41716
  • Hoz_Hun
    #25914
    Ja ajánlom még a Ren BeautyPack v1.1.
    Nagyon szép karaktert rakhatsz össze vele. Gyönyörű hajkollekció és rengeteg sok szem minta van benne.

    Az én orvgyilkos karakterem ITT van. Én használtam Ren féle hajat és szemet is.
  • koschwarz
    #25913
  • Hoz_Hun
    #25912
    Na meg még valami. Ez nem tudom zavar-e valakit, de engem borzasztóan idegesít ez a bug.
    Az Arénában ha a Grey Prince-szel (Grand Champion) összehaverkodok, akkor a végső küzdelemben a program gyilkosságnak könyveli el a dolgot. Milyen má’ az! Arénában "becsületes" küzdelemben nyomom le szóval nem értem (ha meg nem csinálom meg akkor 1. egy jó kis Quest kiesik, 2. nem kapom meg azt az über táp 3x blokk és 3x blade skilt). Ez mondjuk az orvgyilkos karakteremet nem zavarta, de történetesen van egy talpig becsületes, full jó Lovag karakterem is. Hát a nagy meccs után, nem meg látogatott az a csuhás. Mindenképpen be akart szervezni a Drak B.-be és váltig állított, hogy én mekkora egy mocskos gyilkos vagyok. ÉN?!? Ha nem lett volna fő NPC ott helyben felnégyelem. Azóta is cipelem retek kis tőrét, hogy ott rohadna meg.
    Ezzel nem lehet kezdeni valami?
  • Hoz_Hun
    #25911
    Azt tudja valaki, hogy a nevesített NPC-k holtan meddig hevernek az utcán?

    Csak azért kérdem, mert pl. Skingradban van ez pszicho fazon (asszem Glarthir), akit én elküldtem a halál fa**ára. Aztán a minap megyek az utcán és látom, hogy rohan a fazon sipítozva kardot lengetve mögötte vagy négy őr. Pár méterre tőlem utolérték és keresztül döfték. Mint később megtudtam, kinyírt valami csajt. Nem volt százas és senki sem segíttet a szegény bolondnak (hmmm…). Na mindegy, a lényeg, hogy már egy ideje ott hever kiterülve a Two Sister Lodge lépcsőjén, a városi önkormányzat meg cseszik eltemetni.
    Na meg annak a négy vámpírvadásznak a testét, akiket én öltem meg, mert haverja vagyok a helybéli grófnak és bökte csőrét ez négy idegen. Kettőt a városban őrjáratuk alatt hátba lőttem, egynek alvás közben a fogadóban elvágtam a torkát, egyedül a negyedikkel gyűlt meg a bajom. A fogadóban találtam meg épp ez emeletre igyekezett. Jó alkalom volt úgyhogy hátba szúrtam. De nem halt meg az istenbarma, akkor nagy ember volt! Kardot rántott és random hátrakaszabolt, persze nem talált el, de az őrség így is megtudta a dolgot. Még szerencse, hogy a kocsmáros a spanom volt és segített leteríteni, de aztán kereket kellet oldanom. A Tolvaj Céhnél végül némi zsetonért elsimították a dolgot.
    Na ez a négy is még a városban van (holtan).
    Ezek már ott maradnak, vagy egy idő után eltüntetik őket? Tudja valaki?
  • Hoz_Hun
    #25910
    Jaja sose bánd. Hamar fejlődsz az új karaktereddel. Nem fogod megbánni.
  • koschwarz
    #25909


    végülis arra jó volt az eddigi karakter, hogy megismerjem a szisztémát
  • haxoror
    #25908
    Amíg te csak max 10 HP-t tudsz 100-as endurance mellett szerezni szintenként addig pl a goblin warlord 13+HP-t kap fixen szal egyre erősebb lesz, képtelenség a tempót tartani :/

    Másrészről szerintem igenis megvan az alapjátékban a "halhatatlanság" érzete, alacsonyabb szinteken rendszeresen menekülnöm kellett, de most hogy az ac-m 85, agility és marksman 100-on van és találtam resist cuccokat már akármit ki tudok nyírni akár közelharcban is pedig én szintenként csak 3 (három) HP-t kaptam és 30-as szinten is kb csak 150 hp-m van.

