41716
  • tibor16
    #22864
    Muszály mer a Chameleon 100-hoz is most fogok menni a 3. sigil kőért (+ van egy 20-as gyűrű). A Snaek is csak 58, úgyhogy használnom köll a . láthatatlanságot.
  • Sir Quno Jedi
    #22863
    Egy szaros daedric dagger-rel is bőven 100 felett böksz (jó blade skill term.), ha megvan a 6x-os szorzó (a power attack-okról nem beszélve). Ehhez jön még mondjuk a +25mágikus sebzés, ha van a fegyverben és ha érzékeny rá a delikvens, akkor ez még duplán is számít. Így 2-3 ütés egy húzósabb szörny és megfelelő speed/blade skill mellett ez kb. szempillantás műve. Simán szitává lyuggatod a bőrét, még mielőtt feleszmélne. Ha még soul trap-ed is van fegyverben, vagy spellben, akkor a lelke is a tied lesz, nehogymá megússza a mocsos démonfattya! Halál a pokol sötét abominációira!
  • Tutilevi
    #22862
    számold bele hogy ők érzékenyek a shockra,tehát több a HP
  • tibor16
    #22861
    Az alchemynél értem el egyedül, - ott nem kellett. Gondoltam, hátha kapok vmi pluszt ha megcsinálom, megcsináltam hát, oszt a mester asszonta - akkor yóol van és kész volt - nem kaptam pluszt. jól pofára estem.
  • Sir Quno Jedi
    #22860
    Akkor 100% chameleon, puha cipő/szandál és semmi csillogó/zörgő páncél (szal. sima ruha a legjobb). Soha a büdös életben nem szúrnak ki a daedric creature-ök sem.
  • Sir Quno Jedi
    #22859
    Nem kell mester a mesterfokhoz. Ez elég hülyeség, de ez van.
  • Sipocz
    #22858
    Persze ez jó egy-egy egymástól messze elhelyezkedő dög ellen viszont ha karnyújtásnyira vannak egymástól akkor lefoszlik ott mindeféle láthatatlanság. Egyet még csak le lehet bökni sneak-kel meg invisi. de 3-at 4-et már nem, ráadásul egy átlagos dremora 25. szinten szvsz. 350-400 hp. (nekem 4-6 db. 80-as shockos touch) és kard meg skill legyen a talpán amivel mindez egy csapás:).
  • haxoror
    #22857
    Használj invisibility-t is ha a hátbaszúrogatás a hobbid :)
  • Sipocz
    #22856
    Kérdés: nemsokára a kari 4-5 skillből elérheti a 100-at, automatikusan megkapja a mester feat-eket vagy szükséges vmi mestervizsgát tennie? Azért kérdem mert néhány NPC ajánlotta ilyen-olyan mester felkeresését és ezek a nevek questsorba is bekerültek.
  • Sipocz
    #22855
    Hali!
    Valóban ölég kemény az élet 25-30. szinttől az Oblivion síkján:)! Tegnap új összeállításu OG építményeket kaptam ajándékba 1 fő+5 melléktorony, a nevekből a "Természeti katasztrófa" elrendezés adódott ki. Rohangáltam le és fel meg jobbra-balra mint töketlen mert a tornyok felsőszintjein nyitottam földszinti kapukat, amelyek új tornyokhoz és kapunyitásokhoz adtak lehetőséget és csak az 5. torony vitt olyan főtorony galériához amelyik végsősoron a pecsétkőhöz (zárókőhöz?) vezettek. A Sigillum Sanguis-ban 4 valkynaz egy kupacban várt és ebből az ucsó dög úgy kiütötte a karit hogy csak kuksiztam. Szerencsére a buli elején benyomigáltam pár időre ható sajátfőzésü páleszt amelyek a lepihengetés közben is töltögették a HP-t rendesen. Egyszerűen nem tudtam olyan taktikát szabni hogy legalább ketten ne lettek volna rajtam, mind a 4 valky min.fegyvere a daedrichwarhammer és sajnos a summonjaim semmiféle ellenállást felmutatni sem tudtak.
