41716
  • koschwarz
    #39596
    mindenesetre eszembe nem jut lecserélni.
  • Dobronski
    #39595
    Én is imádom.
  • koschwarz
    #39594
    én olyan szinten imádom az oblivion zenéjét, hogy mp3-lejátszón, meg a melóhelyen a gépemről is hallgatni szoktam. beteg?...
  • steweee
    #39593
    én annak idején beraktam zámbó jimmyt és hasonló szörnyűségeket az explore mappába :):)

    volt azért fíílingje, mikor lovaglás közben felcsendült a "nézz le rám, ó istenem ! " :)

    az a kis mod kellene, ami az apróbb lények megjelenésénél, illetve egészen az első ütésváltásig nem kapcsol át explore zenéből harcira. az alapbeállításnál már akkor csatazene kezd rá, ha csak látótávba került az ellenség. nagyon zavaró

    de már nem tudom melyik volt az a mod név szerint, lehet le is van töltve nekem (biztos) de nem találom
  • Dobronski
    #39592
    Próbáld meg ugyanabba a mappába, és ugyanazzal a névvel, mint az eredeti zene volt. Amúgy marhaság lecserélni, csodálatos munkát végzett Jeremy Soule.
  • koschwarz
    #39591
    nem úgy megy, hogy egyszerűen csak kicseréled a hangfájlokat. szerintem a construction set-ben kell az elérési utakat módosítani.
  • Dead
    #39590
    Azt olvastam, hogy saját zenéket csak simán berakom a music mappába a megfelelő almappákba mp3 formátumban, hogy a játékban visszahalljam őket.
    Na most ezek nem akarnak menni.
    Egyszer volt olyan, hogy beraktam 1 plusz zenét a meglévőkhöz és az egyszer felcsendült, de ha kitörlöm az eredetieket és feltöltöm saját állománnyal, akkor simán nincs zene a játék alatt. Nem tudjátok erre mi lehet a megoldás?

    Másik. A Darnified UI modban telepítéskor választottam egy betűtípust, de nem igazán tetszik. Utólag hol lehet változtatni?
  • argo001
    #39589
    Köszi szépen, kiderítem, mi a baja.
  • bajgunar
    #39588
    Próbáld tovább patch-elni --> Oblivion_v1.2.0416 English.exe(5.1 MB)
    DirectX-et is frissítsd, meg Visual C++ -t is tegyél fel frisset. Próbáltad tesztelni a gépedet másik játékkal is, esetleg valami programmal? Lehet hogy még annyira nem hajtottad ki a gépet, h win alatt kifaggyon, esetleg másik játékkal se. Oblivion meg annyira megizzasztja a VGA-t, h hibázik és kifagy, vagy a procit Nem akarlak elkeseríteni, de lehet a VAG ludas lesz. Próbáld másik gépen, esetleg VGA-val is. Ha már OP reinstall se segített. Ha ott nem adja meg magát, valószínű a hardware probléma.
    Hajtsd meg a gépet Prime95-el, esetleg a VGA -re szabadíts rá valami benchmark-ot meg benyomhatod egy 25-30 perc-re a PhysX FluidMark-ot is, de MemTest86+ -t is izzaszthatod rajta egy fél napot.
    Ha hibázni fog Prime, memtest alatt kiírja úgyis, ha benchmark vagy fluidmark hibázik, fagyni fog a gép. Innentől lehet visszafejteni a dolgokat. Memória, proci, vga meik a ludas. Memória időzítések be vannak lőve rendesen bios-ban? Vagy csak ugy alapon, ahogy beleraktad?
    Nem árt fixálni az időzítéseket, meg a feszültséget. Lehet csak egy kis plusz fesz kell neki, és már stabil is lesz tölle a gép. De ezt ne kapkodjuk még el, és én se akarom az ördögöt a falra festeni.
    Mindensetre próbáld tovább frissíteni a játékot, directx-et, dobj fel visualc++, és egy régebbi catalyst-et.
    Ha ez se segít hajtsd meg a gépet a fennt leírt progikkal ha egyik se hibázik akkor a játékkal lehet a gond, vagy valami hiányzik még win alá.
    Sok sikert. Bocsi h hosszú voltam, még reggel van Kezdődik a munka
  • argo001
    #39587
    XP alatt is elég sok Catalysttal végigzongoráztam.
  • steweee
    #39586
    nehéz megmondani, nekem xp alatt volt bajom radeon kártyával. ua minden geforcéval pedig nem.

