41716
  • Dante73
    #39676
    Sziasztok!

    Kellene egy kis segítség! Újra szeretném játszani a játékot, magyarítással, mert az angolom nem az igazi. Viszont szeretném a grafikát kicsit "felturbózni". Milyen grafikai packot ajánlotok, ami megfér a magyarítással? (Esetleg packokat, és egy link sem ártana, ahonnan be lehet szerezni) Előre is köszi minden segítséget!
  • mindero
    #39675
    Az igaz. De akinek tetszik, az fizethet érte amennyit akar.
  • koschwarz
    #39674
    mondjuk nagyon ritka az ilyen szintű profizmus, eltökéltség, és technikai háttér, ami ilyen szintű modok elkészítéséhez ehhez kell.
  • mindero
    #39673
    Kéne indítani egy petíciót h innentől kezdve a nagy fejlesztők csak motorokat készítsenek, a felhasználók majd megtöltik tartalommal.

    Mostanában egyre több olyan módosítás van ami az eredeti játékot messze fölülmúlja (Third Age - M2 Total War, War in Heaven - Freespace, most pedig ez).
    Mire a rajongók befejezik a modukat, már mindenkinek olyan masinája van amivel könnyedén tudja futtatni a játékot.

    És szárnyalhat a fantázia szabadon.
  • koschwarz
    #39672
    elvégre valóban egy új játék ez, csak úgy néz ki mint az oblivion :D
  • Molnibalage
    #39671
    Egyetértek. Tényleg jó az új topik.
  • Fantusz
    #39670
    Nem szokásom a topic-nyitogatás, de ez esetben úgy itéltem meg, hogy zűrzavaros helyzet lehet abból, ha a Nehrimmel kapcsolatos kérdések keverednek az eredeti Oblivion kommentjeivel.
    Ez főleg azoknál okozhat zavart, akik még nem ismerik teljesen a játékot (vannak ilyenek), s nem tudják különválasztani a két történetet (pl. ők miért nem találkoztak a barlangból kifelé menet trollokkal?).
  • PTW
    #39669
    2-vel elötted írtam pont. Egyépként szerintem teljesen jogos egy saját topic mert ez nem egy mod ahnem egy önálló játék. Rengeteg kérdés lesz tényleg felesleges szétposztolni ezt a topicot.
  • hapi
    #39668
    :( megelőztél
  • hapi
    #39667
    Szerintem nem szoktunk minden modra külön topicot nyitni, de végül is nekem mindegy.
    Azért ezt még ide írom:
    Most jöttem rá hogy a Crafting skill= Amourer skill
    szal ha a régi jó armourer skill-t fejleszted sok javítással vagy trainerrel akkor a crafting skill is nő.
  • PTW
    #39666
    jogos! nemtudtam, hogy van....kösz
  • Fantusz
    #39665
    Utólagos engedelmetekkel: Nehrim topic itt.
    A két történetet (Oblivion, Nehrim), szerintem érdemes külön kitárgyalni, még akkor is, ha a Nehrim nem létezhet Oblivion nélkül
  • PTW
    #39664
    rájöttem:

    armorer=craft skill. Ha armorert trainelsz bármelyik kovácsnál akkor nő a craft skilled is!

  • PTW
    #39663
    craft skillről volt szó.....többi világos
  • koschwarz
    #39662
    lehet hogy már találkoztál tanárral , csak vagy nem volt elég learning pontotd, vagy elég aranyad, és ilyenkor asszem fel sem ajánlja, hogy tanulhatsz.
  • koschwarz
    #39661
    a skillek úgy nőnek, amilyen gyakran használod őket, de nagyon lassan, sokkal lassabban, mint az oblivionban. hatásosabban lehet skillt növelni teacher-nél, ez azonban learning pontokba és aranyba kerül. a teacherek azonban csak 90-ig tudják növelni a skill-t, utána csak használattal lehet.

    learning pontot szintlépéskor kapsz. szintet lépni xp-pontok gyűjtésével lehet, xp-t szörnyöléssel, feladatok teljesítésével, cuccok gyártásával, stb. lehet.
  • PTW
    #39660
    tuti, hogy nincsenek chapterek, csak simán nem tudunk valamit :)
  • Molnibalage
    #39659
    Van egy olyan érzésem, hogy chaperek lesznek (lesznek?) és emiatt lehet, hogy egyes dolgok csak később tanulhatóak.
  • PTW
    #39658
    Pont ezt kérdeztem meg az angol fórumon. Craft skill ténert nem találtam, pedig a völgy nagyrészét bejártam fővárost is beleértve, és ahoyg észrevettem az iron ingotok készítése nem növelte skillt.
  • hapi
    #39657
    Hogyan lehet növelni a crafting skill-t?
    talált valaki angol leírást fejlődési és skill rendszerről?
  • mindero
    #39656
    Inkább legyen lineáris egy jó sztorival, küldikkel, mint olyan semmitmondó, fantáziátlan és logikátlan mint az alapjáték.

    A nonlinearitás amúgy is általában kimerül abban h milyen sorrendbe csinálja meg az ember a dolgokat. Annak meg semmi értelme, mert úgyis mindenre sor kerül, a végeredményen meg nem változtat.

