41716
  • Mike
    #21049
    1. félköriv - amire mutatsz, annak az életereje
    2. igen, nagyobbat sújt, de el is fárad
    3. 86 órányi játék után sem jöttem rá a több peckes zárak kinyitási módjára, beszéltek itt mindenféle jobb kattról, de nálam az nem működik :)))))
    varázslattal egyébként kinyitok bármilyen zárat
  • koschwarz
    #21048
    nagyon kezdő vagyok ebben a játékban (meg szerepjátékokban is egyáltalán), és még a elején vagyok. 2 kérdésem lenne:

    a célkeresztnél harc közben megjelenik egy félkörív aminek a hosszúsága valamitől függően változik. mi az a valami? erősség vagy távolság???? ja, és ha tovább tartom lenyomva az ütésgombot, akkor elvileg nagyobbat súlyt?

    a másik, hogy nem egészen világos, hogy a záras ládákat hogy kell megpiszkálni. még csak az alagutakban járok az elején, egypeckes ládát már kinyitottam, de találtam egy hárompeckes ládát is, aminél elhasználtam vagy 15 lockpicket, de nem sikerült. az alapelvet értem, de valahogy mégsem jött össze, mert a 3-ból egy egyszerűen nem akart soha fennmaradni...

  • SaGa Jr
    #21047
    Uhhh. Egy szótárral pedig lazán menne. :-)
    Csak egy kis lökés, aztán csináld magad. Itt be kell törni. Nem kell beszélgetni senkive, csak be kell törni a kriptákba. A beszélgetéssel elgfeljebb annyit tudnál meg, ha nagyon ügyes vagy, hogy hol is lehet lejutni. De ez nem nehéz dolog. CSak körül kell nézni a térképen és adja magát.
  • PiszkosFred
    #21046
    Ahogy jónak látod. Nem olyan nehéz magas szinten sem a játék, csak ott már ésszel kell játszani, és sok múlik a karakter felszerelésén, képességein és varázslatain. (nomeg potionokon;]). Szerintem élvezetesebb a highlvl játék, ahol a hős már nem annyira hős... ;]
  • Mike
    #21045
    help pls

    leszedtem a CHEYDINHAL PETSHOP V13 modot

    egyszerüen nem tudok rájönni, hogy jutok az állatomhoz
    ugye elmegyek a pet shopba, megveszem, cetlit elolvastam, ahol azt mondja menjek el egy mágus cuildbe
    ok. elmentem

    és most?
  • PiszkosFred
    #21044
    Jellemző, magyar online boltokban sehol semmi. Kösz a választ, az Oblivion miatt teljesen kiszorult minden egyéb...
  • ati2002
    #21043
    Köszönöm, az a legjobb!
  • SaGa Jr
    #21042
    Akkor van egy 22-es mágikus sebzésed (a tűz sebzés nem normál tartozéka egy fegyvernek). Na ebből a progi a fegyver alap sebzését szorozza fel, majd hozzáadja a mágikus hatás sebzését. Power attacknál is csak az alap sebzés ugrik meg valamennyivel.
  • CS@
    #21041
    Sok van, de én aljas módon a sajátomat fogom linkelni : IC Shack
  • Sir Quno Jedi
    #21040
    Felesleges, lehet párhuzamosan is. De én a főküldi nagyobb részét 30-adik szint felett csináltam meg (az első felét meg bőven 10 alatt).
  • Sir Quno Jedi
    #21039
    A Longest Journey legújabb része. Afféle interaktív kaland(film).
  • Mike
    #21038
    szerintem simán
    én mágusként csináltam végig a DB-t
  • Hoz_Hun
    #21037
    Szóval akkor ne várjak a főküldivel, hanem daráljam le.
  • ati2002
    #21036
    Az IC-s házikó berendezett, tuningolt változatához (mod) tudna valaki linket adni?
  • tibor16
    #21035
    khmmmm ... - Dreamfall - az meg micsoda...???
  • grebber
    #21034
    Ahogy fejlődsz az ellenfelek is fejlődnek jobban mint te.
  • Hoz_Hun
    #21033
    Lenne egy kérdésem:
    Én nem régóta játszok. Inkább kalandozni szeretnék, mint a főszállal bíbelődni. Azt olvastam viszont, hogy magas szinten már nagyon durva az Oblivion kapu csukogatás. Ez igaz? Azaz most akkor nyomjam végig a főszálat alacson szinten aztán jöhet a móka, vagy kényelmessen lehet játszani úgy is hogy kicsit mókázgatok - főszál - kicsit mókázgatok megint?
  • Sir Quno Jedi
    #21032
    Sokan már rég végig is nyomták.
  • Sir Quno Jedi
    #21031
    Tolvajként/gyilkosként könnyen kirúghatnak a "legális" céhekből.
  • PiszkosFred
    #21030
    Spoiler egy internetes slang (angol nyelvterületről származó), magyarul "poéngyilkos sorok következnek" vagy "hangulat és/vagy élményromboló olvasmány következik". A kifejezés új, a jelentése a nyomtatott sajtóval egyidejű, csak akkor még nem használták ezt a konkrét, "spoiler" kifejezést. Ez már az interneten terjedt el az elmúlt év(tized)ekben ;]
  • grebber
    #21029
    Tolvajoknál csak de nem gáz legalább fogy a pénzem.
  • ati2002
    #21028
    Hát ahogy olvastam, eleget szenvedtél egy-két questben...
  • WNW
    #21027
    >Van egy láda, lent a csóka mellett, abban van mindenféle scroll, ami kell. Nem kell, hogy ismerd
    >a varázslatokat.
    >SPOILER! - az elolvasáshoz jelöld ki a keretes szöveget!

