41716
  • Kandurex
    #16592
    Megnézem! Köszi.
  • SaGa Jr
    #16591
    Hali!

    Lehet hogy haszontalan, de akár már első szinten meg lehet (iszonyat nagy mákkal) szerezni a cuccait. Piszok nehéz ellenfél szinttől függetlenül, de nem leverhetetlen, ráadásul fixen mindig ott van. Az más kérdés hogy egy nagy halom ital, varázslat és idézett lény segedelmével.
  • SaGa Jr
    #16590
    Hali!

    Az mond valamit, hogy Vindasel romja? Ez egy ősi rom, ahol a varla meg welkynd köveket szokás fellelni. Helyileg a fővárostól félre van a várost körülölelő főúto mellett. Egészen pontosan a fővárost körülölelő víz déli partján lévő úton kell menni nyugat felé. Ott lesz egy kis szigetecske nyugatra a leágazástól ami Bravil felé visz. Átmész az első hídon, majd átmész a másodikon és trappolsz tovább nyugatnak az úton. Egyszercsak ott lesz közvetlenül az út mellett.

    De vigyázz, mert valami brutális kemény a csaj (Umbra). Full ebony páncélban azzal a spéci egykezes kardjával nyomja. Ez lenne amúgy Clavicus Vile küldetése, hogy nyomd le és vidd el neki a kardot. Pedig ez a játék legjobb kardja. Sokkal jobban sebez, mint a daedric claymore és csak egykezes, ráadásul nem is nehéz (konkrétan 0 a tömege). Van rajta egy elég sok töltetű soultrap varázslat (115 töltet ha jól emlékszem). Ha nem Clavicus küld oda, akkor a csaj simán nem foglalkozik veled egy ideig, bár ha tovább maradsz mint fél perc akkor neked megy. Ha Clavicus küld, akkor azonnal neked esik (amúgy a küldetés asszem 15. szinten lehetne megszerezhető, de a bige ennél sokkal magasabb szintű).

    Na ezt a kardot kezdtem el használni és miután expert kovács lettem, azután felturbóztam 125%-osra (125-ös lett a tartóssága és 25%-al nőtt a sebzése). A vértjét dettó turbóztam és ez a 25%-os javulás ez meglászott a védelmi értéken is. 100-as blade és 100-as erő esetén 33-as sebzést visz be alapból. Amíg ez nem volt meg, addig ököllel nyomtam, ezután felváltva ököllel és karddal.
  • CS@
    #16589
    Nem vágom mér olyan jó az az Umbra cuccos. A páncélja egy közönséges ebony páncél. A kardjának szerintem a legnagyobb előnye a súlya és az egész elfogadható sebzése, de a képessége teljesen haszontalan, számomra inkább hátrány, mint előny.
  • FlatlineHun
    #16588
    Érdekes, nekem a will-o-wisp pont az egyik "kedvenc" ellenfelem... Melléállok, és feltölt manával.. utána lecsapom.
  • haxoror
    #16587
    Játszható, a bugok nem zavaróak szvsz
  • lilgame
    #16586
    helló!
    most ott járok hogy a kémek bázisát kell felkutatni Brumában.Jearl házában megöltem Saveri Fara t vagy kicsodát.Onnantól mit kell csinálni?légyszi segítsetek.
    előre is köszi!
  • Kandurex
    #16585
    Umbra cucc honnan van?
  • SaGa Jr
    #16584
    Hali!

    Szerintem véges számú kapunak kell lennie, de eddig mindig találtam újabbat. meg arról nem találtam hírt vagy információt eddig, hogy végtelen számú kapu lenne.
    Ami ennek kapcsán a leginkább kiakasztott, hogy például a legdélebbi városnál Leyawiin mellett, a keleti kapun kilépve rögtön ott van kettő Oblivion kapu (már ha a sztori előrehaladt annyira, hogy segítség kéne Brumának). Ezeket bezártam, aztán elnéztem kicsit délebbre (részben a mage guild küldetése, részben az ellopott szemű Daedra küldetése miatt) és újabb kettőbe botlottam. Bezártam ezeket is. Mire visszaértem a városhoz, volt ott megint egy újabb, az előzőleg becsukott kettő között jött létre. Na ezt is bezártam. Azután már itt több nem nyílt (bár elméletileg az elhagyott bányától nem messze, a város másik oldalán is kéne lennie legalább egynek). Aztán felfelé sétálva északnak az úton találtam rögtön kettő újabbat a két ottani kis falucskától nem messze. Szóval kapu akad szép számmal. Valószínüleg ezeket is generálja a vagy frissíti a program, mint a dungeon lakókat és a kincseket de szerintem véges a számuk.

