41716
  • cuccok
    #13825
  • Sipocz
    #13824
    Helló itt is Mike!
    A lényeg valóban az amit ShaiHulud is megerősít: ez egy végtelen történet, és beszélni lehet róla számokban meg tutibizti technológiákban de ez nem érdekes, csinálj egy karit nem hatékonyságból hanem csak úgy "lélekgyönyörből", aztán csak úgy kószálj ahogyan jólesik, próbálj meg életben maradni, apróbb célokat kitüzni (az elején úgy is az anyegin a legfontosabb) a többit majd meglátod. Egyáltalán nem fontos minden céh irányítását átvenni, az összes a gamába beleszőtt feladatot végrahajtani (persze az un. főquest a Blades céh küldisora fontos dolog), ha nem tetszik az egyik kari csinálj egy másikat, légy 'jófiú' vagy 'rosszfiú' ahogy tetszik így is meg úgy is Te lész Cyrodill örökös bajnoka. Persze ha sokat olvasgatsz hozzá (jah ez az internet "átka") akkor talán a "nagy feladat" megismerése lelki terhet fog jelenteni, de ezt el kell feledni. mert lásd a "nagy hősök" sem azzal kezdik hogy a pólyában is már úgy kezelik öket mint majdani megváltókat, csak éld a kalandorok mindennapi könnyelmű életét és ismerd meg Cyrodill szépségeit, légy kiváncsi és érdeklődö minden más kiadödik.
  • Jagi
    #13823
    Hallgatsd belépés előtt a menü zenéjét lehunyt szemmel aztán játssz! :)
  • Árnyvadász
    #13822
    Bevallom férfiasan: Nekem mint RPG a Mount & Blade az ami elképesztően bejött! Baromi jó ötletek, szuper harci irányítás és lovas harc. Gyakorlatilag egy középkori Pirates egy az egyben. Hiába nem csúcs a grafika, meg hogy kicsi a világ: Egyszerűen itt látszik az, hogy elég egy remek ötlet és sok nagy kiadót megszégyenítő, élvezetes játékot lehet csinálni! Le a kalappal a készítők előtt!
  • cuccok
    #13821
    ne görcsölj csak játsz!!
  • Lysandus
    #13820
    Jók ezek e medvesztorik. Nekem rögtön Verhaust jutott eszembe, amikor a Káosz Kincsében szörnyű gyanú üt szöget a fejébe a ugrándozó piros szemű nyuszikákkal kapcsolatban!
  • Davidus
    #13819
    a forradalmi AI:P
  • cuccok
    #13818
    a bruma recomandition küldetésben mit kell csinálni ?Azt írja hogy valami j'skar-ral kell valamit csinálni valami manual of spellcraft-ot ír na most találtam egy ilyen nevű könyvet, de igazából nem tudom mi a küldetés lényege.valaki légyszi segítsen!!!!!!!!
  • Mike
    #13817
    az halál lineáris? pffff
  • Jagi
    #13816
    Nagyon zsír a gamma. Állatkodtam kicsit:

    A ráérősöknek: Hogyan szerezzünk ingyé' nyíívesszeüt guide:
    1 Aréna gyakorlóterem: Gyakorló íjász. Céltáblához odamegy, íjász lövi a nyilakat,
    kiszedni a táblából (naggyon gecie) Jön a táblához kivenni, de nincs benne semmi, erre megszólal... "Well met!" Hát azt hittem lefekszek "aludni"! :DDDDDD
  • dronkZero
    #13815
    Bard's Tale: The New Adventuires-t nem játszottátok? Nekem az a legutóbbi RPG élményem. Halál lineáris, szabadság szinte nulla, de a hangulat valami fenomenális. Csak hát annak egy hétvége alatt a seggére vertem, utána meg szomorkodtam, hogy vége lett. Na, ez itt nem nagyon fog előfordulni...
  • dronkZero
    #13814
    Ezzel nem értek egyet... Az elején megcsináltam a kereskedők küldijét ICben (a hullarablósat), és onnantól minden NPC vigyorogva, kedélyesen köszönt, amikor betértem hozzájuk. Mások meg az utcán úgy indítanak, hogy "Még egy lépéssel közelebb jössz, és porrá zúzom a csontjaidat!"
  • Mike
    #13813
    Üdv!
  • Jagi
    #13812
    Helló, rég láttalak! :)
  • Árnyvadász
    #13811
    Persze, azért írtam kinek hogy. Van abban is bőven játékidő. 150-200 óra ha mindent akarunk :)

