41716
  • Lynx_TWL
    #16552
    kb hány kapu van? azt vettem észre, hogy szépen nyílnak azok idővel mindenfelé de nem metnem bezárni, mert utálatos egy ocsmány hely oblivion:)
  • haxoror
    #16551
    #16517
    "Mindaddig míg el nem jutsz a fő küldetésben a nagy kapu bezárásáig, addig mindig lesz egy újabb kapu amit be tudsz majd zárni."

    Akkor most végtelen számú kapu nyílik vagy elfogynak egy idő után?
  • haxoror
    #16550
    hehe IC mellett mászkálok a susnyásban éjszaka, vihar meg minden, egyszer csak elvágtat mellettem egy faszi majdnem infarktust kaptam
    Na mindegy megyek tovább erre megint a semmiből elhúz mellettem, megint frászt kapok.
    Anyád.
    Felmásztam egy sziklára sneak mód bekapcs méreg a nyílvesszőre és vártam... egész reggelig persze nem jött

    Oké, lemászok és elindulok a város felé ÉS OTT JÖTT SZEMBE!!!
    Rálőttem!

    ...aztán sűrű blokkolás közepette kértem bocsánatot a bepöccent imperial járőrtől "sorry azthittem vki más jön"
  • PiszkosFred
    #16549
    A kapuk nalam erofelmerok. Ha erzem hogy nehezen tudom ervenyre juttatni az akaratom, akkor surgos upgradere szorul a felszerelesem es a varazskonyvem. Nem kapurol kapura haladok, direkt hagytam egyet-egyet a kesobbiekre, de most hogy kiderult, majd' duplaja van mint hittem, asszem nem takarekoskodok veluk ;]
  • donpedro
    #16548
    Fura, nekem pont a rengeteg kapuval van bajom. Egyrészt azért, mert 30. szint fölött már nagyon sok ellenfél van bent, és jóval keményebbek, mint egy átlag dungeon, másrészt mert a sok kapu miatt nálam kezd akciójátékba fulladni a szerepjátszás.

    Kinek a pap, kinek a papné, ugyebár. :)

    Egyébként egészen elképesztő mennyiségű ruin, fort, cave, mine, camp van a játékban, kíváncsiságból elsételtam Azura shrine-jától Frostfire Glade-ig, és asszem 7 vagy 8 "dungeon"-be botlottam utam során, pedig az egész séta nem tartott tovább 30-40 másodpercnél. Ha mindet ki akarnám takarítani, az minimum 1000 óra játékidő, de lehet, hogy keveset mondtam. Arról nem is beszélve, hogy a respawn miatt a kitakarított dungeon-ök is újra benépesülnek, és új tárgyak is kerülnek beléjük. Elképesztő.

    Na megyek, megszabadítom Brumát a gonosztól (most épp itt tartok).
  • donpedro
    #16547
    Akkor valszeg nem ugyanarról a küldetésről beszélünk. Engem Kud-Ei egy staff-ért küldött Vamorihoz, de miután "bribe"-oltam azt mondta, hogy már eladta valakinek, aki Imperial Cityben van. Utána elmentem ehhez a fickóhoz, és 200 septimért megvettem tőle a staff-ot.

    Ez a recommendation küldetés, tehát az, ami az Arcane University-be jutáshoz kell. Ha te nem erről beszéltél, akkor sorry.
  • PiszkosFred
    #16546
    Király ;] Ha te mondod, akkor ezt készpénznek veszem, és örülök neki. Ellentétben másokkal, én imádom járni az Obliviont, még akkor is ha túl sok változatosság nincs bennük. De valahogy vonz, magába szippant... Ha beborul az ég, már küldöm is hátra Sanyit (a lovam) és megyek széles vigyorral takarítani. Két hétig be sem néztem ezek "mögé", aztán Kvatch mellettit kitakarítottam, és azóta nem bírom abbahagyni. ;] Függőség? Hülyeség? Fene tudja. A kvesztekkel meg a mágus céhhel persze megint nem haladok így, de hát megvárnak, remélem. Peccsig már amúgy sem akarok kvesztelni, eddig megúsztam a bugokat, nem akarom elsietni;].