    Magasabb szinten meg igazán klasz erőfelmérő a hely, hiszen jól ki lehet tapasztalni az adott ellenfelek viselkedését és harci erejét. Sok sok alapanyag és még több cucc szerezhető be, bár Umbra páncélját és kardját nem tudta überelni semmi. :-)
    Na jó, a Blackwood Company (Fighters guild kapcsán kerülnek elő) páncélja egyenértékű volt az ebony/umbra páncéllal, csak kevesebbet nyomott.
  • Kandurex
    #16583
    Csak meg ne und a végén. Amikor majd a fő küldetés szál is arra kér, hogy zárj be 6 +x mennyiségű kaput akkor az előzőleg becsukott 30 után kicsit unalmasnak fog tűnni :(
  • jocika
    #16582
    Templom -> oltár -> ima.
  • drop
    #16581
    köszi szépen megtaláltam
  • ToMy_
    #16580
    kattints itt fenn a MAKRÓK szövegre, és ott le van írva
  • tibor16
    #16579
    Az oblivion kapukról - akkor is hatványozódik a képződésük ha abba hagyom a Baurus féle kocsmás találkozónál a főküldiket???, mert még nincs nagyon kedvem és inkább a tápolás kalandozást favorizálnám...
  • drop
    #16578
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    na hátul van egy gyertya tarto ami nem ég és a földön vérnyom
    nyisd ki a rejtet ajtot és kövesd a vérnyomot a borospincébe érsz ot szintén gyertyatartot keres mert a középsö hordoba szintén van egy ajto
  • drop
    #16577
    privátba küldtem mert nem tudom hogy kell spoilert késziteni tényleg irja le valaki köszi szépen
  • Methylisocloro
    #16576
    Azt mi mutatja hogy az ellenfél mennyire sebződik vagy mennyi a HP-ja?
  • atkaq
    #16575
    Lement a srength és a endurance-em szám piros lett elnyomtaam egy restore endurance poitiont de nem ment vissza az érték.Hogy tudnám visszacsinálni?
  • Looserke
    #16574
    jah és ha mondjuk 5 magickába kerülő varázslatokat használok, akkor az kétszer annyi idő alatt fejleszti-e a skillt minha 10 magickába kerülőt lövöldöznék???
  • Looserke
    #16573
    a destruction skill-hez van olyan varázslat ami ellenfél nélkül fejleszti a skillt??? amivel tudnék gyakorolni...
  • Methylisocloro
    #16572
    Köszönöm!
    Ez a városra klikkelést mintha emlitette volna a tutorial :)
    De nekem nem müködött, de biztos valamit nagyon rosszul csináltam :)
  • csocso14
    #16571
    Gyalogláson kívűl, lovaglás, de ha a térképen rá klikkelsz a kivánt városra akkor oda dob téged.
  • TVelvet
    #16570
    Háj! help plííz
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az lenne a problémám, a thieves küldiknél járok, és elkell menni skingrádba egy Gyíkcsávó megkeressni a börötnben, namármost elmentem, de ott nincs semmiféle gyík csávó, csak 1 rab van ott az elmond mindenfélét, meg aztis hogy kövessem, namost kiszabadítom, de nemmegy sehova ottál az ajtó mögött aztán elvan, van valakinek valami 5let mi lehet a baj?
  • Methylisocloro
    #16569
    Hogy lehet az egyik városból a másikba eljutni a játék elején? A gyalogláson kivül?
  • bigapó
    #16568
    Hali!