    a catalyst is lehet baj neki sztem, az xp rendszered alatt próbáld ki egy régebbivel
  • argo001
    #39585
    Üdvözletem mindenkinek!
    Remélem, tudtok segíteni. Szeretnék a játékkal játszani, amely megy is, nagyjából 5-10 percekig. A játék teljesen véletlenszerűen lefagy, de úgy, hogy ezen csak a hidegindítás segít. A leggyakrabban töltéskor, vagy ajtón történő belépéskor fagyott ilyen módon, de lepett már meg harc közben is, nézelődés közben is. Régebben nem volt ilyen problémám. Olvastam arról, hogy a HDR miatt van ez, ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Volt már Windows reinstall is, úgyhogy nincs ötletem.
    A videokártyám HD4870, 10.4-es Catalystot használok (elég sok Catalysttal végigpróbáltam, régebbivel, újabbal egyaránt), a játék is eredeti (naná), 1.1-es patch van fent, Windows XP-t, illetve Windows 7-et használok, de a probléma mindkét operációs rendszernél fennáll. Segítségeteket előre is köszönöm.
  • koschwarz
    #39584
    sajna nem, én az angolra várok, amit most toltak el szeptember elejére (augusztus helyett).
  • Carmang
    #39583
    Ilyen karakter amit keresel nem létezik :)
    A "jó karakter" az amivel szeretsz játszani, nem pedig az amivel űberbutál vagy technikailag.
  • steweee
    #39582
    39487 - tőlem

    basszus, előző oldalon ez lett kitárgyalva, ennyire nehéz EGYET visszaolvasni ?
  • tomfucius
    #39581
    sziasztok érdekelne hogy karakter fejlesztés be tudtok e segíteni ? szeretném teljesen tökéletesre csinálni a karakterem mind a három érdekel a tolvaj harcos és mágus ,érdekelne hogy mi a legjobb módja hogy fejlesszem őket és hogy mikor mit kell csinálni és menyit skillt kell csináli és milyen skilleket kell be rakni a major skillek közé .és egy olyan változat is érdekelne hogy harcos de de nagyon jó a mágiában is .ha valakinek lenne kedve és ideje segíteni nekem azt nagyon meg köszönném egy útmutatóra lenne szükségem hogy minél jobb legyen a karakterem .erre a fórumra várom a válaszokat vagy a [email protected] freemail fiókomra minden segítséget előre is köszi .
  • rosti
    #39580
    Hi all

    A Nehrimet üti valaki?
    Elakadtam 1 küldivel,Erothinban a helytartotol kellen 1 iratot elopni,de nem jutok át az őrökön.Láci valaki
  • koschwarz
    #39579
    alapvetően nem egy nagy szám, bár az első része még senkinek nem jutott eszébe eddig :D

    tulajdonképpen magamnak csináltam, mert a vanilla rendszerrel nem voltam kiegyezve, de soha nem tetszett egyik nagy magic mod sem, mindegyik félistent csinál a játékosból.

    az enyém közel marad az eredeti rendszer "szelleméhez", és inkább nehezít , mint könnyít rajta, illetve igazából próbáltam ésszerűen "javítani" néhány spellen, csak hogy ne lehessen annyira kihasználni, mint a hírhedt 100% kaméleont (lehetséges, de nehéz), vagy hogy tök kevés magickába kerülő, azonnal ölő drain health spellt csinálj.
  • steweee
    #39578
    na ez tényleg jó mod akkor
    köci az oblitársadalom nevében is
  • koschwarz
    #39577
    a mod 2 részből áll, és alapvetően olyan overhaul-okhoz csináltam, mint TIE, CUO, OOO.

    1. az első részben a lényeg, hogy mivel a fenti overhaul-okban általában nem tudod, milyen szintű ellenféllel állsz szemben (az alapjátékban nagyjából tudod, hiszen veled együtt szinteződnek), azért nehéz az olyan spelleket használni, mint pl. calm, frenzy, demoralize. ezek az ellenfél szintjéhez kötött varázslatok. na, ezt az ellenfél szintjéhez kötöttséget vettem ki, és ezeknek a varázslatoknak csak és kizárólad időtartamuk van. tehát mindig működnek, de nagyon-nagyon rövid ideig (2-max 20 mp-ig), azaz nem lehet kihasználni a játékban.

    2. a másik részében egyszerűen csak megpróbáltam sokkal nehezebbé tenni a könnyedén kihasználható varázslatokat. pl. 100% kaméleonhoz igen nehéz lesz hozzájutni, vagy 500 egységnyi 1 mp-ig tartó olcsó drain health-et sem lehet csinálni. néhány spellt, mint pl. burden, ami az alapjátékban gyakorlatilag semmire nem használható, viszont felturbóztam egy kicsit - az ésszerűség határain belül.
  • Dead
    #39576
    Kössz, ez sokkal realisztikusabbá teszi a játékot.
  • matyi009
    #39575
    Hali

    Ahogy nézem a fenti linkek elavultak, valaki esetleg feltudná tenni a random drop modot? ami régen is volt, az a fajta aminél a drop random de a mobok lvl je nem.