  • Sir Quno Jedi
    #22854
    Sosem használok lötyiket. Egy az egyben le kell őket nyomni, szemtől-szemben. Csak a saját erődre/mágiádra támaszkodva (ez igaz a gyógyításra is), esetleg a fountain-ekre.
  • tibor16
    #22853
    hát tegnap megcsináltam 1 Obliviont - úgymondanám, leginkább Umbrában. Össz vagy 5 x haláloztam el. Az hogy kihagyom a lopakodás-fejbecsapós módszert, szóba se jöhetett. Igaz, inkább varázsló sem mint harcos a karakterem. Főleg ott voltam bajban, ahol pl 3 deadra, ebből 1 fekezteköpenyes, 1 daedroth meg Clanfear várt 1 csapatban. Ebből volt vagy 4 terem. Ráadásul az elején hátbavágott az a lengő karom is. Úgyhogy a végét, a sigilnél már a staffal oldottam meg. Az abszolút tanulság, hogy ölég drága így harcolni, annyi lötyi fogyott mint előtte kb 3-ban. Paralyze nélkül meg nem sokra jutottam volna, az meg a silence varázslat igencsak yóól jött időnként. hiába, a tiszta harcos kari, az 1 más világ...
  • Tutilevi
    #22852
    itt legalább a varázslók se punnyadtak,mindegyik menőzhet a kocka hasfalával:)
  • bigapó
    #22851
    nem hiányzik, csak annyira még nem merültem el a dologban, hogy ez is kijöjjön. egyébként jó lenne, ha a legjobb dolgokat néha viszontlátnánk a későbbi játékokban is, ötvözve:) szerintem... :))
  • Tutilevi
    #22850
    ott viszont egy raklap más nem volt ami itt meg igen
    ez legyen a legnagyobb hiányod a játékban:)
  • bigapó
    #22849
    mire gondolsz, hogy "azért még itt nem tartunk"? A Fable- The Lost Chapters játékkal nem játszottál még? ott igenis látványos különbség volt a hentelők és a varázsszó-mormolók között...
  • Tutilevi
    #22848
    azért itt még nem tartunk
    a kinézet fajfüggő sztem
  • bigapó
    #22847
    külsőleg is látszik az egyes karakterek eltérő fejlődése? értem ezalatt például azt, hogy aki sokat kardozik, nagy páncélokat hord, az erősebb testalkatú kell, hogy legyen, mint az aki lopakodik, íjjászkodik. utóbbi inkább nyúlánkabbb, inasabb kinézetre (szerintem). ezt most nem csak tőled kérdezem, csak erről jutott eszembe.
  • tibor16
    #22846
    nna, most épp eltettem minden csodafegyverem, csak 1 staffot tartottam meg a kivédhetetlen helyzetekre és teljes Umbrában és Umbra kardal megyek bezárni 1 kaput. Eddig a módszerem nagyjából ua mint a Tied, közel lopóz, fejbecsap valami varázskardal és kész. Így viszont egyáltalán nem fejlődik az Armorom, úgyhogy rápróbálok erre a módszerre és meglátjuk...
