41716
  • Kandurex
    #17313
    Nosza, indulj neki.

    Egyébként az új harcos karakteremmel úgy terveztem, hogy addig nem fogok neki a vámpíros küldetéseknek míg nem lesz nálam disase potion. Egyet nem találtam, tudtam vásárolni sehol! Már 1 órája keringőzök, mérgembe máár a konyhába is beültem alkimistát játszani, hátha alapon, mire ránéztem a karakterlapomra, a Redguard -dok 75% alap disase resist
  • Sir Quno Jedi
    #17312
    Amúgy mivel a karim nő, ezért begyűjtöttem neki az összes ruhaneműt és lábbelit amit csak értem! Nagyon faján tud öltözni és szeret is! :DDD Tiszta SIMS.
  • Sir Quno Jedi
    #17311
    Ami a házamban van láda, az még sosem zrittyentette el a tárgyaimat.
  • Sir Quno Jedi
    #17310
    De még a főküldiket nem csináltam meg, csak az égi kastélyig. Majd ha megvan a harcos céh összes küldijei is... A thief küldik, meg a dark broterhood-os meg nem érdekel, mert good kari vok, meg túl könnyű lenne az már nekem (ezzekkel a képességekkel vittzes).
  • OculusDei
    #17309
    kösz. pont egy ilyen ágy mellettit pakoltam meg ügyesen...
  • Kandurex
    #17308
    Végül is mit akarsz? Gondolom nyomtad vagy 50 - 80 órát, kész, végigtoltad, kijátszottad, ennyi volt... örökké akarsz játszani? :) Várj küldetés lemezre, biztos jön, addig meg írtsad a pattikat
  • Sir Quno Jedi
    #17307
    Szerintem pont az a baj gammával, hogy kicsit talán le van egyszerűsítve túlságosan is a témához képest, köszönhetően az amcsi átlag IQ szintnek. Valahogy el kell tudni adni a mob-nak is a cuccot. A Bloodlines is ezért lett szájbarágós anno... :(((
  • Sir Quno Jedi
    #17306
    Mondjuk az is érdekes, hogy mászkálok az archmage lányzó karimmal artifact-ekkel szerteszana, senki sem lát, senki sem hall, a főellenfelek meg sem tudnak érinteni, minden secus ládát ki tudok nyitni, full manával oszthatom az áldást, mert már nem kell semmire, akár szétrobbanthatom a fél fővárost, senki sem kap el soha, még a guild össze mágusa sem tud tenni ellenem semmit még a saját helyükön sem (kipróbáltam kiváncsiságból), szal. kissé parttalan.

    Unalmamban már a harcos céh küldijeit csinálgatom, asszondja irccsá patikat a pincében! :DDD (archmágusként jó móka egyszál tőrben, pendelyben) :DDD
  • koschwarz
    #17305
    nekem úgy tűnik, ez a gamma kibaxott összetett...én meg eddig csak menni szerettem előre a folyosón és lelőni a szembejövő szörnyetmunka után valahogy ez fexik nekem...
  • Dr4gonlord
    #17304
    Vannak olyan ládák, amik újraszületnek 3-4 nap után, ekkor a bennük lévő tárgyak eltűnnek, a saját házban nincs ilyen szerintem (legalábbis még nem találkoztam ilyennel), de az Arcane University legfelső szintjén az ágy előtti "láda" ilyen.
  • OculusDei
    #17303
    hello! standard kérdés: ha vettem saját házat, azok konténereibe pakolok. eltűnnek belőle a stuffák ha elmegyek hosszabb időre? mert paragép lettem egy ilyen eltűnés után, igaz ott a guildben volt a láda...
  • Sir Quno Jedi
    #17302
    ÉS főleg azért idegesítő, mert így értelmét veszti a páncél mint olyan a gammában magas szinten, mert light armorból és heavy armorból ÉS spellből is ki lehet hozni ezt (sőt simán tárygakból/ruhákból is). Így mi a ráknak bármiféle páncél, felesleges inventory tölteléknek, vagy burden-nek...
  • 0Fritz0
    #17301
    Valahogy így, de csak poénnak jó.
  • Sir Quno Jedi
    #17300
    Ha sokat lopsz, előbb-utóbb ők keresnek meg! (mivel az ő területükön gagyizol és nem adod le a sápot, ez így van manapság is)
  • Vinsanity15
    #17299
    és megmondanád hol vana thief guild?
  • Sir Quno Jedi
    #17298
    Amúgy nem tudom feltűnt-e nektek, de nem lehet 85 fölé növelni az ARMOR-t!!! Legalábbis nekem sem spellekkel (shield, summon armor-ok), sem mágikus tárgyakkal, sem mágikus páncélokkal, sem 100 feletti armor skillel, sem semmivel nem megy efölé. Minden pont ami armorból efölé menne, elszáll a levegőbe! Ez nagyon idegesítő, mivel egy goblin champion 30 szint felett simán porrázúzza a legtáposabb páncélt is fél perc alatt egy gagyi 85-ös armor rating-gal!

