41716
  • steweee
    #13546
    amikor az olyan modoknál ahol a fileplanetről kellene letölteni (regisztrálva vagyok, a bal felsőben jelzi a felhasználót) akkor itt mit kellene csinálni, mert itt akadok el és nem tudom letölteni
  • ShaiHulud
    #13545
    kiraly kep lett:) joejt:) aztan eskuvore hivj meg!
  • PTW
    #13544
    ezzel a képpel kívánnék jóéjt mindenkinek: ( szerelmes vagyok ebbe a játékba)

  • steweee
    #13543
    ja, a topless modhoz meg a .pdf leírásához van már magyar oldalon is elérhetőség? mert hiába vagyok regisztrálva a fileplaneten nem tudom letölteni, és a rapidshire is soxor szarakodik
  • steweee
    #13542
    fejlövés rulez! és ha jól vettem észre mozgás közbeni lövésnél még ha talál is sokkal kevesebbet sebez mint álló helyzetből. mondjuk inkább a célkereszt szétfutása lett volna ésszerűbb, hiszen a nyilvessző ua erővel fog kiröppenni. bár közrejátszhat az is hogy a páncélzat gyengébb pontjaira könnyebb állva célozni és azért, de mégis talán jobb lett volna így. legalábbi ha jól vettem észre így van
  • ShaiHulud
    #13541
    igen itt nem is az a lenyeg hogy masolt vagy nem masolt, ha eredi lenne attol meg a magyar manual szar lenne, ahogy altalaban minden mas magyarositott leirasnal ahol abban akorben nem jartas illeto fordit:) de ugye pl wow regenyek is erdekes lettek:D helysegneveket is leforditottak :D Lordaeron = légurafölde vagy valami ilyesmi:D
  • CHEAPBOY
    #13540
    hát de őőő izé, átirtam nyomkodtam a gombot s nem leltem kepet sehol.
  • MerlinW
    #13539
    Én éppen a 3. kapumon fáradoztam, mikor feljutottam a kőhöz, jött egy varázsdarázs, odanyomott nekem 3 goblint, ill jött egy páncélos öregharcos. 30 kör futás, heal, gyorsbillentyűk, stb-vel éppenhogycsak elintéztem az 5 ellent. Mint aki jól végezte dolgát nyomtam egy heal spell-t, majd elindultam a jól megérdemelt kavicsomért, mikor megjelent egy nemtomhogyhívják lávaember:)
    Tette az eszét, kapálozott összevissza, majd rámküldőtt 2 tűzgolyót ami 50-50 arányban párologtatta el kisleányom életerejét, jól:)
    Látványosan zuhantam bele a mélybe.

    Sarokból felállva, másofik gong után Frozen spellel, tűzálló ruhában jól felkészülve mint kötelességtudó tűzoltó eloltottam a lelkem:)

    Volt már olyan is az előző kapunál, hogy tudtam fent mindenféle finomsággal várnak, szal mitsem törődve a veszélyekkel, mint bátor harcos odasprinteltem a kőért és kirántottam a helyéről, az őrízet vesztére:) Az ész győzedelmeskedett:)
  • MerlinW
    #13538
    Izé, én apróneten vettem egy osztrák csókától (10e) oszt angol a könyv, no para:)
  • kill3r22
    #13537
    Lényegében amikor nem tweakeltem distand land on al kb átlag 20 fpst ment mivel zavar ezér kikapcsoltam...most ugyaaz 25 fps átlagban full jácchato és hát nem mindegy meddig lát az ember a játékban...
  • steweee
    #13536
    az npc erősítő modot felraktam, így már egész jó ellenfelek vannak rögtön az elején is. a sewersből kijövet kicsit bóklásztam, és egy farka véres küzdelemben való leölése után egy puma viszont agyoncsapott. de előtte kinyírtam úgy egy guadrot, hogy egy goblinnak küzdött, aki én meg hátulról kezelgettem, és mikor nyert kis csitcsat után megtámadtam, és mivel nagyon erős volt, felugrottam egy szikla tetejére és onnan úgy 50 nyilvesszővel megöltem

    na most kérdés az, hgoy van e már olyan mod, ami intelligensebbekké teszi az npc-ket, hogy legalább ha olyan helyről támadják őket sokáig ahová nem tudnak feljutni, akkor fogják menekülőre a dolgot.mert egy íjász ugrós karaktert így nem tudnak elkapni karddal

    viszont ami tetszett hogy a zombi ami kiüldözött egy romból az a vízbe is akart követni többször, de az égette, mire egy sikoltással meghátrált. ez többször, aztán meszsire elszaladt és ott bóklászott tovább (ezüst fegyver is sebzi vagy csak mágikus, mert normál nem ahogy észrevettem)
  • kill3r22
    #13535
    Tudom hogy kitárgyaltuk a grafikai dolgokat de ez hátha vlakit érdekel:
    Megcsináltam a Tweaket amit a külföldi forumon irtak!
    Gépem
    2800+ 1,5GB 400Mhz DDR Ram,Geforce 6600GT (84,21)
    Játébeállitás
    HDR On Bloom Off
    1088x612 Widesreen

