41716
  • PiszkosFred
    #22703
    Próbálta már valaki, a mostanság kijött FaceGen <-> Oblivion konvertert. A fórumokon azt írják hogy műxik a dolog, de csak megbízhatóbb lenne egy hazai vélemény is ;]
  • Picibmx
    #22702
    Hi!
    A Taking care of Lex-es küldiben (ami a thieves guildnél van) mikor elmentem a kovácshoz és megmutatta nekem azt az oszlopot utána mit kell csinálni?Mert rányomok a az oszlopra(moveable pillar) és nem történik semmi.Kösz.Csá
  • mzprox
    #22701
    Tegnap csinálgattam pár jó custom varázslatot kisérletezés céljából (pl. : sebzővarázslat mellé egy egy sec-ig ható soultrap vagy invisibility on self nagyon hatásos :) )
    De találtam egy olyan varázslatot, ami majdhogynem "brokennek" tűnik, (ezért inkább spoilerbe írom le :) :
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Szóval a varázslat a fortify magicka 100 és ha bírjuk restoration skillel még fortify attribute (int) (én adtam hozzá 73 intet), mindkét hatást mondjuk 20 másodpercre. A teszt amit csináltam: nekem alapból 150 mannám van (és 100-as willpower). Így el tudok lőni egymás után 4 db 40-be kerülő spellt, utána kb pont nullára merülök ki. Ha viszont előtte ellövöm az említett custom varázslatot (kb 140 a mannaköltsége) akkor 4 helyett 9 db 40-be kerülő varázslatot tudok ellőni és utána is úgy láttam gyorsabb a regeneráció. Ha lejár a 20 másodperc akkor a kapott manna eltűnik, de minuszba nem megy. tehát csata előtt érdemes használni ezt a varázslatot, az eredmény garantált :)
  • PiszkosFred
    #22700
    Először is gratula. Apró megjegyzés: piece és nem peice, elírtad. Ha elkészültél a v1.0val, szólj pls, és kicikkezem a HQn is.
  • FlatlineHun
    #22699
    Ha érdekel valakit, Crafting mod (WIP)
  • CS@
    #22698
    Mivel én még nem is próbáltam olyan dologból encsantolni amit nem tudok elsütni sem, így ezt megerősíteni nem tudom.
    DE, ha ez így van és mivel azt írtad, hogy bejárásod van az egyetemre akkor az is megoldás, lehet ha csinálsz egy olyan spellt amit el tudsz sütni. PL.: Chameleon 1sec Self. Persze ez csak akkor műxik, ha spellmarking esetén beadja azokat a spelleket is, amit még nem tudsz elsütni.
  • Mike at home
    #22697
    nem kell elloni, csak hasznalni tudni
    tehat gyenget kell venni
    kell meg 5 csurig toltott gsg meg asszem 5000 arany
  • Mike at home
    #22696
    3606 uj uzenet :)
  • arpad vezer
    #22695
    Az előző a #22692-re ment válaszként, csak valami van az Sg-vel, mert az előbb küldéskor kitörölte az egész hszt...
  • arpad vezer
    #22694
    Teszem azt megveszed a Chameleon nevű spellt, ahhoz, hogy ezt el tudd lőni minimum 50-es Illusion skill kell. Tehát, ha már legalább egyszer ellőtted azt adott spellt (nem tekercsként!), akkor elvileg már tudod enchantolni is.
    (Javítsatok, ha nem így van.)
  • Adacs
    #22693
    El is kel tudnod varázsolni hogy berakhasd
  • ati2002
    #22692
    Kezdem érteni, azt hiszem. Tehát mondjuk veszek egy chameleon spellt, dfe ahhoz, hogy tudjam használni is, bizonyos skillnek meg kell lennie?
  • Tutilevi
    #22691
    ismerned kell a chameleon spellt és tudnos is kell varázsolni,asszem
    de az biztos hogy ismerned kell
  • ati2002
    #22690
    Jó mester, nem arra gondoltam, hogy milyen tárgyra lehet rásütni a Kaméleon effektet, hanem azt kérdeztem, hogy mi kell hozzá? De erre már Adacs részben válaszolt, vagyis lehet teljes egészében, csak még meg kell rágnom egy kicsit.
    (ebben még vagyok).

