41716
  • CS@
    #14839
    Ha nem akarsz, vagy még nem tudsz saját házat venni, akkor inkább a földre vagy bárhova dobáld el a cuccokat, de semmiképp ne rakd őket tárolókba, mert szinte biztos, hogy nem marad meg benne.
  • CsőKujts
    #14838
    Szorgalmasan mentegetek és visszatöltöttem de én ennek a figurának egyszer nem mondtam, hogy vámpír akarok lenni. Légyszi valaki segítsen, hogy mi ez.
  • cenobite
    #14837
    Nekem is az arénánál volt olyan, hogy kb. 5. szintű voltam és elég könnyen gyaktam az ellenfeleket, a 3 argonia-i simán legyaktam, az ork fektetett meg soxor. Kimentett állásom viszont elég régi volt -argoniai-ak előtt vagy 5-el. Gondoltam lépek néhány szintet. 9. szinten visszamentem, de nem bírok a 3 gyíkkal. Most megint kijöttem szintet lépni, meg feltankolni mindenféle healing potion-ból. Hátha meglesz.
  • b-type
    #14836
    Sztem ez nem így van...egyáltalán nem ellentétes a szerepjátszással, csak mérlegelni kell és jól fejleszteni.
    A mindenlébenkanál karakterek rosszul fejleszthetőek, és egyébként általában sem túl eredményesek..egy szerepjátékban sem,..könnyen elkapja a lendület az embert mivel bizonyos tulajdonságok itt roppant könnyen fejleszthetőek, míg mások nem, ezért sok az össze-vissza karakter, ráadásul gyorsan kilépve a szinteket, pedig ott van hogy szintkövetéses a mobvilág.
    Alkalmazkodni kell sztem.
    Nálam pl (copy/paste egy másik fórumból):

    nálam (dow elf harcos)
    Major:
    - Armorer: mert egy harcosnak meg kell tudnia javítania a cuccot...és persze nagyon jól korlátozható-fejleszthető
    - Blade
    - Block
    - Blunt
    mert ezek egyszerűen kellenek egy harcosnak
    - Destruction: mágia mert félig démon félig drow
    - Light armor: mert jól szabályozható, és a karakterem erős, ezért Heavy armor-t viselek minor-ban, a keményebb helyeken..de van hogy így félmeztelenül megyek.
    - Speechcraft: mert a játékom szerint tudok beszélni csak nem szoktam

    Minor heavy armor-ban nyomom, ökölharcal
    ezzel van endurance szorzóm, és strenght szorzóm, ha speed vagy willpower szorzót akarok akkor berakom kicsit úszni, vagy nyomok pár alteration/shield spell-t (de egyébként is akad a restoration miatt)

    Ez elég brutál karakter, még egyszer nem léptem szintet 3db 5× alatt.
    ha szintet akarok lépni akkor keresek egy rákot és kicsit block-kodom..ezzel fejlődik a block, és ami bemegy attól megy fejlődik a heavy armor (szintén endurance szorzó)
    A strenght szorzót nem egyszerű összehozni, mivel a kezdésnél kicsit sokat lőtem el..lvl1-en nyomtam ki az arénát próbaképpen. De azért nem probléma.
    Nem rossz cikk, de nem vagyok egy véleményen, az én karakterem nem haszontalan fő hozértésekből lett összerakva, úgy raktam össze hogy mérlegeltem a jó fejlődést és a karakterélményt.

    Mivel féldémon a lelkem, ezért semmit nem foglalkozik a felszini értékrenddel (lvl bármennyi)
    , nem igazán áll szóba senkivel és csak nagyon szájhúzva veszi elő a fegyvert az egyszerű ellenfelekkel szemben.
    Mivel 1:1 időben nyomom, ezért teljesen át tudom adni magam a játéknak, még csak egy nap telt el hogy kihoztak a börtönömből, és oké elviszem a láncot, de majd harmadnap..addig szétnézek és kicsit formába lendülök
  • grebber
    #14835
    Én az arénában vagyok még nagyon a renglétre alján de már most olyan nehéz hogy édes istenem.
  • CsőKujts
    #14834
    Hét márpedig a Darkness eternal nevű küldihez úgy látom vámpírrá kell válni. Csak azt nem értem ha már esetleg egyszer azt mondtam, hogy az akarok lenni minek kérdezi meg még1szer? Szal van egy küldim amit addig nem tudok megoldani amíg vampírrá nem válok csinálta már ezt valaki? Plusz leginkább az érdekelne ha ezt nem csinálom meg nem e esek el más küldetésektől.
  • DonnieBrasco
    #14833
    Igen, ez a probléma mindenkinek feltűnik, úgy 12-14. szint körül/után... én most 15. szintű vagyok és már rég léphetnék, de nem merek aludni, mert már így is elcseszett kemény ellenfelek jönnek (megvolt az első barnamacim, kb 25 nyílvessző (elven arrows, dwarven bow, marksman 70 agility 97), vagy 10 percig tartott, közben elrohantam egyik várostól a másikig hátrálva (és összeszedtem 2 banditot is)... szóval ez el van cseszve, tényleg.
    Az NPCnolevel mod majd csak 20-as szint után fogja vissza a NPC-ket szóval kitartás :)
    Neked meg azt javaslom, hogy dungizzál és fejlődjél Te is, a kapuk bezárása ráér. Ja és NPClvl mod!!!

