41716
  • PiszkosFred
    #14552
    Sajnos nem. Egy hete akarok bekerülni az Egyetemre, de mindig közbenjön egykét kaland, és elvonja a figyelmemet ;]
  • Árnyvadász
    #14551
    Érdemes lenne lecsekkolnod az inventoryját a banditának az őz leölése után. Ha van benne őzhús, akkor bizonyítást nyert a RAI. Ha nincs, akkor egyszerűen arról van szó, amit haxoror is állít, miszerint az arratévedő egyedeket a bandita automatikusan megtámdaja. Ami már önmagában is valóban nagyon jó, mert elhitet egyfajta érzést. De a hangsúly azon van, hogy mivel banditának is ennie kell ezért lővi le. Biztos sok idő elmegy ezekkel, de megéri ellenőrizni, mert ígértek vmit a Bethnél.

    Goblinnál már elfogadható, hogy amikor beér a körzetébe vmi akkor támad, hisz a RAI nem vonatkozik szörnyekre. Azaz nekik nem kell enni, csak egyszerűen gyakja ami a közelébe van.
  • dronkZero
    #14550
    Ez nem hiszem, hogy sok eredményre vezet, mert mintha az NPC-k pénze a sneak skilledtől és a szintedtől függne... (Valaki írta, hogy 2-300 pénzt tud leakasztani egy-egy csókáról, én meg még soha nem láttam 40 aranynál többet - de a játék elején meg csak 4-5 van náluk)
    Szal RAI ide vagy oda, a vagyonukhoz nincs köze, szigorúan _szerintem_

    Ehhez kapcsolódóan:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Dark Brotherhood azon küldijében, amikor ki kell irtani a snctuaryt, még a főköcsög erődjében az egyik ládájában találtam +10 mérgezett almát. Több módszert próbáltam:
    1. Kint hagytam a letakarított kajásasztalon; nem nyúlt hozzá senki egy hét alatt
    2. A tárolókban lévő kaját mind kivettem, a helyére tettem a mérezett almát; sok tároló van, kevés alma, nagyon ritkásan találták meg, de kb két nap alatt meghalt valaki emiatt.
    3. Zsebmetszéssel becsempésztem a mérgezett almát a zsebükbe; amikor éhesek lettek, nem mentek a tárolókhoz, megették ami náluk volt.

    A 3. módszer két embernél nem jött be:
    A vámpír, az ugye nem kaját eszik, erre számítottam is. Viszont volt egy szőke csaj, aki nem volt hajlandó megenni 3 nap alatt sem a zsebében levő almát. Gondoltam, ő is vámpír... Miután álmában átvágtam a torkát, megnéztem a ládáját. Míg mindenkinek fegyverek, páncélok, ruhák voltak a ládájukban, ennek a picsának kajával volt tele...

    Jól kitalált szitu, kérdés, hogy script, vagy RAI? (Küldetés volt, szerintem script)
  • Me0w
    #14549
    Nem, Major skillnek van a conjuration, 40 valamennyirol indult.
  • Me0w
    #14548
    Lol
  • tomo
    #14547
    es a szintlepes jelzo nem is vilagit?
  • hiba
    #14546
    a skála parkolojaban is mindig jegyre gyujt a koldus meg ha adsz neki lovet legkozelebb arra mesz megint ott lesz es megint jegyre gyujt :)
  • grebber
    #14545
    Ebben a paranoiás küldiben perpill mit kell?

  • Me0w
    #14544
    Ja, csak akkor 1 ellenfelre koncentralsz, nalam az idezett leny melle meg van 15 fele tamado spell is :)
  • haxoror
    #14543
    Sztem nem annyira, 55-ös Blade-el vagy Marksmannal ugyan úgy te vagy az isten ha csak 4. szintű ellenfelek jönnek
  • Necromanc3r
    #14542
    Nem az de tetszik.
  • haxoror
    #14541
    Én is gyakran látom hogy a banditák ezerrel hentelik a faunát de szerintem eleve megtámadnak MINDENT szal ez nem annyira RAI...
  • Necromanc3r
    #14540
    Nálam egy Goblin nyírt ki előttem 2 őzet. A 3. előtt mielőtt odaért volna kapott egy mérgezett nyilat a buksijába és lepihent.
  • dronkZero
    #14539
    Már van ilyen az X3:Reunionban, csak nem NPC-k kószálnak az erdőben arannyal a zsebükben, hanem űrhajók, áruval és credittel a raktérben...
  • dronkZero
    #14538
    Én láttam pl banditát őzre vadászni. Gondolom nem az őz provokálta ki. :)
  • Árnyvadász
    #14537
    Waypointoknak mindenképpen kell lennie, hiszen valamim mozogniuk kell az NPC-knek. De attól tartok, hogy egy küldetés keretében nyilván több szkriptelt jelenetnek leszel szemtanuja. Hiszen egy küldetést vmivel érdekesebbé kell tenni, ha már simán NPC-k követéséről van szó.

