41716
  • Sipocz
    #16269
    Nem érzek igazán nagy hátrányt varázsló karival már most sem (4-es a kis breton), fölegesen ha majd a sneak skillje (most csak 29-es) elér egy bizonyos szintet lesz tutkó - legalább is remélem. Az bizti, hogy megidézés és sneak nélkül a destru kevéske az elején, de ahogyan a srácok itteni hozzászólásait olvasgatom magasabb szinten sem a rohamozás az erénye. Sőt ez a sneak közbeni gyorsmozgás -ami a TES eddigi részeiben benne sem volt- nagyon jó menekülni a fegyveres fazonok elől (feszt fut a biztonságos helyszineken csakhogy tudjam 5-ökkel növelni a speedjét). Kicsi szinten a jól megválasztott mágia alkalmasint hatékonyabbnak tünt mint a fegyveres támadás, még hosszú és nehéz fegyverekkel sem lehet bevinni 25 demit fixen az elején. Az biztosnak tünik, hogy az aféle "hősi viselkedés" mint ami a Morrowindben belefért az itt nem müxik, bár úgy látom (mert próbáltam csakhogy nem tetszik) a nehézpáncélos lovagok sem lazázhatnak és nem vehetik csak úgy "gyeridevazelepoffintalak" módon a dolgokat.
  • Jockey
    #16268
    Kijöttem a csatornából, és megyek szépen végig az út mentén, az út mentén található(kocsmákba) küldiket megcsináltam + ami út mellett van dungik azokat is. Nem tehetek róla, hogy imperial city előtti romba trollok vannak:)
  • Mayday
    #16267
    Azt hiszem, ha csak "lopaskor" szemugyre veszed az inventoryt, az meg nem bun. En tegnap skill konyveket kerestem, es csak siman belopoztam a celszemely hazaba, elolvastam a konyvet, de otthagytam a polcon, es nem lett fejpenz ram, asszem!!!
  • Looserke
    #16266
    szerintem gyűjtögess nővényeket és csinálj potionokat, ez a legjobb pénzszerzési lehetőség az elején és az alchemy is fejlődik ami jót tesz az intelligenciának szintlépéskor...
  • Sheltem
    #16265
    6. szinten még ne támadj trollra baszki az még 20. szinten is okozhat gondot(bizonyos karaktereknél).

    "Ha csatlakozok mage guildhzkapok ingyen spelleket?"

    A mai világban semmi nincs ingyen :) ez vonatkozik az Oblivionra is, bizonyos küldetések után kapsz spellt és ha a mágus küldetéseket csinálgatod a guildnek megkapod majd a wizards fury varázslatot ami egész hatákony kis destruction spell(egy darabig legalábbis).
  • Jockey
    #16264
    sziasztok!
    Újraraktam a gammát és egy sima mágus karival próbálok érvényesülni, de van egy pár problémám:
    -Lehet én vagyok béna, de egyszerűen szétszednek a 6ik szinten a mobok. Alap varázslataim vannak, most érek el imperialbacity-be, de ott meg valami rettentő drága egy spell , nincs rá elég pénzem. Ha csatlakozok mage guildhzkapok ingyen spelleket?
    -az az igazság, mivel mage kari, én szeretnék full robe cuccokat használni, de ez valami borzalmasan védtelenné tesz, jön egy troll és 3 ütéssel szétszed...Én vagyok béna vagy "kötődnőm" kell ehhez az idétlen heavy páncélzathoz?
    -mikor és hol tok tanulni területi jellegű spelleket?

  • Sipocz
    #16263
    Köszönöm az alapos értékelést! Ezek szerint a sneak nem csupán "ellenséges" környezetben fejlődik jól? Zsebtolvajlást gyakorol karakteretek? Maga a pickpocket kezdeményezés is crime -tehát az amikor csak megkukucs az inventory- vagy csupán a tényleges lenyúlás? Bevallom melóidő után az IC arborétumban (jó kis árnyékok,fák,cserjék takarása:)) csak úgy nyüzsi a nép és ilyenkor egy "kis zsebes perverzitást" elő kellene adnom, persze csak a "jól öltözött hölgyek és urak, valamint gyíkok és macsekok" esetén:))!
  • Necromanc3r
    #16262
    Nagyon királyul meglett oldva a lopakodás a játékban. Én szinte mondhatom, hogy 90%ban úgy támadtam, hogy sneak módban 3x damage al nyilaztam 2-3szor legalább, a vége felé már nagyon éreztem hogyan kell lopakodni. A játék szuperül "megtanít rá", nem nem csak a karakterre gondolok hanem magára a játékosra is mint a zárnyitás esetében, nem csak a security skill nő de én a vége felé már 1 lockpicket nem veszítettem, bethesdáék tudják mit hogyan kell csinálni le a kalappal.
  • Jagi
    #16261
    kifeszített íjjal kell bemenni ^^
  • cenobite
    #16260
    Ez durva nagy bug. Aki meg kihasználja...
  • SaGa Jr
    #16259
    Hali!