    DB
  • Selindek
    #14832
    Le van irva a cetlire amit a no adott. Vigyel magaddal egy Welkynd stone-t, es nyomj valami shock-spellt a kozepso kobe, ahol az osszeegett fickot talaltad.
  • atkaq
    #14831
    Kicsit elakadtam CRORROL város mage guildjában kaptam a feladatot fel kelett mennem a COULD TOP-ra elhozni a könyvet miután a nő elolvasta ujra felküldött de nem tudom mit kell csinálni.
  • Selindek
    #14830
    Ugy erzem valami nagyon el van cseszve ebben a jatekban. (Igen, a szornyek szintkoveto erossegere gondolok.)

    A szokasos mindenlebenkanal karakteremmel indultam, 17. szintu vagyok.
    blade, light-armor, block, Alchemy, sneak + nemi varazslas skillek.

    A szintlepesek nagyreszen ugy jott ossze, hogy az adott szinten nem is harcoltam. Beszelgettem, lopkodtam, kotyvasztottam, stb. A Blade skill-em csak 47 !

    Most jutottam el Kvatch-ba, es egyszeruen lehetetlen ezzel a karakterrel es ezzel a jatekstilussal bezarni a kaput. (Na jo, lehet, hogy nem lehetetlen, de annyira nehez, hogy nem fogok e miatt 15-szor visszatoltogetni minden csatat.) Az erdoben is trollok es mindenfele szornyek jonnek minden fa mogul.

    A lenyeg tehat az lett a jatekben (szerintem), hogy valami harci skillnek _baromira_magasnak_ kell lennie a szinthez kepest, ha elve akarsz maradni.
    Valszinuleg mindegy, hogy fegyver-szakertelem, destruction, ijaszat vagy esetleg conjuration, a lenyeg az, hogy nagyon magas legyen a szintedhez kepest, kulonben meg se tudod utni az ellent.

    Na, most jon az agyalas: Ha azt a szakertelmet, amivel gyakni akarok, fo-szakertelemnek valasztom, akkor szintenkent atlagosan max 3-5 skilpontot fog fejlodni. (Hiszen azert a tobbi fo-szakertelem is fejlodik, es ha osszesen osszejon a 10, akkor szintlepes.) A megoldas? Csupa olyan skill-t kell valasztani, amit garantaltan nem fogok harcban hasznalni. Nesze neked szerepjatszas...

    Valsztom mondjuk a kovetkezoket: Alchemy, Alteration, Illusion, Sneak, Acrobatic, Armorer, Block

    Az elso 2-3 szinten igy kicsit nehezebb lesz, de itt meg ugyis olyan gyengek a szornyek, hogy meg igy is tulelheto. A strategia a kovetkezo:
    Gyakok mindent karddal, no a blade es az armor. Amikor mindketto nott mar 9-10-et, akkor kicsit kotyvasztok, ugralok, lopakodok, hogy osszejojjon a 10 pont a fo-skillekbol, es igy szintetlepek.
    Utana ugyanez egy szinttel feljebb.

    Igy ugyan koze nem lesz a jateknak a szerepjatekhoz, de legkesobb a 10. szinten meglesz a 100-as skill a harci kepessegekbol, es talan tulelem a csatakat.

    Most tenyleg csinaljam ezt?
  • mukika
    #14829
    szinte teljesen hasonló a gépem. :P

    mail ment. :)
  • CsőKujts
    #14828
    Ok. Thx!
  • dscholtz
    #14827
    Tudok adni egy linket is : Oblivion Tweaks
  • DonnieBrasco
    #14826
    Köszi :) jaja, persze hogy álca... tudod, amit említettél! A Goblinok már röhögni kezdenének, mert azt gondolják hogy azért emeli a kezét, hogy védekezzen (jajaj ne bántsatok!!), közben azt nem látják, hogy mit mormol a cseresznye szájával :))

    DB
  • dscholtz
    #14825
    !!! SEGÍTSÉG NEM TÁMOGATOTT VIDEOKÁRTYÁKHOZ !!!