  • Sanyix
    #22845
    Én kulcsokat szoktam lopni, főleg olyan zárakhoz amiket nem lehet feltörni. Bár a 100-as sneak skillemet elsősorban arra használom, hogy az ellenségek mogé lopózzak, és umbrával jól fejbecsapjam őket, vagy sündisznót csináljak belőlük az íjammal, miközben azt se tudják honnan jön az áldás :) van még rajtam egy 45-ös védelmet adó glass armor is ha véletlenül felkelne a nap és meg is látnának :D
  • bigapó
    #22844
    köszönöm mindkettőtöknek. jó éjt:))
  • PiszkosFred
    #22843
    A térképre minden olyan helyszín felkerül, amelynek pozícióját (esetleg bejáratát) sikerült felfedezned. Ez azért kell, hogy később bármikor vissza tudj térni a FastTRavellel. Bármelyik helyet felderítheted, kiírthatod. Kábé egy hét (játékban) múlva újra benépesülnek, vagyis ebből nem lesz gond. Ha találsz bennük olyan tárgyakat, amelyek vagy túl drágák, vagy furcsának tűnnek, esetleg egy nevesített ellenféltől szerezted a dungeon mélyén, na ezeket célszerű megtartani. Ám a küldetéshez kapcsolódó bossok egy része csak akkor "kerül bele a barlangba", ha felvetted a küldetést. Vagyis nyugodtan kalandozz cska, de a talált cuccok között a "gyanúsakat" tartsd meg.

    pl: már sokszor megtaláltam a DBsek mérgezett almáit az egyik erődben, de mivel egyetlen DBs karakterem sincs, sokra nem mentem vele. Ha nem olvastam volna a korábbi interjúkat, amelyben Pete említi a mérgezett almát, akkor nem tudtam volna mi ez. De mivel nem általános, hétköznapi cucc, midnig megtartom, és a többi ilyennel együtt a házikóm egyik ládájában pihen.

    Oblivion kapukat pedig én folyamatosan zárogatom, ha épp van kedvem hozzá, és kell esetleg újabb enchant, vagy kis pénzmag a lootból. Igaz, a főküldetéssel még így közel 2 hónap után sem járok sehol ;] Legtovább odáig jutottam, hogy Martint elkísértem egy hosszú lovas út után a Blade bázisra. Egyszer majd folytatom, de mindig találok más elfoglaltságot a világban, mint az invázió leverése... Úgyhogy én zárogatom befele őket, bajom nem származott belőle, de ez nem mérvadó.
  • CS@
    #22842
    Szerintem nem lesz belőle problémád legalábbis én még nem halottam róla, úgyhogy szerintem nyugodtan csinálj, amit csak akarsz, ha küldetéshez tartozó tárgyat találsz akkor azt úgysem tudod se lerakni se eladni. Úgy már jártam, hogy kiirtottam egy dungeont, ahova később visszaküldtek, hogy öljek meg mindenkit, és amikor odaértem rögtön közölte, hogy a küldetés készen van.
  • bigapó
    #22841
    amire írom ezt, az alatti kérdésekben segítenél? szám szerint #22786
  • tibor16
    #22840
    rájöttem, - nem rárakom a szöveget, hanem csinál 1 pergament, amit mellé lehet dobni - kár, hogy nem én választom meg a szöveget, meg hogy a térkép nem mutatja a pontot (asszem)
  • tibor16
    #22839
    van ez a jelzőfényes mod a Guiding_Beacons_V2.3 - - nem jövök rá, hogy kell a jelzőfényhez a szöveget hozzárendelni. Eldobom a jelzőt és utánna az irkával ráteszem a szöveget? de hogyan? - használja ezt vki? - mert nem lenne ostobaság, pláne, ha nem csak ezek a megadott szövegek lennének. Ha vki esetleg tudja, árulja már el... - előre is köszi
  • TrIp
    #22838
    ugyanez a problem, csak nekem xbox joy van a gépre kötve... szal megoldást aki tud, az ne tartsa vissza! :D
  • Pretorian
    #22837
    Nem tudjátok miért nem hajlandó a játék együttműködni a jóféle Logitech-es Dual Action gamepadommal? Irányba tudok mozogni, de a kamerafogatást valamiért sehogy sem tudom megoldani. Köszi.
  • Lysandus
    #22836
    Az már a 18 éven felüli változata a "Real Oblivion" modnak. :-)))
  • koschwarz
    #22835
    ha a speechcraftom még magasabb lesz, akkor majd többet is tudok rotálni a tárcsán?