    Van erre valami ötlet/megoldás (a mod-okat kivéve), vagy ez szándékos így?!
  • sleepwalker77
    #17297
    Vagy belepsz a tolvaj guildbe es akkor a bounty feleert leszedik rolad, vagy beszelsz egy orrel es vagy kifizeted a bountyt, vagy leulod a bortonben.
  • Vinsanity15
    #17296
    Az most mind1 csak azt kéne megtudnom hogy szedjem le a bountyt
  • Kandurex
    #17295
    Hmm... van ilyen utánérzés, de legalább figyelemfelhívó nem igaz? gyébként arról meg nem tehetek, hogy ijedezel a privátok miatt
  • LegionarR
    #17294
    Hol van Heroes guild???
  • Sir Quno Jedi
    #17293
    Tanács soul-gyűjtéshez mágusoknak (ápdételtem :D):

    - Vegyünk/szerezzünk egy üres grand soul gem-et!
    - Csináljunk egy silver (mert sebzi a vámpírokat amúgy is) tőrt (magasabb szinten daedric) grand soulgem és soul-ból: Fire, Frost, Shock sebzés egyenlően elosztva + 2 másodpercnyi soultrap !
    - Csináljunk egy spellt: Chameleon self 60sec !
    - Vegyünk le mindennemű páncélt, öltözzünk lazán, csizma helyett húzzunk mokaszínt pl.!
    - Keressünk/idézzünk egy elegendően magasszintű ellenfelet (pl. Lich)
    - Nyomjuk be a sneak-et, az imént kreált Chameleon spell-t, ne fussunk és a spécizett tőrünkkel cserkésszük be az ellenfelet!
    - Öljük meg egy két jólirányzott power döféssel!
    - Örüljünk a teli soulgem-ünknek!!!

    - HA van 5 darab grand soul gem-ünk teli grand soul-okkal, akkor készítsünk belőlük 4 darab ruhadarabot (célszerű: kámzsa+blúz/mellény/ing+szoknya/nadrág+cipő/szandál) és egy gyűrűt/amulettet, mindet 20%-os Chameleon-nal. ÍGY összejön a 100% chameleon tárgyból és a játékot szépen lehet tolni mágia, vagy bármi segítség nélkül is. Ha sneak-et is növelünk tárgyból (vagy spell-ből), vagy eleve jó érték, akkor bárkit lazán leverünk és még csak észre sem fogja venni ki volt. Ez igaz BÁRKIRE, még a főellenfelek jó részére is).

    - Használhatunk varázslatot is fegyver helyett chameleon+sneak-ből, nem fogank kiszúrni!!!

    Haller.
  • Vinsanity15
    #17292
    AHA éertek köszi.És amugy nemtudod hogy szedhetném le a bounty t a fejemről?mert igy nem engednek be a heroes guildbe?
  • sleepwalker77
    #17291
    Az attol fugg mik a major skilljeid.
    Ha peldaul van speechcraft akkor probalj minnel tobb npc-vel jo viszonyt kialakitani.
    Ha alkimia akkor csinalj italokat.
    Stb...
  • koschwarz
    #17290
    jaja, de ilyen kiemelkedő dolgokra, mint az oblivion, én is kiváncsi vagyok, úgyhogy megpróbálkozom azért vele
  • LegionarR
    #17289
    Célozz felfelé (amennyire csak tudsz), és a nyílakra lassan kattints kétszer ne úgy mintha ikont akarnál megnyitni...
  • Vinsanity15
    #17288
    HI.Valaki megtudná mondani hogy hogy lehet legkönnyebben szintet lépni?most egy kicsit hanyagolom a fővonalat (próbálok kisebb questeket teljesíteni)mert most csak 2 es szintű vok
  • SaGa Jr
    #17287
    Hali!

    Nem neked kell a szarvakat gyűjteni, hanem ha elolvasod a párbeszédet akkor kiderül, hogy a csaj adna melót az unatkozó társaidnak, ami a szarvgyűjtögetés lenne. Hogy ezt kiadja melóba a delikvenseknek, előbb kell neki vinni 5 db ectoplasm-ot.
  • MrAndree
    #17286
    Én a gothic első részét tavaly szereztem meg végül /már korábban is akartam csak sose jött össze/, aztán ugye amikor megláttam a grafikát /ami elég ronda volt mert 2001-es játék/ akkor gondoltam na ezzel sem játszom sokáig. Körülbelül 30 percig játék után el is felejtettem a grafikát. A gothic 1-2 szvsz a legjobb rpg ami létezik, az oblivion az egyetlen ami képes volt ugyanennyire megragadni.
  • SNAKE01
    #17285
    én nem értem ezt a nyilas trükköt.előveszem az íjat,nyíl kifeszít,inventoryba kétszer kliikk a kiválasztott nyilakon,healt potion eldob és csak átlövi rajta a nyilat még csak el sem lövi!:( mit csinálok rosszul?
  • b-type
    #17284
    Dedó???
    Ez egyáltalán nem dedó, hanem egy jól kitalált és müködőképes rendszer, ami egy kicsit el van keffentve.
    DE ezzel együtt teljesen használható, még nem fejlődésbarát skill leosztásnál is.
    Semmilyen rákot nem kell aprítani, én csak a legelején rákoztam mikor alapszinten voltam az arénában és minor heavy armor-ban semmi esélyem nem lett volna.
    slussza, semmi többet. addig kell korrigálni amig teljesen meg nem érted és amíg gyorsan fejlődnek a skill-k.
    később semmit, de ehez az kell hogy alkalmazd amit tudsz a fejlődésről,mert ha félrefejleszted és onnan akarod visszahozni tökéletesre, akkor korrigálni kell megint.
    Minnél össze-vissza vannak a major skill-k (mágusvarázslótolvaj karakterek) annál több odafigyelés kell.
    - link