    A játék sajnos elég bénán kezeli a páncélokat pl steel páncél még kimaxolt heavy armorral is alig véd valamit, jobb lett volna ha a páncélok MIND megadják 100-as szkill mellett a maximum védelmet és csak strapabíróságban különböznek, tehát steelben IS kibírok pár csapást amig tönkre nem megy de daedricben viszont sokkal többet bírok mert strapabíróbb.
    Így viszont 20-as szintig szopás és ahogy a daedric-glass divatba jön rögtön egyből halhatatlanság...

    A mostani karakterem 30-as és csak a thief és dark brotherhood questeket csináltam vele (még az amulettet sem adtam le) a következő battlemage lesz de azt asszem már én is az OOO-val fogom indítani :)
  • Hoz_Hun
    #25907
    Tiszta szívből ajánlom az OOO-t.
    Egyébként van lehetőség átimportálni a mentett állásodat az új OOO1.3-ba (én is ezt csináltam), de ha tudod, hogy sokmindent másként csinálnál a 11-ik szint nem olyan magas szerintem érdemes új karaktert kezdeni. Anno én is így voltam vele, egy 22. szintű harcost kukáztam, mert elrontottam. Ha nincs fenn az OOO fokozottan oda kell figyelni a fejlődésre, mert az ellenfél "túl fejlődik". Az eredeti (modolatlan) játékban nem csak hogy veled fejlődnek az ellenfelek, hanem ők fixen kapnak szorzókat, amiket te nem biztos hogy elérsz. Asszem minden szintlépéskor a kiosztott értékeknél minimum +3 kell állnia különben magas szinten ellehetetlenedik a játék (nem hogy nem vered le könnyen a goblinokat, de le se tudod verni egyáltalán).
    11. szinten még elhiszem, hogy nem zavar, hogy együtt fejlődnek veled, addig az OOO-ban is fejlődni fognak .
    Az viszont mocskos egy érzés, hogy épp leterítetted az Arénában a Grand Championt, mindenki éljenez az utcán előre köszönnek, aztán kilépsz a vadonba és az első utonálló öblösen röhögve agyoncsap, mert nem fizettél neki 100 goldot. Na ilyen nincs az OOO-ban.
  • zsilike
    #25906
    modokrol nem sokat tudok,de patch 1.03at mindenképp tedd fel,ez után csak bizonyos szintig fejlődnek az ellenfelek veled,persze nem mind.a főszálat hagyd utoljára,sokkal izgibb lesz magas szinten,és nem tul jo ha az elején bezárod a kapukat. kezdj uj karit,ha kicsit is nem értettél vmt.
  • koschwarz
    #25905
    na szóval, én először jáccok szerepjátékkal. most hogy már egy ideje tolom, nagyon bejön ez az oblivion, viszont tudom, hogy egy új karaterrel már teljesen máshogy csinálnék mindent. amikor ugye az elején a bortönből kifelé rákérdez egy csomó dologra, akkor asse tuttam szinte, hogy mit válaszolok, nem tudtam, hogy mi lesz a következménye.

    nem rossz a mostani karakterem, de ha tudtam volna egy csomó dolgot, még jobb is lehetne.

