41716
  • CsőKujts
    #13746
    Nekem olyan van chekkold karakterek fórumba. Nagyon állat!
  • Mike
    #13745
    és szaporább is
  • Mike
    #13744
    egy igazi ember mágus nem 80 évet él, hanem évszázadokat
  • Mike
    #13743
    nálam rendesen szaggat :)
    3200+ Gef6600GT 2 giga ram
  • Mike
    #13742
    nekem még egy goblin is gondot okoz, szerencse, hogy nem csapatostul özönleneke mint a Fable-ben, mert akkor meg lennék lőve. Szerencse, hogy akár a Sacred-ben, itt is simán el lehet lovagolni az úton rád vadászók elöl
    (nekem mondjuk kicsit néptlen az Oblivion a Fable-hez képest, alig találkozom vkivel, 6-8-10 fős csapat sem rontott még rám egyszerre)
  • ShaiHulud
    #13741
    :D amugy alairas mindent elarul:DD es teljesen egyetertek:D
  • ShaiHulud
    #13740
    kapasbol ket class is van erre az oblivionban battlemage es sorceress:) sorceress erosebb magia teren, battlemage meg melee teren.
  • ShaiHulud
    #13739
    nem az a baj hogy tapos lenen a bandita, mert nem az, hanem az a gond hogy egy bandita miert van ilyen draga szerkokban soot meg ezsem baj de hogy minden egyes bandtinal ez van mintha ez lenne a turlakos piacon a meno, az mar gaz.
  • Árnyvadász
    #13738
    Jut eszembe, ha már itt vagyok: Tegnap a Ligth Armor skillem végre elérte a 75 pontot és így már Expert lettem. Ez nagy ötlet a készítőktől! Én mint egyszerű kisnövésű Bosmer (ez is nagy ötlet, hogy a kül. fajok magassága más) piciny erőmmel, mindig küszködtem, hogyan férjenek el a dolgok. De mostmár az összpáncélom súlya nem számít és felszabadultan tudok haladni is :)

    Tegnap este direkt ezért nem feküdtem le. Jópár skillem állt úgy, hogy átmegy egy magasabb fokozatba. Szerettem volna még lefekvés előtt ha ezek megnőnek. Így kénytelen voltam üttetni magamat a Light Armor miatt :) Kedvenc skillem a Speechcraft is felment végre 25-re (nekem ez minor, de rengeteget használom a minijáték által). Szal, szép az élet :)
  • steweee
    #13737
    nem értem mit vitatkoztok még az übertápos útonállokon. sztem förtelem lehet talaálkozni egy ilyennel akárhányas szinten, még ott nem tartok, és nem is fogok mert alapból felraktam a korlátozó modot. akinek meg így tetszik hagyja úgy ahogy van. sztem amúgy a megoldás ott lehetne,hogy nem minden terület loadingja után találkozna az ember útonállókkal akik át akarják vágnia torkát, hanem ritkábban, de akkor egy vezért szupi szerkóban, egy mágiahasználó, egy íjász meg még két martalóc. és máris nincs probléma hogy miben mászkálnak

    bár feltételezem ezt a gyengébb konfigok miatt nem erőltetik, de hozzátenném nekem 1024*768-ban 2xAA no hdr (a négy nagyon terheli és nincs minőségi különbség)az ini átszerkesztésével, árnyékok teljes kikapcsolásával(amúgy is szarok)gef 6600 gt(ez se egy olyan nagy szám már) tökéletesen, szabadban 20-30 fpsel fut(fű fa shadéja közepes) bármennyi ellenfél is van
  • Árnyvadász
    #13736
    Heavy Armor? :))

    Én ha mágust indítok, akkor tuti csak egy szép selyemruha lesz rajta és más semmi. A többit megoldja a mágia :) Bevallom ilyenre nem gondoltam, de lehet teszek egy próbát. Heavy Armor és Mágus... Ízlelem picit :)
  • Árnyvadász
    #13735
    Ja és AnisoFilter nincs bekapcsolva. (AA meg a HDR miatt értelemszerűen)
  • Árnyvadász
    #13734
    1024*768, HDR

    Self Shadow OFF, Grass Shadow OFF, Grass Distant 1/5 (illetve tegnaptól OFF, mert zavar a magas fű) a többi csúszka max., illetve ON.