    A varázslás hanggal és fénnyel is jár. A hang tuti befolyásolja az észrevehetőséget, a fény valamiért kevésbé. Láttam is meg csináltam is már fáklyával való lopakodást azt mégsem vett észre senki.
    A mágikus fény viszont tuti lebukás még magas skill-el is. Nem tudom miért van így, de ezt megtapasztaltam. Helyette jobb a night sight/eye? jellegű varázslatok használata.

    A tárgyhasználat is járhat hanggal (az íj megfeszítése az garantáltan). Ezt pedig könnyen meghallják egy bizonyos távon belül.
  • SaGa Jr
    #16258
    Hali!

    Nem feltétlenül csak a skilltől függ. Ha ügyesen csinálod, akkor a 29-es skill is elég lehet (az elején lévő ellenfelekkel szemben tuti). De a játék elgelején például még ennél is sokkal kisebb a skilled, mégis megoldható hogy a goblinokat és patkányokat megmerényeld anélkül, hogy észrevennének.

    Ne futásban közlekedj, hanem gyalogló módban mikor lopakodsz (bár gondolom eleve így jársz el). A lábbelid típusa sokat befolyásol a sikeren. Nem a tömege hanem a típusa számít. Bőr csizmában könnyebb a lopakodás, mint egy acél bakancsban. Hallható a különbség. A legjobb ha mezitláb csatangol a karakter vagy sima lábbeliben.

    Maradj mindig a leendő áldozat látókörén kívül, lehetőleg sötétben. Bár ez élőholtak ellen nem feltétlenül működik, mert ahogy észrevettem azok detect life spell-el "látnak", de csak bizonyos távon belül. Lehet hogy tévedek de azt megfigyeltem, hogy korlátozott a látotávolságuk még nappal is és nem csak a belső terekben.

    Ha lassan mozogsz, egyszerre keveset vagy lehetőleg semmit miután beálltál a megfelelő helyre, akkor nem fognak észrevenni. Azon az alacsony skill értéken a mozgással nagyon drasztikusan lerontod a lopakodás sikerét. Majd ha expert (75+ skill) leszel, akkor már ez sem fog befolyásolni semmit. 50-es skill felett lényegtelen a lábbelid is, az már nem játszik szerepet.

    Amíg meg ilyen kicsi a skill, addig inkább csak íjászkodj lopakodás közben. Jó az a 3x-os szorzó is. Majd ha jobb leszel akkor mehet a közelharci fegyverrel való hátbabökögetés 6x-os szorzóval. Már novice szinten lopakodás közben íjra 2x-es, közelharci eszközre 4x-es szorzót kapsz sebzéskor. Appretice szinten (25+) ez felugrik 3x-os, illetve 6x-os értékre és tovább nem emelkedik.

    Ha növelni akarod gyorsan a skill-t, akkor menj be egy alvó emberke mellé valamelyik szállodásban. Csukd be az ajtót, és lopakodó módban mászkálgass a szobában az alvó mellett.
    Vagy keress olyan barlangokat/romokat, ahol sok patkány van és azok kikerülésével gyakorlatozz. A legjobb ilyen hely a kezdetkor van, amikor a császár bácsit megmerényelni "viszik". Na itt össze lehet szedni pofátlanul magas értéket ha van elég időd ezzel eltökölni, mert itt még nagyon alacsony a skilled és gyorsabban fejlődik.
    Esetleg szerezz láthatatlanná tévő italt/tekercset/varázslatot és azt aktiválva lopakodj a városban. Hidd el gyorsan magasra juthatsz így.
  • Sipocz
    #16257
    Más dolog mint a páncélviselet, tehát fények, fáklyák, általam varázsolt fény, a mágiahasználat zaja...... hogyan befolyásolja a sneak-et. Nincs semmiféle mod fent, tehát csak az alapjáték koncepciója müxik.
    (Végsősoron két karim van sneak-es vizsgálat alatt, mindkettő stealth jellegű, csupán az egyik fegyverrel gyilkol és a tárgyias dolgokban bízik (, igazán egy tolvaj mágia igazítással) -fáklya,lockpick,úszás,alkímia-, a másik mágiát használ és a gyakáson túlmenően is mindent ezzel kíván megoldani (, igazán egy mágus tolvaj igazítással) -light,open lock,water walking,restoration-. Érdekes dolog, hogy a mágusabb kari akinek csupán egy posztóból való mágusruhája és könnyű cipője van (neki elsődleges skillje a sneak) hamarabb lebukott mint a könnyűpáncélos tolvajpalánta (akinek csak minor skillje a sneak), a mágusnak nem is kívánok még pajzsot sem adni és a tolvaj is marad a könnyű gúnyában.)
  • Kandurex
    #16256
    Visszatérve a HL2 topikban tett hozzászólásodhoz :) ---> #16221

