41716
  • Jobrog
    #16309
    Hmm tegnap találtam egy fincsi gyűrűt,konstans night eye:D Este meg barlangokban csak felveszem az éjjel látóm;)
  • PiszkosFred
    #16308
    DB egyik küldetése talán hozzájuk kötődik, de ezt csak olvastam, nem tapasztaltam. Én kíirtottam őket, és beköltöztem a hajóra ;]
  • Magnum PI
    #16307
    Hi!

    Két kérdés:

    - Hogy lehet fekete lélelkövet csinálni ( a helyet már megtaláltam ) ?
    - Hogy lehet olyan varázslatot/tárgyat csinálni ami nem (attributomot hanem skill-t erőssít, mondjuk destruction-t)
  • PiszkosFred
    #16306
    "TES-ben ránéztem a fajok egymáshoz való viszonyára, a sötételfeket MINDENKI utálja :D"

    És viszont, ők is eléggé utálnak mindenkit ;] Ezért is hoztam fel példának. De ha a haggle követi a dispot, akkor oké, akkor az úgy korrekt. Azt hittem fixre áll mindenhol, és így esetleg vesztek pár %ot, ha nem figyelek. Nomeg furcsának tűnt a minden egyes alkalommal történő beállítása. De így hogy dinamikus követi, így jónak tűnik.
  • Mike
    #16305
    a hajóval kapcsolatzban tud nekem mondani vki vmit? #16277
  • haxoror
    #16304
    Követi a dispositiont, ha beállítod egy marchantnál 50-re a hagglet és élmész egy (azonos szintű) boltoshoz aki alapból utál akkor csak 42% lesz a haggle, ha egy olyanhoz mész aki szeret (Rindir valamiért mindig imád, tökmindegy milyen fajjal megyek oda :) akkor meg 52%-re emeli, ezt még meg kell néznem pontosabban de eddig kb ilyennek tűnik a rendszer.

    TES-ben ránéztem a fajok egymáshoz való viszonyára, a sötételfeket MINDENKI utálja :D
  • Mayday
    #16303
    Koszi az infot :)
  • haxoror
    #16302
    Nagyon hiányoznak morroból a besülő spellek, nagy fíling volt amikor a 96% esélyű mega-brutál-spell besült én meg idiótán vigyorogva kezdtem hátrálni a kijárat felé

    Kár hogy Oblivionban ilyen nincs, jó lenne egy mod ami pl engedné a 75 követelményű spelleket 50 szinten is ellőni (ha megvan hozzá a mana) de csak 30% esély hogy működik vagy valami ilyesmi :)
  • PiszkosFred
    #16301
    Najó, de disposition változik fajok és fajok között. Vagyis alap esetben (imperial vagyok teszem azt) egy Expert Darkelf kereskedő kevesebb dispoval fog fogadni, mint egy Expert Breton, vagy Imperial. Emiatt amilyen Haggle-t enged a Dark Elfnél, az nem biztos hogy megegyezik az Imperiálnál. Most akkor mindig le és fel lell állítani a csúszkát, csak mert a fajok között van némi előítélet? ;] Eddig minden kereskedőnél nekem speciálisan egyedi beállítás kellett. Igaz, van 2-3 fix emberem ICben, akihez járok, hogy ha eladok valami hülyeséget, tudjam hol keressem ;]
  • kill3r22
    #16300
    Üzenem annak a forumozonak aki Nirnrootokat keres!
    Körbementem Imperial City körül a part mindkét oldalán!!
    És 46Db Nirnroot palántát találtam!!!!
    Jó keresgélést a Questhez....:)
  • PiszkosFred
    #16299
    MWben alacsony fatiguenél ha jól emléxem, akkor hibázott/besült a spell, vagy legalábbis nagy esélye volt erre. Ezek szerint most is számít, csak most a hatékonyságából veszít, ha lihegve kell elsuttognia a varázslónak. Eddig valahogy legtöbbször közelharcban fogyott el a fatigue, a "nagyot odacsapok" műveletek során, ugrálni nem ugráltam. De jó tudni, akkor nem is fogok, mert ha egy medve megkóstol low fatiguevel, asszem gáz lesz. ;]
  • haxoror
    #16298
    Tegnap láttam (és nem vagyok benne egészen biztos) de egy olyan merchanttal akartam alkudozni akivel még sohasem beszéltem és a csúszka már be volt állítva, nekem úgy tűnik hogy nem minden merchantnál kell beállítgatni hanem csak a különböző szinteknél pl ha egy apprentice mercantil szintű merchantnál beállítod a csúszkát akkor onnantól az össze ilyen mercantil szintű kereskedőnél alapból arra lesz állítva.
  • haxoror
    #16297
    Nem 50%-al több manába kerülnek hanem a hatékonyságuk csökken 50%-al pl egy 10 fire damage csak 5 pontot fog sebezni vagy az 50 feather csak 25 pontot fog adni.

