41716
  • Spalli
    #39836
    Sziasztok

    Technikai problémám lenne, remélem valaki tud segíteni, mert nagyon szeretnék az Oblivionnal játszani. Geforce FX 5700LE 128 mb-os kártyám van. Tudom, hogy jó régi, de 1,5-2 éve már játszottam a játékkal és minimum grafikán nagyon jól futott, egyáltalán nem szaggatott. Tegnap megint felraktam és úgy szaggat, hogy lehetetlen vele játszani. A gépem ugyanaz, próbáltam többféle driverrel, a legújabbal, 1-2 évessel és egész régivel is, de semmi nem változik. Próbáltam a játékhoz mellékelt directx-el is, de semmi. Természetesen minimum grafikán. Csak alap Oblivion a kiegészítőkkel + patch, még semmi mod nincs felrakva.
    Remélem van valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a gond vagy mit kéne még megpróbáljak. Előre is köszönöm.
  • gyonax
    #39835
    Tudom, hogy ha modot kérdeznek, akkor én mindig giskard modjaival jövök, de szerintem tényleg nagyon jól meg vannak csinálva, így nálam ezek számítanak a 'must have' kategóriába.
    Link: Cyrodiil Upgrade Pack
    Tartalom:

    Kvatch Aftermath: Kvatch újjáépítés(nem működik más ilyen jellegű modokkal)

    Kvatch Rising: szintén

    The Origin of the Mages Guild: Mages Guild küldetéseit javítja fel

    Kingdom of Almar: ez érdekes... egy egész föld alatti világot ad Cyrodiilhoz egy elég jó kis questsorozattal

    Fighters Guild Contracts (Do not use with Cyrodiil Upgrade Overhaul): Fighters Guild küldik(mint ahogy a leírás is írja, ne használd együtt a CUO-val; én egyébként az Overhaul használatát javaslom).

    Cyrodiil Upgrade Overhaul (Contains a special version of Fighters Guild Contracts): az ebben lévő változtatásokat nagy hirtelenjében nem tudom felsorolni:)

    Cyrodiil Upgrade Resource Pack: resource pack... a többi mod használatához szükséges

    The Elder Council: ez is egy elég monumentális mod... beléphetsz az Imperial Legion-be(bocs, ha nem így van, nagyon régen játszottam már), itt egy kis questsorozatot is találsz. Ezen kívül hozzáad még a játékhoz egy "rank" rendszert, tehát a játékban elért teljesítményed függvényben egyre feljebb kerülsz a birodalmi ranglistán(ez a funkció szépen együttműködik a többi giskard féle moddal).

    The Necromancer: ezzel bevallom őszintén, még nem játszottam, feltételezem, hogy Necromancer guildet/questsort ad a játékhoz.

    CUO Bruma:
    CUO Leyawiin:
    CUO Chorrol:
    Az alábbi városok "feljavított" változatai(open/better citieszel, valamint más az alábbi városokat átalakító moddal nem működik együtt).

    Sheogoraths Accords of Madness: ez spoileres, ha még nem vitted végig az SI-t:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Miután te lettél Sheogorath, végre kapsz egy kis valódi isteni hatalmat is....




    Ezen kívül a Dragon Captions modjait tudnám ajánlani(ha megfogadtad az előző tanácsomat, akkor tőlük a DC Elder Council modot NEM SZABAD felrakni).
    Az ő modjaiknak listáját itt megtalálod.

