41716
  • b-type
    #14189
    így van, itt Oblivion van, igazad van.
    De mindig vigyorgok ha a mágus vs. harcos karakter felmerül :)
    örökzöld téma.
  • Sir Quno Jedi
    #14188
    Navazeg nem az artifact-ek csatájáról beszéltünk, hanem pucér mágus, a nomagic páncélos/fegyveres/szerkós/cuccos, sima harcosok/íjászok/assasinok ellen ugyebár.

    A mágikus tárgyakat is mágusok és papok kreálják, nélkülük harcosok csak sima mezei útonállok lennének...
  • CsőKujts
    #14187
    Hú jó súlyos vagyok. :) Sory. Tipikus a szememet szúrja ki szitu....
  • BEAST #14186
    "Majd szólj, hogy mikor futsz össze egy paralizálós pengés harcossal :)))"

    ez az én esetemben tárgytalan mivel teljesen mindegy milyen pengével hadonászik , harcolni nincs esélye
  • FlatlineHun
    #14185
    Majd szólj, hogy mikor futsz össze egy paralizálós pengés harcossal :)))

    Mellesleg, mint azt mások is írták, morrowind-ben is a kardon lévő absorb health volt a legdurvább dolog...
    Egyetlen szóval sem vitatom, hogy a távolra varázsoló ellenfelek nagyon gyengék, mert könnyű elugrani minden mágia elől, (shock elől kicsit nehezebb)
    de a fegyvereken lévő sebző enchantok ellen CSAK a spell absorbtion tud védeni (meg a resist frost, cold, shock stb) a fegyvereken lévő szivató hatások ellen még véd a resist magicka is (szerintem).
  • Sir Quno Jedi
    #14184
    Aki meg mágia ellen és fizikai sebzés ellen is védett, az már-már demiGOD státuszban vanik. Mellesleg azt meg jól be kell zárni egy börtönbe, esetleg vízbefolytani, avagy rádobni egy hegyet. No, nem lesz baja a hegytől de ellesz alatta egy darabig. :D
  • BEAST #14183
    nekem ringben van 95-ös detect life :p mire te elcastolod már kapod is a 3x crit fejest :DD nah de ez felesleges így forumon keresztül xD
  • Sir Quno Jedi
    #14182
    A reszkókat olyan játékrenszerekben általában lehet csökkenteni (még a dragonokét is). De amúgy is itt most az Obliról volt szó.
  • b-type
    #14181
    mágiaellenállás kérdése :)
    ahol a szabályok lehetővé teszik (eezel persze erősen viszonylagos), ott egy jó harcost (pl. monk+faj) nem fog meg egy mágus, max teret lép sűrgősen. :))
    esetemben (Icewind Dale2-Monk) sem elme sem másmilyen varázslat, sem méreg sem fegyver nem fogta.
    nagyokat is ütött (bár persze közel sem akkorát mint egy tiszta harcos jó fegyverrel), de fő előnye hogy gyakorlatilag sebezhetetlen volt. :)
  • Sir Quno Jedi
    #14180
    Ha meglát. Ő is rejtőzik, meg én is, csak engem nem lehet felfedezni, az idézett lények viszont többnyire nem fogják beszopni a rejtőzést örökké, nomeg nekik is lehetnek területre ható spell-jeik, akárcsak a mágusnak. Nomeg a jó öreg life detection ugye, meg a célpontra egy illumination és kész a céllövölde a kispajtiknak.
  • FlatlineHun
    #14179
    Azaz az összes enchant-helyed rámegy arra, hogy megszerezhesd, ami az artonach-nak alapba megvan....

    Mondtam már, mana potion!
  • Árnyvadász
    #14178
    Tegnap rájöttem, hogy miért magas a fű a játékban. Ez volt az ami zavart. Nos, nem a fű magas! Én vagyok alacsony! Ugyanis egy Wood Elf-et indítottam el és ő a kis termete miatt szinte eltünik a fűben. Nem semmi, 1 hét után leesett a dolog. Szóval a Beth ezekszerint figyelt erre is. Az feltünt, hogy külső nézetből ha beszélek egy High Elf-el, vagy Orkkal én milyen pici vagyok, de nem gondoltam volna, hogy ezt FPS nézetbe is átviszik. Már várom az első Ogrét, akire nagyon fel kell majd nézzek :)
  • Kandurex
    #14177
    hm, de így is piszok drága ám :/
  • Sir Quno Jedi
    #14176
    Rekeszt??? Itt egyesek egész vagonokat cipelnek sztem. maguk után. Na én nem...