    Olvasgatom a topikot és megint azt találtam, hogy eléggé bugos a játék. (azt is olvastam, hogy majd jön a patch is.) mennyire zavarja a játékot? van, hogy emiatt nem lehet megcsinálni küldetést? egy másik játékban jártam hasonlóan, így ha majd megszerzem ezt, nem szeretnék ismét így járni. kicsit demoralizálna...
  • donpedro
    #16567
    A másik, hogy már úgy telezsúfoltam a lakásomat ereklyékkel, hogy némelyik szobában mozogni is alig lehet, részben a sok vitrin, részben meg a 2 fps miatt, amit a sok tárgy, próbababa, miegymás okoz.

    Van Blades páncélos baba, Daedric páncélos baba, Kvatch és Bruma páncélos baba, de van légiós cuccba öltöztetett is. Plusz egy rakás vitrin tömve enchantolt Glass, Ebony és Daedric fegyverekkel, staffokkal, amulettekkel, gyűrűkkel, de vettem Alyeid lámpákat is, és van egy sarok, amit az általam levert dögöknek szenteltem, medvebőr, daedra heart, troll fat, vampire dust, ogre teeth, és még sorolhatnám. Rohadtul óvatosan kell közlekednem, ha nem akarok leverni semmit. :)
  • donpedro
    #16566
    Úgy van, hogy nekem az összjátékidőm már közel 100 óra. Emellett asszem, ha összesen 10-szer visszatöltöttem, akkor valszeg sokat mondok.

    Egyébként nálam az is megdobja a szintet, hogy én csak a major skilleket használom egyfolytában, minorral abszolut nem foglalkozom, ergo a sneak, security, heavy armor, mercantile, stb, stb képességek még mindig 20 körül vannak. Ellenben a major skilljeim közül már van 1 master, 4 expert (ebből 2 90 fölött, tehát azok is közel járnak a masterhez) és mindössze a Blade és az Alteration Journeyman szintű.

    Az is hozzátartozik, hogy eleinte külön gyakoroltam is néhány varázslatosztályt, és azok is hoztak néhány gyors szintlépést.

    Visszatérve még az Oblivion kapukra, nálam most lényegében nem lehet fél percet bandukolni (bárhonnan indulva és bármilyen irányba) anélkül, hogy bele ne botlanék egy kapuba. Ennek is van feelingje, hiszen így tényleg érzem, sietni kell, mert különben elborítja Tamrielt a káosz, viszont az állandó gyepálás egy idő után kezd unalmassá válni.

    Most is vár rám 4-5 kapu, amit be kellene zárni, de már előre fázom az egésztől.

    Asszem a hivatalos fórumon volt egy topic, amely azt fejtegette, hogy akcióban az Oblivion verhetetlen, ugyanakkor questline szempontjából a Morrowind változatosabb volt. Hajlok rá, hogy egyetértsek.

    A poén az, hogy ettől függetlenül egyszerűen képtelen vagyok abbahagyni a játékot, hajnali négykor is itt ülök a gép előtt, és játszok.
  • PiszkosFred
    #16565
    Ládák bizonyos időközönként resetelődnek. Földre dobált tárgyak elvileg nem, legalábbis én még most is látok egykét eldobott vackot az úton. igaz, kevesebbet mint amennyit eldobáltam. De ez lehet azért is, mert elrugdosták a katonák és egyéb járőrök, de lehet sima automatikus "isteni" környezetvédelem is :D