    11-es szintig jutottam el, a sztoriban meg még az uralkodó utódával sem találkoztam, csak azzal a szerzetessel.

    szóval azt mondjátok, hogy érdemes ezt a modot feltenni, és egy új karakterrel nekivágni? őszintén szólva engem nem zavar annyira az, hogy az ellenfelek is velem együtt fejlődnek (végülis el tudom képzelni, hogy egy bandita vagy egy goblin is hozzájusson varázsfegyverhez), de valahogy mégis hiányzik az a felemelő érzés, hogy bár egy goblin leverése 2-es szinten nehéz, viszont 10-es szinten mégiscsak legyen már annyi erőm, hogy odamegyek és lefejelem, amire megfekszik , ne kelljen már percekig blokkolnom/elugranom, majd visszavágnom.

    szóval a lényeg, hogy egy goblin az csak egy goblin, mégha véletlenül varázsfegyvere is van, nem igaz?
  • GrimReaper78
    #25904
    Oké, köszi a választ!
  • zsilike
    #25903
    ez igy van!
  • Hoz_Hun
    #25902
    Szerintem az OOO1.3 nagyon jó. A nélkül már nem is játszanék vele.
    Engem szörnyen lehangolt, hogy magas szinten glass armorban szaladgáltak a banditák és utolsó pudvás goblin is lecsapott egyszál pöcsben, hiába voltam Grand Champion.
    Az OOO reálisabbá teszi a játékot, tehát egy ideig együtt fejlődnek veled a karakterek és ki-ki megáll a neki való szinten (illetve eredendően jóval magsabb szinten van azaz nem tudod megölni alacsony szinten), ergó bandita nem megy továb 15-18 szintnél és nem lesz varázscuccai, drága holmija. Viszont akinek erősnek kell lennie pl ancient vampír az tényleg erős. Úgy felrug, hogy éhenhalsz mire leesel.
    Azon kívül bele aplikáltak alapból pár modot: a csapdák már TÉNYLEG csapdák, azaz meghal(hatsz) ha belelépsz. Ez számomra azért volt nagyon fontos újítás, mert az OOO óta tényleg odafigyelek a csapdákra mert huszonxedik szinten is meghalhatok tőle. A ládák egy részére is került csapda. A környezet egymáshoz és hozzád való viszonya jóval reállisabb (állatok, szörnyek, banditák, stb). Megszelídíthetsz állatot aki társaddá szegődhet. Több és többféle cucc van benne. A nevesített NPC-ket jobban kidolgozták, egyedi öltözékkel. Bekerült kb 2200 új láda, amik egy része egyszeri és egyedi varázscuccot tartalmaz, azaz, ha eladod vagy elhagyod többet nem terem (annak a karakternek) a játékban, és a ládában sem respanol. Beleaplikálták (végre!!) a köpenyt a játékba (eddig külön mod volt). Nagyon hangulatos. IC-ben az őröknek címeres palástjuk van.

    stb... még sorolhatnám és oldalakat írhatánk az OOO-ról (az angol leírása is kb 30 oldalas).
  • koschwarz
    #25901
    szerintem könnyű pénzkereseti lehetőség az is, ha belépünk a fighters és a mages guildekbe, és a házaikban található cuccokat szépen lenyúljuk (legális!) és elvisszük kedvenc kereskedőnkhöz.

  • haxoror
    #25900
    Kipróbáltam ezt az új official plugint, tök jó varázskönyveket lehet találni random lootként amiből spelleket lehet tanulni :)

  • haxoror
    #25899
    Bemászol melléjük a bokorba, nem számít hogy észrevesznek a lényeg hogy közel kell lenned hogy beinduljon közöttük a párbeszéd.
  • Gnome
    #25898
    OFF:

    egyik fórumba láttam gondoltam beteszem:P

    The Main Quest of Morrowind was trying to warn us of what was really going on at Bethesda, and tell us what to do:

    * From his lair at the Red Mountain(Bethesda), Dagoth Ur(Todd Howard) planned to release the corprus disease(Oblivion) out into the population.
    * The other Dagoths (Pete Hines, etc.) all helped to spread this disease using their magic powers (marketing PR and mods).
    * The Sleepers (Oblivion fanboys), Ascended Sleepers (ESF moderators), Ash Slaves (game review sites) all helped him in his evil plan for world conquest (BEST GAME EVAR!!!) by spreading the meaningless phrases from their dreams (Radiant AI, physics, soil erosion).
  • GrimReaper78
    #25897
    Sziasztok!