  • steweee
    #39574
    renee guard overhaul
  • Dead
    #39573
    Melyik mod ez pontosan, nem tudod? (Unoffical Oblivion Patch fenn van)
  • Fantusz
    #39572
    Ráadásul van egy hiba a játékban: az őrök alkalmanként átlátnak a falon.
    Moddal javították, unrealisztikus, hogy senki nem lát, amikor beosonsz, aztán egy arra kószáló őrjártanak szemet szúr, mi zajlik a fal túloldalán.
  • Dobronski
    #39571
    De, csak késve, asszem. Ha betörsz 5 gold bounty-t kapsz, és 500-ig nem jön oda hozzád.
  • Dead
    #39570
    De ha látnak betörni, nem jönnek automatikusan elkapni?
  • Dobronski
    #39569
    Ja, nem az, lemaradt a smile. Csak jót nevettem rajta.

    Amúgy az a lényeg, h ne lássanak amikor betörsz.
  • Dead
    #39568
    Mindkettőnél csapkodni kellet. Valamint egyik esetben sem látott őr.
  • Dobronski
    #39567
    "de nem ölte meg elsőre, szóval még meg kellet csapkodni"
  • Benevolens
    #39566
    attól, hogy látta-e ahogy betörsz. Mivel lopakodni kell, és akkor jó, ha a szem, ami lopakodás nézetben előtted van nem élénk sárga, hanem halvány.
  • Dead
    #39565
    Az mitől függ, hogy észrevesznek-e az őrök:
    Kétszer is gyilkoltam meg embereket a saját házukban ajtó zárás után éjfél környékén. Egyiknél 1-2 mp-n belül berontottak az őrök, hogy elfogjanak a másiknál semmi nem történt. Mindkettőnél stealt attackel kezdtem, de nem ölte meg elsőre, szóval még meg kellet csapkodni, szóval tényleg nem tudom. Mitől függ?
  • Dobronski
    #39564
    Jó modnak néz ki.
  • sirGalahad
    #39563
    Szia!

    Gratulálok hozzá, de(csak halkan kérdem angol nyelv tudás híján) mit kell róla tudni, miről szól, mit tartalmaz(nagy vonalakban)...
    Sorry!

    -és előre is köszi!
  • koschwarz
    #39562
    na, megjelent a modom, spell and enchanment tweaks...
  • zorrobomber
    #39561
    nincs
  • Fantusz
    #39560
    Valóban csak a kezdeteknél van jelentősége az innen-onnan kikapart lomok eladásából származó pénzecskének, később már fegyvert, páncélt is szívfájdalom nélkül ott lehet hagyni (pénz van elég, minek fölöslegesen cipekedni).

    A játékban mellesleg a legtisztább, legnagyobb hasznot hozó pénzszerzési lehetőség az alkímia.
    Skingrad közelében van egy szőlő ültetvény, egy paradicsom ültetvény, s az út mentén gyűjthető növényekből rengeteg poti gyártható (bár az értékesebbekkel érdemes spórolni), nem igazán voltak anyagi gondjai a mágusomnak (hozzá még illő is az alkímia).
  • sirGalahad
    #39559
    Bevallom, jómagam midőn a játék elején kiszabadultam a börtönből és nincstelen koldusként bolyongtam a világban, bizony-bizony az első aranytallérokat az itt-ott fellelhető "gazdátlan" ládákban talált eladható cuccokból hoztam össze, hogy éhen ne halljak... :)
    (Még jó hogy a kukázási lehetőség nincs benne a játékban!)
    Bocs, ez egy nagyon durva tréfa volt...

    Persze azóta "leszoktam" erről: most már úgymond nem szorulok rá hogy holmi lim-lommal üzérkedjek!
    Szóval mondjuk úgy hogy eleinte rágyúrtam a kereskedelmi képesség fejlesztésére...
    :)
  • Fantusz
    #39558
    Az alapjátékban rengeteg a használhatatlan, fölöslegesnek tűnő tárgy - ezek csak úgy vannak.
    Modderek alkalmanként ezekből próbálnak kiügyeskedni ezt-azt.
    Az Oscuro pl. nem merül bele ebbe a témába, de szépen beárazott mindent, így néhány aranyat adnak a kereskedők, ásóért, tintatartóért, kidobott szövetért, s más haszontalanságért is.
  • SaGa
    #39557
    XBox-hoz van egér meg billencs?