    Szóval féltem, hogy összesen "csak" 15-16db kapu van, de ezek szerint vaklárma volt.
  • MrAndree
    #16545
    Erre való a szótár. :)
  • PTW
    #16544
    Na Timeslpi megint megcsinálta a lehetetlent, mitn anno morrowindnél; ezúttal megoldotta a HDR használatát sm 2.0-ás kártyákon.... hihetetlen (természetesen embertelen erőforrásokat igényel, és még nem készült el teljesen a dolog, de VAN és fejlődik):

    HDR sm 2.0-val
  • grebber
    #16543
    Elolvastam csak angol tudásommal nem hoztam ki semmit.
  • Lobsterman
    #16542
    Haha. Harcolgatok az arénában valahol Hero szint körül jött valami mágusbébi. rajtam meg 20%os reflect magic amulett. Kimegyek, pajzsot magam elé tartom, a csaj varázsol és...egy pillanat múlva már halott is. Ennyire azért nem lehet lúzer valaki.
  • erx13
    #16541
    bocsesz, nem tok hozzászolást szerkeszteni olvasni meg hát ki tanult... igy utolag quest vagym ár beszéljünk magyarul küldetés lista, inn vendéglőre cserléjük
    jah és egy nem egsy
  • erx13
    #16540
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    bazzeg néha beleolvahatnál quet bookba benne van hogy találkozzatok egy óra mulva abba az innbe ahol a csókának a naplóját találtad, aztán meg asszem még el kell menni megölni a csókát egsy barlangba és visszavinni a nyakláncot a nőnek a halott krapek mellett volt
  • grebber
    #16539
    #16519 helpmá megörülök!!!
  • Etele1
    #16538
    Banyeeeeeek...erre a büdös életbe nem gondoltam volna! Mármint,h frakkba kell öltözni ! :D Pedig 1x találtam is frankó green ruhát, ami az átlagosnál is értékesebb asszem 8 aranyat ér az átlag 6-al szemben. Meg is őriztem, gondolván majd jó lesz 1x még... :)))
    Egyszer én is belebotlottam egy olyan Shrine quest-be, ahol először a manus elhajtott,h nem vok elég csúnya...szerintem ez lesz az, amiről te is beszélsz. Én ott nem hagytam magam, hanem addig dummáltam vele, míg 70 fölé ment a hozzám fűződő viszonya...ekkor már simán benézte,h ronda vagyok. Én így emlékszem erre a küldetésre
    Köszi a segítséget és neked is Mr. Andree !
  • Mr_no_NaMe
    #16537
    Hát próbáld meg :)
    De szerintem annyira nem érdemes...Te fejlődjél ne ők :)
  • erx13
    #16536
    jah tényleg meg még egy kérdés DB ben amikor listener vagy akkor amikor visszamész a csávókák akarnának csatlakozni az utamhoz... nos az lenne a kérdésem hogy értelmes velük mennni vagy nagyon gagyik?
  • Mr_no_NaMe
    #16535
    Franc...de a DB az nagyon megfogott...az annyira jó, hogy nagyon :)
    Na minnyár megnézem.
    Amúgy tudtátok, hogy akár első szintől is lehet nektek legalább 12 sebzésű fegyveretek?
    Annyi a dolog, hogy Chorollban a kocsmában beszélsz az üldögélő enyhén beált zöld ruhás hosszúhajú ürgével. Elmondja hogy az ikertestvérét keresi. Tegyünk eleget a kérésének, találjuk meg, majd mikor már ketten vannak azt kérik tőled a testvérek, hogy a régi lakásukat (Weatherleah) szabadítsd fel az ogrék uralma alól.
    Menny oda, gyakd le az ogrékat majd nyomás vissza a kocsmába, és a testvéreket vidd el a házukoz. Utána menny vissza Chorollba ismét, és a szobor előtt waitolgass 1-1 órákat. Egyszercsak megjelenik egy alak aki azt kéri tőled, hogy egy tárgyat találj meg neki amit elloptak tőle. Ez a tárgy minimum 12 sebzésű fegyver. Márcsak annyi a dolgod, hogy elmész a fegyverért. Ha megvan te döntöd el mit teszel vele.
    PiszkosFred ha gondolod beteheted a kincseskamrába az Oblivion HQ-n
  • MrAndree
    #16534
    Kicsit vissza is olvashatnál mert a canvas the castle kérdésre már vagy ötször válaszoltam eddig. Asszem már ma is egyszer. Na mindegy. Szóval:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Három bizonyíték kell. A festék chanel szekrényében, a kép a west towerben, az utolsó pedig a great hallban a dining hall-ban ha megnézed a szőnyeget amin az asztal és a székek állnak akkor látod hogy festékes. Ezután mehetsz gyanusítani chanelt.
  • erx13
    #16533
    1.) öltözz fel elegánsan és akkor az őr elkezd ojat beszélni hogy nem tudja ki vagy de hogy biztos nem hüjeségből csipted igy ki magad és beenged
    2.)már volt vagy ezerszer kérdés, de a három jel: a csajnál az asztal vagy mi a frász abba vannaka estőcuccok, a toronyban egy titkos lejáratban egy festmény, és az ebédlőben a szőnyegen festékfoltok
    3.)nah erre nem tudom a választ de kiváncsi lennék én is