    Van nálam a Blades katanám, a mage robe-om, némi tyotyó, scroll és ingredient amit lusta voltam eldobni. A többi a FEJEMBEN van!
  • BEAST #14175
    kb mindenki bukná mert az assasinok gyorsan és csöndben intéznék el a csuhásokat :P
  • Sir Quno Jedi
    #14174
    Azt buknák a harcosok, mivel a mágusainkat nem is látnák, csak jönne az égből az áldás, meg a Lich-ek, meg...
  • Kandurex
    #14173
    Szerintem sehogy, legfeljebb, (két gyűrű +1 amulet max. 60 fortify + shield + sisak + csizma = 120fortify, aztán ruha + gatya 40% spell absorb

    Megközelítő értékeket lehet kihozni, tehát: 120fortify + 40% absorb

    Viszont honnan szerzel magicka regenerációt? :)
  • BEAST #14172
    ez szerintem is elég gáz ... legalábbis elég illúzióromboló egy olyan mágus képe amin azt látom hogy az egyik kezével varázsol a másikkal meg a magicka potionos rekeszt vonszolja :DDD
  • Sir Quno Jedi
    #14171
    Nem gáz az alkímia, de az gáz ha tárgyaktól függesz. Azt elvehetik, elfogyhat, bezárhatnak ÉS ilyenkor marad a jó öreg nagybetűs MÁGIA. Csak te és a nyers varázserő! Innen szép nyerni!!!

    EGY SZÁL PENDELYBEN, LAZA CSUKLÓMOZDULATTAL FELEMELT KÉZZEL KÖZELÍT AZ ARCHMÁGUS! FUSSON KI MERRE LÁT! :DDD
  • Kandurex
    #14170
    Még egy kérdés pls, pls: hol futtottál össze azzal a nővel? (IC -ben ok, de IC elég nagy)
  • Me0w
    #14169
    Mint ahogy az egyik tag el is mondja:
    "The mages guild is the finest selection of the alchemist all over" :)
  • donpedro
    #14168
    Már bocs, de mióta gáz egy mágusnak az alkímia??? Vajon mi a rákért tagja az összes értelmes alkímista a mages guild-nek??? Nektek már agyatokra ment a Role-Play. :)) (J/K)

    Az Atronachra is lehet ám fortify magickát rakni, ergo a 100 pont előny mindenképpen megmarad, alchemy ide vagy oda!

    Mindenesetre felesleges vitázni, sztem jobb az Atronach minden szinten, más szerint nem, semmilyen szinten.
  • Vinsanity15
    #14167
    Stewee majd akkor küldhetnél egy e-mailt az INI s cuccokról köszi
  • PiszkosFred
    #14166
    Köszönöm, ezek szerint nem vagyok ezzel a szemlélettel egyedül ;]
  • b-type
    #14165
    Kár hogy nem lehet összeengedni a karaktereket :)
    Én eddig az összes számgépes 'szerepjátékban' piszkosul együtt éltem a karakteremmel.
    pl. volt egy Monk-om az IC2-ben, hát az vmi kegyetlen volt magas szinten, volt már sok bitang karakterem, de még egynél sem éreztem azt hogy nem féltem semmitől...de azt a Monk-ot aztán full nem féltettem. :)
  • Action
    #14164
    Grebbernek!
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Igen beszélned kell a koldussal.Adj neki aranyat vagy győzd meg hogy árulja el neked melyik házba kell menned.Utána gyorsan menj oda be az ajtón és a földszinten van hátul egy szekrény abból gyorsan vedd ki a nalpót csak siess mert az elf csak tényleg gyors.Aztán vidd vissza Armandhoz.
    Elvileg ennyi.
    Sok sikert
  • BEAST #14163
    miért lenne pótolhatatlan? a legdurvább ellenfelek úgyis csak közelharcosok vagy csak magukra varázsolnak
  • CsőKujts
    #14162
    Az egyenlő a sima frost saltsal? Mert azt hálistennek megnéztem lehet venni.
  • Me0w
    #14161
    Szerintem kar veszekedni ezen, magasabb szinten egy jo ij a potolhatalna meg a 100-as sneak :P
  • FlatlineHun
    #14160
    "Már beírtam de akkor mégegyszer:
    Attronach alsó szinteken egy rémálom mert nem jön ellened senki varázslathasználó, magasabb szinteken meg semmi olyan extrát nem ad amit egy sima mágus ne tudna megszerezni."