    Így belső terekben tökéletes, külsőben pedig tájtól függően változik, de normálisan játszható. Különösen a fű kilövése óta, gyak. azt tudom mondani: Teljesen okés.

    1GB-al kezdtem neki a játéknak, de városokban, meg különösen a táj kirajzolásakor azért igen sokat töltött. És minnél több helyre mentem el, egyre többet. Plussz 1GB-val már sokkal jobban beleélem magam, nem zökkent ki a swap, mivel gyak. alig van.

    AMD64 3000+ 2GB Ram 6800Ultra
  • Mayday
    #13733
    Hat, en sem terhelem sokat a pacimat, van ket labam, aztan szaladgalok egyik varosbol a masikba. :)
  • Mayday
    #13732
    En 1280x1024-ben vagyok. HDR benn, es minden-minden maxon, ket dolgot kapcsoltam ki: az egyik az a self shadows, amiatt, mert nem tetszett, csunyanak tartottam. A masik a Grass shadows, mert valaki eppen beirta, hogy milyen sokat jelentett neki fps-ben.
    Nos, varosokban tokeletes, vadonban viz kornyeken jo, ha nagyon sok a noveny, es meg tamad is valami, akkor lassul be. (Az elso nagyobb belassulasnal kapcsoltam ki a grass shadowst - sokat nem jelentett).
    Viszont 1024x768 es 1280x1024 kozott nem volt nalam sem nagy kulonbseg!

    A konfig:
    A64 3500+
    2x512 (dual) samsung ddr 400
    ati radeon x1600xt

    Huzva semmi sincs.

    Ha az ATI a 6.4-el tudna valami optimalizalt drivert adni, talan meg is nyernem vele azt, ami hianyzik (remenykedem, na :) )
    En Omegat, meg mas nemhivatalos drivert nem teszek fel - ilyen vagyok na :)
  • Sir Quno Jedi
    #13731
    Én inkább speed-re gyúrok már, mert a knight-omnál bexartam, oylan lassan vánszorgott, ha megterheltem. Viszont a mage-em fürge és könnyű (nyomok is a speed-re keményen), majdnem úgy hasítok már, mint a vágtató lovak (nem unom magam halálra közben). Nyílt terepen senki sem ér utol az ellenből! Így távolról szépen felmorzsolom őket. A zárt tér a gond, de ott is jó, ha gyorsabb vagy.
  • Mayday
    #13730
    Elfogadhato valasz :)
    De - es bocsanat, hogy megint Salvatore alakjait hozom fel - ott voltak a sotetelfek, akik harcot, magiat, vagy papi magiat tanultak, persze egyre tobb idobe teltek az egyes kasztok. De ekkor sem volt olyan nagy emberolto, Drizzt elf baratunk tkp mar nagyon fiatalon mondhatni nagyon magas szintre fejlodott (persze, o kicsit kiveteles hos, de akkor is, ennyi idot kap egy sotetelf a tanulasra, amivel mar megallja a helyet).
  • Sir Quno Jedi
    #13729
    Én azt vettem észre, hogy a felbontás nálam vajmi kevéssé befolyásolta a speed-et, sőt a grafikai beállítások is csak nagyjából, sokkal inkább az "AI" az ami megeszi a gammát, ha sokan kóricálnak, mindegy milyen a grafó, az megterhelő a gépnek...
  • PiszkosFred
    #13728
    Nekem sorcom van, heavy armor + block + mágia. Ütnek, én állom a pajzs mögül, majd odapörkölök nekik, előtte lövök egy soultrapot. A manám villámgyorsan töltődik visszafelé, 10 sec futás ha gond van, és már megint fullra healelem magam, majd újabb block és már van kakaó eyg újabb powerfull spellre. Egyedül a summonos varázslókkal szokott gond lenni, amikor párban jönnek, és idézik a sok hülyeségeiket. Ekkor elcsalom az idézett lényt, és egy félkör megtétele után levágom a varázslót. Nem foglalkozok a lényekkel, úgyis eltűnnek ha meghal a varázsló. De mivel a summon lények mindig a varázsló és köztem vannak, ha nekiállók őket vadász, a lények kapják az áldást, nem a célszemély. Csak akkor haltam eddig, amikor belefutottam egy újabb csapatba a kikerülő manőver közben ;]

