41716
  • jocika
    #15160
    Üdv!
    Egy gyors kérdés.
    Ha az endurance-om piros, és a varázslap utolsó oldalán nem látok "drain" dolgot, akkor mit lehet tenni?
    Tehát mitől lehet piros az kitartásom? és mit tehetek ellene?

    DankeShön, mondták a partizánok.
  • haxoror
    #15159
    Na ahhoz adjál egy linket plz
  • haxoror
    #15158
    Szerintem utánanéztek sőt, ami a játékban van az egy egyszerüsített hengerzár és ilyen a középkorban még nem is létezett, későbbi találmány

    Egyébként a kinyitásához tényleg elég egy ilyen piszkálós cucc meg egy zárfeszítő :)
  • ShaiHulud
    #15157
    jaja endurance resz nem a legjobb, de akinek nem tetszik annak ott a mod ami visszamenoleg szamolja ki neked a hpt.
  • haxoror
    #15156
    Mondjuk ez egy jó példa arra hogy az oblivion szintlépegetése nem a legjobb, ha valaki tudja hogy hogyan működik akkor már nem igazán tud belefeledkezni a játékba (vagy ez lesz a vége :)

    Bár a legnagyobb gáz szerintem az enduranc/10 HP szintlépésenként, sokkal jobb lenne ha visszamenőleg számolná a HP-t mert így ha valaki tényleg sokat akar akkor már a kezdetektől gyúrnia kell rá.
    Magyarán ha magas szinteken tök fölösleges endurance-ra pontot tenni, még akkor se ha összejön az 5x, teljesen fölösleges tulajdonsággá válik, bármi más jobban megéri :(
  • Sanyix
    #15155
    Hát ja nemnagyon próbálkoztam mert nem vagyok tele lockpickekkel :\
  • ShaiHulud
    #15154
    johat gyak egy ugyessegi minijatekot csinaltak ra, ami poenos es fun , de cseppet sem realisztikus, de ezt mar irtam korabban :) gyak egy 5 os securitys karival ki lehet nyitni egy very hard zarat 5 perc alatt. morroban nem is engedte ha nem volt meg a skill szint hozza, ha jol remlik:)
  • Sanyix
    #15153
    Na sikerül néha, de nagyon nagyon pontos időzítés kell + sok szerencse, mert van amikor ugyanabban a ritmusban akarom kiiktati a pöcköt, mégis eltörik. De már így 26. szinten volt hogy 1. próbálkozásra kinyitottam egy hard zárat, sajnos többször nem sikerül ilyen jól :\
    Szóval köszi, hogy elmondtad, mert valahogy ez az egész zárrendszer furcsa.
    Szóval inkább hülyeség az egész :D azért a készítők utánakereshettek volna a neten hogy kell feltörni egy ilyesmi zárat, mert ez amit a játékba raktak, ez egy baromság :D valóságban vagy több "lockpicket" használnak, mindegyik pöcökre egyet, vagy valami ragasztóanyagot, pl rágót(mondjuk ez egy kicsit furcsa lett volna az oblivion világában) :)
  • b-type
    #15152
    Nagyon jól összefoglaltad a szintlépést sztem, annyira nem is macerás ez az egész, én legalábbis még egyszer nem használtam trainer-t, mivel harcban olyat használok ami szorzót termel, egyedül a 3. fejlesztendő tulajdonsággal szoktak problémák lenni, egyszerű lenne Willpower-t fejleszteni, ha éppen azon múlik, ..pár shield varázslat, de mikor láttam hogy a sok zárnyitás miatt összejött egy kis agility, és ránéztem a minor tulajdonságban lévő kerek 5 egysége sneak-re, akkor egyértewlmű volt...5-ről könnyű és gyors annyit fejlődni hogy meglegyen az 5× szorzó...tehát tettem érte.
    Jó az agility is bőven :)
  • haxoror
    #15151
    Szívás :D
  • ShaiHulud
    #15150
    jaja majorokbol jovot termesztesen megadja.

    pl nalam a kepen azert van mindenhol nulla mivel csak alchemyvel leptem meg es ugye az intellectes de mar maxolva van:)
  • ShaiHulud
    #15149
    ehh masnak sem jelenik meg?