    P.s: ha jól emlékszem wolverine kért még quest modokat, a fent említetteket neki is melegen tudnám ajánlani.
    P.P.s: Az egész fogalmazás kicsit "zaklatott" lett, remélem azért érrthető... telefonról pötyögtem az egészet(QWERTY bill.-en, tehát annyira azért nem szörnyű:)), és ráadásul össze-vissza írkáltam még bele...
  • REPS0L
    #39834
    igazából majd a tolvajkodás, lopózás, stb. része érdekel a dolognak, így már tudnál ajánlani valamit? vagy kevés az infó? :)
  • awacs111
    #39833
    Sziasztok!
    Nem tud valaki egy jó oldalt a Morrowind és(vagy) a Mehrin magyarításához?Már ha létezik egyáltalán..Köszi!
  • SaGa
    #39832
    Ilyet nem fogsz kapni. Legalábbis olyanoktól, akik komolyan veszik a kérdésedet.
    Bármely modot a játék elején érdemes feltenni, később felrakott modokkal a régi mentések elég jó eséllyel nem működnek rendesen.
    Azt, hogy melyik mod "must have" neked kell eldöntened, a játékstílusodtól, a Cyrodiil-ben folytatott életmódodtól, a céljaidtól függenek.
    Ha bírja a géped, akkor a grafikai tunning modok (Qarl és a hozzá kapcsolódók) ajánlottak, de nem kötelezőek, mert nélkülük is szép a világ ábrázolása. Ezek a játékmenetbe nem szólnak bele.
    Az összes többi igen.
    A magyarított verzióra meg szinte egyik mod sem rakható fel problémamentesen.
  • REPS0L
    #39831
    Sziasztok!
    Tudtok valami "must have" kiegészítőt, modot amit már érdemes a játék elején feltenni? :)
  • DavidCroft
    #39830
    Huh telepistd ujra és aggy egy tippet hogy én mit tegyek :D
  • Gruffersten
    #39829
    semmit, bejön a Morrohun intro, majd ledobja magát az asztalra.se hibaüzenet, se semmi.
  • DavidCroft
    #39828
    Kössz a tippet a patchelésröl de nem müködött .hiába patcholtam fel 1.1-re nem müködött. Egyéb ötletekért kérlek irjatok rám minden nap nézem pls help. am mit ir neked ki Gruffersten a gép ?
  • Gruffersten
    #39827
    Emberek, mit kell feláldoznom, hogy menjen a játék win 7 alatt?Tegnap előtt feltelepítettem, akkor ment, most meg nem hajlandó elindulni.
  • Knian
    #39826
    Tudom h ez nem az a játék.Anno amikor a játék megjelent végigvittem a főszálat angolul és beleöltem vagy száz órát a mellék küldikbe is.Most feltettem a magyarosítást és gondoltam végigviszem így is.előbb befejezem a főküldit mivel a játék majd csak az után következik igazán.Miscarcandot megkerestem és megszereztem a nagy lélekkövet is.De semmi.Lövésem sincs h mi lehet a baj.Talán megpróbálom lekapcsolni a magyarosítást.Vagy van vmi csalás lehetőség?Nem szeretek csalni,pláne nem ebben a játékban de már nem tudok mit tenni...
  • Fantusz
    #39825
    Ez nem az a játék, ahol a főszálon végigfutva "ki van játszva" címet kap a játékos.

    Modok, így a magyarítás is okozhat vislekedészavarokat az NPC-knél, hogy konkrétan nálad mi a gond nem tudom, de Miscarcand ayleid rom Skingrad és Kvatch között, az út menti bandita "örhely" közelében, s küldetés nélkül is be lehet menni, a Nagy Welkynd Stone a játék bármelyik fázisában megszerezhető (küldetési tárgy lévén eladhatatlan).
    Ez azonban nem biztos, hogy a problámádat megoldja, csak akkor tudod átadni Martinnak, ha az kegyeskedik kérni...
  • Knian
    #39824
    Sziasztok!