    Az "Unfriendly Competition" nevű küldetésben (IC-ben), hová kell elrejtőzni, hogy Thoronir meg Agamir elkezdjenek végre szövegelni? Mert hiába bújok el, csak állnak ott, órákon keresztól. A lopakodás képzettségem mondjuk meglehetősen alacsony, de ettől függetlenül olyan helyre rejtőztem, ahol nem látnak, és a kígyószem is sötét. Vagy már eleve nem láthatnak meg, előbb el kell bújni, mint hogy megérkeznek?
    Emlékszem, hogy amikor először játszottam a TES4-gyel, akkor is sokáig szívtam ezzel a quest-tel, de már nem emlékszem, hogyan oldottam emg ezt a részt.
  • haxoror
    #25896
    Új official plugin?

    Spell Tomes

    This pack adds "Spell Tomes" to the world's random treasure. These books grant you wondrous and powerful magic spells, just by reading them!
  • haxoror
    #25895
    igen, az az oka.
  • BBalee
    #25894
    Nem meglopni kell a fickót, hanem lopni kell valakitől és neki kell eladni, ugyanis ő egy orgazda.
  • Cowek
    #25893
    Köszi!

    És hol találok orgazdát?
  • adios
    #25892
    Hali!Az Arénában már Grand Champion vagyok és már a nő adja az ellenfeleket.Na ott miért van az,hogy csak vaddisznóval,goblin skirmisherrel és farkasokkal küzdhetek.Már több héten keresztül harcoltam,de nem akar más ellenfeleket beadni.Lehet,hogy az az oka,hogy csak 3.szintű vagyok?
  • zolo
    #25891
    Köszi , ezt majd otthon kipróbálom amikor lesz rá időm, ha nem jön össze akkor megkereslek priviben.
  • CS@
    #25890
    Elméleti része(így működik a gyakorlatban is):
    A „showbirthsignmenu” console paranccsal megváltoztathatod a csillagjegyedet, ekkor megkapod az újonnan választott jegyből származó bonuszokat. A gond csak az, hogy a régi csillagjegy hatásai is megmaradnak. Tehát csak az a megoldás jöhet szóba, hogy a csillagjegyet megváltoztatod, majd megnézzük, hogy az Atro csillagjegy mely spelleket adta a karakteredhez és ezeknek az IDjét kikeressük(keresem) az editorból, majd a játékban „removespell” –el egyesével kitörölgeted ezeket.
    Ha ennél bővebben is érdekel a dolog akkor jelezd, és megbeszéljük, de az igazán jó megoldás amit haxoror is írt, egy új karakter + Mage csillagjegy.
  • haxoror
    #25889
    igen, ha megölsz egy ártatlant akkor jön a brotherhoodtól a faszi

    " a végén meg kellett ölni egy városi nőt,aki nekem nem, de másnak ártott"

