41716
  • Sir Quno Jedi
    #22823
    Mermér?! 100,000,000gold-os gemeket tároljanak az ágyuk mellett?!! Ha betörsz Al Capone-hez, ott is csak bóvlit fogsz találni. Ha meg nem, azt őrzik is keményen.
  • tibor16
    #22822
    A Luck nekem major, mivel lehet azt tápolni egyáltalán? -mer csak 1-esével növexik...
  • tibor16
    #22821
    Eeegen, erről ne is beszéljünk. Veszek pl 5000 pénzért vmiket, este gondoltam majd visszaveszem.. - a pénznek meg nyoma sincs. A komáknál sincs csak 50-100 arany. Itten kérem lopni sem érdemes... Erre én is kiváncsi lennék - ki mit lop, - vagy mit érdemes? Mert a Skingradi főúri lakosztályban is a legdrágább tárgy 50-60 arany volt.
  • Sir Quno Jedi
    #22820
    A BŰN nem kifizetődő! Fegyvert eldobni! Ítéletre felkészülni!
  • Sipocz
    #22819
    Hát ezaz! A lopkodusz-maximusz:)))! Ki szerettem volna rámolni a leyawiini grófot. Ment is a dolog szépen, rohangáltak az őrök (biztos a computer vezérlésü bizber riasztotta őket:)), sőt maga a grófúr is megjelent és ott pitiszkálódot a láthatatlanul bóklászó karim mellett. Csakhogy!!!!->olyan szegényes lopnivalója volt a T.Háznak hogy még én gondolkodtam el azon ne hagyjak-é a ládafiában 1-2 értékesebb tárgyat:))))!!
    Tényleg a Ti karcsitok mit lop, ha lop, egyáltalán hol érdemes? Eddig ahol próbálkoztam inkább megsajnáltam őket a fenenagy csóróság miatt. Ha így haladok nem lesz meg a tolvajcéhbeli kvóta és szégyenszemre maradok beosztott zsivány:((.
  • Sir Quno Jedi
    #22818
    Pedig tőrrel kell kezdeni. Én csináltam egy maxvédelmes glass armort+pajzsot, hozzá egy verimágikus tőrt, aztán indulás a harcosképzőbe (dungeon). Öreg archwizard fejjel ezt kellett megélnem. DE idővel longsword-re cseréltem a kardot, jobb pajzs, jobb vért és aztán az sem ÉS közben folyton armorerkedtem stb. Mostmár harcosnak is egész tűrhető a karim és így teljesen új dimenziók nyíltak meg előtte! Battlemage rulez (pedig mindhét major skill-em mágiaiskola) !
  • haxoror
    #22817
    A sneak számít és a luck is (ahogy észrevettem elég erősen)
    Az sem árt ha a faszi akitől éppen lopsz háttal áll neked. A nagyobb súlyú tárgyakat nehezebb ellopni (hiszen azoknak az eltűnését értelemszerűen nagyobb eséllyel veszi észre) illetve a drágább tárgyakat is nehezebb ellopni (azokra jobban figyel)
  • Sipocz
    #22816
    Annyi a helyzet, hogy a fellelt mágiavédelmet adó cuccos igazándiból az alchemy skillem fejlődését veti vissza, húzósabb helyeken (pl. OG-ek), azt választottam eleddig hogy támadás fejből, fenntartás és gyógyítás italból. Amióta van egy sorceror nyakbavalóm meg egy hasonló gyűrüm azóta keves sebzés és sok spell absorb, nem fogy a pia->nem kell annyit alkemizálni. Sajnos a mágiaosztályos fejlődésem kb. 4-5 szint mulva befejeződik és igazán ezután lassul le a kari szintlépésének üteme, mert ugyan olykor íjászkodik meg olykor már bökött is vagy 2-őt..3-at, de nincs az a pénz amiért én leállnék dikicselni meg sniperkodni.
  • tibor16
    #22815
    Én ezt nem értem, mér nem tudok lopni? A Sneak-em 60, ehez jön 60 Chameleon és még miután próbálkozom elnyomok 1 láthatatlanságot is - oszt mégis elkapnak, még akkor is ha meg sem mozdulok, hanem ha elmegy vki előttem úgy próbálkozok. Amikor alszik vki, akkor 5 esetből 1-ben nem veszik észre a lopást... Elmagyarázná vki, miért is vesznek észre?
  • Sir Quno Jedi
    #22814
    Pssszt! :D
  • ChevyG work
    #22813
    jájjj, már itt is???!!!
  • Sir Quno Jedi
    #22812
    Hát nem tom, de engem nem szoktak megsebezni a tornyok fehérneműben sem. Szal. valszeg. igen.
  • Sir Quno Jedi
    #22811
    Mostanság az én karim is egyszál fehérneműben/meztéláb rohangál és max. egy (dai)katanával. Néha meg csak simán puszta kézzel püfölöm a monsztákat, tök csúcs érzés. :DDD
  • haxoror
    #22810
    Az 100% resist és nem reflect, 100%resist is immunitást ad elementális varázslatok ellen?
  • Sir Quno Jedi
    #22809
    Ja, csak akkor fejlődsz igazán, ha kiállsz velük bajszotakasztani! :D
  • Sir Quno Jedi
    #22808
    100% magicka reflect elég. Az meg breton+mundane ring-ből összejön simán. Utána leszarhatod a tűzköpő tornyokat jó magasról, akkor sem sebzik a popódat-e! :D
  • Sipocz
    #22807
    Igazán éppen a Te általad említett enchant összeállítást szerettem volna előadni:)! tehát 100 spell absorb+100 fizikai reflect:). Az a helyzet hogy olykor úgy szólok rá magamra hogy ne tápoljak, ami van az jó és kész. Amióta e kari illusion-ból + destruction-ból meglépte az 50-es szintet meg sneak-ből a 75-öt a legnagyobb kihívás az oblivioni aknák és "csudamód mindentlátó és pontosan lővő" tűztornyok, pedig volt már olyan termem a tornyokban hogy 2 db. Xivill....valami meg 2 db daedroth egyszerre. És most már megfogadtam a multkori tanácsodat is és nem "nyuszizok", bedarálom az összeset:).
  • CS@
    #22806
    Ha tudod a spellt, de nincs engedélyezve az encsantolhatósága, akkor semmiképpen sem tudod encsantolni.
  • Sir Quno Jedi
    #22805
    Van is olyan gyűrű készen a gammában ami 150fire damage-t sebez a viselőjén másodpercenként. Ezzel tudják megöngyilkolni magukat akik nem akarnak beszélni egy vallatáson. És akkor is műxik ha 100%-os fire védelem van rajtuk, (kipróbáltam :DDD).
  • Sir Quno Jedi
    #22804
    Akkor meg más a gond. Ha tudod a varit, tudod enchantolni is. Az más kérdés, hogy ilyen varielszívás és hasonlók asszem csak töltetes tárgyba tehetők soul gem-ből, szal. pl. páncélba NEM. AZ túl táp lenne.
  • Sipocz
    #22803
    Így már értem, elég a fellelt cucc is akkor, nem überolom a gama defaultját.
    Kicsi meglepett, talán nem is ez hanem a másodsorban említett "öld le magad enchantokkal"-szerü lehetőség, tehát amikor önsebző és sajáthátrány dolgokat lehetne ruhába bűvölni.
  • Sipocz
    #22802
    Az lehet hogy "füstöt pcs@", de birtoklom és használom is a két effektet (expert szint kell hozzájuk az meg OK.), tehát jogos lenne az enchanthoz, nyilván 100 alatt minden kevéske, de kizárni talán mégsem kellene.
  • CS@
    #22801
    Az általad is említett spell absorb és reflect(és még csomó minden), encsant lehetősége, egyszerűen ki van kapcsolva az editorban, az okát nem tudom, de ha akarod, akkor egy mozdulattal visszakapcsolhatóak.
  • Sir Quno Jedi
    #22800
    Ott vannak a képek pl. Argonian-ról is.
  • Sir Quno Jedi
    #22799
    Csak olyan effekt rakható enchantba, amit amúgy el tudsz kazstolni, tehát legalább egy olyan varid már van a varázslatlistádban.