    Nagy tévedés azt gondolni hogy mindenkinek ezen jár az agya miközben kalandozik, amikor már belassulnak a szintek, akkor egyáltalán nem kell erre gondolni, alkalmazni kell.
    Sokkal életszerübb ez a rendszer, mint kapsz egy kalap TP-t és abból szinte bármit fejleszthetsz..amihez addig közöd sem volt.
    ..más kérdés hogy kifinomultabb rendszer (több oldalú kocka..stb), de ez a tapasztalat leosztás szempontjából jóval életszerűbb, mint szintet lépni és aztán bár addig pl. dárda soha a kezedben nem volt de a következő támadási körtől már tapasztaltként forgatod.
  • tibor16
    #17283
    off:
    a hiba nem az ön tv készülékében van... :)
    A graf a Gothicban valóban idejétmúlt, de nem azér szeressem(/sük), szvsz az Obliviont sem azér fogjuk szeretni úgy 4 év múlva, de nem tisztem védeni meg nem is szorulnak rá... Ezek játékok, ami azt jelenti jáccani köll velük, vagyis legalább próbáld meg... de ettől az van úgy, hogy nem jön be, ez 1 ilyen dolog ... -bocsi (kikívánkozott)
  • FlatlineHun
    #17282
    Öööö, nem :)
  • sleepwalker77
    #17281
    Kicsit valtozott a stat noveles rendszere.
    Morrowindben szintlepes utan a bonuszok elvesztek, vagyis ha novelhettel volna 4 tulajdonsagot 5-el, akkor a kovetkezo szintlepeskor a nem novelt nem kapta meg alapbol az elozo szintlepesrol maradt pontokat.

    Oblivionban ugy mukodik, hogy egymas utan tobb szintet is lephetsz.
    Tehat ha elered a szintlepeshez szukseges skillnovekedest, akkor a jatek kiszamolja hogy az elozo szintlepes ota a skillnovekedesek melyik tulajdonsagot mennyivel novelnek, majd ujrakezdi a szamolast.
    Igy ha egymas utan tobbszor lepsz szintet, akkor elofordul hogy elso alkalommal pl 1-el tudod novelni az erodet, masodszor pedig akar 5-el.

    En leptem egymas utan 5 szintet, mert amig nem jottem ra hogy a rendszer lenyegere, kimentettem szintlepes elott es neztem hogy az erom 1-et none osszesen.
    Na, gondoltam elmegyek kicsit fejleszteni blade/hand-to-hand-et, majd utana lepek szintet.
    Kozben fejlodott kismillio skill is.
    Aztan szintlepeskor megint csak 1-el tudtam novelni az erot.

    Viszont miutan szintet leptem, a kovetkezo alvaskor azonnal utana mar 3-at nott az erom.

    Magyarul, itt erdemes azonnal szintet lepni amint tudsz, mert ugysem fog tobb tulajdonsagod fejlodni, hiaba fejleszted meg a skilljeidet, ellentetben a Morrowinddel, ahol erdemes volt gyurni, hogy 5x legyen a novekedes.
  • SNAKE01
    #17280
    thx!
  • koschwarz
    #17279
    hínnye, pedig a gothic 2-vel próbálkoztam, de nem szerettem meg, főleg az iszonyatos irányítás, meg a kicsit béna graf miatt
  • 0Fritz0
    #17278
    Nem olvastad tovább, 5 ektoplazma kell a néninek.
    Menj le a szomszédos katedra pincéjébe és henteld le a szellemeket.
    (Persze ezüst, ill. mágikus cuccal kell megkínálni őket).
  • grebber
    #17277
    The Assassinated Man küldit nemértem :(

    Elmegyek a házba ahova kell beszélek az emberrel az mondja hogy mindjárt jön az a Hide faszi amikor megérkezett elkezdek vele harcolni megölöm.

    De az irja hogy faulire tehát valami nem koser.
    Mi a gond?

    Ja és ha igy viszamegyek a "központba" akkor azt mondja akarok-e vámpír lenni.
    Mi van ha azleszek és mi van ha nemakarok azlenni??
  • tigeroo
    #17276
    te nem a gameronline-os flatline vagy véletlenül..?
  • FlatlineHun
    #17275
    Krétán próbáltad már?

    Bocs, szar poén volt....
  • tigeroo
    #17274
    | Mielőtt kérdeznél kattints ide! |

    felirattól mindig megijedek, olyan mintha PÜ érkezett volna :D?A:D?AD