41716
  • SNAKE01
    #17273
    hi all!valaki megmondaná nekem hogy merre találok minotaurokat?az egyik fighters guild küldiben azt mondja a csaj hogy szerezzek neki minotaur szarvat vagy mit meg ogre teeth-et.plz help!
  • Kandurex
    #17272
    Olyan embereket, járókelőket keres, akikre, ha ránézel akkor a normál ikon helyett egy ilyen kis korona látható, azok többnyire küldit adnak. Amúgy meg mászkálj a városokba, beszélgess, szakadni fognak rád a mellékküldetések.
  • 0Fritz0
    #17271
    Persze, hogy ez megöli a játék hangulatát.
    Viszont a te problémádon abban segít, hogy rendes mentés hiányában ne kényszerülj órákig a nagy fehértalpú főnök, Szopacs karakterét megszemélyesítened. :)
  • Mr_no_NaMe
    #17270
    Ez mellett még a Gothic I-II őt ajánlom még, ha ezek nem szerettetik meg veled a stílust akkor semmisem :)
  • koschwarz
    #17269
    komolyan mondom, le vagyok nyűgözve, hogy milyen szinten őrület van ezzel a játékkal. monnyuk én sose játszottam szerepjátékokkal, de most ki fogom próbálni. azért még inkább nem veszem meg, egyelőre csak "megszereztem", mert lehet, hogy nem fog tetszeni (merthogy ezt a stílust soha nem kedveltem), de ha jó, úgyis megveszem.

    ugyanez volt a fahrenheittel is, soha nem csíptem a kalandjátékokat, de aztán annyira dícsérte mindenki, hogy kipróbáltam, és nagyon bejött...
  • Vajda Gergely
    #17268
    Sziasztok!

    Hogy lehet mellékküldetéseket válallni?
    Előre is köszönöm.
    THX
  • tigeroo
    #17267
    mondom, ezért nincs értelme annak, hogy CSAK 3-at válassz ki amit növelnél szintlépésnél..ugyis az fejlődik, amit használsz, miért nem kaphat nyamvadt 1 pontot pl. a luckra egy harcos??? vagy egy pontot strg-re egy mágus!
    vagy félmegoldás: összeadódnának a szorzók és úgy osztod el, ahogy akarod pl. lesz
    3 cuccnál 5x akkor; 15 pontot oszthatsz el, úgy ahogy akarsz.. jó is lenne
  • tibor16
    #17266
    Én azt nem értem, mér nem fejleszthetem azt amit akarok, miért van erre szükség. Volna egy elérhető tapasztalati pontszám a szintlépésnél, oszt had osszam már be ahogy akarom. Tiszta dedó ez a csapkodomalovamvagyarákot (szegény pici állattya), mer skillt akarok a vdekezésbe - háát neem? Én mellesleg, maradi vagyok ebből a szempontból, hagyom a csodába, ahogy esik úgy puffan alapon...
  • tibor16
    #17265
    sziasztok, - csak mérgembe próbáltam ki a nyilasmisit (a Gothicot ismerem kívűl belül oszt mégse használom ki a gyengéit). Bár dögunalmas, azér megvan a haszna is ennek a nirnroot gyűjtésnek, vszínű a legtöbb helyre sose mennék el, amit így megköll nézni. A másik, ha ezt a csítet használom, akkor mi tart vissza, hogy pénzre, löttyre, fegyverre ne használjam - úgyhogy maradok a játéknál, no meg max a kérdezésnél (bár szvsz, az is csít vhol)...
  • tigeroo
    #17264
    sztem meg ebben a szintfejlődés dologban az lett volna a legjobb, hogy nem kell a 8 tulajdonság közül (Strength, Intelligence ,Willpower, Agility, Speed, Endurance , Personality, Luck) 3-at kiválasztani lvl-upnál..mindegyik megkapná a minimum 1 pontot, de ha valamelyiket "használtad" akkor az a konkrét tulajdonság felmehet akár 5-öt is...ezért hülyeség ez az egész...pl. ha kapsz egy 5x-ös szorzót akkor természetesen arra fogsz 1-et a 3-ból, a maradék kettőt pedig a további legnagyobb szorzókra...de ha van egy 4. tulajdonság amin minimum 2x van akkor az elvész..:ll

    a morrowindbe is jólett volna olyan "mod" amiben a security, sneak egyaránt agilityt kap...:l mert ha egy szinten keresztül csak ládákat nyitok, az 4-5x szorzó az INT-hez...mit kezdjek vele??! agi kell a tolvajnak, főleg ha nem karddal, hanem íjjal rohangál
  • Mr_no_NaMe
    #17263
    Hát az 1. lehetőségre nem nagyon van még mod, a 2. lehetőségre meg nemtom :)
  • Kandurex
    #17262
    Még valami, gondolom van itt egy pár mod vadász :)

    Szal olyan mod érdekelne ami a karakter szintezésén módosít. Két lehetőség fordult meg a fejembe:

    Az 1. tovább fejlődés, azaz nem állnak meg a major - minor skill -ek és az attribumok 100 -nál, hanem tovább tápolódnak megfelelő hatványozott tulajdonságokkal. Ez későbbiekben fontos lehet, mondjuk lvl 50. szinten .