    Külföldi Ini fileben ezt a két dolgot változtattam meg:
    Bloom Off
    meg a felbontást 1024x768 ról 1088x612 re tettem...

    Eredmények:

    (minden benchmarkot a Frapsal csináltam és mindig ugyaazt az utat jártam a sürü erdöben)

    Tweak elött:

    Distand Land Off:
    Time (ms), Min, Max, Avg
    94029, 16, 36, 27.821



    Distand Land On:
    Time (ms), Min, Max, Avg
    99527, 11, 29, 20.728


    Tweak után:

    Distand Land Off:
    Time (ms), Min, Max, Avg
    96029, 20, 48, 32.771



    Distand Land On:
    Time (ms), Min, Max, Avg
    97527, 15, 31, 24.328

    Mindezt minden garafikai romlás nélkül (Talán még szebb is...a viz mindenképp),sztem ennyit megér a bibelödés....jah és szélesvászonba nagyon zorall a game mindha dvd filmet néznék...:)
  • PiszkosFred
    #13534
    OFF
    Én angolt kaptam a CEhez ;] Tökéletesen elég is. Ha rajtam múlna, a Morrowind és az Oblivion fordítás úgy nézne ki, hogy a dialógusok magyarok, de minden helység, ruha, itóka, és egyéb kifejezés angol. Nekem a Longsword az longsword, és nem hosszúkard, ahogy a Power attack is power attack, nem erősebzés, vagymittomén mi lesz belőle. Szeretem az angol kifejezéseket, azok állandóak és megértem, ellentétben a magyar fantasyk és fordítások egykét kifejezésével :D
    ON
  • dronkZero
    #13533
    Dehogy reklamálok. Csak szánalmasnak tartom, és közlöm veletek. Nem a kiadónak, a fordítónak, terjesztőnek mondom, hanem nektek. És nem azért, mert kíváncsiak vagytok rá, hanem mert én le akarom írni. Pont.
  • MrAndree
    #13532
    Jó is lenne. Én maximum 4-5000 forintért szoktam játékot venni mondjuk fél-egy évvel a megjelenés után. Azt is ritkán. Csak hát ugye az ilyen nagy durranásokra mint az oblivion vár a fene a fél évet.
  • dronkZero
    #13531
    Így van.
    Bár ez a másolt játék téma kissé más megvilágításba helyezi a dolgokat... Gondolom, ha mostantól mindenki minden játékot megvenne, amivel játszik, akkor 10-15év múlva el is jutnánk addig, hogy a játékok kézikönyvei irodalmi szintű fordítással kerülnénék a játék mellé...
  • MrAndree
    #13530
    Akkor minek reklamál? Ha ellopok egy Suzukit utána nem írok felháborodva a gyárnak hogy szarul gyorsul. :) Oké lehet ez hülye példa volt.
  • ShaiHulud
    #13529
    masoltal jatszik gondolom :) csak valaki linkelt manulat magyarul korabban es gondolom azt nezte meg:)
  • dronkZero
    #13528
    SPOILER Nirnroottal kapcsolatban:
    Ez valami olyasmi, mint a GTAban a secret csomagok. Mondjuk nem értem, miért mániájuk a konzolos játékoknak ez a secretgyűjtögetés...
    Ráadásul a nirnrootok gyakorlatilag egyedi cuccok, nem nőnek vissza. Az első 10ből egy 300seces fotify health-et főz a csóka, amit kicsit gyengének találok unique cuccért... (Lehet, hogy az utsó már valami permanent effektes cuccli lesz?)
  • ShaiHulud
    #13527
    nem is az hogy nem tud magyarul, hanem nem ismeri azt a dolgot amirol keszul az iras, es ezaltal nem tudja a helyes szot irni. pl ez a blunt szo tompara forditasanal is latszik. olyan mintha en akarnek epiteszeti szaklapot forditani ugy hogy fingom sincs rola.
  • MrAndree
    #13526
    Ezért kell másolt játékkal játszani, ahhoz nincs kézikönyv és így nem is húzod fel magad miatta. :)
  • dronkZero
    #13525
    Uhh, megnéztem a magyar kézikönyvet... Az ilyenek miatt megy el a kedvem a magyarításoktól.
    Pl harci képességek: Tompa. Anyád. Talán zúzófegyverek? Meg "hátra erő támadás"... Ezért valaki pénzt kapott? Pfff... Hihetetlen számomra, hogy ezeket a kézikönyveket úgy adják ki, hogy előtte nem olvassa el magyar ember... Vagy hogy olyannal fordíttatják le, aki nem tud magyarul...

