41716
  • SaGa Jr
    #23506
    Láss is, ne csak nézz. A kaputól jobbra, a váron kívül, van egy elfordítható kar, ami egy kőtömbből emelkedik ki. Ez egy T alakú forgatható kar. Erre rátenyerelsz és nyitva is az ajtó.
  • Sanyix
    #23505
    Van egy küldetés, hogy bravilban valami A-val kezdődő nevű egyént kell megkeresni, aki egy ideje eltűnt. Egy orkhoz kell mennni, aki azt mondja hogy szerezzek meg neki egy baltát/fejszét, ami egy erődromban van egy szigeten braviltól keletre. Mondja, hogy menjek le a csónakhoz, az elvisz oda. Na most ott vagyok, 8 szor körbejártam, és csak egy kapu van, arra meg azt írja, hogy máshonnan lehet kinyitni. Körbe is úszkáltam a környező zátonyokat, de semmi használhatót nem találtam. Hogy kell bejutni a romba? oblivion hq-n sincs erről a küldetésről szó.
  • tibor16
    #23504
    Vettem 1 fekete lovat, Poweroltam (ez eltartott 1 ideig amíg rájöttem) és Brumában körbementem - yoól néztünk ki. Nem támadott meg senki, úgyhogy használni fogom. Az meg nagyon yoó hogy a bolt elé lehet idéztetni (ezexerint) felpakolva is meg hogy nem lábatlankodik amíg nem kell. Szóval hurrá ... - köszi a segítséget :) Gondolom, hogy ha megtámadja pl a barnamaci ezzel a modal nem lehet utasítani pl hogy maradjon távol vagy vigyázzon magára....? legalábbis semmit nem találtam ami erre utalna.
  • Sir Quno Jedi
    #23503
    NÉNIHEZ!
  • Sipocz
    #23502
    Végy anvili vagy cheydinhalli pacit azok jó sokat tudnak cepelni!! Persze a gyűrű jö mindegyikhez amelyeket "mark"-oltal a powerrel, nekem az előző karival csupán az volt a baj hogy a kolostori ló mindig hazament és nem hatott rá a távolság miatt a gyűrű hívó szava.
  • tibor16
    #23501
    köszi, akkor már értem - muszáj leszek egy másik lovat venni. Ha megvan a gyűrű az yoó lesz a korábban kapotthoz is?
  • Sipocz
    #23500
    Hát igaz ami... a Beth. nem sokat bajlódott a plezsörrel:)! Mindig csak légy résen, akárki megtámadhat, meg hű meg júj. Szóval az út mentén pl. lehetne egy marauder kisjány aki nem dáj-dáj-t kiabálna hanem incselkedhetne hogy azszondja: Ha elkapsz hát meb...hatsz és ha elkaplak megb...lak!:))) szóval nem a HP lenne a legfontosabb hanem a fatique:)))!
  • ChevyG work
    #23499
    [nem hammos sájlit akart]
  • ChevyG work
    #23498


    na asszem most már télleg megfogom a kis kezed és megyünk szépen a doktorbácsihoz
  • stern
    #23497
    Igazad van, bocsi... Csak az a baj, hogy Arianával össz 3 dolgot lehet megbeszélni, és ez egy idő után unalmas lesz... És már nem kötődöm hozzá, mint az elején...Ha jobban ki lenne dolgozva, mint a baldurs gate 2-ben, akkor más lenne... Ott a kapcsolatoknak külön sztorija volt.
  • Sir Quno Jedi
    #23496
    Én mondjuk virágszedő nimfákat idéznék és az ellenség szájtátva taglózódna le a gyönyörűségtől... :DDD
  • Sipocz
    #23495
    Kár hogy nincs summon animal sorozat, sokkal aranyosabb lenne ha megidézhetnék egy mackót vagy egy vadkant (bár ez még messze lenne a Micimackós+Malackás rózsszinü álmodozástól) mint mondjuk egy zombi vagy csonti.
  • Sir Quno Jedi
    #23494
    A summonok szörnyek/élőholtak/szellemek/démonok, úgyhogy nem kár értük, bele a sűrűjébe. No persze ha teszemazt unikornisokat lehetne idézni, az más, rájuk vigyázni kell!
  • Sipocz
    #23493
    Korrekt, a tiszteletem a Tied! (a testőr hasonlat inkább a dumas-i 3 testőrös felelőségvállalásról szólt, sőt én úgy vagyok a kisérőimmel a szerepjátékokban hogy inkább én védem őket, pl. ha van familiárisom elbocsájtom ha nagyon megsebesül vagy ha van animal companion akkor visszahívom a sűrűjéből, talán a summon a kivétel, de az az én olvasatomban nem társ csak ideiglenes segítő!)