    constansból meg van egy rakás reflect, és resist, meg eyg constans nighteye gyűrű. Egyetlen baja a sorcnak, hogy nem sok hely marad lootolni, mert mire felveszek valami jó fegyvert vagy heavy armort a hullából, sérvet is kapok. De erre ott a feather varázslat, a jobb cuccokat a bejárathoz gyűjtöm - grab-bel - aztán a végén viszem a szajrét a feather hatása alatt ;]

  • ShaiHulud
    #13727
    800x600, distant cuccok bekapcsolva, distance maxon, grass kikapcsolva, water medium reflect es ripples bekapcsolva, interios es exterior arnyek 2-esen van, selfshadow off, bloom bekapcsolva, antialisaing 0, anisotropi driverbol 8x.

    outdoor 15 fps atlagban indoor 25-30

    amd2500+, radeon 9700pro,1g ram
  • Sir Quno Jedi
    #13726
    Az elfek "lassabban" is élnek mint az emberek. Tehát hiába él tovább, ha az életmódjuk/ritmusuk/habitusuk szerint egy elf költő 40 év alatt ír meg egy szonettet és akkor az még csak piszkozat, csiszolgat még rajta 150-200 évet, hogy ne égesse magát a többiek előtt.

    Egy ember KALANDOZÓ, aki rövid ideig él és nincs mit vesztenie, sokkal többet kockáztat, sokkal vakmerőbb, nyughatatlanabb és így rövidebb idő alatt tapasztaltabb is lehet, mint egy elf ugyanazon idő alatt.
  • Sir Quno Jedi
    #13725
    Ja. Néha leteszem őket valahol, vagy újravásárolom. Mindig az alkalomnak megfelelően kell öltözködni...(nő a szentem :DDD)
  • Mayday
    #13724
    Egyebirant, abszolu flem- meg kotekedesmentesen, es nem is "valasz", hanem inkabb csak egy erdekesseg, amin el lehet gondolkodni.

    Szoval, alapbol egy fantasy vilagban nem nehez elkepzelnunk egy ember varazslot, aki mondjuk fullosan profi, tenyleg eros varazslo.

    Ezzel szemben, ugyanabban a fantasy vilagban egy elf altalaban eros harcos. DE! Egy elf sokkal-sokkal tobbet el, mint egy ember! Tehat, ha egy ember lehet 80 evesen "osmagus", akkor egy elf siman lehet ezzel szemben harcos, ijasz, magus, stb, es meg mindig csak 300-400 eves :)

    Persze ez altalanossagban van igy, azt sem tudom igazan, Oblivionban mennyi atlagban az az eletkor, amit az egyes fajok megelnek, tehat nem tudom, ez a gondolat e vilagban mennyire marad talpon.

    Es az en karakterem sem "tobbkasztu", ugyhogy ne kezdjetek el ezzel dobalni, csak ugy felmerult ez bennem.
  • Sir Quno Jedi
    #13723
    Nálatok amúgy hogy megy grafikailag?!

    Nekem 1366*768 minden maxon, kivéve a grass eltűnés, meg az actor-ok, azokat ráhagytam, nomeg a specular is csak maxközeli. Nincs még grass shadow, mer minek és az ext/int shadow is rá van hagyva, az önárnyékok meg kifejezetten bénák, így azt kihagytam. Ja és még HDR sincs, mert azt nem tud a kari.

    Így tűrhetően fut, belső terekben gyors, amíg nem kezd túl sok kari akciózni, kint pedig kényelmesen lehet bandukolni. Így teljesen játszható.

