41716
  • lightjack
    #39916
    hali! régen Oblivionoztam, de egyszer sem jutottam el igazán a végéig. gondolkozom, hogy elkezdem újra és arra gondoltam hogy vmi Dark Elf/tolvaj íjász/vámpír karaktert hoznék össze, aki valamennyire ért a tőrökhöz is, nem csak az íjászathoz. a láthatatlanság is jól jönne. az lenne a kérdésem, hogy milyen karakterképességeket dobnátok össze egy ilyen karakterhez? paraszti ésszel a főbb képességeket tenném be, azokat amiket használni fogok főképp, de olvastam hogy vmi csavar van a karaktergenerálásban, szintenként a pontok függnek vmitől és ha nem jól fejlesztjük a karakterünket, akkor 14-15ös szinten igen csak elnehezül a játék! na ezt szeretném elkerülni. szal a szakértők dobjanak meg pár tippel! köszönöm:)
  • tibor16
    #39915
    sziasztok,
    "a Knights of Nine" küldetésnél, - a zarándoklatnál, nem kellene kiírni a naplóba, ha meglátogatok egy-egy szentélyt? - mert olyan, mintha nem történne semmi... Kiírja, hogy imádkozzak a templomban a szentélyénél és kész. Pedig ez a küldetés - ha csak nem hagytam ki valamit. Gondolom, hogy az imádkozás ott, az úti szentélynél, hogy "aktiválom" a kutat? - vagy valami mást kellene tenni? - mert akkor nem vágom...
    -vélemény?
  • Laza
    #39914
    Nem kell ahhoz kimenni :) legalábbis nekem. Van bent egy kőasztal szerűség, amiről fel tudok ugrani az egyik oszlop peremére (mondjuk azt hiszem a csizmám ad egy rakás 'pihekönnyedség'-et, így elég jól tudok ugrálni). Próbáltam is íjazni, de nem meg sem mozdult az életereje.

    Bár nem vagyok túl nagy sebző, mert a karaktert olyan módszerrel indítottam, hogy direkt a jó tulajdonságokat hagytam ki a majorok közül, hogy ezzel is húzni tudjam az 5x-ös szorzót ... ami már a 3. szinttől nem nagyon jött be, mert mégis használok onnan is dolgokat.
  • koschwarz
    #39913
    emiatt az ostoba "nyelvnáci" hozzáállás miatt maradsz le az egyik legjobb szerepjátékról, amit valaha is csináltak.

    többet nem fűzök hozzá a témához.
  • cSuwwi
    #39912
    te is le tudod verni Umbrát. én is kb. 6-os lehettem amikor megtaláltam véletlenül. van a közelben egy híd, mellette egy szikla, amire felugrasz hátul, ő meg előtte kolbászol. fentről nyíllal/varázslattal leszeded (~10 perc)
    bár tényleg "olcsóbb" ha az őrökre bízod
  • Laza
    #39911
    Már 3.x kezdtem újra a játékot az évek során ... persze még egyszer sem vittem végig, de minden alkalommal min 60 órát nyomtam bele :)

    Most is ahogy játszottam hétvégén (ezt még kb egy éve kezdtem, mostanában nyomtam), néztem hogy már 30 óránál tartok, kéne egy kicsit main küldizni is ... ekkor vettem észre, hogy még csak Kvatchba kellene mennem :)

    Egyébként most először mentem el Umbra-hoz a lélekgyüjtő kardért (most 6-os szinten, az előzőekben valahogy mindig kihagytam olyan kemény volt), de brutál kemény volt a csajszi ... nem is tudtam leverni magam, be kellett kiteolnom a Birodalmi városba, ahol vagy 10-en estek neki ... így is eltartott vagy 5-10 percig a harc, de csak egy őr esett el :) Én meg szépen kizsebeltem utána mindkettőt :)
  • Laza
    #39910
    Nálam van 24db, még egyet sem használtam :)
  • steweee
    #39909
    feltöltött soul gemet használj rajta, a fegyver bűvölésétől függően kell nagyot vagy kisebbet, goglival rákeresel és van róla táblázat.