    (ingyér és bérmentve)
  • Mayday
    #16255
    Talaltam en is egy bugot, aki ugy erzi, kihasznalja, annak nagyon gyors penzszerzesi mod. (Meg durvabb, mint az a lootolas).

    Vampire Cure kuldetes vegigcsinalasa, majd a legvegen a groftol, vagy milyen rangu ficko, beszelgetes, es a beszelgetesben "Reward", kifizeti a 2500 arany jutalmat. Ekkor ugye a "Reward" gomb mar mas szinu lesz, minthogy azt mar elmondta, de ujboli klikkelessel ugyanaz a szoveg, es megint 2500. Akarmennyiszer lehet klikkelni rajta...
  • Looserke
    #16254
    hol lehet ilyen bandit cavet találni, mert én még csak bányákat meg romokat találtam...
  • Mayday
    #16253
    29 az meg nagyon keves. De ettol meg hordhatsz pajzsot, pancelt, ez nem befolyasolja, csak a labbelid sulya. (kesobb asszem az sem.)
    Meglepetes utest akkor tudsz bevinni, ha hattal all Neked, tehat szembol hiaba lopakodsz, eszrevesz (nem lathatatlan vagy, hanem probalsz eszrevetlen maradni).
    Nekem mar eleg jol mukodik, hogy belenyilazok a paciensbe, aztan be is bujok sneakkel valami moge, es igy tobb 3x sebzes megy bele az ellenbe. (Nekem jelenleg 73 a sneak skillem.
  • Methylisocloro
    #16252
    Azért játszottam vele pár órát. És az mondtam hogy az utobbi időben (pár évben).
  • Sipocz
    #16251
    Helló Népek!
    Mizujs?
    A "sneak" skillről adjatok már nekem valami kritikát. A karimnak az összes védelmét a sneak-re alapoztam, se pajzs se páncél. A rohadt sötét dungeonokban meg hiába lopakodok a dögök kiszúrnak és oda a first strike és fegyveres akció esetén az extrasebzés. A jelenlegi sneak jártassága a karinak 29-es, mekkora kell egy átlagos szörny elleni sikerhez? Most voltam egy impekkel teli barlangban, valami elf ruin van az alján és a dögök általában hamarabb kinéztek maguknak semmint hogy megláthattam volna őket. Jól látom, hogy a humanoidok kevésbé figyelmesek és ellenük a sneak sokkal többször eredményes mint az állatok, undeadek és magicmonsterek ellen?
  • atkaq
    #16250
    Arcan Univerzitis küldetéseknél vagyok amikor botat kell csinálni az után kettövel valami barlagban vagyok és ott van két csávó vannak valami irások a falon az egyik csávó le isfoditja nekem de nem tudom mit kell tovább csinálni már midkettővel beszéltem de nem jutok előbre.KÉRLEK SEGITSETEK.
  • Necromanc3r
    #16249
    Az igaz :)
  • LegionarR
    #16248
    Az Oblivionnak az első percei is hatásosak... :)
  • Necromanc3r
    #16247
    Most indult el a játék nálad és már le tudod szűrni, hogy nem láttál még ilyen jó rpgt?