    Na, befejeztem. Csak ez kissé felqrt.
  • PTW
    #13524
    uhh, én azthittem hoyg csak 2 szer nyögi be, jajj az úg yhúzós lesz
  • CS@
    #13523
    Még ha csak 30kéne, de legalább 60.
    Először 10, aztán 20, majd 30 és ki tudja még lehet, hogy a 30 után benyögi még a 40 –et is.
  • MerlinW
    #13522
    Gyáá nagyon fincsi lett a játék ezzel a két moddal:) (npc, item)
  • PunkZoli
    #13521
    CSŐ
    tiber septimhez ,a szellembarlangban vagy miben hogy tok bemenni?? vmi kék ellenszél nemenged be :P
  • BEAST #13520
    ez jó kérdés , én találkoztam egy "enyhénmeleg" elffel az istállónál amikor lovat vettem , erre megszólított hogy kivagyok meg miért vagyok ott és hogy nem vagyok az esete , esélyem sincs hogy meghívjon , gondoltam is hogy megkéselem vagy valami , de jó assasin módjára csak pénzért xD
  • Zsolo007
    #13519
    Lejawinbe a grófnő partijára hogy lehet bejutni?
  • Lynx_TWL
    #13518
    köszi
  • MrAndree
    #13517
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Bemész a great hall-ban a dining hall-ba és ha alaposan megnézed a szőnyeget amin az asztal és a székek állnak akkor észrveszed, hogy festékes. Ezután meg lehet gyanusítani chanel-t aki be is vallja a dolgot.
  • MrAndree
    #13516
    Faq-ban benne van. Ki is van írva hogy olvasd el mielőtt kérdezel. :)
  • Crokin
    #13515
    A játékban, vagy a játékból? Mert benne nem lehet, belőle pedig kétféleképpen:
    1. Fraps
    2. Faq
  • Lynx_TWL
    #13514
    Valaki segítsen plz:)
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Chorrol, ellopot kép küldetés, addig megvan, hogy valaki festeget a west tower aljában, és az is megvna, hogy Chanal vagy hagy az istenbe hívják festő fleszerelést rejteget a szobájában, de fogalmam sincs hova tovább.
  • CHEAPBOY
    #13513
    Elmondana valaki, hogy hogyan lehet kepet lopni?
  • PiszkosFred
    #13512
    Ez mondjuk igaz ;] De hát direkt mágusnak született a lelkem, már a csillagok állásából is lehetett látni. Orra is esik a legelső kavicsban, és már a sétapálcája cipelése is kifárasztja, de ha felemeli a kezét, akkor ott valaki(k)nek reszeltek másodperceken belül... :D
  • MrAndree
    #13511
    Volt olyan hogy lementem csak úgy gyűjtögetni egy dungeon-ba. Belefutottam egy zárt ládába a very hard kategóriából, gondoltam nehéz lesz kinyitni de biztos megéri. Tíz perc tökölés után kinyitottam erre volt benne egy lockpick meg két arany. És már többször történt hasonló.
  • haxoror
    #13510
    Oblivionban is működik hogy a megidézett ancestral ghostot megtámadva az a mágia támadásaival újratölt?
  • haxoror
    #13509
    Egyébként Morrowindben is volt egy ilyen, a Balmorai Mage guildben az ork nekro ládájából kellet kilopni a könyveit és a guest jutalma egy summon skeleton spell volt (az egyik legalapabb), ergo low level guest.
    Csak a fejlesztők elfelejtették azt az "apró" nehézséget hogy low levelen nem olyan könnyű feltörni egy ötvenes trappos zárat miközben az egész guild ott áll és téged bámul, bazzeg még egy 15-ös tolvajjal se tudtam megcsinálni :/
  • I.C.ram
    #13508
    Végig lehet úgy vinni ezt a játék, hogy nulla mágiát használok. Tolvaj vagyok.
  • ShaiHulud
    #13507
    hat magusnak a atronach nem a legjobb valasztas volt:D az inkabb "multiclassoknak" valo.