    A 2. meg ami visszafogja, mondjuk a major skill 1.5X kap fejlődéskor, a minor 0.5X akkor a modban a major kapjon 1.0X a minor meg maradhat. Remélem érthető.

    Szal a kérdés, hogy van hozzájuk hasonlító mod? Előre is thx. (persze kettő egymást kizárja)
  • Kandurex
    #17261
    Igen, htx!
  • Mr_no_NaMe
    #17260
    Kell hozzá mod a HQ-n a hírek közt fentvan.
  • Kandurex
    #17259
    A vitrinekhez kell mod vagy alaban lehet vásárolni a házhoz?

    (utolsó simítás a banneren, a FAQ nem műxik, tudja valaki merre jár Zsozso?)

    Szerk: (nem tudom miért neked címeztem Flatline)
  • Mr_no_NaMe
    #17258
    Én megcsináltam de nem találtam ilyet. Bár ennek talán az az oka, hogy nem mindegyik ládát nyitottam ki :D
  • FlatlineHun
    #17257
    Ööö, srácok, tegnap belefutottam egy érdekes dologba.... miután aréna és mágus céh vonal megvolt, gondoltam elkezdem csinálni a harcos céh küldiket.
    Még viszonylag az elején járok, kaptam egy küldit, hogy 10 Imp Gillt-t kell összegyűjteni, és egy helyet, hogy ott vannak Impek.
    Bemegyek a barlangba, gyakom az Impeket (egy ütés)...
    Majd az egyik ládába a szokásos 80 arany vagy 2 potion helyett találtam egy Ring of Perfection nevű gyűrűt, ami konstans módon növel minden tulajdonságot 10-zel! Naon remélem, hogy ez csak random treasure, mert űbergyík lenne, ha pont a leggagyibb dungeon-ban lenne fixen lerakva az ediig általam látott legjobb tárgy......
    Aki csinálta már ezt a küldit, talált ott ilyet, vagy mázlista vagyok?
  • Mr_no_NaMe
    #17256
    1. Az inventroyba equipelsz jó sok nyílvesszőt és egy íjat.
    2. Felfelé nézel, megfeszíted az íjat és míg az íj feszül, addig belépsz az inventoryba ismét.
    3. Kétszer rákattintasz a kijelölt nyílvesszőre, majd eldobod a sokszorosítani kívánt tárgyat (ami ninroottal nem műxik).
    4. Kilépsz az inventorybol és ahogy kilövi a nyílvesszőt voila ott van sok rengeteg cucc :)
  • Mr_no_NaMe
    #17255
    Jah értem...De az tényleg fura, hogy 5 szintesen nincsen semmi jó cucc aztán hirtelen 8. szinten már lootolhatóak a dwarven cuccok meg az elven longswordok.
  • Looserke
    #17254
    de hogyan kell csinalni pontosan mert nekem nem sikerult
  • Mr_no_NaMe
    #17253
    Reggelt!
    Ninroottal nem csinálja :)
    Asszem csak olyna tárgyal amit tudsz mozgatni ide oda. De az tényleg elég durva, hogy kilövök 1 nyílvesszőt azt csinál nekem 50 krumplit :DDD
    Ezzel a trükkel el lehetne menni mutatványosnak !!
  • tigeroo
    #17252
    ezt a replika dolgot nem próbáltátok meg valami drága /esetleg fényes/ cuccal?
  • Looserke
    #17251
    ez mind szep es jo, de hogy rakta a potiont a nyílvessző elé???
    és minden fajta íjjal és nyílvesszővel működik???
  • ZaJanga
    #17250
    ááááá ezer bocsánat alatta SPOILER !!!!
  • ZaJanga
    #17249
    [spioler]A harcosok céhénél van egy küldi ami bug-os.Amikor meg kell keresni az eltűnt falusiakat a barlangba de a zöldel jelölt helyen nincs ott a hulla csak a 3 csontváz és egy zombi.Egy zombi meg följebb. Van rá valami megoldás mint a 3 ogrés konzolos bepötyögős megoldás?[/spoiler]
  • ZaJanga
    #17248
    #17193
  • Looserke
    #17247
    ezt a nyilas trükköt hogy csináljátok????
  • ZaJanga
    #17246
    egyszerűen csak szedem össze a cuccokat és bótolok meg persze orcátlanul alkudok !