    meg van nekem is egy kérdésem, szintén egy daedra shrine és szintén elméletileg már 5ös szinten lehetne csinálni csak valami ojat nyervákolnak hogy tulzottan szeretnek az emberek szeretik a hangomat meg szivesen beszélgetnek velem, majd ha nem fognak igy szeretni akkor menyjek vissza... nah itt elég hogy a infamym magasabb legyen vagy itt mi kell?
  • SNAKE01
    #16532
    ha engedem hogy megharapjon a vámpír akkor a küldetés után vissza tudok majd változni?ha igen akkor hogyan?[már elválaltam csak nem mertem belekezdeni.]
  • SNAKE01
    #16531
    thx!
  • Dr4gonlord
    #16530
    A Dark Broterhood akkora király küldetéssorozat volt, tele fordulattal, Isten. Egy külön játékot kitenne csak ez.
  • SNAKE01
    #16529
    ez engem is érdekelne hogy hol lehet elkezdeni...
  • CUCLI
    #16528
    melyik guildben van jó storyvonal? DB pl legalább olyan hangulatos volt mint az alapstory :D
  • Dr4gonlord
    #16527
    Balck Soul gem az tiltott Cryodiil-ban, hogy hol lehet szerezni 1 colossal van, de azt küldetéshez kaptam, amit nem lehet eldobni, vagy adni, amit meg eddig találtam, azt elvitték... várjunk csak, hú de b*rom vagyok, lehet, hogy azt kellett volna odaadni, aztán csak egyet visszaadni, ahh, mindegy, elcsesztem, mint Azura Csillagját, tényleg, ott mást is oda lehetett adni a portálidézéshez?. A Canvasos küldetésnél én is dekkolok, de majd most megoldom :D.
  • SNAKE01
    #16526
    ok,kössz!
  • Goth
    #16525
    az adott város fighters guildjének mestere elmondja elvileg melyik városba kell menned kontraktért.
    Nem olyan fílinges :/ talán 1-2 igazán, de többségében dungeon, dungeon, dungeon, dungeon.
  • erx13
    #16524
    spoiler!!!!