  • haxoror
    #15148
    Ha 20 pont növeléssel dupla szintet lépsz akkor gondolom elsőre megkapod a minoros bónuszt de a második körben azért a majorokból jövő szorzót legalább odaadja?
  • ShaiHulud
    #15147
    en nem tokolok ilyen hulysegekkel amugy hanem csak jatszom:D ebbol is adodott hogy egy szep alchemyzes utan az alabbi levelup ablak jott :D



    :D
  • haxoror
    #15146
    Hát ez elég egyértelmű, mondjuk örülök neki mert így egyel kevesebb okom van hogy a szorzókkal tököljek :)
  • b-type
    #15145
    pontosan.
  • ShaiHulud
    #15144
    Viszont a major skill novekedes lvlup icon utan szamolodik tovabb ! tehat elofordulhat ha sokat varsz, hogy tobb szintet lephetsz egyszerre, viszotn ekkore ugye bukod a minorokbol jovo szorzokat, mivel azonnal jonne a kovektezo lup es nem tarolja a minort. ehh:D
  • b-type
    #15143
    és most az érthető változatban is :):

    Én így tapasztaltam, ha megvan a szintlépést előidéző növekedés, és megkapom az ikont hogy mars aludni, akkor bármit fejlesztettem a szorzója nem nőt, a példa:

    Armorer-rel léptem szintet, akkor láttam hogy ez a helyzet
    Megvolt a strenght 5× és az endurance 5×, a harmadik viszont véleményes volt..úgy jött ki a kalandozás hogy kaptam agility szorzót 3×, willpower 3×, speed 2×, nem akartam tökölni, és az agility is jól jön ezért rágyúrtam. Pont egy dungeon-ban voltam mob mellett sneak-kedtem=semmi sem történt, csak léptem a sneak pontokat, a szorzó nem nőt(!!), visszatöltöttem a játékállást a szintlépés elé, és lopakodtam kicsit, majd armorer-rel megléptem a szintet: ott volt az 5× szorzó.
  • ShaiHulud
    #15142
    jaja nem tarolja el, szal butasag nem aludni.
  • b-type
    #15141
    Én így tapasztaltam, ha megvan a szintlépést előidéző növekedés, és megkapom az ikont hogy mars aludni, akkor bármit fejlesztettem a szorzója nem nőt, a példa:

    Megvolt a strenght 5× és az endurance 5×, viszont véleményes volt..úgy jött ki a kalandozás hogy kaptam agility szorzót 3×, a speed 2×, nem akartam tökölni, és az agility is jól jön ezért rágyúrtam. Armorer-rel léptem szintet, akkor láttam hogy mi a helyzet...dungeon-ban voltam mob mellett sneak-kedtem=semmi sem történt, csak léptem a sneak pontokat, a szorzó nem nőt(!!), visszatöltöttem a játékállást a szintlépés elé, és lopakodtam kicsit, majd armorer-rel megléptem a szintet: ott volt az 5× szorzó.
  • haxoror
    #15140
    Ez biztos? Morroban ha késleltetted a szintlépést akkor a minor szkilleket még lehetett fejleszteni és be is számolta őket, mondjuk itt még nem próbáltam
  • b-type
    #15139
    korrekt
    Vmint minden az adott szintlépés megtörténtéig érvényes, ha a karakter megkapta az ikont, akkor már erre a szintre nincs szorzófejlesztés.
    (Ezért nem jó szintkésleltetve nemaludni)
  • haxoror
    #15138
    Minden atributumhoz skillek tartoznak például a marksman és a sneak az agilityhez tartozik, a blade és a blunt a strength-hez.

    Amikor szintet lépsz (ez akkor történik amikor a major szkilljeidet összesen 10-el növelted pl ha a blade-et 7-el a marksmant meg 3-al növeled és mindkettő major szkill akkor szintet lépsz) na szóval amikor szintet lépsz akkor a játék megnézi egyenként minden egyes atributumra lebontva hogy a hozzájuk tartozó szkilleket az előző szintlépés óta mennyivel növelted, itt már a minor szkillekre is figyel.