    A lényeg, hogy ládák közül csak a saját házak ládái biztonságosak. A többi rizikós, legyen az céh vagy bárhol. Akkor inkább a földre dobáld.
  • Mike at home
    #16564
    csak a megvett hazaidban nem vesz el a cucc
  • tibor16
    #16563
    Egyébként - nem tom mennyi lehet az össz játékidő, de nekem ez az 1 quest is több mint 6 órámba került. 5-ös szinten vagyok, alig csináltam meg küldit, az első kaput zártam csak be (véletlen belesodródtam, oszt muszáj volt) de már jáccottam vele vagy 50-60 órát (ha a visszatöltött órákat is számolom, -amúgy csak 40-et). Úgy látom el leszek vele a nyáron... én tul képp azt nem értem, hogy a fenébe van az, hogy van aki már a harmicvalahanyadik szinten van.... ???
  • tibor16
    #16562
    sziasztok, - mára most fejeztem be - megcsináltam questet, a végén me gölöm a palit 1 marcona kiglancolt vitézurral egyetemben 1 kriptában. A lényeg, hogy így szert teszek a pali házának a kulcsára is. Ide szabad a bejárásom az ágyban aludhatok is, csak azzal nem vagyok tisztában, itt hagyhatom-e a cuccaim. Ha igen, - a földön? No csak azért kérdezem, mert nem tom bezárni az ajtót - ezek a hülye beidegződések ... hehe. Mintha régebben olvastam volna, hogy vhogy be lehet zárni az ajtót.. tud erről vki vmit?
  • Mike at home
    #16561
    26 ora alatt lvl 3
    jo vagyok? :)))
  • MrAndree
    #16560
    Engem talpig glass armorban is simán beengedett az őr. :)
  • Mike at home
    #16559
    mit jelent a jatekban, elegansan?
    van olyan varos, ahol lehet kapni igazan flancos ruhakat
    ami nem egy-ket-12 aranyba kerulnek?
  • Mike at home
    #16558
    garazsba? es mi parkol benne? A Guild vezetojenek terepjaroja? :D
  • CarajoEsp
    #16557
    Hehh...:) Nagyjából nekem is ez a menetem:) Most tartom 43óránál, és 14-es szinten összesen 3várost láttam:) Talán, ha 10küldetést megoldottam, de tök jól elvagyok, most épp észak legnagyobb szakadékát keresem, és próbálok átsunnyogni Morrowindbe:) Kicsit Dunmeremnek honvágya van. Plusz...az is idegesít, hogy nincs szabad rabszolgatartása a hülye gyíklényeknek!!!
    U.I.:Asszem lefekszek kezdek becsavarodni, most is épp aztnéztem meg, hogy hány Septim van a pénztárcámban.
    Jó éjt.
  • PiszkosFred
    #16556
    Lev12nél tartok még most is szegény breton mágusommal. Időközben megérkezett az unokatestvére, egy Nord amazon, de ő is csak 4es. Még van mit és ki ellen lemérnem a képességeimet. Igaz, az elmúlt napokban leginkább az Oblivionban jártam, többtucatnyi fotó erejéig. 2 perc harc, fél óra fotózás... Elvagyok ;]
  • PiszkosFred
    #16555
    Ezek szerint nyílnak szépen egymás után. De csak tipp.

    Az a vicc az egészben, hogy amióta megjelent a játék, és kézhez kaptam, azóta játszok. De a világra rácsodálkozó, olvasgató, szöszmötölő tempóm miatt, szerintem már az is többet látott a játékből, aki tegnap kezdte el ;] Eszméletlen lassan haladok, a saját magam tempójában, (a saját szabályaimmal), úgy, hogy közben minden cseppjét élvezem. Ezért aztán az olyan információk, amelyek mindenki számára evidensek, azok nekem bizony nem. Ezért is örülök, amikor kiderülnek ilyen dolgok, hogy mennyi kapu van a világban. Mert a fikció és a pletya az egy dolog, de a tapasztalat megint más. Más kérdés, hogy azért mindent nem hiszek el én sem, van pár ember hálaisten, akiknek bízni lehet a tapasztalataiban. Szóval gőzöm sincs mennyi kapu van, és meddig nyílnak, de ezek szerint szépen bukkannak elő folyamatosan. A kérdés már csak az, hogy ezek random helyeken random időben, vagy fix helyeken random időben, vagy fix helyeken fix időben jönnek elő ;]
  • donpedro
    #16554
    Az a gond, hogy nekem már nem nagyon van hova fejlődni. a felszerelésem glass és daedric, egy percre idézem a táposabb dögöket is, a destruction spelljeim meg brutálisak. Ezzel együtt is eléggé megizzaszt Oblivion, időnként elfog a "kapuzárási pánik". :))
  • donpedro
    #16553
    Szerintem is végtelen számú kapu van. Ugyanúgy működik a respawn, mint minden másnál, legalábbis a MQ végéig.