    vagy varla stone, de az mindent feltölt ami nálad van maxra, de azt nehezen találni...
  • REPS0L
    #39908
    hálóó :)
    ha elfogy az egyik fegyveren a charge, mi tévő legyek? :o
    hogyan tudom újratölteni? köszönöm előre is :)
  • mooo
    #39907
    Több féle van,anno volt is fenn egy,gondoltam valaki személyes tapasztalat alapján ajánl egy jófélét.
  • Laza
    #39906
    Előbb kapsz választ, ha beírod a gogléba ...
    Ha Én beírom, akkor az Oblivion XP lesz az első találat.
  • mooo
    #39905
    Sziasztok!
    Tudnátok ajánlani egy olyan modot,ahol xp szerzéssel lehet fejlődni?
  • Benevolens
    #39904
    miért, haragszol a németekre?
  • bgabor
    #39903
    Meg hogy németül van.
  • steweee
    #39902
    :)
  • cSuwwi
    #39901
    1.2-es peccset tedd fel, ha lemaradt volna (amennyiben nem a gotyal tolod)
  • PiszkosFred
    #39900
    Meg fogsz lepodni a valaszon... NEM :)
  • ricsa008
    #39899
    amikor kijövök a csatornából lila a talaj ez normális?
  • Benevolens
    #39898
    12-es az. Az egyetlen hibája, hogy kevés neki az Oblivion motorja
  • cSuwwi
    #39897
    Alap telepítéssel 9-es, de mivel orrba-szájba moddolható, és több ezer mod van hozzá, pár "alap" moddal 12-es :)
    A Nehrim meg magában 10-es, ha nem németül karattyolnának benne, hanem angolul akkor az is 12-es lenne
  • SaGa
    #39896
    12-es. Annak, aki RPG-zni akar. Aki akciózni, annak 7-8-as...
  • ricsa008
    #39895
    egy 10 es skálán ez mennyire jó játék? mert megmondom őszintén már sokx felraktam de egy óra mulva levettem mer unalmas lett beindulnak a dolgok egy idő után vagy végig lapos lesz?
  • atapka
    #39894
    Nekem csak az amerikai patch müködött a többinél hibát írt!
  • gyonax
    #39893
    Ha jól tudom, más régió patcheit nem is lehet telepíteni.
  • atapka
    #39892
    A problémám megoldódott a videókártya driver frissitésével. Köszönöm mindenkinek az ötleteket!
  • koschwarz
    #39891
    ja, meg hát most nézem: a win7. nem ismerem, de hát azzal régebbi játékoknál lehet problémákra számítani. nem tudom, hogy az a xp-módja hogy működik (amit eleve pofátlanság csak egy sokkal drágább verzióba beletenni, köcsög ms.)
  • koschwarz
    #39890
    az is lehet hogy a verziódhoz nem jó az usa patch. ezek szerint letöltötted. lehet hogy eu patch kell hozzá. nem mindegy.

    és a kodek pack-okat mindenképpen távolítsd el. egyébként sem kellenek, ha van egy jó lejátszód, mint pl. vlc medai player.
  • atapka
    #39889
    Köszönöm!
    Megpróbálom.
    Amugy már minden fórumon próbáltam de ott meg még ugysem írtak vissza.
  • Morlan
    #39888
    Cseréld le a OS-t...
  • PiszkosFred
    #39887
    Legujabb vkartya driver, legujabb directx es a leheto legkevesebb extra codec, mert nem szereti a jatek az ilyen "klite, allinone, stb" codeceket.
  • SaGa Jr
    #39886
    Próbáltál esetleg választ találni a problémáidra a hivatalos oldal fórumán? Mert szerintm ott előbb találnál mint ha itt várod azt, hogy más megoldja a problémádat.
  • atapka
    #39885
    Segítsetek! már nagyon unalmas így.
    500-szor feljövök egy nap az oldalra de nem írtok vissza!
  • atapka
    #39884
    Üdv!
    Nekem hasonló problémám van az egyik felhasználóval.
    5-10 perc után lefagy a játék és nem lehet kilépni se semmi.
    1.2 es amerikai patchem van. De akkor miért csinálja ezt?
    Operációs rendszer: win 7
  • Quantumleap
    #39883
    Én nem lemezről játszom, hanem letöltöttem egy torrentoldalról.
    Amúgy azóta megvan, a Daemontools-on keresztül kellett megnyitnom.
  • koschwarz
    #39882
    tegyél fel egy krekket. praktikusabb is, nem koptatod a lemezt. nincs rajta semmilyen védelem.
  • Quantumleap
    #39881
    Újabb gondom van. Tegnap ment a játék. Ma nem megy, kiírja, hogy helyezzem be az eredeti Oblivion lemezt. Próbáltam azt, hogy rendzsergazdaként futtatom, de semmi. Ötletek?
  • Quantumleap
    #39880
    Mostanra már tényleg meglett, de az is úgy, hogy itt visszakerestem a hsz.-ek között.De kösz!
  • Kly
    #39879
    Ez is megvan.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ha mégse lenne meg, akkor shift+click a tárgyra az inventoryban.
  • Quantumleap
    #39878
    Ez is megvan.

    Amire viszont nem tudok rájönni? Hogy lehet tárgyakat eldobni?
  • Quantumleap
    #39877
    Semmi. Megvan.

    Amit kérdeznék, hogy a játékban csak ez az egyfajta nézet van?