    nem tom hogy írták e már, de találtam egy ojan hibát, hogy amikor skingradban a grof feleségét "meggyogyitjuk" akokr a grófnál megjelenik egy ojan hogy reward és akárhányszor rákaattintunk ő ojan rendes hogy annyiszor megjutalmaz minket... éljenek a vámpir grófok :D
  • Mr_no_NaMe
    #16523
    Fighters Guild küldetéseit hol kel elkezdeni? Chorollban beléptem és ott az egyik tag tájékoztat arról, hogy ha küldiket csinálok akkor léphetek rangot...
    De melyik vársoban kell ezt elkezdeni? Dark Broterhoodban Listener vagyok Arénában Grand Chamipion. Amúgy a Fighters Guild küldiei is legalább olyan feelingesek mint a Dark Broterhoodé? Mert az rettenet jó volt szerintem...
    Szvsz vetekedhetne a főstorylineval...
  • Dr4gonlord
    #16522
    Enchantolni lehet vele Mage Guildnél, meg újra lehet vele tölteni a mágikus tárgyaidat. Nincs kapulimit, ameddig nem zárod be a nagyot, addig spawnolnak a kicsik. Nekem most az a célom, hogy az összes házat megvegyem mindenhol :D. Csak a Skingradi nagyon drága, és nem is a ház (25k :D), hanem a cuccok hozzá. Kezdtem közben új karaktert is, viszem párhuzamosan, itt is működik azért a beakasztom a billentyűt fejlődés modszere, csak nincs sok értelme, mert elcseszi a lényeget, na megyek, most tudok csak játszani, a mai nap kicsit sűrű volt.
  • Etele1
    #16521
    Sziasztok!
    Már közel 100 quest-et megcsináltam de van 3, aminél elakadtam. Ha valaki segítene, akár priviben is roppantúl örülnék, mert már nagyon zavarnak a megoldandó quest-ek listájában. :)
    1. Saegra: Az egyik Shrine küldetésnél ez az "iszákos" Daedra azt kéri,h Leyawin városában vicceljem már meg az Úrnőt azzal,h kicsit megzavarom a holnap kezdődő mulatságot. Az étkezőbe tudtommal csak 1 bejárat van,amit egy őr véd, aki nem igazán akar beengedni. Sneak módban sem nyitható, pedig a nagysasszony odabent van. Kérdés: Ide,h a bánatba lehet bejutni ?
    2. Canvas the Castle: Itt az Úrnő párjáról készült képet ellopta valaki az ott dolgozók közül. Ki a tettes...az egyik toronyban egy rejtett lejárónál találtam arra utaló nyomot,h valaki ott szokott festegetni és az egyik NPC-nél találtam festő kütyüket is, de ez még nem elég bizonyíték. Kérdesem,h ugyan már mi a szöszt kell még megtalálni és hol?
    3. Vaermina: Na ennek a Daedrának meg black soul gem kell...elvileg már 5-ös szint is elég,h elkezdhessem a küldetést (amit adna), csakhogy még 1x nem láttam black soul gem-et. Most az egyik Mage guild-os küldiben volt róla szó...ha majd ezt teljesítem csak akkor gyárthatok ilyet én is v. honnan szerezzek be ilyet?
    Közben eszembe jutott,h ma, mikor a olvasgattam a fórumot valaki mondta,h érdemes felkeresni mind a 16 (?) Oblivion kaput...én anno 2 után meguntam. A 2 követ megőriztem, de most akkor azoknak fontos szerepük van? Mire jók ezek ?
    Előre is köszi minden nemű segítséget... :)

  • Khull
    #16520
    Nem beszeltek nekem semmifele staffrol?
    Vamori meg nem ad tobb infot?
    Mi a teendo?
  • grebber
    #16519
    Azt a küldetést csinálom msot amikor a halott csoka fekszik az ágyon van két őr + az a nő.
    Nomár beszéltem mindenkivel megvan a könyv visszavittem az őrnek az kurvagyorsan elrohant nemtudom hova a zöld nyíl visszavezet oda a hol a könyvet szereztem de ott hiába beszélek a két taggal nem történik semmi!

    Hogyan tovább??
  • atkaq
    #16518
    Köszi most már felfogtam.
  • SaGa Jr
    #16517
    Hali!

    16 kapunál jóval több akad. Csak a vadonban, a városoktól jó messze találtam röbb mint 10-et és ehhez még hozzá jönne a városok közvetlen környékén lévő 3-3 kapu , plusz Kvatch, a Cloud templom közelében lévő kapu, meg fenn a hegyekben a hegyi utakon barangolva megtalálható másik 5 vagy 6 amit eddig találtam.

    Meg van egy olyan rossz szokásuk, hogy a nem városközeli kapukat ha bezárod, majd megnyílnak máshol. Legalábbis ezt tapasztaltam. Mikor azt hittem már bezártam mindet, akkor is mindig találtam újabbat. :-(
    Mindaddig míg el nem jutsz a fő küldetésben a nagy kapu bezárásáig, addig mindig lesz egy újabb kapu amit be tudsz majd zárni.

    Eddigi rekordom amúgy 29 transc sigil stone.
  • SNAKE01
    #16516
    mi értelme van ha elszívom a lelkeket?
  • moralosan
    #16515
    nekem is volt, de mondta is a Blademaster, hogy lesz egy segítőnk :). Egyébként az a legjobb, mikor - nem egy nagy spoiler - te leszel a Grend Sempjön, majd kijössz az arénából, hozzád rohan egy rajongó, akinek "megengedheted", hogy kövessen :).
  • Action
    #16514
    Akarom mondani fatigue-val!
  • Action
    #16513
    Kérlek mond hogy csak viccelsz! Most irta le donpedro megint hogy fortify MAGICKA és DAMAGE MAGICKA!! Akkor mit akarsz a fatiue-val??? Hmmm???