  • Sipocz
    #23492
    A callsteed gyűrűjét és két kispowerját a vásárolt lovaddal együtt kapod meg, a nyeregtáska az egy másik mod a kettő nem helyetesíti vagy tartalmazza egymást.
  • tibor16
    #23491
    sziasztok - leszedtem a Callsteed 3.0 modot, - oszt nem jelenik meg nekem a gyűrű meg a 2 spell sem. Ezeknek automatikusan betöltéskor az inventoryba kellene kerülni - nem? Most nekem az apátság lova van, az nem yóóó? - ehhez kéne vennem 1 másikat? vagy mi? Ez a mod önmaga adja a lótáskát is vagy ahhoz meg köll az Saddle Bags mod? - elöre is köszi a válaszokat
  • Sir Quno Jedi
    #23490
    Ariana társ, nem málhásló, vagy testőr. Úgy vannak a karimmal, mint Xena és Gabby...
  • Sipocz
    #23489
    Naná! más dolog egy picsi-pacsi kis futkározás és megint más málhásnak tartani a kisérőt (mondjuk az én maradi és normálatlan nézetim szerint is a kisérő a társam aki akkor ott velem van,volt,lesz ((a nemkívánt törlendő)), olyan ez mint a 3 testőr:))!
  • Sir Quno Jedi
    #23488
    Én adtam rá feather cumókat, nem rakok rá terhelést szinte egyáltalán, van rajta ugye athletics gyűrű is, szal. azzal gyorsabban üget mint egy sima ló! :D Így mindég utolér a drága, ha néha túlgyorsulom a fényhatárt, akkor is....
  • Sipocz
    #23487
    A nők sorsa:((!
  • stern
    #23486
    Én Arianat használom málhásnak, ő alapből mindenhova elkísér és túlterhelhető...
  • CS@
    #23485
    Ja mert amikor kipróbáltam akkor az volt az első, hogy megnézzem be tudom e vinni a városba, ami sikerült is. Lehet, hogy az NPCk közül ezt nem sokan látták, mert senkit sem érdekelt. Aztán jött a Bravilos beszorulás és akkor úgy döntöttem, hogy erre nincs szükségem, szóval nem lebeszéltél, csak megerősítettél abban, hogy jól döntöttem :)
  • Sipocz
    #23484
    Nem lebeszélés, 'sten ments!, jó mod az csak elhangzott, hogy akár a város közepére is meg lehet idézni a pacit és elgondoltam hogy mekkore hepaj lenne abból ha mondjuk 5 NPC ütné a lovat további 5 meg a lovat ütő NPC-t ütné (Kwatch visszavétele ehhez képes sikamika lenne:)).
  • CS@
    #23483
    Ezt nem is tudtam, mert nem használom a CallSteed –et csak egyszer kipróbáltam.
    De ez hasznos infó volt THX! Azt hiszem ezek után sem fogom használni.
  • Sipocz
    #23482
    Az én ló-használatom nagyon egysíku: túlnyomóan gyaloglás, aztán amikor végeztem egy-egy helyszinen a kányákkal akkor odafüttyentem a pacit, telepakolom a nyeregtáskát (az előző karimnál volt olyan hogy két málhást is használtam, sajnos a kolostor lova ahogy megjött már indult is visszafelé Choroll irányába, de más baja nem volt:)) és a legközelebbi városnál ez ismétlődik kilomolás jelleggel. Hátasként van egyáltalán értelme (,mounted harc nincs, kisérőként állandóan megeszik), fast travelt nem használok ezt gyorsítaná?
  • ati2002
    #23481
    Nekem nem zavaró, sőt. Az eredeti túl nagy nekem, pedig 1024-ben játszom.
  • grebber
    #23480
    Nekem is mostmár kéne csinálni a mágusok küldetéseit hogy tudjak enchantolni mert lóvamon 700-as tömegbe cuccok és mire azokat behordom a városba :(
  • PiszkosFred
    #23479
    Igen, a DB során szerezhető/kapható. Habár sosem értettem a lényegét e modnak ;]

    Pacimon ott a táska, tele finomabbnál finomabb lootokkal. És benne egy váltás light leather, tele feather enchanttal, nomeg 2db gyuru + amulet. Felveszem, zsebrevagom a cuccokat, majd irany a varos. Ha keszvagyok, vissza az istallohoz, atoltozok a hetkoznapi viseletbe, a "cipelos set" vissza a lotaskaba es kesz. Eddig elvoltam igy.
  • Sipocz
    #23478
    Ez a halhatatlan ló a DB lova vagy vmi mod?
  • grebber
    #23477
    Engem nemzavar ha embereke zuzzák egymást esetleg a lóvam ugyanis halhatatlan.
