41716
  • haxoror
    #15987
    Fallout 2-ben a full power armoros enclave katonát fejbe dobtam egy kővel és instant halál
  • Jagi
    #15986
    Az embert mellkason vagy fejbelövik nyíllal az már nem szökellve rohan feléd a lépcsőn 2 kezes kardot lóbálva az egyik kezében
  • Mike
    #15985
    legyen olyan bőre/páncélja amin nem megy át a nyil
    meg lehet oldani
  • MerlinW
    #15984
    Végülis ha összeütsz egy 200-as vesszőt, akkor lehet headshot:)
  • haxoror
    #15983
    Eddig az Enclave volt az egyetlen ahol tényleg jól megcsinálták, álló embernél ha nem vett észre be lehetett lőni a sisak résén (külön nézte még a fejen is hogy hol van páncél és hol nincs)és meg is halt, mozgó embernél meg tényleg teljesítmény volt egy hedsátot összehozni.

    Remélem lesz valami mod ami legalább a fejlövést engedi, mondjuk a másik része hogy közelharcban karddal viszont tényleg baromi könnyű összehozni egy fejest csak fejmagasságban kell kaszálni, ha lesz mod csak íjra akkor tutira használni fogom :)
  • Jagi
    #15982
    Fallout... sosem lesz még 1 olyan, mint az...
  • Mike
    #15981
    nem biztos, hogy csak oda
    Evil Island-ben sem mindig fejre lőttem
  • MerlinW
    #15980
    Azért valljuk be, az sem lenne jó ha FPS szerüen 1-2 nyílba belehalna az ellen. Ha így lenne, akkor vagy nagyon jó AI kellene, vagy Serious Sam mennyiségü ellen:)
  • Jagi
    #15979
    hát ja...
    mert miért ne.
    100-as marksmannak azt lövök fejbe akit akarok! : )
  • Mike
    #15978
    a Fallout volt ilyen. ha criticalt vittél be, egy lövés is elég volt
    meg volt még egy játék még régen (nem starwars) ahol lehetett lézerkardod is, és amikor rácsaptam az őrre, leesett a karja
    ilyen játék miért nincs?
  • LegionarR
    #15977
    Nem én tippeltem hogy ez az oka, csak hallottam... Egyébként tényleg marha kevés értelme van...
  • Kandurex
    #15976
    Bejártam már az összest, de sehun,..:( nem tudsz belenézni?
  • MerlinW
    #15975
    Mé, az életben is el lehet napolni egy missziót:)
  • Jagi
    #15974
    Pláne ilyen íj és nyíl sebzések mellett
  • haxoror
    #15973
    Szerintem elveszi.

    Arra kell figyelni hogy a majorok között legyen legalább egy harci szkill amit használsz is és szintlépésnél a castodra jellemző tulajdonságokat növeld és ne találomra pakolgasd a pontokat pl mágusnál erőre ne pakolj mert nem kell neki mint ahogy harcosnak meg intelligencia nem kell
  • Jagi
    #15972
    Jó nagy csudabogár egy szörny! :D
  • Mike
    #15971
    miért az normális, hogy akár ott is hagyhatod őket? na jólvan majd úgy két hét múlva jövök. addig meg leülnek teázni az ellenféllel?
  • MerlinW
    #15970
    Viszont a fej kisebb mint a test, ill ez szerepjáték, ergo százalék szinten találnánk el a fejet ugy ahogy kell, valamint ott van a helmet, ami ugyancsak fontos szerepet játszana. Szerintem sima ügy lenne megvalósitani, nem menne a játék rovására.