    Ha jól láttam a fatique szint is számít, ha full páncélban vagy (és nincs benne jártasságod) és fáradtra ugrálod magad akkor egy sima mudcrabbe is SOKKAL több flare-t kell lőni hogy behaljon, trainingnek nem rossz :)

    Leugrált fatique-al íjászkodni is remek training marksmanhoz
  • Magnum PI
    #16296
    Hi!

    Két kérdés:

    - Hogy lehet fekete lélelkövet csinálni ( a helyet már megtaláltam ) ?
    - Hogy lehet olyan varázslatot/tárgyat csinálni ami nem (attributomot hanem skill-t erőssít, mondjuk destruction-t)
  • Jagi
    #16295
    Nekem szinte képkockánként van shotolva :D
  • PiszkosFred
    #16294
    Igen, és csak egyszer, aztán az úgy marad az adott npcnél, nem kell minden beszélgetésnél vele újra beállítani, hálistennek. Ha nőnek a skilljeid (merc és speech), akkor lehet próbálkozni majd erősebb alkut kötni, ha gondolod.
  • PiszkosFred
    #16293
    Hát nem is tudnám megmondani, az introt hányszor néztem meg. Egyszerűen fenomális az a pár perc ;]
  • MrAndree
    #16292
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Chanel szobájában az egyik szekrényben van ecset meg festék. Azt elveszed és mehetsz is gyanusítani.
  • PiszkosFred
    #16291
    Alacsony szinten tele van a kapuk mogotti Oblivion szakasz scampokkal, stunted scampokkal es Dremora Chrul-al. Minimális erőfeszítés, még maxra húzva is. 10+ként már bejön a képbe a ClannFear, soksok Flame Atronach-al, és persze erősebb Dremora lovagokkal. Direkt benéztem a Nordommal lev1ként két kapuba is, és mint kés a vajon, 3/4es csúszkával is.
  • CS@
    #16290
    Ezt én inkább fordítva javasolnám. Adsz egy olyan ajánlatot amit még biztos elfogad, majd eladsz pl 1db nyílveszőt, ha megvette feljebb tolod a hagglet ismét eladsz egyet és így tovább addig amíg nem hajlandó megvenni. Minden egyes elutasított ajánlat –1dispo!
  • Sipocz
    #16289
    Hiányzik ebből a TES részből is a hárítófegyver (pl. kosrármarkolatos tőr), tehát nem a kétkezes harcért veszkődök hanem egy páncélosztály besorolás nélküli blokkoló eszközre. Nem tudtok ilyen modot?
  • CsőKujts
    #16288
    Valaki aki tud segítsen pls.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Canvas the castle-nál már két bizonyítékot is megtaláltam, egyik ugye a festéknyomok a földön másik maga a festmény. Megmondom őszintén meglepett, hogy kell még. Mi a harmadik bizonyíték? Már átrappoltam párszor a kastélyt de zeken kívül nem nagyon találtam.


