41716
  • mousee
    #39716
    Fogalmam sincs, most kezdtem el vele (még épp időben :D) játszani. Csak valahogy nem tartom jó dolognak ezt a dinamikus akkora ellenfelet kapsz amekkora vagy (+- 5lvl) című dolgot.
    Legyenek helyek ahol nagyok vannak, oda később megyek, és legyenek, ahol kicsik, hogy tudjak fejlődni :)
  • steweee
    #39715
    magas szinten ?
    mégis mennyi az a szint, ahol téged egy patkány meg tud ölni ?
  • Swarczi
    #39714
    Hi! Annyi lenne a problémám hogy win 7 alatt bejön a menü, de ha elindítom a játékot, akkor a nagy büdös feketeséget bámultam. Xp alatt nem volt semmi problémám. Tud valaki valamilyen megoldást?
  • mousee
    #39713
    Igen :)

    Valahogy kiábrándítónak tartom, hogy magas szinten egy hozzám hasonló szintű patkány leöl :D
  • steweee
    #39712
    milyen dinamikus ? arra gondolsz hogy a szintedtől függetlenül ad lényeket ?
  • mousee
    #39711
    Hali!

    Most kezdtem el játszani a játékkal, rácsaptam a magyarítást is. Olyan kérdésem volna, hogy van-e olyan patch, vagy mod a játékhoz, ami kiüti a dinamikus szörnyszinteket?

    Olyan kéne, ami nem rontja el a magyarított verziót.

    Előre is köszönöm.
  • koschwarz
    #39710
    csak a fallout3-ra rengeteget finomítottak a motoron. de nézd meg a fallout new vegast, ott meg sikerült megint rontani a teljesítményen, bár abszolút játszható, nem rosszabb szerintem, mint az oblivion.
  • oregon1987
    #39709
    Én nem értem ezt a játékot! Ugyanaz a motorja mint a Fallout 3-nak! Az fullon megy játszhatóan ez meg még lowon is akad pedig marha pofás játék!
  • ChevyG #39708
    Szia!
    köszi!
    Kiderült, harc közben ért a baleset:)
  • Fantusz
    #39707
    Külön petch van az amerikai, és az európai verziókhoz, illetve az Oblivion patch csak az alapjátékhoz jó, jellemzően a Shivering Isles patch kell (ha telepítve van a kiegészítő)
  • gyilkoskacsa
    #39706
    HALi!

    Lenne egy problémám:Nem tudom patch-elni a játékot.Valaki tudna segíteni?(A patch lista is kéne.)
  • Fantusz
    #39705
    Vámpírharapást, s a vele járó kórt háromféleképpen lehet megkapni.

    1. Harc közben - gyógyítható oltáraknál, kegyhelyeken, cure disease hatású készítményekkel, de mindíg ellenőrízni kell, hogy sikerült-e kigyógyulni.
    2. Alvás közben - menthetetlenül beindul a vámpírrá válás folyamata, s csak küldetéssel, vagy cheat-el gyógyítható.
    Bárhol érheti meglepetés a karaktert, de lényegesen biztonságosabb otthon, esetleg guildokban aludni, mint fogadókban, a vadonban, dungeonokban szunyókálásról nem is szólva.
    3. Békés úton - a Dark Brotherhood tagjainak Vicente Valtieri felajánlja a vámírrá válás lehetőségét, amit természetesen nem kötelető elfogadni.
  • PiszkosFred
    #39704
    Teljesen mindegy hol alszol, ha benned van a "kor, akkor az elojon.
  • Vlala #39703
    Elvileg nem. Gyakorlatilag, ha nappal megharapott egy, akkor ne aludj rá, inkább "imádkozd ki magadból".
  • ChevyG #39702
    Sziasztok!