    Amúgy viszont azt el kell mondjam: Lehet, hogy a Fable rövid (kinek mennyi megint), de az amit abba a viszonylag rövid időben nyújt: Zseniális! Tehát végül is abban igaza van azoknak, akik azt mondják: Fable és nem TES4, mert a TES4-nek bizony bőven akad rengeteg üresjárata, amikkel órák, 10-20 órák mennek el, míg a Fable minden perce élményszámba megy. Nyilván Oblivionnak is van baromi izgi része, csak ez ingázik, éppen azért, mert szabad döntés van és nem minden 10 percben szkripthalmaz fokozza az adrenalint. :)
  • Me0w
    #13810
    Ha van valami taposabb ijjad (10-11 sebzes) + valami normalis nyilvesszod akkor 1 nyillovestol is neha metereket repulnek a szerencsetlenek :)) Multkor meglottem egy banditat sneakbol es atbucskazott egy falon :D
  • ShaiHulud
    #13809
    na azis szuper jatekocska volt:)
  • Sir Quno Jedi
    #13808
    Részemről a Vampires Blood Lines volt a mérvadó interakció terén, de az is nagyon egyutas lett.
  • Sir Quno Jedi
    #13807
    Akkor csináld meg a többi guild küldetéseit is, unaloműzőnek jóak...
  • Sir Quno Jedi
    #13806
    AMúgy jó pont a gammának, hogy bár a Morrowind nem tetszett, ezzel még mindig játszom.
  • I.C.ram
    #13805
    Engem is csak ez a szabadság fogott meg. Fable szerintem nagyon "arcade" RPG volt. Gyakorlatilag 2 irány volt mindig a térképen: előre, és hátra. Gothic valamivel jobb volt, de ott sem éreztem ezt a fajta szabadságot. Ebben a játékban kicsit olyan, mintha egy MMORPG játszanék single playerben. Hatalmas terep, rengeteg küldetés, stb. Fő küldetésekkel nem is nagyon foglalkoztam. Kimentettem a trónörököst, azt ennyi. Tolvaj küldetések is baromi jók. Azokat sajna már végignyomtam, úgyhogy most új kihívásokat keresek, de szerintem nem kell sokáig kutakodnom :)
  • Mike
    #13804
    hát a GTA SA nem 60 óra :)
  • Sir Quno Jedi
    #13803
    De hiába tápolsz, hiába csinálsz meg ezer küldit, hiába vagy 100fame-en, semmi nem történik. Nincs "megírva" egy-vagy több szálas élettörténet, így üressé válik egy idő után. Persze így is jó játék, de egy két plusz script ide, meg oda jó lett volna. Főleg, hogy miután kimentessz valakit a halál torkából, utána úgy kezel, mint egy vadidegent (egy-két kivételtől eltekintve), gratula...

    Lehetne barátkozni, csapatba verődni, családot alapítani stb.-stb. mindjárt más lenne a leányzó fekvése. De ugye ez nem csak ennek a gammának a hibája/hiányossága, hanem szinte mindnek.
  • Árnyvadász
    #13802
    Leírom ide is a játék készítőinek kulcsmondatát, vagy ha jobban tetszik a játék mottóját: -Mit kell csinálnom ebben a játékban? -Miért mit szeretnél csinálni?

    Azaz kérdésre, kérdés a válasz a készítőktől. Szó szerint, ahogy ShaiHulud leírta: Hagyjátok, hogy elvarászoljon a világ és éljetek benne! Minden ES rész erről szól és ez az alap. Éld az életed egy másik világban.

    Pont ezért ilyen amilyen. Míg más RPG (Fable, Gothic) nem enged ennyire szabadjára (hisz a TES erénye a mérete és a szabadság, meg a mindig minden résszel megújuló és korszakalkotó grafika), addig a TES ezt teszi.

    Ezzel korántsem azt mondom, hogy a Fable és a Gothic ne lenne mestermű csak mindössze arról van szó, hogy míg ezekkel a játékokkal Fable: 14 óra, Gothic II: 40 óra és vegyünk ide egy GTA:SA-t is a szabadság miatt, meg a nagy tér miatt: 60 óra játékidő invesztálódik be részemről (persze kinek hogy), addig egy TES4 Oblivion már most 30 óra és nagyon messze még a ... na épp ez az: Vége sincsen!!! Arról nem beszélve, hogy minden karival más élmény és a modok is rátesznek még az újrajátszásra bőven.