    Ezeket a spoilereket honnet szeditek..?! Kerestem magyar nyelven, de az istennek nem dobott ki
    egy lelohelyet se a kereso.. Illetve ezt a forumot dobalta ki, mint erdemleges informacioforrast..
    Jo, akkor foglaljuk ossze a Vahtacen's Secret-es megoldast..:
    Belepve a terembe, eloszor el kell olvasni a 4 falon levo tablat, a megszerzett informaciokat
    leforditatni az ott toprengo kutatoval.. Ezutan a bejarattol balra eso sarok iranyabol el kell loni egy
    tuzvarazslatot (sima Flare is jo) a terem kozepen levo oszlopra.. Ettol elkezd kinyilni az "oszlop"..
    Maradva a bal oldalon, a tavolabbi sarok iranyabol johet egy jegvarazslat.. En egy Cold Touchot
    hasznaltam, persze mivel ez erintes, kozvetlenul az "oszlop" melle allva.. Ezutan atmentem a jobb
    oldalra, a bejarattol tavolabbi sarokba.. Ide egy "sebzo" varazslat kellett, itt tobbfelevel is
    probalkoztam, ettol viszont visszacsukodott az oszlop, es a kristalyos "kontenerekbol" kaptam egy
    loket szikrat a fenekembe..;)) Vegul a Sever Magicka cimu varzslat volt a kulcs, ettol tovabb nyilt a
    lejarat... Ezt a tekercset a kutato ladajabol szereztem, ami az oszlopos folyoso elotti folyoson, az
    asztal mogott all.. Szinten ebbol a ladabol szarmazott egy Elevate Magicka nevezetu tekercs, amit
    a megmaradt 4. sarokbol lottem el.. Es voala, kinyilt a lejarat...

    >Egyébként a lent álló csóka mindent primitívbe a szádba rág, csak el kéne olvasni.

    Na jah, csak nem az angol nyelv az erossegem, illetve azt nem tudtam kibogaraszni, mire kell
    elloni a varikat, illetve mit ert a "sebzo", avagy a kart okozo varazslat alatt. Koszi a segitseget,
    megjott belole a lokes, ami kellett...

  • grebber
    #21026
    Harcos karival simán jó a DB én is igy tolom.Sőt én tolvaj is vagyok meg mostmár mágus is de előbb a tolvajság aztán a maradék DB majd mágus végül a Harcosok céhe ez a sorrend most.
  • ati2002
    #21025
    Kb így állok én is, bár a DB-n filózok, mindenki azt írja, hogy nagyon hangulatos quest-sorozat. Az lenne a kérdésem, hogy harcos karimmal "átváltozhatok-e" tolvajjá /bérgyilkossá, mintha új játékot kezdenék, új karival? Lehet ledobom a páncélokat, és nekivágok a sötétségnek... Ha bejön, akkor nem is tudom már hová magasztaljam e játékot. Csak attól félek, hogy a tolvaj/bérgyilkos élethez nem jók a képességeim/skilljeim. Szóval érdemes megpróbálni?
  • PiszkosFred
    #21024
    Huh, kapható már a Dreamfall? Azt hallottam hogy aranyra ment, el is felejtettem..
  • grebber
    #21023
    Turn a Blind Eye küldetésben elakadtam