    Mindenesetre ha végre ismét hozzájutok a játékhoz, akkor én beinvesztálok egy olyan időintervallumot amiben kifejezetten az AI-t fogom figyelni. De ahogy írták páran eddig, hát nem sok jóban reménykedem.

    És ha megvan a tapasztalat részemről is részletesen leírom. Eddigi kalandozásaimban, mikor városokban voltam és ide-oda mentem felkeresve az árusokat, azt valóban tapasztaltam, hogy mozgás van rendesen. Boltokban vagy már voltak, vagy épp érkezett vki és beszédbe elegyedett az eladóval. Spoileresen MW-hez kötődő dolgokról beszéltek többször is :)

    Én úgy gondoltam eközben történik egy vásárlás-eladás rutin is. Ha feltételezem a RAI-t. Már ha beígérték. Ezt viszont le lehet ellenőrizni. Tolvajjal megnézni az illető inventoryját, mikor belép a boltba, vagy megy felé, meg amikor beszélgetés (üzlet), után kimegy. Ha kaja, vagy bármi egyéb belekerült, illetve pénze csökkent stb... akkor létezik a RAI. És így tovább... Mindenképpen le kell tesztelnem, mert addig nem nyugszom :)

  • haxoror
    #14536
    Még bent az imperial cityben is van pár a falak melletti lótuszos medencékben (véletlen bezuhantam az egyikbe)
  • Me0w
    #14535
    Azert az nagyon csites hogy level 4-en van 55-os conjurationom, es az idezett lenyem behenteli az osszes ellenfelet akivel talalkozom :(
  • haxoror
    #14534
    Kb erről van szó, amíg nem vagy "otthonos" a páncélban addig nem olyan hatékonyak a spelljeid, a manaigényt az adott iskola skillje határozza meg, minél magasabb a skill annál kevesebb manába kerül a spell.

    asszem... :)
  • Necromanc3r
    #14533
    Ez még pár év mire ilyen lesz. De szvsz megvalósítható.
  • Sipocz
    #14532
    Az AI-hoz:
    Kis hátulgombolós boszorkányommal mostanság csupa olyan "kövesd a fószert és saserold mifenét akar" jellegü questem van. Arra nagyon jó hogy "feltérképezzem" az IC-t, kimondom máshol még nem is jártam-keltem:). Ahogyan kolbászolok a manusok mögött igencsak csodálkozom hogy általában két pont között nem a legrövidebb úton megyünk (legalább is én tudnék egyszerübb vonalvezetést), hanem össze-vissza. Nemtom ez csupán az "ismerd meg Cyrodiil"-t miatt van vagy vannak waitpointok vagy mifene...?
  • haxoror
    #14531
    Merchant quarters-ben a high elf boltja DE ahogy itt hallom magasabb szinteken már lehet hogy nem árulja szal ezekszerint rögtön start után megéri bespájzolni a kezdő varázslatokat
  • Kandurex
    #14530
  • BEAST #14529
    rengeteg van házakban , guild házakban :) én kb az első 10et szedtem össze vízparton :) a másik 20at küldetések alatt mert feltúrtam minden szobát meg sötét sarkot :D
  • deep
    #14528
    Ne félj, ha megvan a 20, kér még 30-at is:DDDDDD
  • Me0w
    #14527
    Tegnap inditottam uj jatekot uj karakterrel, npc static level moddal. A magusok tenyleg ilyen iszonyatosan taposok, vagy az npc mod miatt van hogy 70%-ra kellett huznom a diff. csuszkat?
  • grebber
    #14526
    Ott keresem fél világot megjártam már vizpart mentén azt kb 5 oránként lehet találni 1-et.
  • Me0w
    #14525
    Ha a vizparton keresned, ahol no, akkor 20 darab 30 perc.
  • BEAST #14524
    imádom amikor ilyen emberbarát vagy :D:D:D:DD
  • grebber
    #14523
    Édes istenem :(