    ha fogadókban és a saját kis kunyhómban alszok akkor is lehet belőlem vámpír?
  • Morlan
    #39701
    Sziasztok!
    Segítséget kérnék, ismét... használni szeretném Neeboo Nine - Larger Ogres and Trolls modját, de nem tetszik a trollok új hangja... hogy lehetne megváltoztatni a hangok elérési útját, ( gondolom azt kellene ), hogy a régieket használja? Mert az újak egy sound/fx/npc/troll mappába kerülnek, amit bele kell másolnom a datába. Néztem a TesCSben is, de nem találtam egyértelmű lehetőséget a változtatásra. Vagyis nekem egyértelműt, ami ugye nem jelenti azt, hogy más hozzáértőnek nem lenne rögtön egyértelmű...
  • Fantusz
    #39700
    Ez egy szivatós küldetés, mert az alkimistáknál általában van 1-3 üres grand kő, de ennél a küldetésnél általában eltünnek...
    Körül kell futni a városokban, megnézni az alkimistáknál a készletet, máguscéhek tárolóiban, s az Arcane egyetemen is van néhány üres kavics, de ezeket, ha nem vagy magasszintű mágus csak ellopni tudod.
  • Novotsik
    #39699
    honnan tudok venni vagy szerezni 5 nagy lélekkövet??? vámpír vagyok de vissza akarok változni és az a.... nő kvetel 5db,de árusoktól csak 1 tudk venni
  • Novotsik
    #39698
    köszi
  • Dead
    #39697
    Aludni kell.
  • Novotsik
    #39696
    kis tájoló nmellett van egy ilyen nyíl ami felfele mutat,elvileg szintet léptem de hogy lehet azt onnan eltüntetni? Jah írta h szinetet léptem de még mindig 1 szintű vagyok hogy tudnék 2. szintre lépni?
  • Morlan
    #39695
    A python is kell hozzá? Bocsi, még sose tettem fel a wrye bash-t...
  • Morlan
    #39694
    Akkor nagynak számít a két és fél mega? Mert azóta nem növekedett a mérete, pedig többet is mentettem... Egyébként érdekes, mert próbáltam levenni a látótávot is, de nem számított neki... gondoltam nagy a memória igény... de nem, mert máshol "5-6 métert" lépek, de nem torzít... Esetleg hangkártya csere?
  • Fantusz
    #39693
    Fel kellene tenned a wrye bash-t, amivel helyrehozhatod, kijavíthatod a mentéseidet.
  • Morlan
    #39692
    Kérdezz itt bátran!
  • Fidolorous
    #39691
    FAQ visszatér-e valamikor ?
  • Morlan
    #39690
    Oh, köszi a gyors választ, nem gondoltam volna... azt hittem Te már csak a nehrim fórumot olvasod... :)

    A két és fél megás mentés nagynak számít? Néztem, a csatornából való kilépés előtti mentés alig egy mega... de azóta van már benne 60 óra...
    A placeatme parancsot én szoktam használni...:) Melyik mod használhatja? Egyetlen ház modot tettem be - ez az egyetlen ami régen nem volt, és új dolgot ad a játékban...
    A hangvezérlőre az eszközkezelős akadásokra gondolsz, sárga felkiáltójel, és társai? Mert ott nincs semmi gáz...
  • koschwarz
    #39689
    hát, sok oka lehet. az egyik, ami egy eltelt idő után okozhat megnövekedett memóriaszükségletet, az olyan modok, amik használják a PlaceAtMe parancsot, állítólag emiatt egyre nagyobb méretű lesz a save, mert egyre több dolgot kell menteni. nem növekedett a betöltési idő?

    a másik meg, hogy esetleg a hangvezérlőd nem működik rendesen. a hangok amúgy is sok erőforrást zabálnak az oblivionban, sokszor csak emiatt szaggat a játék.
  • Morlan
    #39688
    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni: Játék közben, városban sétálva, vagy kint a vadonban lovagolva betorzít a hang, de elég rondán. Főleg olyan helyeken, ahol beszaggat a játék... itt az fps érték gondolom a nullához közelít :) . De ilyen probléma régen nekem nem lépett fel, - pedig volt akkor is már diavetítés :) - és most is kb egy 50 órás játék után jelentkezik ez a probléma. Ütközést se találtam, és más játéknál nem fordul elő...
    Esetleg egy mod kavar be? De olyan modot nem használok, amit régen ne használtam volna, és akkor nem volt ilyen.
    Előre is köszi!
  • Benevolens
    #39687
    ja igen, a lopakodást én is szoktam. meg az puszta kézzel harcolást.
  • Morlan
    #39686
    Én is így csinálom... :)