    Ha vkinek van türelme, pls magyarázzon még (Sigilem nincs, kapuknak vége):
    -Tehát bent vagyok az egyetemen, az enchant cuccnál.
    -Mondjuk van nálam egy "szűz" teljes glass kosztüm, amit ugye fel akarnék enchantolni kaméleonnal, úgy, hogy össz 100% legyen, vagy amennyi lehet.
    -Van töltött kövem is, grand, greater, stb. (black nincs)
    A többit nem vágom, mert nem jön elő kaméleon lehetősége. Ehhez kell még valami?

    Thx a türelmet.
    Ja és van egy 30%-os glass cuirassom, de az önmagában kevés. (ezt lootoltam)
  • arpad vezer
    #22689
    Még az a szerencse, hogy ha lementem a kő elvétele előtt, akkor addig töltöm vissza, amig olyan kövem nem lesz, amilyet akarok. (De ezt a trükköt is biztos osmeritek már.)
  • Tutilevi
    #22688
    ne hagyd kibontakozni őket:vagdalkozz mint az állat míg ki nem nyúlnak!
  • arpad vezer
    #22687
    Van egyszerűbb mód is 100-as Chameleon eléréséhez!
    Én most gyűjtök össze 4 Ascendent Sigil Stonet (tehát még csak nem is a legerősebbet!), és mindegyik ad 25% Chameleont, tehát így elég 4 cucc.
  • PiszkosFred
    #22686
    Főleg annak ismeretében, hogy egy-egy sigil stone-al nagyobb/több enchant rakható egy tárgyba, mint a hagyományos enchantolás folyamata során.
  • Ron Ragm
    #22685
    Tipp: Aki nem akar enchantolással szenvedni és/vagy nem tagja a mágus céhnek, az vadázshat Sigil Stone-okra is.
  • AC2
    #22684
    Látom most a kaméleon a téma. Honnan tok szerezni egy alacsonyabb szintűt? Mert idáig nekem 75% volt és azt nem tom használni + elég drága.
    Ja és a fadded wraiht ellen mit érdemes használni? Elolvastam az oblivionhq-n
    a jellemzőit, szal sztem erős. Most ilyeneket kell hentelnem tömeges számban.
  • Adacs
    #22683
    Hát fogtam egy szörme felszerelést(sapka,páncél,csizma,kesztyű + egy pajzs egyébként szerintem tökmind1 hogy miből csinálod, csak mind az 5-öt egyszerre fel tudd venni.) 5 Grand Soul gem-et és elkészíted. Kell hozzá egy kaméleon varázslat amit el tudsz sütni(talán kell hozzá 75-ös illúzió, de ez nem tom csak nekem is annyi van) és ekkor elvileg 20%-ot ad minden cucc, felveszed azt az 5 cuccot és nini be van nyomva a God mód.
    Igaz vannak egységek amik így is tudnak sebezni pl.: egy-két elementál + vannak akiknek olyan cuccuk van h a varázslat visszatükröződik rád + ha a társadat célozzák egy varázslattal és rajtad is keresztül megy.
  • CS@
    #22682
    Hogy, hogy miből ?
    Bármiből amit fel lehet venni, ugyanúgy egy ócska köpenyből mint egy jó páncélból, cipőből STB.
  • ati2002
    #22681
    Miből csináltál kaméleon cuccokat? Pls írd le, nagyon érdekelne.
  • Kmarha
    #22680
    A fejléc képe alatt ott az Oblivion HQ. Ajánlom az olvasgatását. A kérdésedre való választ is egy pill alatt megtaláltad volna.