  • Sipocz
    #16287
    Rossz válaszom volt! Elnéztem mire hívtál:).
    Nem most vettem észre, mindössze megerősitést vártam, nagyon-nagyon köszönöm:)!
  • Me0w
    #16286
    En a hagglera valaszoltam :P
  • Me0w
    #16285
    Tab, magia, es ott van, hogy spell effectiveness x%. Pl. ha 50% akkor a spellek 50%-al tobb manaba kerulnek.
  • Mike
    #16284
    a páncél gyengíti a varázslatot? milyen mértékben?
    én beléptem a blade-hez, abban a nehézpáncélban szoktam mászkálni, és csatamágusként varázsolgatni, ha neadjisten elfogy a mann akkor elő a katana
    de azt is szoktam, hogy egy tzűzlabda, majd ha ettől még nem fexik (általában meg szoktak feküdni) akkor még karddal rásegítek
  • Sipocz
    #16283
    "Törvénytisztelő" módon meg sem próbáltam, eddig azt hittem ami veres az veres minden szempontból. Meg ez egy természetes dolog, szerinted egy könyvárus örül neki hogy a könyvesboltban ácsorogva kiolvasod a "Háború és béke" -t azt csak egy szasztok és már megyek is:)?
  • Sipocz
    #16282
    Szvsz. és lehet hogy csak tökölődés, de a kereskedővel addig el sem kezdek a "mörcsöntről" beszélni amig az ingyen (minijáték) elérhető dispo maxon nincs, aztán adok valami szerintem is "pofátlan" ajánlatot amit finomítgatok.
    Ja! most figyeltem meg hogy ugyan van drágább és olcsóbb fogadó, de az biztos hogy az ellátás is ekként alakul: pl->az IC market fogadója 20 arany, de kapsz egy rakás kaját és piát (és nem is akármilyet, ezeknek az ára a feedbag-ban is magas), ugyanakor az IC templomtéren a "Mindenszentekben" csak 10 arany a szállás és kapsz is érte 3 db répát:))).
  • Me0w
    #16281
    Most vetted eszre?! :))
  • Me0w
    #16280
    Szerintem annyit csinalsz rosszul, hogy pancelban es karddal pajzzsal nyomod. Ilyenkor, mivel valoszinu nincs expert kepesitesed pancelbol, oly mertekben lecsokken a varazslataid hatekonysaga, hogy felesleges is varazsolni. A jatek elejen kapott Flare varazslat tokeletesen megteszi, csak vegyel melle egy Summon Scamp varazslatot, en level 8-ig kihuztam a kis idiota scamppel, utana valtottam csak Dremorara. Erdemes egy nyugis helyen megidezni az idezheto lenyedet sorban mig el nem fogy a manad, majd T es wait 1 ora, hogy ujratoltodjon a manad. Igy el lehet erni az 50-es Conjurationt 30 perc alatt. Ezt ha akarod kombinalhatod avval, hogy idezel egy lenyt, es szetlovod spellekkel, hogy nojon a destructionod, vagy belelosz kettot, akkor metamad es csak puszta kezzel blokkolsz + gyogyitod magad, ilyenkor no a block a conjuration es a restoration skilled. Ha van manad, nyomhatsz melle egy shield spellt is, hogy nojon az alteration.

    Kuldetesbol csak kesobb kapsz jo Robeot, elobb meg kell csinalni a Mages Guild minden varosaban a Recommendation questeket, majd visszaterni Imperial Citybe, es ha megvan a varazsbotod, kapsz is melle 1 kopenyt, ami ugyan nem tapos, de jol nez ki :)
  • Sipocz
    #16279
    Jól látom, az alku-mértéket árusonként be lehet állítani?
  • Mike
    #16278
    20 óra alatt lvl3 az durva?
  • Mike
    #16277
    1 kérdésem lenne
    megvettem az első házam (egy patkánylyuk) Imperial Cityben
    namost nem messze onnan áll egy hajó, egy arrogáns tyúk a kapitány
    megölhetem, vagy szükség lesz még arra a hajóra?

    egyébkébnt nagyon vicces, hogy az emberek mennyire gyengék
    a hajónál mentés nélkül elszórakáztam, belekötöttem a flancos páncélos alakba, akit természetesen nem lehet kinyirni, jöttek a katonák, csobbanás, úszás a víz alatt, zene visszatér normál módba, én meg próbaképpen kistáltam a partra, katona mellett el, és mintha semmi nem történt volna :)))
  • Sipocz
    #16276
    Az egyik ruinban találtam olyan kis jegyzeteket nem mozgatható módu írásokat, elolvasni el lehetet. Valami ősi nyelven íródott volt mert a kari nehezen fordította és akkor sem volt egybefüggően értelmes (pl. innen tudom hogy az IC-től É-ra lévő imp barlang alján lévő ruin valami nagy szörnyűség vagy szörnyek miatt pusztult el (térkapu??, megidézett szörnyek??, geo katasztrófa??). A kérdés ezeknek a jegyzeteknek van valami összefüggő és lejegyzendő értelme, vagy csak az adott helyszin történetére vonatkoznak?
  • SaGa Jr
    #16275
    Hali!

