41716
  • CsőKujts
    #13626
    Most nem akarok kötekedni, de amúgy egy ideges medve és egy felzaklatott :D vaddisznó a valóságban is borzasztó kemény. Ha jól emlékszem a vitéz Zrinyit is egy vaddisznó fektette ki. Megnézném mire mentek egy kaddal grizzli ellen. De ez csak kötekedés nem kell komolyan venni.
  • Me0w
    #13625
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    DB elso kuldetese utan kapsz egy eleg tapos borszerkot, igaz sok vedelmet nem ad, de +8-as tulajdonsagbol 6-7 darabot is.
  • Necromanc3r
    #13624
    Valahol egyetértek ezekkel a "sima banditák glass cuccokban rohangálnak és ez szánalmas" dologgal,de ha azt nézem, hogy a varázsfegyverek pikkpakk lemerülnek és még az üres soulgemekből is ha venni akar az ember jópár darabot máris többezer arany kiadás akkor viszont azt mondom reális. Én most kezdem elérni level 19 környékén azt, hogy kezdek tudni anyagilag kicsit félretenni, eddig szinte csak kiadásom volt.
    Másik: Az enchant állványnál hiába rakok grand soulgemet (grand töltéssel) a kardom mellé és hiába van 40000 aranyam azt írja az enchant szobor, hogy a grand soulgem nem képes ekkora enchantra(pedig 50,50,50 damage kardot akartam csinálni kb 30000 aranyért). Kérdem én: Ha a grand soul gem grand töltéssel nem képes ilyen enchantra akkor mi? (Ilyen erővel kérdezhetném, hogy akkor hogyan lehet 100,100,100 fire,shock,frost attackos fegyvert enchantolni?)
  • Mayday
    #13623
    Valaki nem tud javasolni valami kuldit, vagy dungeont, vagy barmit, ahol valami jo kis Light Armort lehet szerezni?
    Eddig meg az alap bolti borcuccot hasznaltam, plusz mostmar megvan az Arenas reward, de ebben olyan "hulyen erzem magam", nem egy utcai viselet... :)
  • Me0w
    #13622
    Varazsolni tudok, jah :) Fortify strength, Caress of Night Mother :)) Ebol akar kettot is egymas utan! :))
  • haxoror
    #13621
    A harcos meg majd a szétrohatt veséjével megy majd a művese-központba mert minden harc után egy rekesz potiont kell benyalnia hogy megint járni tudjon :P
  • Me0w
    #13620
    Sajnos enis belenyultam az elejen a szarba... ilyenek, hogy: Blade(!), Light Armor, Sneak(!!), Athletics(!!!!!) vannak a major skilljeim kozott, egy DB kuldetes neha 1 szintlepest jelentett a sok lopakodas meg futas miatt, es mig a lenyek ereje megketszerezodott 'odakint' en csak lopakodasban lettem jobb :)
  • BEAST #13619
    20 felett már többen vannak , 30 felett mégtöbben , az hogy 5ből 3at leölök sneakből , 2vel ugyanúgy harcolnom kell.
  • haxoror
    #13618
    Jó persze igazad van mert tényleg béna hogy egy nyomi maci a málnásból nagyobb kihívás mint egy daedra, felrakom akkor azt a modot is :)
  • BEAST #13617
    ezért vannak a potionok , vagy spellek ha varázsolni is tudsz :P
  • Kandurex
    #13616
    na jó, én már csak vihogok a témán, hagyjuk táp medve - az táp medve.

    peace
  • haxoror
    #13615
    Már bocs de te ezek szerint nem is harcolsz hanem csak simán gyilkolsz (sneak) akkor miért szólsz be?