    Egyből IC-ben nem léphethetsz be a céhbe. A többi város máguscéhénél kell szerezned ajánlólevelet elöször.
  • PiszkosFred
    #22679
    Hát sajnálatos, de legalább már ilyen is van, az is több mint a semmi ;]
  • baritom
    #22678
    Ja még valami! Csak úgy tanulhatok új varázslatokat, ha megveszem azokat az árusoknál?
  • baritom
    #22677
    Sziasztok!
    Meg tudná mondani nekem valaki, hogy Imperial City-ben hogy és főleg, hogy hol léphetek be a Mágusok Céhébe?
    Előre is köszönöm a választ!
  • Kmarha
    #22676
    ki is probáltad már? mennyire müködő képes a dolog?

    szerk.: a screenshootot nézve elégé :)
  • Hmuda
    #22675
    Elég sajnálatos, hogy ezt modokkal kellett kiküszöbölni.
  • PiszkosFred
    #22674
    Nemtudom volt e már róla szó...

    Szóval férfi karaktereknél, ha szakállas fickót akarunk csinálni, akkor ugyebár az egész teste elfeketül, és ha csak nincs rajta valami teljes testet fedő armor, elég hülyén néz ki ;] Na van egy mod, amely megoldja ezt a problémát, és a szakállakat sötétítve a test nem lesz sötét:

    http://www.tessource.net/files/cache/4159.html
  • spatrik
    #22673
    De ha 100-as chaméleonom van semmit nem csinálnak!nem támadnak csalók néha ha mnegütöm őket akor ők mis nyomnak 1 chaméleon spellt.nem számít a páncél sem.
  • Adacs
    #22672
    Én mondjuk Fur-ból csináltam, de amikor ugráltam vagy varázsoltam vagy támadtam nem támadtak vissza, de biztos hogy meg tudnak látni meg szerintem nekik is vannak varázslataik is és mivel a manuálban is azt irja hogy nem látnak, de azért hallanak, DE rám nem támadtak vissza.
  • Mike
    #22671
    az sem számít, hogy hangosan csörög a péncél amit viselsz?
  • Adacs
    #22670
    A legszebb amikor csináltam öt cuccot 20% Cameleon képességgel felvettem őket és akármit csinálhatok mert senki sem lát és harc közben sem ütnek vissza.
  • CS@
    #22669
    Begyűjteni róluk a termést, aztán megalkímiázni.
    Csak leszedni és aztán eladni a cuccokat, szerintem nem éri meg a fáradságot.
  • CS@
    #22668
    Ez nem bug.
  • ChevyG work
    #22667
    bots, de mire is jok a farmok?

    (egyébként nagyon jol összeállítotad!)
  • sajoati
    #22666
    ok, thx. az ellépős taktika megvolt, de a 2 féle clannfear között nem tettem különbséget, így már érthető, hogy miért alázott a combosabb. :)

    de mindegy, mert az arcane univon most betápoltam magamat fortify magickával, ami megint jó bugos(?) mert ha elnyomok egy (custom)
    forti magicka 100 6sec
    forti magicka 100 8 sec
    forti magicka 100 10 sec
    varázslattriót, akkor rögtön kapok +300 magickát. :)

    meg most már betankolok absorb health-es cuccokból. :) meg akkor villámból. :)
  • SaGa Jr
    #22665
    Próbáltad már az ütök, hárítok, gyorsen két ütést beviszek, ellépek, megint ütök, hárítok taktikát? Azaz mozogjál, hárítsál és nem vernek le közelharcban. El is lehet mozogni az ütések elől és akkor még csak nem is sebződsz.

    A clannfear meg nem erősödik. Annyi, hogy 12. szint alatt clannfear runtok jöttek, utána normál clannfear jön. Ennek jobb a reflect damage értéke, kicsit védettebb, másfélszer annyi a Hp értéke és másfélszer akkorát sebez mint a runt. De pár pofon bőven elég neki mindig.

    Oblivion lények ellen meg szerezz be villám sebzést osztogató varázslatot vagy fegyvert. Arra érzékenyek és jobban sebzi az oblivionban tanyázó dögöket. Kivétel akad, de csak egy (storm atronach).
  • SaGa Jr
    #22664
    Annál a csókánál lesz a cuccod, aki beengedett és elvette tőled. Ha levered, felszedheted tőle.
    De meg lehet úgy is csinálni a küldetést, hogy nem adod át a cuccot, hanem végigírtod az egész kócerájt.