41716
  • ShaiHulud
    #13666
    ahol L betuvan a nev utan az lep veled szintet.

  • Árnyvadász
    #13665
    TERALOL!
  • b-type
    #13664
    sry, elmerengtem :

    tábortűz..megy a nagy vetítés a helyi pórlurkóknak..
    - hát szalja..jöt a sárkány..odalőttem csak úgy zúgott, aztán darabonkín szaggattam le a pikkelyeit, nem szöröztem már ha értitek mit akarok mondani.
    - és a és a ÓriásDémonnal hogy volt?
    - hátszalja..volt az ÓriásDémon...odalőtem csak úgy zúgott, osz szétzavartam a minden irányba.
    - és a és a Világot sötétségbe borító Óriásfekete Borzasztó tekintetű százkezű százlábú kaszabnyaszab Főgonosz...az hogy volt?
    -..ja, szal ja, odalőttem kettőt csak úgy zúgott, osz a vérét megittam.
    - ni ott egy vaddisznó.
    háááááááááá [karját lengetve ordítva távolódik a hős a láthatárgöbület felé és láthatóan egyre gyorsul...]
  • BEAST #13663
    elég furcsán látod a világot ezekszerint ... a küldetés ölj meg mindenkit , de te nem fogod mert szerinted az lenne roleplay-hez méltő hogy csak a bosst ölöm meg ... hagyd ezt a hülyeséget , nem egyféleképpen lehet kijátszani egy karaktert , és nem az az rp amit te hiszel , az rp az amikor valaki képes beleélni magát egy szerepbe és jól érezni magát , nem az hogy kőbevésett törvények szerint KELL játszani...
  • Mayday
    #13662
    LOL :))))))))))
  • Kandurex
    #13661
    Bas*za meg, a destruction master trainer csak akkor hajlandó tanítani, ha hozok neki 20 medve bőrt uninstall
  • haxoror
    #13660
    bazzeg nem igaz már :D

    Pl az acrobat azért nem hord páncélt mert eleve bazi ritkán harcol és ha gáz van akkor inkább menekül mert NEM fogja a bőrét kockáztatni ergo nincs szüksége se páncélra se varázslatre SE potionra.

    Az assassin meg legorvgyilkolja a célpontját aztán felszívódik nem pedig Rambo módjára kiírtja a fél Észak Vietnami hadtestet meg mindent amivel csak találkozik. Besunnyog a dungeonba, ellopakodik a bosshoz, kinyírja aztán kisunnyog. Ez az amikor kijátszod a karaktert szvsz.
  • Kandurex
    #13659
  • Mayday
    #13658
    A linkben talalhato magyar Oblivion oldalon van egy olyan "cikk", hogy "Tanulas konyvekbol". Es aztan mindenfele skillhez felsorolva jonehany jatekban talalhato konyv.
    Kerdes: pontosan ez mit jelent, hogy tanulas? Skillt novelnek valahogy elolvasassal, vagy mint pl egy altalam olvasott konyv al alkimiarol, ami tippeket adott, meg hogy mit-hogy az alkimiaban (tehat a JATEKOSNAK segitett tanulni, nem a karakter lett jobb, vagy hogy fogalmazzak).
    Tehat tudnak valamit ezek a konyvek?
  • BEAST #13657
    az a baj hogy amit leírtál már az orginál gémben is bennevan , jó nem minden lénynél , de az alap zombi , a patkány , az alap farkas , az alap csontváz , mind mind megakad alatt , és néha még előfordulnak pedig 31 vagyok , a medvéből sem egy fajta van , a brown bear az ami civilizációkat pusztít , de 30 felett már ez sem "túl" nehéz ... 30 felett már csak lichek vannak meg vámpír líderek , meg daedrapókok meg storm astronachok , meg béna banditok
  • Shan
    #13656
    Nem a szerencse, és nem a páncélod, mint te is mondtad, mag akart halni, azért nem védekezett, nem ütött! :)
  • Me0w
    #13655
    Meg a kurva medvek :)
  • Árnyvadász
    #13654
    Köszi, mindenképpen megnézem, ott ugyanis még nem jártam...
  • ShaiHulud
    #13653
    " farkas, vaddisznó, különböző csontvázak, zombik"

