41716
  • PiszkosFred
    #15041
    Öööö... Ezt most nem értem. 15ről 37re? Ha az intelligenciádat maxoltad időközben - amire van esély, hát akkor nemtudom mégis mit akarsz, akkor nincs több mana...
  • tigeroo
    #15040
    ATi Radeon 9000:-))))
    ha a füvet teljesen le tudnám venni
    1.) nem zavarna, jobban látnák
    2.) legalább 40%-al gyorsabb lenne

    ja igen, bementem az arénába, barakkoknál elcsórtam egy armort..feljebbmentem, aztán ujra le, és beragadtam a csákó ágya - fal közé...felébredt és mondta hogy hohóóó, nemlesz ez igy kool
  • HRaVeN1
    #15039
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A kastély ebédlőjében a szőnyeget kell megvizsgálni
  • Fejes021
    #15038
    768 RAM éppenséggel még nem lenne kevés (persze sok se :D) de szerintem ott valami Geforce 4-es vagy vmi olyasmi ati bújik ott a gépben
  • Hmuda
    #15037
    Csak én gondolom, hogy ez a mostani rész nagyon mostohán kezeli a TES igazán nagy ereklyéit?
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A főküldiben Azura csillagától fosztanak meg minket, Clavius elveszi Umbrát a maszkjáért, stb.
    Remélem a TES5-ben már jobban figyelnek a szarkahajlamúakra is...
  • dronkZero
    #15036
    Így van, potionokból. Illetve úgy, hogy még nem varázsolok, csak ha skillezéshez kell. Sok meló van ám a Demigod class-al... :) :P
  • Lynx_TWL
    #15035
    Őőőő nekem van egy varázslatom, ami 140et sebez on tács, és 1500magickaba kerül:D Valaki mágus közelítette meg egyáltalán az 1000magickát?
  • FlatlineHun
    #15034
    Na, asszem most lett tele a tököm az egész játékkal....

    15. szinten volt 380 magicka-m.... végre tudtam szintet lépni, nem harapott meg a kiba*%!%# vámpír álmomban, felléptem 37. szintre, van összesen 400 magickam!!!!

    A HPm valami 170-ről 400 fölé ment, még szerencse HOGY ROHADT MÁGUS VAGYOK CSOKKER!
  • MrAndree
    #15033
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ha bemész a Great Hallban a Dining Hallba és megnézed a szőnyeget amin az asztal és a székek állnak akkor észreveszed, hogy festékes. Ezután mehetsz gyanusítani chanelt.
  • Jahooo
    #15032
    PLz ird le hogy hol találtad meg öket mert én csak egy fura képet találtam utána meg egy ecsetet, semmi többet...
  • edios
    #15031
    Az a baj, hogy ennél még Morrowind is szebb
  • tigeroo
    #15030
    próbáltam..látod a lenti képen az úton azt a zöld "masszát" na az nemtom miért van..és látom a karakterem karját fehéren néhány szögből :PPP mind1, de azért elég jól fut a kicsike (768 ram ehe) 12 FPS a bokrokban, 40 a házikóban, barlangban mégtöbb...csak ne jönnének közelebb az emberek!:D
  • CUCLI
    #15029
    grass fade csúszkát húzd le tökig.
  • HRaVeN1
    #15028
    Megvan
  • CS@
    #15027
    Ja én elég sokat értetlenkedtem ezzel kapcsolatban, az igazat megvallva a mai napig nem értem miért lesz egy potion csupán a neve miatt másmilyen súlyú.
    Sőt sikerült már olyat is csinálnom, hogy azonos összetevőkből, ugyanazzal névvel az egyik neve csak kisbetűkel a másik csupa nagy betűvel és totál más lett a súlya.

    A lényeg az, hogy az első potionod legyen mindig frankó súlyú !
    A többi azonos hatással és névvel készült potionod esetén akkor nem foglalkozik többet a súllyal. Mindegyik annyi lesz mint a régi függetlenül az összetevőktől.
  • tigeroo
    #15026
    MEGY AZ OBLIVION JUHÉÉÉÉ


    rámtámadt egy farkas és volt nála 1gold

    a füvet hogy lehet kikapcsolni? sokkal gyorsabban menne a cucli :ll

    http://oblivionorama.tripod.com/ innen szedtem le az 'oldblivion pack'-et
    ki se csomagoltam az archívumot, indítottam az exét és voilá:)

    az a baj, hogy a fű öszemosódik egy masszává néhol...egy csíkban, ha alámész olyan mintha valami fátyolban lennél..fura..:ll na szal a grasst kéne kikapcsolnom, segítsen valaki!:D
    a lockpickelést kurvajól oldották meg, sokkal jobb mint a morrowindben!:) sokkal árkádosabb, splinter cell rulz:D próbáltam csórni imperial city-ben de a másik szobában meghalotta a csóka a csörgést...nembaj, the shadow a csillagjegyem, 60 másodperc láthatatlanág, napi 1 lopászat ;)
  • HRaVeN1
    #15025
    Chorrol-ban amikor az eltűnt festményt kell megtalálni, hol kell a bizonyítékokat keresni?
  • CsőKujts
    #15024
    Köszi!