    A 85%-os chameleon p@csafüst. Amúgy meg persze, hogy észerevesznek, ha rájuk lősz, de ez csak annyit tesz, hogy detektálták a cselekedetedet, nem kell bexarni. Soxor oda is rohannak ahonnan lőttél/spellegtél, aztán mivel nincs ott semmi, megnyugszanak (és ráfogják a patikra).
  • Sipocz
    #22798
    Hát mitől elf a drága ha nem a hegyes fülétől??? elf->hegyes fülek, picit ki- és felfelé metszett szemek és kb. háromszög vertexekből összerótt sápadt arc. Vagy nem? (bár innen kezdve nemtom illik-é rájuk a "szépek népe" Tolkien-i fordulat?:))
  • Mike
    #22797
    lesz olyan is, amikor nincs elf füle?
    nekem inkább az kéne
  • Sipocz
    #22796
    Szjasztok!:)
    Nemtom hogy csak az általam használt callsteed mod okozza-é de a lovászok a gamámba becsavarodtak. A jelenség az, hogy megyek ki a karámhoz a paciért és megrőkönyödve tapasztalom (nem egyedi eset mert eddig ráment a bravili és a leyawiini segédlovász is) a fazon előkapja a fegyverét és nekiáll darabolni a lovamat, természetesen a közelben tartózkodó watch+a lovam+a karim ezen felháborodva leverjük. Biztos, hogy jogosan inzultáltuk a lovászt mert sem "megvagy" sem bounty nincs, viszont fogynak a lóápolók rendesen:(!