    Pls jósold meg nekem a lottó 5öst ha már ilyen képességeid vannak :)
    Kösz
  • Methylisocloro
    #16246
    És az utobbi időkben nem láttam ilyen jó rpg-t!
  • Methylisocloro
    #16245
    Müködik a Geforce4 4200/64MB kártyámmal az Oblivion!
    Köszönöm dscholtz!
  • Necromanc3r
    #16244
    Na "végigtoltam" a játékot. Igaz ez a szó, hogy végigtoltam elég merész kijelentés egy Oblivion esetében, maradjunk annyiban, hogy megcsináltam az összes guildet, goblinvadászatok, vámpírvadászatok, troll és ogrevadászatok megcsinálva, + közbeeső labirintusok aztán a főszál. 23. szinten fejeztem be, de ha még a Daedra Shrinekat is megcsinálom(amit majd 1-2 év múlva ha profi gépem lesz és az újra elővett Oblivionomban kreált Mágus/íjász karimmal bepótolok) + nem fast travelezek simán olyan 33-35 szinten fejeztem volna be kb. Viszont ígyis elégedett vagyok, úgy gondolom nem létezik jelenleg jobb rpg(A morrowindet ezután fogom tolni)pc-re gyakorlatilag minden percét élveztem, megszűnt mellette az idő és a valóság, és nálam ez a lényeg egy játéknál
  • Anotino
    #16243
    En nagyon alacsony szinten lezartam az elso kaput, igaz volt egy storm atronachom :) Egyszerre 4 enemyvel is elbant.
  • Kandurex
    #16242
  • Khull
    #16241
    Hali

    Sikerult valakinek megszerezni az osszes "recomandationt" a magus egyetemre?
  • LegionarR
    #16240
    Ha bezártam a kapukat (fősztori vége), akkor esélyem sincs daedric cuccokat találni?
  • Kandurex
    #16239
    Jah, azon gondolkodtam, hogy lekezelőnek fog tűnni, szal: bocsi :)
  • donpedro
    #16238
    Fura, hogy mekkora különbség van - difficulty szempontból - egy Oblivion kapu, illetve bármilyen dungeon között. Legalábbis lvl25 fölött. Én legalábbis kb. akkor kezdtem el a főküldetéést, és bár azóta már asszem lvl33-nál járok, mégse találtam sehol olyan dungeon-t, ami csak megközelítőleg olyan nehéz lett volna, mint egy Oblivion kapu.

    Az Ayleid romoknál sok esetben sima csontvázak és Goblinok vannak, abból is maximum 3 egyszerre, ezeket tulajdonképpen potion használata nélkül ki lehet pucolni, ellenben egy kapu bezárása során legalább 25 potiont megiszok.

    Az lenne a kérdésem, hogy ez a különbség akkor is megvan, ha valaki alacsony szinten fut neki a főküldetésnek?

    Pénzzel kapcsolatban is csak azt tudom mondani, hogy lvl 20 fölött a legtöbb lóvé a kapuk bezárásában van. A Morrowindben összesen nem volt annyi Daedric fegyver, mint amennyit itt egy kapu bezárása során össze lehet szedni. Lassan én is eljutottam oda, hogy már le se hajolok egy Daedric Warhammer-ért, így is van egy csomó az Anvil-i házam vitrinjeiben.
  • ShaiHulud
    #16237
    elmesz egy bandit cavebe es eladsz minden lootot. level 20 korul az kb 15-20 ezer gold, mar ha nem egy minicavet talaltal:)
  • Lynx_TWL
    #16236
    imperial city > dorien háza. dorient bribe maxra, aztán felmész szobájába, ajtót fent kinyit. doriennek pofont, fel szobájába, becsalogatni, ajtót rázárni magaddal együtt, és halálra verni. loot > kifogyhatatlan 1000gold örökre.
  • Mike at home
    #16235
    tudtok mondani valami gyors penzszerzesi modszert? betoresen kivul
    kene most mar 2k, hogy vehessek hazat
    a hazamban levo ladabol, szekrenybol is elcsorjak a dolgaimat?
    mert igazabol ezert kene a haz
  • donpedro
    #16234
    Kissé lekezelő stílus válaszodat bocsánatkérésnek tekintem és elfogadom.
    Egyébként pedig tévedsz. A staticlevelmod az én barátom. 40. szint körül megállnak a fejlődésben a srácok, az meg már nincs messze.
  • drop
    #16233
    igen
  • Danecay
    #16232
    Hi! Nekem olyan gondom van a játékkal, hogy gyakran előfordul az, hogy a kép fekete lesz, csak a HUD és a célkerszt látszik, valamint a menü. GF6800GT-m van és a 84.25-ös drivert használom most, de a 84.21-el is ugyan ezt csinálta. Találtam olyan hozzászólást amiben az illetőnek ugyan ilyen gondja volt de sajna olyan hozzászólást amiben az esetleges megoldás van leírva már nem találtam.
    Help PLS!
  • icewolf
    #16231
    Ez a hivatalos lópáncél mod?
  • haxoror
    #16230
    Istenem mennyire utálom amikor két rohatt percel késem le a boltot, aztán egész éjjel várhatok előtte hogy kinyisson