    ezek nem is lepnek veled egyutt ha talalkozol egy mondjuk timber wolf nevu lennyel annak ugyanannyi hpja van akkor is ha level 5 on talalkozol vele es akkro is ha level 40 en. amik veled lepnek szintet azok csakis kizarolag a kovetkezok : Bandits, Marauders, Necromancers, Conjurers, Vampires + a creature fajtak (undead,mythic,beast,daedra) fajtakbol a legnagyobb ranguak (lich, minotaur lord, stb ) tartjak majd veled a szintet.
  • Árnyvadász
    #13652
    Okszi megpróbálom. Az az igazság, hogy amit mondassz abban nagyon is lehet valami, mert szinte alig raktam lejebb a csúszkát, mégis érezhetően könnyebb lett a játék! Nekem is elég magasak az értékeim és ezért is volt fura, hogy még mindig ennyire nehéz a játék.
  • BEAST #13651
    én még mindig az alap black hand csuhámat hordom , az íjamat én csináltam , de ha továbbolvasod rájösz hogy én potionokról beszéltem a mérgek meg a fertőzések ellen , köszönöm.
  • haxoror
    #13650
    IC Magic Emporiumban mintha láttam volna
  • ShaiHulud
    #13649
    amugy megint felmerul bennem hogy valami bug van esetleg a difficulty cuccal:) mert ugyanezeket tapaasztaltam enis az agentemmel hogy 100 as agival es 70 es marksmannel snekabol love alig serult az illeto. mondjuk en nem vettem le a difficultyt, de probald mar meg hogy most visszarakod kozepre es ugyanolyan nehez lesz e mint volt ? vagy esetleg alapbol mondjuk teszem azt ugyvette a jatek hogy maxra van allitva valami bug folytan:)
  • Me0w
    #13648
    A 'sima' staffod majd szazat sebez azert :P
  • Kandurex
    #13647
    Na akkor neki futok mégegyszer, hátha megérted a probléma lényegét.

    Nem arról van szó, hogy egy deadra, vagy ogre, anyámkínja magasszintű lény ne legyen übertáp, hanem arról, hogy az alacsony beállítottságú mobok, úgy mint farkas, vaddisznó, különböző csontvázak, zombik, ne léphessenek egy bizonyos szint után veled együtt. A lényeg, hogy 20lvl karakterként még okozhassank problémát viszont felette már, a táp-a-lelke-mindenek alap szintézis miatt, mint a vak a poharat egyszerűséggel lehessen őket elpáholni. Beleértve a mára már klasszikusként emlegetett medvéket is. Más tészta, viszont a daedric, faded stb. típusú lények szintezése, mert ugye ők még lvl30 is ugarhatnak veled együtt szintet, de már nem léphetik át a lvl40 -et, viszont itt jön a képbe a xivlin és más hatalmas powwer - full mobok ami még itt ugorhatnak szintet.

    nah, reméálem így már világos, hogy mit akarok kihozni..

    a lényeg, hogy ne könnyű, hanem, hogy a maga módján reális kereteken belül mozogjon a fantasy világ, beleértve az item mod -ot is :) (rakd csak fel azt a mod -ot, megfogsz lepődni, hogy alapjába véve nem sokat változik a világ, csak az a nyüves medve lesz kicsit könnyebb ellenfél :))
  • Necromanc3r
    #13646
    Senki nem beszélt itt overpower cheat kariról. Nekem már azis elég lenne ha a sima 33/33/33 staffom pl nem 10 töltetes lenne hanem 30. De ez sem megvalósítható.
  • ShaiHulud
    #13645
    igyvan magemmel ensem hordok semmilyen armort csak robet. es meleezni sem szoktam sot meg ijam sincs:)
  • b-type
    #13644
    "..a játék 2 legerősebb lénye a medve meg a vaddisznó"
    jaj ez nagyon jó :))), már majd öt perce ezen röhögök
  • Árnyvadász
    #13643
    Hát a medvék valóban erősek lettek. Én azon szontyolodtam el, hogy tolvaj-bérgyilkos karakteremmel, hiába vagyok 12-es szinten, egyszerűen labdába sem rúgok. Vagy iszonyat mennyiségű nyílvessző kell egy ellenfélbe. Hiába a Dwarven Bow és Arrow. Hiába a Sneak attack és a többszörös sebzés egyzserűen alig megy le az ellenfélnek az életereje. Vagy karddal, esetleg törrel is szinte épphogy megúszok egy csatát, pedig még pajzzsal is blokkolok keményen. Jó ez utóbbit még elfogadtam, elvégre nem vagyok harcos.

    Aztán fogtam és a nehézséget állító csúszkát egy nagyon picit lejebb vittem és azóta már élvezem a játékot :) 30 óra után kicsit fáj, hogy ez nem jutott eszembe, de legalább eddig megvolt a kihívás rendesen. Igaz így is megvan, de sokkal élvezetesebb is.