    Ha feldumálod magad jó magas disposition értékre az adott árusnál és használod a haggle lehetőséget akkor lehet azért lejjebb tornászni azokat az árakat.
    Varázslóknak meg tényleg az italgyártás egy biztos jövedelem. Mondjuk ez igaz mindenkire. A pénztelenséget én nem vettem észre. Vagyis inkább nem volt gondom vele. Ha vásárolni akartam akkor előtte jól feltankoltam pénzből és kész. A kezdeti varázslatokkal meg meglepően sokáig elég jól el lehet működni. Anno a varázslómmal a 8. szintre érve mentem be először a fővárosba (addig csak a környékét jártam végig a parton és bementem mindenhova), majd onnan el egy másik városba a mágus céhbe venni pár varázslatot. Tagnak sem kell lenni ehhez. Náluk meg valamivel olcsóbbak a varázslatok. De megoldás lehet a templomok látogatása is, mert a fővárosi kivételével szinte mindegyikben van olyan delikvens akitől lehet venni varázslatot.

    Ha pedig a karakter fő képzettségei között ott van a destruction és a restoration akkor alapból jó erős támadó varázslatokkal bír. A destruction miatt kap egy 10-es és ha jól emlékszem egy 15.ös sebzésű érintő varázslatot, míg a restoration miat kap egy absorb health varázslatot (szintén csak közvetlen közelről hat). Ez utóbbi egyben sebez és gyógyít (az ellent sebzi, a varázslót gyógyítja).

    A lopkodás meg nem feltétlenül jó megoldás, mert a lopott árut nem tudja eladni az ember (hacsak nem tag a tolvajoknál). Sokra meg nem megy vele mert ha egyszer elkapják, akkor csak növeli a büntetés értékét meg úgyis elveszik tőle. Jó, a pénz lopása az nem problémás, mert annak ugye nem kell pedigré. :-)
  • Sipocz
    #16274
    De jó hogy mondod ezt a könyvolvasást!!!!, meg sem próbáltam eddig azt hittem már az olvasás is bün, de ha nem az jó, nagyon jó!! A tudás mindenek felett, avagy "ucsitszja,ucsitszja,ucsitszja" ahogyan 6. Lenin szólott:)))
  • SaGa Jr
    #16273
    Hali!

    Ha meglát valaki amint egy másik ember zsebében kotorászol az mindjárt jelent némi bountyt (asszem 5 arany lesz a büntetés). Ha nem lát meg senki, akkor nem lesz gond és lassan de biztosan ettől is fejlődik a sneak.
    A könyvolvasás nem bűn még ha piros is az ikon mikor a könyvet nézed. Mindaddig nem bűn, míg el nem akarod tenni.
  • Sipocz
    #16272
    Akkor nem igazán értem, vagy csak még nem tartok ott hogy felkeményedjenek az ellenfelek. A karimnak egy szál töre van a blokkoláshoz, direkt hogy az alacsony sebzés miatt még csak meg se forduljon a fejemben dikicselni vele (persze ha sikerül majd egy jópofa staffot szerezni akkor az lesz nála, de bevallom a goblinfejjel ékesített staff nem nyerte el a tetszésem, dropban még nem volt, venni meg spelleket veszek -jó drágaság van a fenébe:)) A srácok azt mondták hogy a monster szintje nem lóg túl a kari szintjén (túlzottan), nekem eddig a legkeményebb dió a 4 db Blackwater brigand volt mert a szük helyen nem nagyon volt hova dodge-olni (még mindig az IC-ben lomotolok, a főküldi nálam csak majd..).
  • David2
    #16271
    vagy burglar efektus
    törj be mindenhova, s garantáltan gyűlik majd a lé
    egyeltalán nem nehéz, nekem sikerült végigrámolnom fél market districtet, lebukás nélkül, egy csatamágussal, 20as sneak, 20as security:P
    mondjuk elsősorban alapanyagok után kutattam, a pósönök mniatt, de találtam egyébb fincsi dolgokat

    annyira buták az npck, h már fáj:
    adott egy alap bolt, emelet, földszint, raktár; felcsalom az eladót az emletre, fel is jön, sprint a raktár lejáróhoz, sneak, zártörrés, s nem vesz észre a birkája! az emelet ugyanígy meg szokott lenni
  • Jockey
    #16270
    nem lazáskodom, ami van spellem azt probálom maximálisan kihasználni, idézek csontit stb, pajzsal és kardal nyomom(jellemzően kerülöm a közelharcot), mert kénytelen vagyok, még így is kiverik a pajzsot a kezemből, szal igazából nem sok értelmét látom annak sem jelen szinten..
    Vannak mobok amik frostara mások schock-ra vagy fire érzékenyebbek. Nem tartom magam tulzottan bénának, de valahogy nagyon gyengusnak tűnik nekem a kari most még.