    Sneakből úgy lehet kinyirni az állatok kivételével szinte bármit hogy tényleges harcra nem is kerül sor.
  • Kandurex
    #13614
    Ez téma így szép és világos. Minél jobban tudj tápolódni, de vedd észre, hogy soha nem fogsz egy kanyi lépést se előre jutni, mert ahogy te fejlődsz ők ugyanúgy fejlődnek. Nincs értelme a szintezésnek.
  • BEAST #13613
    nem ... van kismillió karakter és ellenfél a játékban , nem hiszem hogy modot fogok feltenni a medvék miatt lol ... és ha 31 szinten át bírtam akkor nem hiszem hogy most fogom elkezdeni a sírást a táp medvék miatt.
  • Me0w
    #13612
    Meg a patkany... ramtamad, egy utesbol megolom barmivel ,de mar irja, hogy: You have contacted XY... es kapom a "-9 harom tulajdonsagra" tudoveszt, meg ilyeneket... idezett lenyek is dobaljak mar a kemenyebbnel kemenyebb fertozeseket kozelharcban, volt olyan hogy egy idezett zombitol kaptam valami -15 ero diseaset, el kellett dobnom jopar cuccot, hogy megoljem a shamant :(
  • haxoror
    #13611
    Engem ez a rész annyira nem zavar, minél több HP-jük van annál többet tudom rajtuk a szkilljeimet fejleszteni :)

    Engem az über-loot zavar de nagyon, az első játékomat mod nélkül akartam de asszem mégis felrakom már most a modot ami tényleg ritkasággá teszi a ritka fegyvereket és páncélokat.
  • Kandurex
    #13610
    Na, erre van az NPC mod, hogy medve meg a vaddisznó ne kezdjen világ megmentésbe :) kezded kapsigálni miért szajkózzuk folyamatosan a modot.
  • BEAST #13609
    a wraith nehezebb mert csöppett védett az alap támadások ellen , a Xivlin meg csak varázslóknak nehéz mert van absorb meg reflect magicka cuccuk , íjásznak sneakből ez is csak 2 lövés ... a játék 2 legerősebb lénye a medve meg a vaddisznó a többi messziről könnyű leölni , az állatok mellett meg nem lehet sneakelni , ezért nehéz
  • BEAST #13608
    igen , ezt mindig is mondtam :D a medve meg a vaddisznó :DDDD
  • Kandurex
    #13607
    Patkány már csak szélsőséges túlzás. A lényeg, hogy alacsony szintű ellen, az alacsony is maradjon. Viszont hidd el nekem, hogy 2 Faded Wraith -ot leverni moddal vagy anélkül, esetleg egy xivlin -t nem egyszerű.
  • haxoror
    #13606
    sry azt hittem az #13576-el kezdődött az egész :)

    Az hogy neked íjásszal nem okoz gondot semmilyen csata nem igazán meglepő mivel az íjászt nem ütik miközben harcol, csak hátrálsz és lősz a varázslatokat meg a nyílvesszőket közben simán dodgeolod.

    Meele karakterrel már kellemetlenebb mert ott sokszor megütnek és gyakran kapod a fertőzést meg minden szart benyalsz ami a másik fegyverén van.
  • Me0w
    #13605
    Nem azert sirok, mert elkepzelhetetlenul nehez, hanem mer nehol elkepesztoen konnyu -> Oblivion egy nulla, sneakbol barmit lelovok 3 lovesbol ezen kivul minden Daedra magikus kardokat dobal + a szivukbol megvan a heal potion, nehol meg elkepesztoen nehez -> 2 barnamedve kinyir semmi perc alatt expert light armor + expert blade melett level 19-en. Nem felisten akarok lenni, de megis ha ilyen szornyek rohangalnak az erdoben, amik seperc alatt kinyirnak az oblivionbol jovo lenyeket, akkor minek zarogatok en be kapukat, meg mentem meg a vilagot, mikor 2 medve megtenne ugyanezt...
  • Kandurex
    #13604
    A szörny szintezéssel is vannak ám gondok. Visszatérve az über-power barna macikra ... kell az NPC mod is. Félreértések végett, az NPC mod nem csinál daedric ellenségekből goblin szintű harcosokat, viszont keményen belimitálja az alcsony szintű karakterek fejlődését, azaz tényleg nem következik be az a nonsense helyzet, hogy az oblivion kapukat csak be kell védeni pár mackó pajtással és csókolom világ megmentés.
  • ShaiHulud
    #13603
    igazabol szerintem a patkany mar csak tulzaskent szerepel es nem valojoban a rat nevu mob lenne tapos:D
  • BEAST #13602
    nem is erről volt szó , de legyen :) ... senki sem mondta hogy jó az item balance , még énsem , csak nem érdekel , picit illúzióromboló ... a pénz , igaz semmi értéke , de egy idő után morrowban sem volt anyagi gondja a népnek ... itt arról volt szó egyébként hogy egyeseknek komoly gondot okoznak a patkányok
  • haxoror
    #13601
    NEM jó a balance mert a pénz teljesen értékét veszti a játék későbbi felében hiszen minden bohóc vagyonokat érő cuccokat dobál el.