  • Sipocz
    #22834
    Hehe! kár hogy nincs a bribe-hoz szöveg, lehetne kérdezni: No mennyiért vagy kapható kislotyó?:)))
  • Lysandus
    #22833
    Próbáld mgvesztegetni. Röhej, de ez még egy főrendnél is bejön! :-)))
  • Sipocz
    #22832
    Nekem nem is a lóvé hiányzik, hanem az orgazdaságból szerzett szint. Sajnos a legtutibb lopkodás a könyvesboltokban mehetne, de pl. az IC-béli redguard fószer 100-as haver vagy a gyik Cheydinhall-ban jópofa, az ork koma épp Leyawiinban rendes tag. No most ezektől lopjak? á dehogy!!
    Van valami nyüzsi egyébként Leyawiin tájékán, amiből vajmi keveset értek: a népek feszt leszólják a grófné nagysegges asszont és közútálatnak is örvend, ugyanakkor feszt látom hogy bolyong az utakon a herczig fehér lován egy-egy watch kísérete mellett. Asszem koronás megszólító mutatója is van és még eleddig nem sikerült ebből egy questet sem kicsikarnom. Csak annyit szóljatok róla, hogy lesz még ebből vmi küldi vagy hagyjam a spinét csucsukálni.
  • PiszkosFred
    #22831
    A hajhoz nem tartozik fül, az a faj "specifikációja" ;] De mivel elsődlegesen egy új fajnak indult a mod (mystic elf), ezért a van a képek nagy részében elf fül is. De vannak már screenek, amelyek más fajokat is mutatnak, elf fülecske nélkül.
  • CS@
    #22829
    Az első karakterem nekem sem nyúlt soha semmihez, ami lopottnak számítana és nekem 600valamennyit írt. Aztán nekiálltam tesztelni és akkor tűnt fel, hogy ha bemegyek egy dungeonba és az ott lerakott piros kézzel nem jelzett poharakat, vázakatSTB elrakom azt is beleszámolja.
  • sajoati
    #22828
    nekem egyszer ilyenért bevarrt egy 1000 gp-s bounty-t... de mivel eleddig a fame, infamy nem tűnt túl jelentős aspektusnak -- leszámítva, hogy odaköszönnek néha, meg jön fanboy1, hogy követne --, szóval nem hiszem, hogy más történetszál lesz, ha belevetem magam a sötét oldal dolgaiba is.

    amúgy most örülök, mert vettem házat Brumában, és jól halad a berendezése.. :) polcokra vajon lehet pakolni cuccokat?
  • Sipocz
    #22827
    No meg rájöttem a grófúr perverziójára is->a lakosztályából lépcső le a dungi szintre, ott rejtekajtós szekció, innen rejtett terem, no de miféle (!!!), kínzókamra gyertyafényes, külön trónus a kinzóasztal (szakszerüen véres fogók és kalapácsok, láncok-bilincsek a kimeresztéshez, szóval tüchtig kis cajg) mellett közvetlen, de annyira hogy ha fröcsög a vér akkor ázik ám a grófúr is. Fennt a tróntermében meg előadja magát a faxfej a lovagi erényekről, a kacsim is tagja a white stallation rendnek, de most már inkábbb csak szégyenkezik e miatt:(((!
  • tibor16
    #22826
    ezt észre sem vettem..
  • Sir Quno Jedi
    #22825
    Ja én sosem lopkodtam, erre kínosan vigyázok, mégis 824 lopott tárggyal "büszkélkedhetek" a karlapom szerint ?!!
  • CS@
    #22824
    Ha már így szóba került ez a lopkodás, akkor én megjegyezném, hogy bár apróság, de nekem nem nagyon tetszik az, ahogy ezt a karakterlapon nyilvántartja.
    Szerintem hülyeség, hogy beleszámol olyan dolgokat is, ami a felvételnél nem mutat piros kezet és utána az inventoryban sem mutatja lopottnak.
    Vagy számolja bele de akkor azt lássam, úgy mint a ténylegesen ellopott dolgoknál.