    Nagynehezen összegyűjtöm a csókának a 10db Nirnroot-ot erre beszól minden oké vigyek neki még 20-at apja farkát azt.Keresse meg saját maga annyit nemér az egész hogy ott görcsöljek orák hosszat köcsög növények keresésével.
  • Kandurex
    #14522
    Nem akarlak elkeseríteni, de véleményem szerint nem sokban különbözik másmilyen AI -tól. :/ ez a RAI dolog is eleve script :)
  • Sipocz
    #14521
    Akkor lehet, hogy én ezt a mágiakorlátozást rosszul értem! Tehát nem az van hogy a mágia hatékonysága a kisebb (pl. nálam a könnyűvért -20 % korlátozást hoz az én olvastomban ezt azt jelentené hogy a flare nem 5 demage-t ad elő hanem 4-et), hanem a szükséges mana több mint posztólajbiban?
  • Sir Quno Jedi
    #14520
    Szvsz kamu az egész, szart sem tud az AI!
  • Me0w
    #14519
    Maradtal volna a BF2-nel, ott nem kell olyan bonyolult mondatosszefuggeseket feldolgozni, mint pl. AMIG, es MIELOTT. Tehat leirom erthetoen b+ -hogy a stilusodnal maradjunk - AMIG nem vagy vampir, csak a betegseget hordozod, ADDIG meggyogyitanak a templomban. UTANA azonban mar NEM. B+. Erted?
  • tomo
    #14518
    Cure Vampirism:
    SPOILER!
    jelold ki az uresnek latszo reszt es olvasd el. ( faq ban )
  • Árnyvadász
    #14517
    Nem egészen értem a Radiant AI működését, így leírnám az ezzel kapcsolatos gondolatmenetemet. Szkriptek vagy valóban működő AI vezérli az NPC-ket? Sajnos idő hiányában alig van módóm leellenőrizni ezt, ezért megkérném azokat az embereket, akik már tesztelték eme részét a játéknak nyilatkozzanak. Előre is köszönöm!

    Előszőr is nézzük mi az amit ígértek a készítők:

    NPC-k önálló életet élnek, célokkal vegyítve. Esznek, isznak, csinálják a napi dolgaikat és állandó célokat tűznek ki maguk elé. Beszélgetnek egymással és ismeretségeket kötnek. Barátságok alakulhatnak ki köztük, vagy ellenszenv. Röviden tömörítve.

    Mi az amit ebből nem értek? Az hogy hogyan is működik a pénzszerzés és az elköltés! Egy kovács akinek műhelye van otthon és dolgozik, miből szerzi a vagyonát? Nézte már valaki, hogy ki megy be hozzá és javítatt fegyvert páncélt, vagy vesz éppen ilyesfajta dolgokat? Városi őr bemegy? Valamelyik NPC bemegy? Hisz a pénz körforgása ebben a rendszerben kulcsfontosságú! Mert ha igaz a RAI, akkor amit esznek azt vásárolniuk kell. De pénz csak úgy áll a házhoz, ha vki igényt tart a szolgáltatásra. Azt nem hinném, hogy rajtam, mint játékoson akar keresni az adott NPC.

    És mivan akkor ha egyszerűen kifogy a pénzből? Lopni fog és ha a kovács fogy éppen ki, akkor ki lesz a műhelybe?

    Nekem eleve gyanúsak ezek az előre elkészített koldusok is. Már azért, mert ha épp tele tömöm pénzzel őket, akkor is ugyanúgy koldulnak tovább. Magyarán szkript vezérli őket.

    Egyáltalán az számít e valamit, hogy kinek mivan lerakva a tányérján? NPC-k ahhoz nyúlnak e, vagy csak dísz és 30 nap múlva is ott lesz az alma. Azaz az evéshez járul e tárgyhasználat, vagy szimpla animáció az egész.

    Zavar van a képben. Most ez vagy egy hatalmas kamu, vagy egy teljesen olyan AI, mint anno a Gothic II-ben is volt. És semmi köze a pénznek semmihez, meg nincsen semmifajta céljuk az embereknek, egyszerűen le van szkriptelve az egész és jónapot. Annyi van ami új, hogy valóban csevegnek az emberek egymással, de még az is lehet ez is szkriptelve van mikor kivel. Ráadásúl gyak. tökugyanazok a témák merülnek fel mindig, azaz ez csak amolyan látszatkeltő vmi.

    Na szeretném, ha vki aki tényleg tapasztalta, és NPC-k után caplatott legalább egy hétig vagy jópár napig, az leírná, hogy akkor mi is az ábra. Meg aki valamit átélt, ami RAI-ra utalt volna valóban.
  • PiszkosFred
    #14516
    Mint kiderült, én eleinte tévesen azt hittem, hogy a varázslatok besülhetnek, és ennek szerepe van a páncélnak, illetve annak skilljének/szintjének. Hát nem. Csak a szükséges manát módosítja, vagyis elvileg, többe kerül mana szempontból egy varázslat kevés skillel rendelkező páncélt hordva, mint master szintű páncél esetében.

    Hogy őszinte legyek, ezt is csak olvastam itt és más fórumon, eddig mindig heavyben volt a sorcom, ezért nem volt időm ezt letesztelni. De ha hülyeséget mondtam, kijavítanak majd a mágus guruk, szerencsére sokan vannak akik szeretik kisujjal felperzselni az egész tartományt :D
  • ERykk
    #14515
    sry, csak má idegesít picit:P
  • Khull
    #14514
    PiszkosFred te sem tudod a megoldast? - 14510
  • PiszkosFred
    #14513
    Na besz*rok, ha már Oblivion kapcsán is kockulásról kezdünk el beszélni. Tejóisten... :D