    Pl, egy levágott végtagu monszter másik kezével felvenné a kardját a földről és ismét neked esne:)
  • Jagi
    #15969
    ÓÓÓóóóó peersze! alapból mindenki fejre céloz, én is.
    Még is mellkason, vagy vállba lövöm és csak 10% ban fejbe, meert akármilyen hihetetlen az ellen MOZOG, drága készítők!
    + egy bambuló npc-t aki oda sem figyel azt 10 perc egyszemmelnézés után hadd lőjem már fejbe...
    Nem veled van bajom, de sztem ez is fullfasság
  • LegionarR
    #15968
    Szegény Ogre túlbecsülte magát
  • ZaJanga
    #15967
    Találkoztam egy édi kis lénnyel gondoltam megosztom veletek... :-D


  • LegionarR
    #15966
    Azt olvastam azért nincs testrész szerinti sebzés, mert akkor mindenki fejre célozna...
  • b-type
    #15965
    Savage Ogre
    és ott álltunk egymással szemben:
    - kép
    ..és akkor azt mondta jöjjek:
    - kis videó (jobb klikk/save as..)
    ..és akkor én mentem:
    - kép

  • koestler
    #15964
    Olvastam az oblivionhq honlapján, hogy ha nem megfelelően fejlesztett karakterrel játszunk, akkor a játék ellehetetlenül. Ezt én is tapasztaltam, de nem akarom az npc modot felrakni és erre elfogadtam azt a tanácsot, hogy a major skillekbe olyan tulajdonságokat rakok, amiket a legritkábban használok, így a fontos skillek hamar emelkednek, míg a karakter nem lép szintet. Kérdés, hogy szerintetek is jó így játszani vagy elveszi a játék hangulatát ez a sok trükközés, mert nem szeretném harmadjára is újrakezdeni, ha nem muszály. Köszi.
  • Jagi
    #15963
    pfff... jól el van b*szva ez is :/ sztem

    Ezért nem szeretem az íjakat. Pedig jó kis fegyver, csak a rendszerüket tolják el folyamatosan...
    Ha valakit szemen lövök, és a komonyája hátulján kifigyel a hegye az HALJON már meg legalább egyszer könyörgöm...
    pl.:
    Hétvégén DnD-t játszottam (asztali)
    elf mágus/harcos dualkaszt
    szal... fogom az íjat kifeszítem a lvl 13 harcosra, dobom 20 kritikus lehet... az is! Dodom a sebzést: 1. szóval bement neki 3 kritikusba. A többiek ezen röhögtek még ma is. De sztem nem annyira vicces :(
    OFF vége
  • PiszkosFred
    #15962
    Csak ijjat. Nyilakat max mergezni, egyesevel.
  • PiszkosFred
    #15961
    Ilyenkor én el szoktam menni kocsmába aludni egyet, vagy a nonstop boltokba kukkantok be (alkimista cuccokkal), és várok reggelig. Ha csak nincs fenn olyan mod, hogy enned és innod kell naponta, akkor nem számít nagyon az idő. Bármikor várhatsz és aludhatsz. Hozzáteszem, eléggé mókás, hogy Kvatch ostrománál várok 24 órát, és a mellettem loholó "kölcsönkapott" Légiósok egy teljes napig lebegnek a föld felett, csak mert lépés közben állítottam meg az időt ;] Ezt jó lett volna lereagálni, picit zavar. (szal ha leülök pihenni, az többiek is tegyék ezt, és mondjuk bármikor rámtörhessen egy járőr a barlangban, vagy egy kóbor medve a vadonba) Szóval nem számít az idő. Az időszak már inkább, de az is inkább órához köthető. Ez alapján nyitnak-zárnak a boltok, ez alapján lesznek bizonyos helyeken az npck, stb. Alap esetben egy perc az életedből az fél óra a játékban. (1:30)