    A Cironasium oltárainál rengeteg effekt hiányzik az enchantból, multkoriban póbáltam spell absorb-ot és reflect-et használni és egyiket sem engedi (nem lehet hogy korlát van mert 83-as a misztika osztályom és a "lélek" is 1600-as volt, daedra spider) holott fellelt tárgyból van spell absorb-os és reflect-es cuccom is. Ugyanakkor érthetetlen módon lehetne const.weeknest és saját magamat sebző demage-et is enchantolni ruhába-páncélba (ez biztos mazóknak ideális:)).

    A chameleon-hoz: nálam az AI érzékeli a láthatatlanság illetve a chameleon használatát és nyomigálja a detect life-ot és támad is, sőt mintha az AI summonja ugyancsak átlátna ezeken az ellenfél detect-je alaján. Biztonságos, azaz összesen 85-ös a chameleon-om amit viseletből és kézből fel tudok rakni (amihez jön 94 sneak is meg a dungikba szokásos jótékony sötétség+mozdulatlanság), tehát nem is arról van szó hogy hipp-hopp átlátja a helyzetet.
    Miért van az hogy virtuálisan elbukik a sneak-em akkor ha meghozom a summonomat? Amig a summon "él" addig azt jelzi hogy lát, pedig a frászt; ezek szerint a summon is "magamnak számit"? Meg az is érdekes, hogy bitonságos takarásból+sneak-ből+chameleonból íjászkodok, amikor a vessző becspódik a kányába akkor kijelzi, hogy meglátott majd a következő pillanatban jelzi hogy mégsem, a frászt hozza rám:(.
  • haxoror
    #22795
    IC-től délre a Tower-től én eddig mindig megkaptam a powert (Mage, Thief csillagjegyű karakterekkel)
  • PiszkosFred
    #22794
    Igen? Akkor sorry, én úgy emlékeztem, hogy ha nem megfelelő csillagjegy kövét próbáltam használni, akkor kiírta, hogy nem egyezik a csillagjegy és a kő. Eddig csak egy karakterrel sikerült (asszem a Warrior jegyet, valahol délnyugaton), a többinél nem jött új power.
  • Hoz_Hun
    #22793
    Ez a haj mod ez szuper lesz.

    Új karaktert kell majd indítanom, vagy lehet a jelenlegi kinézetét buzerálni?
  • haxoror
    #22792
    A construction setben mintha úgy láttam volna hogy az invisibility nem enchantolható, valszeg ez is game-balance dolog mint a damage attribute spellek kivétele a játékból stb
  • haxoror
    #22791
    Nem csak a saját csillagjegyhez tartozó kőtől lehet új powert kapni, mindegyik szabadon használható
  • PiszkosFred
    #22790
    Ha megkeresed a saját csillagjegyed doomstone-ját, és a megfelelő időben használod, akkor kapsz egy új képességet.

    Mike: de hamarosan kész lesz, ezek csak promo képek voltak a készítő srác jóvoltából. #22709-ben a link, a többi képre. Várom már nagyon hogy kész legyen én is ;]
  • stern
    #22789
    Mire jók a Birthsign doomstones? Most az uj lengyel interaktiv térképen találtam őket...
  • Mike
    #22788
    ej de kár
  • PiszkosFred
    #22787
    Még nincs kész
  • bigapó
    #22786
    mikor járkálok a világban, feltűnnek különböző ikonok a térképen. alább már megtaláltam egy térképet, amin nagyon sok ilyen hely fel van tüntetve. Ezek függetlenek mindentől, de ugye van köztük küldetéshez kötődő is. Ha ezeket korábban megcsinálom, mint ahogy a küldit felveszem, az jelent valami gondot? esetleg quest-bug-ot?
    azért kérdem, mert általában nem megyek be minden barlangba, romhalmazba, de ha jó kis edzésben részesít, akkor sűrűbben bejárok majd:)

    másik, ugyanígy jártomban-keltemben találok Oblivion-kapukat. Ezek szintén küldikhez tartoznak vagy olyanok, mint a barlangok, "küzdőterek"? tehát szabadon bejárható és bezárható? vagy csak akkor, ha küldibe adják?
  • Sir Quno Jedi
    #22785
    Azért nincs invisibility tárgyban, mert az megszűnik, ha támadsz, vagy offenzívnak is felfogható dolgot varázsolsz. Így passzív tárgyban semmi értelme, mivel egy tárgy full láthatatlanságot adna és ha az nem szűnik meg, hiszen a tárgy továbbra is élő varázstárgy, akkor az túl nagy táp. Fegyverbe asszem már rakható láthatatlanság, hiszen az töltetes.
  • Picibmx
    #22784
    Hi!
    A Taking care of Lex küldiben(thieves guildnél) mit kell csinálni mikor a kovács megmutatta nekem h azt az oszlopot el lehet mozdítani?Mert kattingatok rá de nem történik semmi?