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Hehh. Én meg naívan császkáltam a Marketbe. Hát ja nem árt néha elolvasni a párbeszédet is. Kösz mégegyszer!
  • Lysandus
    #15023
    Akkor ki kell nyírni vkit... :-)
  • Lysandus
    #15022
    :-))) Félisten rulez! Egyetértek! :-) Én egyelőre még e próbakarakterem nyomom, de ha lesz egy kicsit több időm, nekiállok hasonló megfontolások alapján egy újnak. Igen, az a gond, hogy ilyenkor óhatatlanul lemaradnak dolgok, de a módszerrel 20 vagy 30-as skill alatt nem éri meg "kimenni az utcára" igazán, tehát vmi húzós küldibe kezdeni. Csak egy kérdés: attronach-csal a mágia regent hogy oldod meg? Én eddig csak a potionozást találtam mint módszert.
  • I.C.ram
    #15021
    Mind kivéve a lopottak, és skillt is vesztesz.
  • dronkZero
    #15020
    Ehehe... Ez van kb leírva a HQ-n "attribute tápos" néven... :)
  • I.C.ram
    #15019
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    El kell menni Talos Plazaba a Tiber Septim Hotelbe, és ott kell kérdezősködni a feleségétől, hogy merre jár. Kis győzködéssel elárulja, hogy kemény drogos az ürge, és egy elhagyott házban van, de már nem tudom hol, de ezt majd a csajszi elmondja. Ha elmentél abba a házba, érdemes lenézni majd a pincébe is, mert van ott egy meglepi :D
  • ati2002
    #15018
    Én még nem voltam börtönben (kerülöm), de az érdekelne, hogy ha bekerülök, a cuccaim mind megmaradnak?
  • CsőKujts
    #15017
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ezt a Faelian nevezetű ürgét a D.B. küldiben Imperial Cityn belül merre találom? Az is elég, hogy a Market Districtbe van e mert a nyíl oda mutat. De eddig nem találkoztam vele.
  • dronkZero
    #15016
    Ha már power play...
    Hétfőn nekiálltam az új karimnak, high elf attronach, pure mage major skillekkel. (Ejj, de kurvára magyar mondat lett :P )
    Asszem ez az egyik legtápolósabb felállás. Most úgy állok, hogy csak az arénát csinálom, az INT elérte már a maxot, de a skillekben még van vagy 5-6 szintnyi fejlődési lehetőség.
    A módszer:
    Alapból minden minor skill 5-15 közt van. Ezeket valami hihetetlen gyorsan lehet fejleszteni, pillanatok alatt megvan a 10 skillpont, ami az 5x-ös szorzót generálja. Na, szal szintlépés után kinézek magamnak két statot, mondjuk az erőt, meg a kitartást, ráállok a blade-athletics-light armor-acrobatics skillekre, és harcolgatok(meg potionhoz alapanyagot gyűjtök) kinn a mezőn. Amikor megvan a 10-10 minor skillpont, gyorsan, ágy mellett kikeverek 40-50 potiont, megvan a szintlépés, +5/+5/+5(int). Köv körben endurance, strenght, int, az arénában. Arena Heavy Raiment, blunt cucc. Ha ott megvan a +10/+10, megint egy kis gyakorlás elsődleges skillből, szintlépés, aztán megint ki a mezőre potion alapanyagért.
    Ja, persze közben papíron vezetem szintenként a minor skilljeimet, nehogy túlfejlődjek...
    Az a gond ezzel, hogy már vagy 12. szinten vagyok, és a statjaim ugyan qrvajók, de a skillek eléggé szarul állnak, főleg a harci dolgok.
    Most, hogy az int max, el tudok kezdeni egyszerre 3 statot tolni (mondjuk speed, strength, endurance), és ha megvan, intelligenciás skillekkel szintet lépni.