    A fenti példánál maradva ha a marksmant 3-al növelted az előző szintlépésed óta és most szintet lépsz akkor agilityre 2x szorzót ad a játék.
    De ha az agilityhez tartozó egyébb szkilljeid is emelkedtek akkor azokat is hozzászámolja, mondjuk ha a sneakre közben összeszedtél 5 pontot és a securityre még 2-őt (ezek lehetnek minor szkillek is, a lényeg hogy ezek is az Agilityhez tartozó szkillek) akkor az agilityhez tartozó szkilljeid összesen 10 ponttal nőttek és ilyenkor megkapod az 5x szorzót.
    Tehát ahhoz hogy mikor lesz szintlépés csak a major szkilleket nézi a játék de amikor megtörténik a szintlépés akkor a szorzókhoz már az összes szkilledet nézi.

    Ha például az agilityhez tartozó szkilljeid közül egyet sem növeltél az előző szintlépésed óta akkor a mostani szintlépésednél egyáltalán nem kapsz szorzókat. A luck az egyetlen atributom amire soha sem fogsz 1-esmél nagyobb szorzót kapni mivel egyetlen szkill sem tartozik hozzá :(

    A szorzók így néznek ki:

    0 pontnövelés = 1x
    1-4 pontnövelés = 2x
    5-7 pontnövelés = 3x
    8-9 pontnövelés = 4x
    10 pontnövelés = 5x

    Ha rendszeresen 5x szorzókat akarsz összehozni akkor tanácsos hogy az adott atributumhoz tartozó szkilljeid közül legalább egy minor szkill legyen, ha mindegyik major (például a tolvajnál az agility összes szkillje major) akkor már nagyon macerás 5x szorzót összehozni mert tolvajnál pl az 5x agility csak úgy jön össze ha a major szkilljeid közül csak azokat növeled és a többit nem.
  • 0Fritz0
    #15137
    Jó éjt!
    Álmodj "szépeket".

  • haxoror
    #15136
    Szerintem az a gond hogy nem próbálgatod és nem vársz eleget, very easyn azt az egyetlen pöcköt én is rutinból elsőre beakasztom mert ott direkt könnyítettek és a very easy zárnál az első próbánál MINDIG sokáig fenntmarad a pöcök, de ha már minimum két pöcök van (pl easy) akkor a második pöcök már sokkal nehezebb lesz mint az első, ott már próbálgatni kell és sokkal jobb érzék kell hozzá mint a sima very easy zárhoz, hiába tűnik neked úgy hogy pont időben nyomtad a bal egérgombot, tesztelgetés nélkül pusztán reflexből kurrrva nehéz (kvázi lehetetlen) megcsinálni.

    És a lényeg ami miatt szerintem elbeszéltek egymás mellett, ha alacsony securityd van (és neked ugye az van) akkor amikor az első pöcök beakasztása után próbálod a másodikat ÉS el is baszod akkor tökegyszerre(!) mindkettő le fog zuhanni és a lockpicked eltörik. Ez úgy tűnhet mintha a már biztonságba lévő első pöcök önnállósítaná magát és spontán leesve eltörné a piszkát de nem ez történik, a 2-es elbaszása miatt zuhan vissza mindegyik.
  • cenobite
    #15135
    LOL! Ezen most kinyúltam! :DDDDDDDDDDDDD
  • ShaiHulud
    #15134
    lockpick

    na ezen lathato ahogy pocogtetem fel es nem egyforman hullik vissza, neha gyorsabban neha lassabban. akkro kell megnyomni az eger bal gombot amikor fent van a pocok es akkor beakad.
  • deep
    #15133
    Valakinek volt olyan, hogy ha kicsit tuningolta a videokártyáját (6800GT) akkor fagyott a játék? Másik játékkal nem csinálja, de az kit érdekel?:)
  • ShaiHulud
    #15132
    pill csinalok frapset egy avarege zar kinyitasrol 15 os security skillel
  • MerlinW
    #15131
    Hmm, most tettem fel ezt a 2 LOD textura, ill a több felhőtipus modot, eddig sem volt csúnya a játék, de így... gyá, ásszám:)
  • MerlinW
    #15130
    Nem "feltolni" kell hanem pöckölgetni sokat. Egy very hard zárnál legalább 20x fel kell pöckölni, míg ráérzel arra a pontra mikor a leggyorsabban esik vissza. Csak ezután a bizonyos leggyorsabb visszaesés utáni akasztás lesz jó. Minél kisebb a zár fokozata, annál nagyobb a sebességkülönbség a leglasabb és leggyorsabb esési sebesség között.
  • ShaiHulud
    #15129
    hat de ezt mar enis elmagyarztam korabban :D vagy meg ennel is szajba ragosabban kene?:)
  • donpedro
    #15128
    Mindenki higgadjon le, beszéljük meg ezt a zárnyitást értelmesen.