    "A többi major képességnek - fő képességnek választom pl- lopakodást ( néha szükség lehet rá, illetve lehet könnyen, harc nélkül emelni ), íjjászatot ( én pl. keverek mérgeket is, bár ez egy orkhoz nem nagyon illik... :) ) illetve nem nagyon használt, és könnyen emelhető mágiaiskolából választom még ki. PL: illusion, és conjuration - könnyen növelhetők, de nem kell őket használnod feltétlen. "
  • Benevolens
    #39685
    én meg főleg a lényegtelen varázslóképességeket szoktam betenni majorba, mint az illusion meg a conjuration, mert azokat úgysem használom, és amikor a másik kettőn megvan a hármas-ötös szorzó, akkor feltápolom magamat a major skillből és úgy lépek szintet.
  • Morlan
    #39684
    Sziasztok!
    Nem ezt mondjuk... hanem azt, hogy ne rakj be minden gyakran használt képességet a majorba - ami ugye szintlépésnél számít.
    Én - bár ezt senki nem kérdezte... :) - általában a kardforgatást, nehézpáncélt, kovácsolást teszem be majorba, és ezeket használom is - bár néha, hogy ne emelkedjenek a majorpontjaim a kovácsnál javíttatom meg a páncélzatom. A többi major képességnek - fő képességnek választom pl- lopakodást ( néha szükség lehet rá, illetve lehet könnyen, harc nélkül emelni ), íjjászatot ( én pl. keverek mérgeket is, bár ez egy orkhoz nem nagyon illik... :) ) illetve nem nagyon használt, és könnyen emelhető mágiaiskolából választom még ki. PL: illusion, és conjuration - könnyen növelhetők, de nem kell őket használnod feltétlen.
    De az is igaz, hogy megölheti a játékélményt, ha mindent számolgatsz, ellenben, ha nem fejlődsz rendesen, Téged ölnek meg hamar.
    De a nehézség állításáról sosem beszéltünk itt a fórumon - eleve a játék 50%-ról kezd. Tehát lehet emelni, csökkenteni. Ha arról van szó, hogy élvezhetetlenné válik a játék, mert egy medve, egy troll, spriggan, vagy bármi simán lever Téged, akkor ne dobd el a több órája - napja játszott karakteredet, hanem állíts a nehézségen. Nekem mindig az volt a bajom a kimaxolt karakterrel, hogy egy idő után nem volt értelme a fejlődésnek, mert elértem amit akartam már a 10es szintnél - 100as erőt, 100as kitartást.....
    De mint annyiszor leírták már, ez a játék azért is olyan nagyszerű, mert azt csinálsz, amit akarsz, és ahogy akarod...
  • Fantusz
    #39683
    Nehézpáncélos, zúzófegyveres orkodnak a kovácsolást, illetve a kardforgatás minor skillek közé kellett volna tenni.
  • TTomi
    #39682
    Ahha! Ezek szerint minden minor v. major képesség utáni két skill pont emeli a szorzót a hozzá szükséges képességnél?! Vagyis pl a nehéz páncélos, zúzófegyveres, orkomat küldjem el könnyű páncélban, pengével, lopakodva varázsolni! :D
  • Dead
    #39681
    Én meg minden ilyen alkalommal beajánlom ezt a modot. Így nem kell szenvedve játszani, figyelve, hogy miből mennyit fejlődsz, hanem élvezni lehet.
  • Fantusz
    #39680
    Szintlépés: major skillek összesen növekednek 10-el
    Attribute pontok: 2 skillpont = 1 attribute pont

    Fentiekből következik, hogy minorban lévő képességekkel lehet rásegíteni a magasabb attribute szorzókra, ha minden fontos skilled majorban van, gyorsan léped a szinteket, de kevés szorzóval - ezért édemes custom karakter csinálni, s ügyesen elosztani a képességeket.

    Rásegíteni a használaton kívül legegyszerűbben trénerekkel lehet, ha minorban lévő képességet növelsz, beszámít a szorzókhoz, de nem lép szintet a karakter
  • TTomi
    #39679
    Hali! Az eredeti Oblivionban mi alapján osztja szintlépésnél a +pontokat? Illetve, hogy lehet ezekből a pontokból adott szinten minél többet megszerezni?
  • Dante73
    #39678
    Köszi a linket.
    Magyarítással már játszottam, különösebb gond nem volt, viszont nem is akarok, ezért kérdeztem, hátha van valakinek tapasztalata...
  • koschwarz
    #39677
    rengeteg grafikajavító mod van, talán a qarl's texture pack a legjobb, de a legjobb, ha ITT kikeresed azt, ami neked tetszik.

    nem tudom, melyik működik a honosítással, de az biztos, hogy sok gondod lesz a magyarítással.