    Van a tessourcen egy 1:10es timemod ITT, azzal picit megnőnek a napok. De hogy milyen hatással van az AIra, nemtudom.
  • Jagi
    #15960
    ...és az agility milyen módonhat ki a sebzésre sztem semmilyen, 84-es (még), de semmit nem vettem észre akezdő értékhez képest(nemtom, hogy 60 vagy 70 volt-e)
  • CS@
    #15959
    Nem. Templomba.
  • Jagi
    #15958
    Hát nem sok szarra... és az a daedra a legerősebb íj...
    Egyedül enchanttal lehet segíteni raja valamikcsét.
    Hozzátenném még mindíg ironbow-val rohangálok...
    A másik rejtély, hogy az íjat vagy a vesszőket esetleg mindkettőt kell/lehet enchantolni?
  • CS@
    #15957
    Fejből nem tudom, hogyan kell csinálni, de erre láttam lehetőséget a hivatalos fórumon, szörnyű kiábrándító volt. Nem csak az időt hanem napot meg minden egyéb tök felesleges dolgot, hatalmas betűkkel kiírt a képernyő bal felső részébe. Ha a T nem műkszik akkor inkább ajánlom én is amit Mike, térkép.
  • cenobite
    #15956
    "Ezek után azért tényleg erősen vicces, hogy a két legnehezebb ellenfél a medve, meg a goblin, bakker."

    LOL. :DDD Ezen most itt röhögtem egyet.
  • Kandurex
    #15955
    Mágus guild -be?
  • CS@
    #15954
    Templomokban érdemes próbálkozni az INTet konkrétan nem tudom, de pl WILLt tutira árulnak Skingradban.
  • Kandurex
    #15953
    30 dmg alapban? Az mire elég? :/
  • haxoror
    #15952
    Nem az erő hanem az agility számít, én úgy vettem észre hogy az íj és a nyílvessző sebzése összeadódik
  • FlatlineHun
    #15951
    Az én tapasztalatom szerint a következő a helyzet: van vámpíridőszak, és van nemvámpíridőszak.

    Ha vámpíridőszakban alszol, megharapnak álmodban, mindegy, hogy éjjel, nappal, otthon, guildházban, fogadóban....

    Szóval ilyenkor várni kell, és minden nap megpróbálni aludni (mentés után)



    Egyébiránt hétvégén volt egy kis Oblivionozás, és a következők történtek:
    41.szintű lettem, innentől kezdve beesett pár új ellenfél: Xivilai (vagy mia rák), spider daedra .... lényegében ezek nem ellenfelek.
    Na, viszont a Goblin warlordot fél évig kell csépelnem..... ráadásul semmi treasure nincs nála.
    Ezek után azért tényleg erősen vicces, hogy a két legnehezebb ellenfél a medve, meg a goblin, bakker.

    ....
  • Mike
    #15950
    én most vettem magamnak vmi tűzlabdát, egy lövéstől fexenek, tetszik :)

    elmentem segíteni két idiótának megvédeni a földjüket, hát az a kavarodást
    még jó, hogy nem ismerem mondjuk a sárkányigát
    (télleg ilyen játék nincs?)
    mágus előtt értelmes ember nem ugrál, szal nagy volt a kavarodás, egyik megfeküdt
    és akkor hála helyett nekiálltak velem obégatni, aapja is fia is
    más játékban simán levágtam volna őket ezért
  • Jagi
    #15949
    Nézeógettem az íjakat. a sebzéssel kapcsolatban gondban vagyok.
    Tegyük fel, hogy daedra íjam és nyílaim vannak az íj sebzése 15, a vesszőé 15.
    ezekszerint fullos támadás esetén 30 dmg megy be az ellennek criticalba meg 90.
    DE mi van akkor ha csak a vessző dmg-a számít és a nyilat csak megijesztették egy amúgy jelentéktelen fiktív értékkel ami tul. képp egyenlő a 0-val.

    ki hogy vette észre a nyíl és az íj sebzése hozzáadódik? Az erő számít valamit?
  • haxoror
    #15948
    A 30 az alapérték, az 1 a valós idő. Próbáltam 1-essel de mintha(!) bekavart volna a RAI-ba szal inkább hagytam.