    Sőt nekem csak jó ha lezuzzák egymást az emberek mert elszedem legalább a cuccaikat :D
  • tibor16
    #23476
    neked nem kicsi ez a HUD? - én is felraktam, de bár yóol néz ki, annyira pici a cucc benne - főleg az iránytű - hogy visszatértem az eredetihez
  • Sipocz
    #23475
    Hi!
    Azért vigyázzatok a callsteed moddal kapcsolatban! A ló házhozhívása olykor "bugot" eredményez, ugyanis innen kezdve az NPC-k egy részének a ló "idézett lény" lesz és meg fogják támadni. Hogy érdekesebb legyen az NPC-k egy másik része számára ez nem jelent ügyet, viszont ők meg a ló védelmében leagyalják az ingerült népeket. Saját praxisomban már több lovász hunyt el a callsteed mod miatt: a városba való belépés előtt ugyanis oda szoktam hívni a lovat és átnézem a nyeregtáskát van-é benne érdekes cucc, a ló "megjelenik" a közelben ténfergő NPC becsavarodik és megtámadja a lovat, a közelben lévő watch pedig velem együtt letámadja a lovat inzultálót, az erőviszonyok egyértelmüek a lovásznak pedig béke poraira.
    No most ezen felül meg mi történt: Anvilból plattyogok kifelé az É-i kapun és amikor a progi befejezi a helyszin töltögetését, hát a watch helyén egy ogre vigyorog szemben (úgy megíjedtem, hogy csak na!:)), kitörve a révületből leagyaltam az ogrét (szo-szo fárdadságos egy menet volt) és körülnézve elszörnyülködtem az ogre pusztításán, levert 3 lovat a közeli karámban (2 fehér anvili+1 vendég fekete), megölte a lovászt meg a posztot a kapu előtt.
  • Szeszmester
    #23474
    Hi!
    Szerintem próbáld egy másik fórumon!
    www.xbox365.hu
  • grebber
    #23473
    Ez nagyon jó akkor nem kell a városból ki be járkáli hogy leszedjem ról a cuccokat!!
  • CS@
    #23472
    Tulképp bemehet, ha akarod(Anvilba bejött amikor kértem).
    A működési elve alapján elvileg bárhova bemehet, még a kereskedőkhöz is.
    Kapsz két spellt, ha az egyiket rávarázsolod a lovadra, akkor megkérdi, hogy az a paci az 1es, 2es vagy 3as legyen. Ha ezután a másik spellt bárhol elsütöd, akkor megkérdezi, hogy melyik számú pacit szeretnéd. Ezt kiválasztva „odateleportálódik” melléd a kiválasztott jószág, függetlenül attól, hogy éppen hol is tartózkodsz. Azért nem árt vigyázni vele, mert kipróbáltam Bravilban és „beteleportáltálódott” két ház közé, ahova beszorult és ebbe bele is pusztult.
  • tibor16
    #23471
    köszi a segítséget - utánna fogok nézni. Bár minden hogyan kockázatosnak tűnik ha pl 1 kapu körűl őgyeleg a lovam.
  • grebber
    #23470
    Bemegy a ló a városba a CallSteedes modal??
  • CS@
    #23469
    A „lótáskára” a legelterjedtebb mod a „Saddle Bags”, ez alapból nem tartalmaz semmi egyebet.
    A másik eléggé elterjedt lovas MOD a CallSteed, ez alkalmas arra, hogy kiválasztatsz egy(Max.3at) lovat és azt bármikor bárhova hívhatod, akár városba vagy dungeonba is. Valamint kapsz egy gyűrűt amit felhozva a ló követ téged.
    Ha a lovat védeni akarod, akkor a legfontosabb a hivatalos lópáncél MOD ami a duplájára emeli minden lónak a HP –ját.
    Létezik még valami HorseCommand nevezetű MOD(szerintem erre gondolsz), de erről nem sokat tudok, csak annyit, hogy különböző parancsokat adhatsz a lónak, kövessen, ne kövessen, bizonyos távolságból kövessen.

    Léteznek különböző MODok, amelyek a felsoroltakból többet is tartalmaznak, de ezek általában a fenti MODok egyszerűen „összefésülve”.
  • tibor16
    #23468
    van 1 mod ami a lótáskát adja, ahová pakolni lehet - most azzal a modal lehet utasítani a lovat, hogy vigyázzon magára? - meg talán azt is , hogy kövessen? - Skingrádnál vagyok, ahol biztos lesz maci is, nem sztném újra elveszteni a lovam. Szóval melyik mod az és hogy kell utasítani a lovat? - köszi előre is a segítséget...
  • rezes
    #23467
    A natural enviroment 2.0-t nem tudom leszedni a Thesourcenet-rol.A fileplanetre meg nem szeretnek regelni.valaki tud esetleg uj linket ahonnan le lehet szedni?