    Segítséget kérnék mivel elakadtam.Ott vok h megnyertem minden grófot/nőt az elkövetkezendő Brumai nagy csatához.Ez a küldetés az "Istenek vére" után van,amit meg lehet csinálni de nem kötelező.Jauffre küldetése volt.Minden kaput bezártam,a grófok jönnek majd segíteni Brumának,beszéltem az öreg Jauffreval aki megdícsért és ennyi.hiába dumálok Martinnal nem kapok új küldetés.Ami a Miscarcand lenne.Bármit teszek nincs főküldetés.Valami ötlet?Nem szeretném abbahagyni mert ez már a fő sztori szál vége.Kérem aki tud az segítsen.köszönöm
  • MaRee
    #39823
    Na látod erről fogalmam nincs, soha nem szórakoztam lélekfelfogással, és a Tribunallal sem játszottam. Talán majd van valaki aki tud segíteni, nekem sajnos fogalmam nincs. :)
  • Benevolens
    #39822
    Van egy jó kis karakterem, amivel még azért nem vittem végig, mert problémám akadt a lélekelfogással. Pár éve már a Tribunal végén beraktam Almalexia lelkét az Azura's Star-ba (cuki, mert 750 000-et ér :) ) De annyira nagy a lelke, hogy semmilyen cuccba nem tudom belerakni. Igaziból megtehetném, hogy meghagyom emléknek, de a főgonoszok lelkét is szeretném eltenni, meg Vivecét is. (egyszer tesztből kinyírtam, és eltettem a lelkét, amikor még nem volt Almalexiám) Tehát a kérdés, hogy van-e olyan mod, amivel az Azura's Star-hoz hasonlóan erős lélekkövet lehet birtokolni a többiek számára, vagy olyan, amiben van megfelelő enchantolható tárgy, hogy elbírja őket. Amióta itt dekkolok a főküldivel folyamatosan daedra romokat fosztogatok, meg a falon belül kalandozom, és tegnap összeszámoltam a "vagyonomat" ami több mint 4 millió fityingre rúg daedra ebonyt és glass cuccokból, meg például van 40 körüli Golden Saint lelkem kőben, meg szerintem már az összes varázscuccot megtaláltam, ami a játékban létezik...
  • MaRee
    #39821
    Én nagyon ritkán. Mi lenne az ?:)
  • Benevolens
    #39820
    szokott még valaki Morrowind-ezni? Csak mert lenne egy kérdésem
  • MaRee
    #39819
    Patcheld.
  • DavidCroft
    #39818
    Lenne egy problémám. A játék körülbelül 3-10 percen ként lefagy vagy nem érzékeli se az egeret se a billentyűzetet.Mit tegyek .Talán szedjek le egy patchet vagy cracket?..Kérlek irjatok vissza még ma . Köszönöm
  • gyonax
    #39817
    Nexuson nézz körbe, hogy van-e hozzá kompatibilitás-patch(ha megmondod a mod nevét, akkor segítek én is szívesen).
  • wolverine375
    #39816
    Tényleg vannak jók, de sajnos a Francesco mod eléggé bezavar, lefekszek aludni, erre arra kelek fel, hogy valami fejvadász meg akar ölni, akit hiába püfölök nem tudom megsebezni... A végén kb 10őr ütötte, de semmi:/
  • Morlan
    #39815
    Örülök, hogy sikerült! :)
  • wolverine375
    #39814
    Köszi, megnézem^^.
  • awacs111
    #39813
    Nagyon köszönöm Morlan.Véééégre sikerült:)

    B.U.É.K.!
  • gyonax
    #39812
    Az Archeology Guild nagyon jó mod, bár kicsit beleőszültem, mire átküzdöttem magam a dungeonökön :D

    wolverine: ha tudsz angolul, akkor ezt ajánlanám figyelmedbe
  • Gruffersten
    #39811
    Próbáld ki az Archeology Guildet meg a Heart of Darknesst.Utóbbihoz Shivering Isles szükséges.
  • Morlan
    #39810
    Szia!
    Nekem úgy sikerült, hogy felugrottam az oltárra, a szobor a hátam mögött, és "z" gombbal leraktam az áldozati asztalra. Egy kis idő, és frissült. Egyébként a négy scamp ott marad, csak nem követnek.

    Boldog Új Évet Mindenkinek!
  • wolverine375
    #39809
    Újrakezdtem a játékot, a francesco féle mod-al, az lenne a kérdésem, hogy milyen quest modokat ajánlanátok? Amik nem kavarnak be? Olyan kéne amiben több féle is van, vagy hoszabbak... Néztem, tesnexuson van sok, csak hát leírás alapján a fene tudja:/

    Köszönöm előre is^^
  • awacs111
    #39808
    Köszönöm,de sajnos egyik módszer sem vált be,amiket írtál..Elég zavaró,hogy állandóan előttem kavarnak.
  • Gruffersten
    #39807
    Vagy magadtól kell eldobnod vagy kiszedi automatikusan a játék.
    btw piszok nagy szerencsém van, sikerült első kiadású obliviont vennem.;)Üröm az örömben, hogy a kézikönyv és a doboz hátulja szlovák, ettől függetlenül nagy megkönnyebbülést jelentett beszerezni.
  • awacs111
    #39806
    Sziasztok!