    És mondjatok egy barlangot ami "nonlineáris". Két ajtón is ki lehet menni egyszerre vagy mi?
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ha igen, akkor a kezdő bánya is nonlineáris lesz egy idő után

  • SaGa
    #39655
    A rohangálós után még van terep. Most ott vagyok, hogy van egy kulccsal nyitható ajtó (nem az égetett trollé kell hozzá) mellette egy függőhíd. Kivégeztem két hullámnyi kölöktrollt, találtam egy majdnem kijáratot a felszínre, egy jó kis csatabaltát, három hullát, pár patkányt, de kulcs még sehol...
  • koschwarz
    #39654
    én alapvetően nem bánom, ha lineáris, ha jó a sztori mellé. a fórumon a visszajelzések alapján pedig nagyon is profi.

    sajnos nem tudtam egy mp-ig sem foglalkozni vele tegnap, talán ma.
  • Molnibalage
    #39653
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Meg egy kés is. A sima trollokat leveri a haverod, semmit sem kell csinálnod. Az első szürke meg kinyírja.


    Szerintem meg ne ítéljünk elhamarkodotottan. A legtöbb RPG bevezető fejezete teljesen lineáris. Ha kint sem vagy a barlangból az még a bevezetés bevezetése lehet...

    Egyébként pár óra után sem érni ki? Én Pár perc alatt eljutottam a rohangálós részhez.
  • SaGa
    #39652
    Nem tom, bennem elég vegyes a kép.

    Egyrészt tetszik benne pár ígéretes lehetőség (vadászat, kovácsolás, ilyesmik), másrészt eddig igencsak lineáris. Igaz, még nem jutottam ki a barlangból.

    Ami nagyon nem tetszik, hogy van olyan szakasz, amikor attól függ az életben maradása a karakteremnek, hogy félhomályban, tök ismeretlen terepen rohanás közben észreveszi-e az ajtót és h igen, akkor oda benyitva egyből a jó irányba kezd-e rohanni, vagy egy másodperc bizonytalanság után halott... Ráadásul mindez előre scriptelt eseménysorban, amit akár hányszor kezdek, mindig, minden lépés ugyanúgy történik. Ez nem jellemző az Oblivionra, kár lenne, ha iylenekkel lenne tele...

    Mindegy, még alig pár órát töltöttem el benne, lehet, hogy jó lesz...

    Egy megjegyzés: a trollokat nem kell puszta kézzel lepofozni, rögtön a kezdő ponttól 3 lépésnyire van egy kihegyezett csákány...
  • Molnibalage
    #39651
    Én aig pár percet toltam vele. A bányában vagyok, ahol a szörnyek elől menekülni kell. Mikor az első megölt, akkor kiléptem, mert már éjfél volt. Eddig tetszik.
  • mindero
    #39650
    Mekkora játék ez a Nehrim, minden küldinél ledöbbenek. Mindig van egy kis csavar, meg ahogy szép lassan kiderülnek a dolgok, az valami eszméletlen.

    Ilyen jó kerettörténettel még nem találkoztam. Már 6 órát elpepecseltem vele, és még csak a 2. főküldinél vagyok. Asszem év végéig elleszek vele.
  • cSuwwi
    #39649
    én anno a vaterán vettem használtam a gotyomat (megjelent itthon, magyar nyelvű kézikönyvvel), pár hónapja megint lehetett kapni (nem biztos hogy a gotyot), itt a topikban is volt róla szó, esetleg keress rá

    a goty amúgy 2 lemezes, az első a sima oblivion, a másodikon csak a 2 kieg van
  • gyonax
    #39648
    Game of the Year: benne van az alap+knights+shivering
  • Molnibalage
    #39647
    Az azt sem tudom, hogy mit jelent.
  • gyonax
    #39646
    Esetleg első kérdésre ötlet?
  • Molnibalage
    #39645
    Nem.
  • gyonax
    #39644
    Nme tudtok egy helyet(lehetőleg magyar), ahonnan Oblivion GOTY-t lehetne rendelni? Nehrimhez egyébként kellenek kiegészítők?
  • Molnibalage
    #39643
    No, most működik. Érti a fene, de örülök, mint a tök :)
  • Molnibalage
    #39642
    Na most van gáz. A patch nem települ fel, mert a jelek szerint mégis a legfrissebb a cucc. Akkor hogy a pékbe fogom futtatni? :(
  • Molnibalage
    #39641
    Fura. Nekem elsőre az radgadt meg, hogy új térkép. Konkrétan csak a Nehrim miatt vettem meg az Oblit hónapja. Anno warezben leszedtem kipróbálni. Unalmas volt.

    Gondoltam, ha új térkép van, akkor lesz itten más is. :)
  • cSuwwi
    #39640
    a total conversion-al amúgy én naivan azt gondoltam, hogy a térkép maradt, csak más missziók/mobok vannak, de kellemesen csalódtam, hogy teljesen új térkép van, ami legalább akkora mint az eredeti obliban volt
  • cSuwwi
    #39639
    átmásolja magának a telepített oblivionból az esm/esb-ket amire szüksége van. ha már belegányoltál (pl. térképcserével) akkor gondot okozhat. javasolt a szűz telepítés (de a telepítés után a nehrim külön helyről megy, a szűz obliviont telepakolhatod, külön fog menni)

    illetve szűz oblival ki van zárva a nem vár hiba, mert azzal tesztelték, azt ajánlják
  • Dobronski
    #39638
    Nehrimet szűz oblivionra érdemes feltelepíteni?
  • koschwarz
    #39637