd el!) akkor ugye előjön az arcszerkesztő amit az elején láttál a börtönben, és ha megnézed az AGE (kor) csúszkát, akkor az előrébb van annál, amit a játék elején beállítottál... Minél többet játszottál a karakterrel, annál előrébb megy... Így a szép elf csajsziból ronda banya lesz vmikor. Na ez ellen lenne jó valami megoldás...
  • Anotino
    #12588
    Mennek a templomba gyogyirert erre azt mondja nekem a shrine: "repent your crimes wicked one"

    mit lehet csinalni? bountym nincs. Igaz a dark brotherhoodot most nyomtam ki es eleg sokat kellett oldokolni :)
  • ZsZso
    #12587
    Hujujujjjj ... már teszek is ki párat a FAQba ...
    SaveGame Manager - ez főnyeremény!

    This save game manager lets you keep track of your save games across multiple characters.
  • Dns5000
    #12586
    mi van oregedes?:P
  • Me0w
    #12585
    Rakd el inkabb egy hazba, felesleges eldobalni a cuccokat :)
  • grebber
    #12584
    Annak a 4 könyvnek amit egyik küldiben kelett összegyűjteni lesz még valami szerepe mertha nem eladom vagy eldobom őket mert tele vagyok állandoan??
  • ZsZso
    #12583
    De faragatlan vagyok ... azért köszi, hogy segíteni próbáltál!
  • Me0w
    #12582
    Legyel vampir :)
  • ZsZso
    #12581
    Jaja, de az szerintem vicc ...

    Nem akarom, hogy pl, hogy a quest itemek is randomok legyenek ... ez túúúl random nekem.