    Itt nem azért sír a nép mert "nehéz" hanem mert irreális hogy az útonállókon glass cuccok vannak, ha annyi pénze van hogy glass armort tud venni magának akkor minek útonállóskodik? Miért nem adja el a páncélját és veri el az érte kapott töménytelen aranyat valami kuplerájban, élete végéig kitartana.

    Jobban bejön az a rendszer ahol a baniták azért banditák mert szükségük van az útonállásból bejövő pénzre tehát max steel cucc van rajtuk esetleg egy tápos fegyverrel ami a féltett kincsük és ezért nem adják el.

    Morroban egy full daedric összeszedéséért vért kellett izzadni itt meg minden második paraszt mítikus cuccokban mászkál na EZ a baj.
  • ShaiHulud
    #13600
    jah es ebol a fajtabol (wraith) lesz meg ket erosebb fajta is:DDDD
  • BEAST #13599
    igen , item balance , az hogy rare itemekben rohangálnak a humanoid npc-k ... az meg engem különösebben nem hat meg hogy másoknak gondot okoz a közelharc , íjász karakterrel nevetségesen egyszerű a legtöbb harc egyedül a nagyobb állatok elleni harc nehéz ... így van , szerintem minden ok , 2 20 feletti karaktert is csináltam és közepes alatt egyszer sem játszottam és nincsenek emberfeletti képességeim ...
  • ShaiHulud
    #13598
    enis panaszkodtam anno amig agent karimmal jatszottam:) most magel barmit legyozok modok nelkul:D
  • haxoror
    #13597
    Nincs fejlövés a játékban.

    Mozgás közben meg azért sebez kevesebbet mert gondolom ugrálsz is és kevesebb staminával a fegyverek kevesebbet sebeznek.
  • ShaiHulud
    #13596
    patkany nem fejlodik:) 1 hit.
  • ShaiHulud
    #13595
    ezeket en megoltem magemmel is meg agentemme is anno level 15 korul:) agenttel dodgeoltam orrbaszajba es lodoztem bele a silver arrowt+fire enchantos ij, magel meg laza volt, summon flame astronach elintezte oket, mondjuk kelett rohangalni ide oda:D mondjuk eltelt jo idobe mig meglett a quest. de teny hogy kb 2-3 loves vagy nekik es kesz.
  • Kandurex
    #13594
    Mit vársz mit mondjak? A hivatalos és nem hivatalos fórumokon ezrével panaszkodnak az item / npc balance miatt, továbbiakban itt is elég sokan. De szerinted minden ok. Mondom, más példánnyal játszol.
  • BEAST #13593
    igen , valószínű ...
  • Kandurex
    #13592
    Akkor te biztos más példánnyal játszol :)
  • BEAST #13591
    köszönöm , én és a 31es karakterem nagyon jól megbírkozunk a világgal ... a patkány 1 ütés/lövés/akármi , igen 30 felett is ... a tápos banditák sem többek mint 2 sneak attack ... 6 normál ... azért lol hogy nekem mondod hogy játszak is :DDDD
  • deep
    #13590
    Nemértem én se, 12. szintű vagyok és a patkányok egy ökölcsapásomtól elhullanak, pedig egyálatalán nem gyűrtam kéziharcra. Megsebezni meg nemigen tudnak:)
  • Kandurex
    #13589
    #13576 vicces, csak te nem látod az erdőtől a fát, vagy a fától az erdőt? Esetleg játsz is...
  • BEAST #13588
    "hirhedt harcosodat lábon harpja egy patkány és helyben döglik meg..."

    ha 100x írjátok le ezt akkor sem igaz ... a balance nagyon is jó , semmi sem lesz erősebb mint te , ha igen akkor benned van a hiba , az meg hogy tápos cuccokban vannak a banditák , ugyanolyan gyengék csak több pénzed lesz.
  • Kandurex
    #13587
    óóóó....fogsz te még itt bömbölni a balance miatt, vagy, hogy híres - hirhedt harcosodat lábon harpja egy patkány és helyben döglik meg...