    Szóval, mit értesz azalatt, hogy kinyitod? Megnyomsz valamit? (pl Auto Attempt gombot vagy ilyesmi)

    Mert ha igen, akkor ott rontod el. csak a pöcköket fel beakasztani, egyiket a másik után, és ha mind fent van, akkor kinyílik magától, nem kell semmit csinálni.

    Azért nem értem a dolgot, mert ha a very easy-t ki tudod nyitni, akkor az összeset ki tudod, hiszen ugyanúgy kell csinálni a többit is, csak épp az a különbség, hogy miután az elsőt megcsináltad, nem nyílik ki magától. Folytatni kell a másodikkal, pont ugyanúgy, mint ahogy az elsőt is csináltad. Ha elrontod, akkor visszaesik mindkettő. Ha sikerül, akkor folytathatod a harmadikkal, etc, etc.

    Remélem így érthető.
  • ShaiHulud
    #15128
    ezt csak magadban tudod legyozni. egyedul az alany kepes ra. erre mondjak hogy szembe kell nezni a felelmeddel es legyozni, mint a batman: beginsben:DDD persze konnyu ezt mondani.
  • CarajoEsp
    #15127
    Ez az uccsó OFF(legfeljebb majd nyitunk neki topikot):D
    Tökéletesen értelek, ebben pont az a legszörnyűbb, hogy mivel tudatában van annak, aki fél, hogy a tárgy csak kifejezési eszkösz, ezért szinte lehetetlen gyógyítani.
    On
  • Goth
    #15126
    és a sáskáktól undorodom nagyon, igaz ha képen látom vagy játékban akkor nem, de ha élőben látok egyet akkor utána este nem nagyon tudok elaludni :D
    még nyáron volt, a lakásban láttam egy sáskát, rohantam is rögtön ahogy csak bírtam, más csapta le helyettem :D
    Aztán ahogy feküdtem az ágyban aznap éjjel, szárnycsattogást hallottam, felkapom a fejem, semmi. Visszafekszek, megint szárnycsattogás, felemelem a fejem, semmi. És meg voltam győződve róla hogy nem álmodok. Aztán visszafekszek, és éreztem hogy valami nagy nehéz rárepült a térdemre :D Felpattantam, és mint a rakéta, szaladtam ki a szobából le a földszintre közbe minden lámpát felcsaptam.
    Aztán kiderült hogy semmi nem volt a szobámba, csak képzelegtem =)
    Ez a legszarabb érzés amit valaha megéltem, egy hónapig utána a földszinten aludtam, mert nem mertem a szobámban :DDD
  • ShaiHulud
    #15125
    tokeletes idozites kell, nem csak ugy ha mar majdnem fent van megnyomni a gombot. ha tul koran nyomod meg az rossz, ha tul keson azis rossz. ezert kell akkro nyomni amikor felhetoleg a leglassabban esik majd vissza hogy tobb idod legyen lereagalni.
  • ShaiHulud
    #15124
    benavagy
  • Sanyix
    #15123
    jólvan 642.szerre is elmondom: feltolom a pöcköt, mielőtt leesik megnyomom az egérgombot, éss... beletörik. Very easy-nél ugye nem, mert ott csak egy pöcök van, de a többinél igen.
  • ShaiHulud
    #15122
    eloszor pocogtesd fel es ne nyomj semmit, akkro latod hogy a kis pocok neha azonnal neha kicsit kesobb es lassabban hullik vissza, amikor leggyorsabban esik vissza akkro kovetkezore altalaban leglassabban fog tehat akkor kell megnyomni majd a gombot.

    amugy " Nem fog rá hatni a gravitáció vagy mi a fakk? :DD" probald mondjuk 3 dimenzioba elkepzelni es akkor ha siekresen beakasztod azt jeletni hogy Z tengelyen elmozditottad es igy beakadt tehat nem tud visszaesni X tengelyen:P gondolom ezt sem erted.