    Annyira ritkán van olyan cucc a varázslatokon kívül amire érdemes lenne költeni hogy nem veszek szinte semmit.magamnak kovácsolok stb...
  • Ron Ragm
    #17245
    Én egyszer elkezdtem, de a fél belső IC part után meguntam és húztam kalandozni :)
  • CsőKujts
    #17244
    Úristen ne fárasszatok azzal, hogy direktbe nekiálltátok keresni.
  • CsőKujts
    #17243
    Spoiler-bár szerintem ez akár faq-ba is bekerülhetne... Imperial City-n belül van egy kikötő neve Waterfront ha jól emlékszem. Kis lakótelep is van ottan és ha ott mászkálsz estefele látni fogsz 3 alakot akik beszélgetnek. Fizesd le őket és akkor többet fogsz tudni erről a dologról.
  • CsőKujts
    #17242
    Baker ennél nagyobb Spoilert azért nehéz összehozni...
  • ChevyG #17241
    a lopott holmit kinek tudom eladni?
  • CS@
    #17240
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Többet már tényleg nem fog kérni
  • CS@
    #17239
    Ritka idióta volt, aki ezeket a vitrineket megalkotta.
    Nem a MOD készítőre gondolok, hanem aki az eredetit tervezte.
    Vajon eszébe sem jutott, hogy ezzel a havok dologgal ez így elég gázos lesz?
    Mert nagyon gány, hogy be van döntve az alja és így minden összevissza csúszkál benne. Pedig azt hittem milyen szép kis fegyvertermet csinálok majd velük, de inkább kihajítom őket.
  • tibor16
    #17238
    Nem bírtam ki, kipróbáltam a nyilasmisi trükköt, valóban volt trükk de nekem kicsit másképp. Lehet bennem van a hiba. Sz'al kilőtte a nyílvesszőt, de nem annyi nirnrootot csinált mint a nyílvessző, hanem pusztán ami már megvolt azt lőtte ki, - vagyis nem soxorosított - pedig szívesen megúsztam volna az újjabb keresgélést.
  • tibor16
    #17237
    bocs, véletlen 2X ment ... 2x ment
  • tibor16
    #17236
    Igazad van, ez tényleg most 40-et kér , úgyhogy befejeztem, a 24 órát meg figyelmetlenül olvastam. Nem baj, elment vele vagy 6 órám. Nem 1 helyen találtam, hanem IC-t körüljártam, aztán elindultam lefelé Leowyn felé. Piszkosul untam, de én ilyen vagyok, ha valamit a fejembe veszek... A 40-et összeszedem majd apránként, ha lesz kedvem, vagy tényleg megpróbálom a nyilasmisi trükköt... Mellesleg azt se néztem meg mit csinál belőle - hehe -ez csak most jutott eszembe.. nnna mind1 - elteszem magam holnapra - még szerencse, hogy holnap nem dolgozom. Tényleg ZaJanga, ez piszok sok pénz, ezt honnan szedted össze???
  • tibor16
    #17235
    Igazad van, ez tényleg most 40-et kér , úgyhogy befejeztem, a 24 órát meg figyelmetlenül olvastam. Nem baj, elment vele vagy 6 órám. Nem 1 helyen találtam, hanem IC-t körüljártam, aztán elindultam lefelé Leowyn felé. Piszkosul untam, de én ilyen vagyok, ha valamit a fejembe veszek... A 40-et összeszedem majd apránként, ha lesz kedvem, vagy tényleg megpróbálom a nyilasmisi trükköt... Mellesleg azt se néztem meg mit csinál belőle - hehe -ez csak most jutott eszembe.. nnna mind1 - elteszem magam holnapra - még szerencse, hogy holnap nem dolgozom. Tényleg ZaJanga, ez piszok sok pénz, ezt honnan szedted össze???
  • donpedro
    #17234
    Mellékesen megjegyzem, hogy a világ meg lett mentve, már csak a jutalmamra várok. :) Jauffre pórul járt, de Baurus legalább megúszta.

    Egy küldetéssel kevesebb, maradt még kb. 20 aktív.

    (Egyébként szerintem a főküldetés vége nagyon állat lett, jól meg van csinálva.)