  • ShaiHulud
    #13801
    azt amugy nem lehet megcsinalni hogy a hazadban letiltani a fizika azon reszet ami ezt a baszakodast csinalja?:) nem ertek az editorhoz szal en nem tudom, csak ha lehetne akkro ez megoldas lenne erre:)
  • Sir Quno Jedi
    #13800
    Tökmind1, zártam be én is kaput a karimmal, de itt hiányzik az NPC-k interakciója felénk. Mindig csak senkik maradunk számukra és vica-versa.
  • ShaiHulud
    #13799
    jelen pillanat nincs:) csak az egyeni grab&telekinezis masteryre hagyatkozhatsz:)
  • I.C.ram
    #13798
    Van rá valami jó módszer, hogy hogy lehet precízen berendezni a házat? Tehát, hogy az Y-nal ne verjek le mást, és forgatni tudjam a tárgyakat mondjuk, stb.
  • ShaiHulud
    #13797
    a hangsluy azon van hogy ott hosnek EREZHETTED magad amiatt, hogy az npck istenitettek, mint a szemet:D ha good jellemu voltal ugye:D nah de az a jatek direkt e kore epult bizonyos ertelemben veve, cime sem veletlen az hogy Fable :D
  • I.C.ram
    #13796
    Figyeltem a sztorira. Írtam is, hogy elkeseredett, de azt egy szóval sem mondta, hogy nem akar harcolni. De azóta volt már ilyen egy minotaurusszal is. Egyszerűen megállt, és csak miután belelőttem egyet, kezdett el felém rohanni.
  • CS@
    #13795
    Már annyi mindenki hasonlítgatta a játékot itt ott az Morrohoz, hogy most én is leírom a legnagyobb szívfájdalmam, mert még senki sem írt a soulhuntról szörnyű lebutításáról.
    Nekem talán ez hiányzik a legjobban, a régi soulhunt volt az egyik legkedvesebb elfoglaltságom a Morroban, de itt tök érdektelen lett az egész(gondolom azért mert lényegesen kisebb szerepet kapott az enchant) ezzel a grand meg greater lelkekkel.
    Szóval ez így azért kicsit jobb volt és itt még mindegyiknek neve volt és nincs két egyforma köztük. A középső polc bal hátulja például a Dagoth család általam megtalált tagjaiSTB.
  • Fejes021
    #13794
    szerintem a sehonanni NPC-k nem mennek le a pokolba hogy becsukják az ajtaját és megmentsék a világot, de te tudod.
    Lehet hogy keveset játszottál vele.
    egyébként a Fable is télleg jó kis game volt
  • Sir Quno Jedi
    #13793
    Én imádom kirobbantgatni a kiscsókákat a nemlétbe! Néha akkorákat repülnek, mint a győzelmi zászló!!! :DDD
  • Sir Quno Jedi
    #13792
    A Fable nekem is jobban tecccikő, de azt mán kivesézteme!

    Abban valóban HŐSnek érehettem magam, itt csak egy irányított sehonnai NPC-nek. Mind1, most ez is jó ha van...
  • ShaiHulud
    #13791
    azt hogy gorcsolsz:) hagyd hogy magaval ragadjon a vilag, beszelgess az npckkel, olvasgasd a konyveket amiket megtalalhatsz itt ott. menj ki setalni es jard be a videket, aztan ha ez mar meghozta az alaphangulatot akkro kezdj el questelni vagy dungeont irtan, lepj be valami guildbe ami a karakteredhez valo, stbstbstb. ha ezek utan sem tetszik akkor uninstall :D
  • ShaiHulud
    #13790
    hasznald a weakness to fire spellt:D mar ha mindenaron csak firezni akarsz. en pl csinaltam minden elemental tipusra olyan touch spellt amit spammolhatok. pl fire alapum a burning flesh ami annyit tesz hogy 20 damage for 2 sec+weakness to fire 100% for 4 sec azert 4 mert nem tudom hogy vajon a wekness mar hat az elso adagra is vagy csak a masodik castra amikro tuti rajta van mar a wekaness a 4 sec miatt:) ezzel a kis weakness trukket dupla annyit sebez a spell ugyanannyi manaert es a wekness osszetevo nem emeli meg a spell koltseget lenyegesen.
  • Mike
    #13789
    SQJ, Sipöcz kolléga!
    Úgy görcsölök, hogy tetszen az Oblivion, de valahogy a Fable, Gothic még mindig jobban tetszik. Mit csinálok rosszul?
  • Sir Quno Jedi
    #13788
    Nekem inkább az volt a problémám, hogy a destruction cumóimat és spelljeimet elsősőroban fire alapra helyeztem (még jó, ideát bejön), Oblivionból meg csak úgy nyüzsögnek elő a fire atronach-ok és a sok tűzalapú, vagy tűzre közel immunis dögönce! VAZEG! Most gyúrhatom át a "taktikámat"...
  • cuccok
    #13787
    a thief gulidh hol található?? mert már mindenhol keretem de nem találom
  • ERykk
    #13786
    És az meg tudnád még mondani hogy mikor jön?Mert várok,waitolok de nem történik semmi.