    Nem tudom, volt e már, de ...

    Szeretnék segíteni azoknak, akiknek a videokártyáját nem támogatja a játék. Konfigom: 2500+Barton(3200+),Asus Ti4200(300/550),1GB Ram,Obliviont 1024*768-ban tolom, az alábbi képek is így készültek, kb. 25-30 fps/sec!





    Ahoz hogy gyengébb kártyákon is fusson a játék, csinálni kell egy speckó .ini fájlt, le kell cserélni az Oblivion.exe-t és ki kell cserélni egy shadert.

    Ha kell vkinek, összecsomagoltam mindezt egy fájlba, ha írtok a [email protected], elküldöm bárkinek szívesen!
    Nem tudom hogy más kártyákon működik e (pl. Radeon 9200), ki kell próbálni!

  • Necromanc3r
    #14824
    Durva, nem lehet, hogy valami questhez kapcsolódik esetleg, hogy muszáj hogy megharapjon? Csak találgatok.
  • FlatlineHun
    #14823
    Nem, félreértettél, megharap álmomban egy vámpír.... (mind ősMW-es, tudom mi az a Porphoric Hemophilia)
    Pedig direkt aludtam Skingrad-ban is, hátha a gróf nem hagyja, hogy megharapjanak... :)
  • Necromanc3r
    #14822
    Nem kell azzá válnod. Ő csak felajánlja, ne fogadd el. De ha azzá kell válnod egy küldetéshez valószínűleg előtte már elfogadtad, hogy vámpír leszel ugyanannál a DB karakternél. Figyelj oda mit fogadsz el.
  • CsőKujts
    #14821
    Velem meg a Dark brotherhoodos góré közölte, hogy azzá kell válnom egy küldihez vagy mi. Kicsit nagy kérésnek tartom. Csinálta már valaki ezt a küldit? Máshogy nem lehet megoldani?
  • Necromanc3r
    #14820
    Ha közvetlenül alvás után leszel vámpír, akkor a Skinrad i templomban imádkozz előtte.
  • FlatlineHun
    #14819
    Sajna ugyanezzel a problémával szembersültem én is, jelenleg a következő a helyzet, 15. szintű vagyok, ha alszom, vámpír leszek.
    Próbáltam: 5-6x otthon, fényes nappal, 5-6x fogadóban fényes nappal, 5-6x guildházban fényes nappal, imádkozás után, stb....
    Ennyi, és nem tudok szintet lépni (kb 20 meglépendő szintem lenne....)
    És hiába vámpírküldetés, meg stb, NEM AKAROM, hogy vámpír legyen a karakter, még egy napra sem!
  • atkaq
    #14818
    Kicsit elakadtam CRORROL város mage guildjában kakaptam a feladatot fel kelett mennem a COULD TOP-ra elhozni a könyvet miután a nő elolvasta ujra felküldött de nem tudom mit kell csinálni.
  • tomo
    #14817
    aztan majd 30 at fog kerni...
  • Sipocz
    #14816
    Helló Népek!
    Mizujs?
    Örökölt a karim az IC.Talos-ban egy városi lakást (valami "sírásóé" volt:)). Ha beköltözöm és a cuccaim egy részét leraknám itt a tárolókban vagy éppen csak úgy szanaszét dobigálva akkor megmaradna minden a helyén vagy eltünedezne? Megskubiztam a Waterfront-on a halászkunyhót is, de ez a városi kéró valahogyan jobban tetszik. Ugyanakkor a keservesen összetarhált cuccost sem szeretném elszórni csak azért mert a gama néha átrendezi az inventory-kat.
  • Necromanc3r
    #14815
    Sziasztok.

    Ha jól látom ezen a térképen 15 Daedric Shrine van. Ez azt jelenti, hogy 14 + quest még a mai questeken kívül?? (1 daedric shrine ugye a main questhez tartozik).
    Ha ez +14 küldetés a mellékküldiken / guildeken kívül az fasza lenne.
  • CsőKujts
    #14814
    Emberek a ninrootos küldinél jól értettem miután leszállítottam a 10-et még kér 20-at? De most ez komoly, ugyanabból kell neki 20??
  • donpedro
    #14813
    Hmm, valami gebasz van, teljesen visszaestek a skilljeim. Pedig elvileg nincs rajtam semmilyen negatív effekt, nem vagyok beteg vagy ilyesmi, és mégis, az Alchemy pl 100-ról visszaesett 72-re, ráadásul nem is pirossal jelzi. Természetesen a master fokozat is leveszett, viszont a 29. szint megmaradt. Templom, alvás nem segített. Valami ötlet?