    A nyílak egy hegyhez vezetnek van egy templom benne egy szerzetes ő az egyik nyíl célja vele nemtudok beszélni mert folyton imádkozik.
    Kint van egy hát melette egy másik szerzetes vele tudok beszélni de semmi hasznosat nem mond.
    Mit kéne??
  • Sir Quno Jedi
    #21022
    Én most hagyom abba az Oblit szentem. Igaz csak level 35 vok, de a főszál és a Mage guild/Fighters guild/Arena megvan fullra+Knights of the White Stallion és még számtalan mellékquest. A DB és a Thief Guild nem érdekel, nem az én mentalitásom, karim sem szeretné. A fő értékeim mind 100-asak szinte, ami nem az nem is izgat. A fame-em még nem érte el pont a 100-ast, de már az sem motivál. Mellékskillek is magasak amennyire kell. Itt a vége, mert már uncsi kissé (így már túl könnyű is), nameg itt a Dreamfall...
  • erx13
    #21021
    korr: master trainer
  • erx13
    #21020
    na mindegy hitetlenkedőknek kép a galériámba
  • erx13
    #21019
  • erx13
    #21018
    nem mágiával fegyveremen van 22túz sebzés+még a kard sebzése 26 na jó ez így 48 nem 50
  • erx13
    #21017
    megcsináltam először az összes városban sima emberektől, aztán elkezdtem gyalog járni Cyrodilt ahol kaptam még küldetéseket inn-ekből meg falukból, megcsináltam a daedráknak a küldetéseket kivéve az utolsót, először fel akarom vinni a skilljeimet 100ra utána akarom elolvasni a könyvet
    aztán megcsináltam először a DB-s küldiket utána a thief guild, utána mages guild, most meg csinálom a fighters guildet, meg még csináltam pár mater trainr nek küldit ami kell hogy fejlesztjen
    de most fighters guildben elakadtam mert megértek hog szerezzem vissza Amerion pajzsát meg kardját, de én azt a barlangot már rég kipucoltam és aladtam a benne lévő cuccokat, igy az egész vértezetet meg kardot meg mindent, természetesen az árusnál már nincs ott a cucc és a barlangba sincs...
    valami megoldás?
  • SaGa Jr
    #21016
    Szia!

    50-es sebzés? Gondolom mágiával. A sneak alatti szorzó amúgy csak a fegyver sebzésére él. Az esetelges mágikus hatások sebzését nem szorozza fel a játék.
  • SaGa Jr
    #21015
    Hali!

    kétszer lehet magadat kirúgatni mind a harcosoktól, mind pedig a mágusoktól. Ez 2-2 újabb küldetés hozzájuk. :-)
  • SaGa Jr
    #21014
    Hali!

    Ha aktív egy konkrét tolvaj küldetés (nem a lopkodás és lopott cucc eladás) akkor azt csináld meg, mert amíg aktív az a feladat, addig nézi a gép kit gyilkolsz le. Ha ez nem őrállat, szörnyeteg, akkor számlázni fog neked minden halálért. Szóval ne várj ha egy mód van rá.

    A korábbi kérdésedre meg a válasz:
    Ne várakozz, hanem menj el aludni egy fogadóba. Ne 1-2 órákat, hanem hosszan. 1-2 nap után majd egyszer csak jelentkezik nálad valaki aki majd jól leszólít a feladattal kapcsolatban. De ne várakozz. Ilyenkor aludni kell.
  • grebber
    #21013
    Lehet hülyeséget kérdezek,de ha pl tolvajküldit csinálom amibe ugye nem lehet gyilkolni de pl nincs kedvem csinálni és barlangokat fosztogatok és megölök ott mindenkit akkor az nem számít bele a tolvajküldihez?
  • juharfalvi
    #21012
    "Merre találhatók a játékban nem frissülő containerek?"

    Ha saját házat veszel, abban lesz. Legolcsóbb ház az Imperial City, Waterfront kerületében van. De ha erre sincs pénzed, akkor egy jól megjegyezhető helyre hajítsd le a földre a cuccaidat (Shift + katt), senki nem fogja elvinni...

    "Idő hiányában meg modok miatti folytonos újrakezdés miatt ..."

    A Mod-ok miatt miért kellene újrakezdeni?? Nem kell, folytasd a megkezdett mentésből.
  • CsőKujts
    #21011
    Hát én is már 120.-nál járok pedig két hete nem játszottam egy percet se. :( De szerintem simán van vagy 200-300...

    Ja és főküldinek még neki se álltam majd ha mindent kivesézek
  • grebber
    #21010
    Na ha jól értelmezemm ezt:



    Akkor Imperial Citybe kéne várni hogy megkeressenek engem.
    Namármost ha ez igaz akkor meddig kell várni mert 3 teljes nap dekkolok ImpCitybe és egy árva lélek sem keresett meg??