    Szóval a csúszka lejebb vitele óta, már baromi jók a kardpárbajok is és az egész sokkal élvezetesebb lett. Azért nem gondoltam volna, hogy ez lehet az ok, mert a csúszka gomb pont a felénél volt a beállításnak. Azaz ennél feljebb állítva már igazi mazohista szinteket lehet elérni. Az tuti, hogy karakternek megfelelően fogom ezt belőni. Harcosnál emelem is, tolvajnál az a nagyon kicsike levitel pont belőtte a dolgot, mágusnál meg mondjuk hagyom.


    Az lenne a kérdésem, hogy Night Eye varázslatot hol tudok venni (nem tekercset!)? Mindegyik Mage Guildbe voltam már (csak Chorrolba nem), de egyik helyen sem árultak ilyet. Ez szintfüggő lenne? Egyenlőre csak növényekből állítom elő alkímiával, de jobb lenne mágikusan. Meg tekercsben is vettem egyszer.
  • Jagi
    #13642
    Ja ,macis téma lezárva, hiszen egy fire atronachtól kb mindkettőnek fejvesztve kellett volna szaladnia. Szerintem
  • haxoror
    #13641
    "de nem nehéz a játék , csak jó felszerelés kell hozzá"

    Na itt beszéltünk el egymás mellett, én beleélem magam a játékba pl acrobat-tal egyáltalán nem hordok páncélt és nem is varázsolgatok, ha úgy látom hogy egy harcban túl sokat sérülnék akkor inkább továbbsunnyogok. Legalább is ez az amit elvárnék az Obliviontól és ezt csak a modokkal kapom meg.
  • BEAST #13640
    persze hogy van , minden guildbe beléphetsz
  • ShaiHulud
    #13639
    nem az a celja annak az alvanynak hogy overpower cheates karit csinalj:) arra valo hogy olyan enchantot rajk bele a cuccba amit te akarsz (kreativitas kerdese)
  • Mayday
    #13638
    Ugyan mar megkerestek a DB-tol, celpontot is kaptam.

    Ha azonban beallok a "ceghez", mashonnan nem fognak kitiltani, nem felvenni? Mondjuk pl. fighters guildbe van eselyem utana, ha mar "DB"-s vagyok?
  • Jagi
    #13637
    Várjuk a better enchant modot^^
  • BEAST #13636
    assasin vagyok , nem thief , csendben és gyorsan ölök , nem elsunnyogok :D
  • Necromanc3r
    #13635
    Jó csak érted semmivel sem tudok jobb cuccot csinálni mint pl az egyik staffom ami 33/33/33 dmg-s és simán a boltban vettem 5000ért. Az enchant állvány lényege az lenne ha sok lóvéd van fasza fegyvert csinálj amilyet a boltban nem kapsz. Namost semmivel sem tudsz jobbat csinálni, így értelmét veszti a dolog.
  • Jagi
    #13634
    Csak magukat védik
  • CsőKujts
    #13633
    Béna nyomi maci?? Na ez azért túlzás. Ne bántsd a medvéket, kedvenc állataim és borzasztó génesek.
  • BEAST #13632
    dehogynem! ... imádom nézni sneakből ahogy a medvék egész ogre erődöket tüntetnek el :D ... utána mosolyogva futok is tovább :)
  • ShaiHulud
    #13631
    szerintem van agyuk:D
  • haxoror
    #13630
    "5ből 3at leölök sneakből , 2vel ugyanúgy harcolnom kell."

    Tanulj meg lopakodni és akkor mind az 5 megvan sneakből!
    (ezt nem lehetett kihagyni sry )

    Szerintem ez így már nem annyira rpg-s, egy sunnyogós karakternek nem kell mindenáron lövöldöznie. Ha tényleg te lennél ott egy íjjal a kezedben és 5 páncélos faszit látnál mit csinálnál? Én elsunnyognék melletük.
  • ShaiHulud
    #13629
    talan sehogy?
  • BEAST #13628
    jó persze énis :D ... mind az összes manámmal tudok egyetlen egy lényt idézni , utána iszok , a lény meg kell hogy megint sneakből ölhessek ... meg sokszor kapnak el engem is amikor mobonként iszom a potiont , de nem nehéz a játék , csak jó felszerelés kell hozzá és itt nem a fegyverekre meg a páncélokra gondolok az úgyis lesz , rengeteg potion/scroll kell a harcosoknak is , a mageknek is csak potion kell mert minden spell eszi a magickát
  • CsőKujts
    #13627
    Az állatok pedig nem fognak világot menteni mert nincs nekik agyuk. :)