    Tudom, hogy ez erősen vérpistulás, de sajnos én számítógépes single RPGben nem tudom elviselni, hogy ne legyek félisten... :) (Fel is szokott idegesíteni, ha egy játék végére nem lehet maxra fejleszteni egy karaktert :) )
  • Ron Ragm
    #15015
    Ha jól emlékszem CS@ volt, aki értetlenkedett a házikészítéső löttyök súlya kapcsán, én most megfigyeltem egy esetet.
    Csináltam restore healht potot, 0,1 és 0,2 súlyú cuccokkal. A végeredmény súlya 1 lett. Ám ha átnevezem (akármire, akárhogyan) máris a két összetevő számtani közepét vette, teháta potion súlya 0,1(valamennyi, gondolom a többit nem írta ki) lett.
    Tehát az elmélet: Az alap névhez hozzá van rendelve egy megadott súly, amely független az összetevőktől, ám ha megváltoztatjuk a nevet, az összetevők súlyának átlagát veszi. (Ez persze csak feltevés.)
  • Sanyix
    #15014
    Áááá nemhiszem el, végigvittem azokat a kva unalmas időhúzós küldetéseket, ami azért kell hogy a külömböző városok mage guildjai beajánljanak az arcane univercity-re. Mondja os hogy menjek beszéljek valami R betűs emberkével az arcane univercity-n, de persze belül van. A kapukat nemtudom kinyitni, az épületben lévő ajtóhoz meg kulcs kell. Akkor mégis hogy a fakkba beszéljek vele??
  • Lysandus
    #15013
    Ez is megoldás. Csakhogy én nem kerestem őket, patyolattiszta a lelkem. Viszont amikor egy küldiben egy éccakát ülnöm kellett (5 gp bounty) utána egyből megtaláltak. De ezzel a karival belépni nem fogok.
  • dronkZero
    #15012
    Én mikor neki akartam állni MW-nek, kicsit utánaolvastam, akkor találtam infót, hogy: "hogyan lehet fejlődni, ha a skillek maxon állnak?" Na, ott pont a börtönt javasolták tápolásra...
  • Lysandus
    #15011
    Ki írta a tápolás részt az oblivion HQ-un? Tökéletesen egyetértek, bár én ennyire szofisztikáltan nem tudtam volna megfogalmazni. :-)

    Amit talán hozzá tudok tenni: ha minél magasabb szintre akar eljutni az ember, akkor olyan major skilleket kell választani, amelyekhez nem kapcsolódik faji, vagy bármilyen más bónusz. Mert ekkor indulnak a legalacsonyabbról, ergo a legtöbb szintet ekkor lehet lépni. És az sem elhanyagolható, hogy alacsonyabb szinten kevesebb tréning is elég, tehát gyorsabb.
  • dronkZero
    #15010
    Tolvajcéh... (Egyszer ezt már leírtam.)
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Nem feltétlen szükséges a börtön. Én tök véletlenül akadtam rájuk... Waterfrontban császkáltam, nézem, ki ez a három gyanús alak? Ráadásul az egyikkel(a főmuftival) találkoztam az utcán, mondta, hogy "Hmm... Valahogy úgy érzem, fogunk még találkozni..." Beszéltem vele a tolvajcéhről, mondta, hogy húzzak a vérbe. Kis szpícskraft, aztán már nyomatta is a Join the Thieves Guild küldit.
  • BioNiCMaN
    #15009
    Vazze, akkor ezér nem kerestek, olyan jó kisfiú vok... Menek is a börtönbe
  • b-type
    #15008
    Ezért érdekel engem is :)
    Ha a fő tulajdonságok nem csökkennek (erő, kitartás, sebesség..stb), akkor egy táp hely :)))))
    Kis börtön bevállalható ha megéri (bár term. karim nem örül neki), vagy volt szó itt skill szívásról is vmi goblin shaman kapcsán..
  • Lysandus
    #15007
    Meghívásos. Ha már csentél valamit, és voltál börtönben, akkor előbb utóbb megkeresnek. Van egy quest ahol direkt börtönbe kell kerülni, engem utána kerestek meg. Tehát csak akkor keresnek meg, ha már van priuszod.
  • Lysandus
    #15006
    A börtönhöz egy kérdés: lehet vele plusszban fejlődni? Mert ha pl major skill csökken, de nem veszít az ember szintet, akkor igen. Ez működik vajon?
  • BioNiCMaN
    #15005
    Egy Thief Guild-ot keresek, ahol csatlakozhatnék a tesókhoz, help!
  • BlackShadow
    #15004
    azt tudom, de ha van mondjuk 30 féle cuccom, és egyiknek sincs párja elég macerás végignézni :)
  • Lysandus
    #15003
    Nem tudok róla. Bár amikor kotyvaszt valamit az ember, és az első alkotóelemet kijelöli, akkor a többit már azok közül választhatja ki, ami passzol az elsőhöz.
  • BEAST #15002
    a börtön egy éjszaka vagy ha van egy lock picked akkor meg is szökhetsz :p