    (Közben az jutott eszembe, hogy vajon absorb skill varázslatokkal le lehet csapolni valakit? Mert ha igen, akkor lehet, hogy egy Goblin Shaman volt a tettes, de akkor sztem eléggé el van cseszve a rendszer, hiszen ménkű sok Goblin Shaman lófrál a barlangokban.)
  • Kandurex
    #14812
    Amúgy mi az isten bajuk van a szörnyeknek a lovammal? Megyek a vadoban gyün a barna medve ost csapna agyon, no nem engem, hanem a drága 5k pénzéer vett lovat, na jó persze lehetne ez véletlen is, de amikor már a legtücsökebb goblintól kezdve, a 3 m -es minotaurig mindenki a lovamra pályázik az már nem normális, paszmek megyek lot -olni és rendesen deficites vagyok a ló gyiloktól...meg tiszta röhej, úgy rohan a mob, hogy közbe baszik rám, szabdalhatom, villámozhatom, égethetem, csak a lovamat akarja

    Jön két bandita, kérik a 100 pénzt, mer' ha nem csapják agyon a lovat, aztán mire lekászálódok, hogy szétüssek közöttük addigra a pacim döglött lóvá avanzsálódik, szal én újabb fizetek nekik...
  • MrAndree
    #14811
    Segítség!!!!!!! Vámpír lettem!!!!!! Úgy látszik a főküldetés egy bizonyos pontján mindenképp elkapjuk a vámpírizmust mert miután megcsináltam a küldetést, azután akárhova mentem aludni mindenképp vámpír lettem. Utoljára fényes nappal próbálkoztam a Tiber Septim hotelben de ott is megkaptam. Be is perelem a hotelt. Mit képzelnek, hogy 40 pénzt fizetek a szállásért és akkor még nyamvadt vámpír-detektorra sem telik belőle? Disznóság. :)
    Na mindegy, holnap kikúrálom magam, ma már nincs kedvem nekiállni.
  • Kandurex
    #14810
    Én is azt hiszem, amúgy ezt írta valaki a destruk masterről:

    "Will not give location to Bralsa Andaren unless you can coax their Disposition above 80 (im looking into this one)"

    Ez mit jelent?
  • Lynx_TWL
    #14809
    Összesküvés van ellened azt hiszem:

  • Kandurex
    #14808
    Nah, csak meg bosszantott a dolog. Fogtam magam és mm -ről, mm -re bejártam a környéket, mindent felfedeztem. Nos, a külhoniak szerint itt valahol kell lennie Kynareth szentélynek,.....könyörgöm, még is hol?? Ahol én állok az pontosan a Weatherleah, ami itt van az délen lent a Sanguine shrine, kelet felé pedig a Molag Bal's szentély. Szóval kezdek hamut szórni a fejemre :(

  • PiszkosFred
    #14807
    Kynareth egy elég népszerű istennő Tamrielen, lehet neki szentélye Cyrodiilban is. Főleg hogy a Vihar istene, épülhetett neki szentély. Hogy merre, azt nemtudom, de eddig 2 oldal is azt írta hogy ott van. Sajnos kevés időm van játszani a sorcommal, így a destruction kapcsán még nem jártam nála...
  • I.C.ram
    #14806
    mondom csinost! :D
  • Kandurex
    #14805
    Kynareth szentély az nem Morrowindes? Mert átnéztem a világtérképet, de ilyen nevű szentélyt nem találtam :(
  • ShaiHulud
    #14804
    jah es egy megjegyzes: nagyon leszoktatok a spoiler macrorol bakker.
  • Smitiz
    #14803
    Deadlier Sneaking.esp
    és
    IncreasedBowDamage.esp
    A FAQban lévő modos címről szedtem le őket.
  • ShaiHulud
    #14802
    argonian
  • PiszkosFred
    #14801
    Hát sajnos passz. Eddig minden oldalon a Kynareth szentély van megemlítve. Sajnos nem jártam még nála.

    Ha találok térképet vagy konkrét infot, szólok természetesen.
  • panther112
    #14800
    nAGYONIS JÓ LENNE, HA KISZÓÜna a karakter, mert ugyebár ő abban a világban nőtt fel, tehát ismeri, én viszont nem. Vagy a karakterem 1 fogyatékos, aki azt se tudja, hogy a rendőrt nem kell bántani, csak mellesleg megmenti a világot, ez azért elég lol lenne.

    Más: léptem szinteket, de nem kaptam semmi új spellt, és a régiek sebzése... sem ment fel. Ez normális? Csak ilyen statpontok közül tudtam választani. Az ellen végig ennyivel gyengébb lesz, mint a herom?