    Akkor beírom mégegyszer: az elejétől kezdve tudsz mana potiont csinálni magadnak, és a mágikus fegyverek extrasebzését is elnyeli a spell absorbtion.
    Igen, egy kicsit nehezebb elindulni vele, mint sima mágussal, de magas szinten a spell absorbtion PÓTOLHATATLAN!
  • Kandurex
    #14159
    thx
  • FlatlineHun
    #14158
    Akkor lényszi írd meg, hogy hogyan szerzel constans 50 spell absorbtiont, meg fortify magicka 150-et, és meggyőztél....
  • CsőKujts
    #14157
    Ajaj! azt hiszem azt elhasználtam alkímia fejlesztéshez. :( Akkor ezért nem megy a küldi. Ilyen kristályos valami. Ugye volt universityn valamelyik épületbe, de azt is elemeltem. Lehet ilyet valahol vásálni? Kösz amúgy!
  • Sir Quno Jedi
    #14156
    Az a gond, hogy utálok tyotyókat vedelni! Én hiszek a természetes mana-regnerációban és úgy állítom össze a spell-jeimet, hogy az adott mana pool-ommal és regenerációs rátámmal gazdaságos és hatékony legyen a taktikám, ez benne a szép (ha nagyon nagy gáz van, csak akkor iszok). A harcossal is gáz, ha vederszám kell nyelni a healing löttyöt...

    Tök király, hogy önerőből pusztítom el a pokoli hordákat. Nem kell fegyver/tárgy töltet, nem kell potion, nem kell vért, meg pajzs, csk ők vannak meg én, nameg a mana ami átszövi a világot... FIGHT!

    Hagyd, hogy a manaháló átjárja ösztövér testedet!
  • Me0w
    #14155
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    ICben setalva megkeres egy Dunmer no, es keri a segitsegedet egy igen kenyes szituacioban. El kell menned egy hazba a Temple DIstrictben, es ott talalkozol Selidurral. Selidur egy titkos tarsasagot vezet, mely a vampirok megolesevel foglalkozik. Elozo este Selidur egy not talalt a kertjeben, es mire segitseget hivott, a no eltunt, valoszinu egy vampir vitte ot el. Megker, hogy nezz utana a dolgoknak.

    Elmesz a ferfi hazaba, belopozol es talalsz egy szerelmeslevelet az altunt notol, es egy helyet a terkepen, ahol talalkozni akart az alitolagos vampirral. Elmesz a kis hazhoz, ahol a ferfit megtalalod. Elmondja, hogy a not gy vampir olte meg, de nem o a vampir, hanem Selidur, aki allitolag vampir-vadasz, de kozben o maga a vampir. Ha megbizo la fickoban, akkor meg kell keresni Selidurt egy kozeli barlang melyen, es ha megolod, az ujjaalalkult, mostantol igazi vampirvadasz testverisegnek leadhatod a Vampire Dustokat 200 aranyert.
  • haxoror
    #14154
    Már beírtam de akkor mégegyszer:
    Attronach alsó szinteken egy rémálom mert nem jön ellened senki varázslathasználó, magasabb szinteken meg semmi olyan extrát nem ad amit egy sima mágus ne tudna megszerezni.

    Az alkímia témát meg nem értem minek kevered bele, sima mágus IS tud 100-as alkímiával über manavisszatöltést, fortify magickát/intelligenciát meg absorbot is csinálni szal annyi "csak" a különbség hogy az atronach magas szinten alapból 100-al több manát ad (amire nekem pl nincs is szükségem) viszont mire eljut magas szintre addig értelmetlenül sokat fog szopni tök fölöslegesen.

    Én speciel nem használok mágussal mankókat és az alkímia is ilyen, persze az alkímia engem is hatékonyabbá tennie de valszeg egy kétkezes balta vagy egy fasza íj is ezt nyújtaná :)

    Szerintem :)
  • Kandurex
    #14153
    Selidurt? A megki? :)
  • Fürtös
    #14152
    OkéOké de mi van akkor ha nem enged be arcane universitibe??? Azt irja nem birom kinyitni a kaput:(
  • ShaiHulud
    #14150
    arra gondoltal mar hogy hozzadsz a spellhez egy 10 yardos hatosugarat? magadra huzol 2-3 caster ellenseget aztan benyomsz egy ilyen absorb magicka vagy health touchot es szepen minda 3 tol szivod el es a hpd + magickad pikpakk feltoltodik.
    1v1 re tenyleg nem sokat er max az absorb health.
  • Me0w
    #14149
    Ha megolted Selidurt, akkor a csoka 200 aranyat ad 1 dustert IC-ben.