    Hiába vagyok a barlangban,a zöld nyílnál,nem teszi le az örökkobold botot.Mindenhová követ ez 4 kis köcsög:).Valami ötlet?Talán bug?
  • SaGa
    #39805
    A különböző spelleket meg kell tanulnod. Gyakorlatilag megveszed egy boltostól. Ha az adott spellhez szükséges mágiaiskolában elérted a megfelelő szintet, akkor használni is tudod, ha nem, akkor nem.
    Amint gyarapodnak a képességeid (az adott mágia fajtában elért pontjaid, úgy lehet egyre erősebb spelleket használnod, illetve úgy csökken az adott spell manaigénye.

    Vannak távoli (célra és/vagy területre ható) és érintésre aktiválódó varázslatok. A távolságiak (tűzlabda, villám, stb) az eltalált lényre hatnak. A területre hatóak (mindenféle viharok, nagyobb tűzgömbök, stb...)a meghatározott méretű területre ott, ahova becsapódnak. Az érintésre aktiválódók meg a megérintett lényre.
    A mana (itt magicka) regenerálódása adott sebességgel történik. Megfelelő létyóval lehet gyorsabban is visszatölteni.
  • gyonax
    #39804
    Az érintésre varázslatokat közelről használhatod(ahogy a neve is mondja:érintéskor. Én ezeket leginkább akkor használtam, amikor battlemaget csináltam... fegyverekkel meg touch spellekkel egész jól lehetett operálni.
  • grebber
    #39803
    Egyébként az Oblivionba hogy müködik ez a mágus dolog??
    Mert nekem olyan dolgok kellenének mint pl már a legelején is van a tűzladba.Na ilyen kéne örökösen fagy és villámban.Van-e ilyen és ha igen hogy lehet megszerezni vagy meg kell tanulni?
    Itt a mágus dolgokat nem igen ismerem ki.Van pl csomo hogy fagy sebzés érintéssel ezt hogy kell használni vagy mi ez? Mert ha berakom és nyomom a gombot nem csinál rá semmit nem értem mit kell :(
    És ebben is van-e olyan mágusként hogy egy idö után már elég gyorsan növekszik vissza a manna szint?

    Gothicba tanulni kellett illetve lehetett párat oltároknál is venni pontokért!
  • cSuwwi
    #39802
    A goty dvd verziójának a része, a 2. lemezen van.
  • SaGa
    #39801
    A Ko9 (aka KotN) a Knights of the Nines DLC rövidített neve. Ez egy kiegészítő, ami elvileg része a GotY verziónak, de nem biztos.
    Egy küldetéssorozatot ad a játékhoz, aminek keretében végig kell járni a Kilencek szentélyeit úgy, hogy közben nem követsz el semmi bűnt. Ha mégis, akkor újra kell kezdeni a zarándoklatot.
    A jutalom a lovagi cím, meg némi páncél/fegyver és megszabadulsz minden korábbi bűnöd súlyától...
  • dregnarr1 #39800
    Gondolkodom a Steam-es akción, de utánanéztem, és sok helyen említve van/volt, hogy a modok egy része nem használható a játék steam-es verziójával.
    Erről tud valaki valamit? Van lehetőség modok problémamentes futtatására Steam-es játéknál?
  • Armi555
    #39799
    http://store.steampowered.com/app/900883/
    A leírás szerint tartalmaz még letölthető DLC-ket...
  • cSuwwi
    #39798
    és az mivel több mint a sima goty?
  • gyonax
    #39797
    Ha tippelnem kéne, akkor ez a Knights of the Nine című kiegészítő lenne.