    (IP2.8HT, 1.5RAM, RX800pro256)
  • Mike
    #13722
    hát ha kellően tápos varázsló vagy, nem is kell más
    és mindig cipelsz magaddal több rend ruhát, hogy az alkalomnak megfelelően tudj öltözködni?
  • Sir Quno Jedi
    #13721
    Egyébiránt az jó dolog, hogy magasabb szinten és magasabb skill-el a gyengébb varázslatok kevesebb manába kerülnek. Így több manánk van és kevesebb manaigény, ez együtt halálos.
  • Sir Quno Jedi
    #13720
    /me a karimmal simán a mage robe-okban császkálok, városban, meg elegáncsos helyeken pedig finom bársonyruciban.
  • PTW
    #13719
    te miről beszélsz ?
  • BEAST #13718
    tudom :)
  • BEAST #13717
    nekem az a fekete csuha a főszerelésem , van egy elven light setem is , de csak a feather meg a chameleon képességek miatt ha már nem bírok a súllyal
  • haxoror
    #13716
    Ez csak egy extrém példa, nem rád értettem :)
  • Necromanc3r
    #13715
    Az én DarkElf Warriorom, most a DB fekete köpenyeiben aprít, egész egyszerűen azért, hogy tudjam szépen magammal cipelni a jobbnál jobb árú cuccokat. De a főcsatába Full vértben fogok menni(lekúrok egy ellenfelet és felöltözök 1 perc alatt).
  • CsőKujts
    #13714
    Pffú gyerekek ez az absorb health melee fegyverbe nagyon táp! Fel is toltam maxra a difficulityt.
  • BEAST #13713
    dread zombie lehetett , azokkal szenvedtem még sokat , sok hp , de lassan csoszog még lassabban üt :) ezt ki lehet használni egy két gyors ütésre
  • BEAST #13712
    "agyonpáncélozott-lopakodó-íjászbajnok-ősmágus-Conant"

    0 a védetségem mivel fekete csuhán kivül semmi sincs rajtam , lopakodni lopakodok és így igaz íjász vagyok , ősmágus , hmm a 120onvalamennyi magickámmal 2 tűzlabdára képes vagyok , de dark elfként a destruction a véremben van , így ennyi még belefér , conan , hát ez sem én lennék , közelharcban harmatgyenge vagyok :)
  • Kandurex
    #13711
    "Agyonpáncélozott-lopakodó-íjászbajnok-ősmágus-Conan"

  • Necromanc3r
    #13710
    Én tegnap összefutottam olyan zombikkal amiket percekig püföltem(nem voltak töltve a mágikus fegyverek). Nem zavart hogy erősek csak az baszta a csőröm, hogy mágikus fegyvereket még nem tudok kalapáccsal javítani és tudtam, hogy nem túl "gazdaságos" csata lesz...
  • ShaiHulud
    #13709
    igyvan tenyleg semmi ertelme:D mert gyak ugyanarrol beszelunk:D
  • haxoror
    #13708
    Na jó ennek semmi értelme, nem izgat hogy hogyan játszol hiszen a te játékod, az egész arról indult hogy pár embernek egy nyomi patkány/medve/akármi gondot tud okozni erre írtad hogy te simán kinyírsz akármit, rendben nekem viszont azért nem fog egy medve gondot okozni mert elfutok előle, nálam ez a beleélés.

    Ha sneak karaktert indítok akkor nem akarok bármi áron mindent legyőzni, arra ott a fighter, majd ha fighterem lesz akkor azzal majd megkergetek mindent ami mozog.

    Nálam az rpg arról szól hogy mágussal pl nem lépek be a fighter/thief guildekbe. Ja és már annyi über-multiclass karakterem volt a korábbi TES-ben hogy mára nekem az alapértelmezett castok adják csak meg a játékélményt az összes előnyükkel ÉS hátrányukkal együtt vagyis nem fogok egy agyonpáncélozott-lopakodó-íjászbajnok-ősmágus-Conant indítani, ha íjász vagyok akkor béna vagyok a közelharchoz, ha mágus akkor nem rakok kitartásra és erőre stb és így is játszom, így legalább van kihívás a játékban.

    De mondom a te játékod, azt csinálsz benne amit akarsz csak ne a te játékod alapján akard megítélni hogy másoknak miért okoz egy szituáció problémát.
  • BEAST #13707
    így igaz , erre írtam is hogy amikor az a küldetés akkor úgy csinálom ( DB küldetések ) ... máshol pedig ilyet nem találsz , mindegy felesleges ez a vita