    lol sztem nem igazán értetted a küldetést :)
  • zolo
    #25888
    Na ha már új karit indítok figyelek majd ezekre.
    Akkor még azt kérdezném, hogy a Dark Brotherhoodból akkor keresnek meg,ha megölök egy ártatlant?
    Én azt hittem hogy a vámpírsággal köthető össze, de mivel tesóm karakterét is megharapta egy vámpír, őt nem keresték fel.Eszembe jutott ,hogy én Skingradba csináltam egy küldetést,Paranoia volt a neve.És a végén meg kellett ölni egy városi nőt,aki nekem nem, de másnak ártott.Ezután aludtam a fogadóban és harapott meg a vámpír és jött a követük. Tehát a gyilkolással köthető össze a Dark Brotherhood?Mert nagyon megteszett a Guild és az új karival is csatlakoznék hozzájuk.
  • haxoror
    #25887
    Hála az égnek astral vaporst csak a dread zombi terjeszt és az csak magasabb szinteken jön 2-esen még nem, pár napja volt egy kellemes félórás kilopakodásom egy ayleid rom legaljából mert a rohatt pont akkor ütött meg amikor alig volt manám, a csík meg befagyott...
  • haxoror
    #25886
    Ha sorcerert akarsz akkor sztem kezdj új karaktert, az attronach helyett a mage csillagjegyet válaszd fajnak meg a bretont vagy a high elfet (inkább a bretont)
  • zolo
    #25885
    Hát még csak 2. szintű vagyok, Kvatchnál még nem jártam az Oblivion kapunál, mert kalandoztam meg a Mage Guild küldetéseit csinálom.Kb 10óra játékidő van benne eddig, a karakteremmel ez az egy bajom van hogy nem tölődik vissza a magicka, és a vámpíros meg zombis barlangokban elég nehéz úgy játszani hogy még heal potionom sincs meg varázsolni se tudok életet magamnak.
    Ha tudsz segíteni és nem túl bonyolult akkor örülnék, de ha túl macerás akkor spóroljuk meg mindkettőnknek a fáradozást és indítok új karit.
  • CS@
    #25884
    Mennyit játszottál már, vagyis hányadik szintű vagy?
    Ha nagyon nem akarsz újat kezdeni, akkor esetleg megpróbálok segíteni, hogy mit hogyan kéne cheat –elned, hogy ezt megváltoztasd, de ha nagyon nem szimpi így a karaktered én inkább az újrakezdést javaslom.
  • CS@
    #25883
    Na ezt már neked kell tudnod te érzed, hogy boldogulsz e így vagy jobban megéri újból kezdened.
  • zolo
    #25882
    ÁÁÁÁÁ,pont ezt választottam :(((((((((
    ezek szerint indíthatok új karaktert? ;(
  • CS@
    #25881
    A kőszörny az szerintem tuti, hogy az Atronach, ezt már nem lehet többé megváltoztatni(esetleg showrace cheat –el, de abban nem vagyok biztos ,hogy ez tökéletes lesz).
  • zolo
    #25880
    Na hát remélem nem azt választottam, úgy rémlik valami kőszörnyszerűség volt a csillagjegy, és azért választottam mert +50 magickát adott.A második választásnál(kaszt?)Sorcesert választottam.
    És ha az Atronachot választottam, tudok rajta valahogy változtani?Szintlépéskor vagy valahol?
    Meg hát ha betegségnek számít,vámpír vagyok.100%-osan kifejlett vámpír( :( ),aztán most szenvedek a kigyógyulással...
  • CS@
    #25879
    Ez két dolog miatt lehetséges, vagy elkaptál valami betegséget vagy azért, mert beválasztottad az Atronach csillagjegyet, aminél nem regenerálódik a magicka.
    Ha a magicka regenerálódik, akkor annak a sebességét csak a Willpower határozza meg, úgyhogy nem számít, hogy Ork vagy éppen Breton az illető, mert mindenkinél ugyanazzal a sebességgel történik.
  • CS@
    #25878
    Nincs mit írni róla, ellopod a cuccokat, aztán eladod az orgazdának.
  • adios
    #25877
    Ez azért van mert az orc vérbeli harcos kaszt,tehát alapból nagyon lassan regenerálódik a magica.Például én Breton fajjal játszom,akik jártasak a mágia fortélyaiban,tehát gyorsabban is regenerálódik.Azt javaslom szintlépéskor tegyél az olyan képességekre,mint a willpower.
  • zolo
    #25876
    Hy
    egy orc karakterrel nyomom, és sajnos nem tölti újra a magikáját, csak ha alszok.Még csak 2-es szintű vagyok, de nagyon zavaró hogy varázslónak készültem és pont a magicka amit nem tudok harc közben szerezni.Lesz lehetőségem valamelyik skill növelésével a magicka regenerálásához valós időben?
    A Dark Brotherhoodhoz csatlakoztam,kikéne nyírni a hajón a csávót, de nem tudom még most mert szívok nagyon a vámpírkúrával.Valahonnan összeszedtem az 5 követ,aszittem vége,nem leszek vámpír, erre jönna többi hozzávalóval a banya.Hát mondom kabbe...Nagyon nemajánlom a vámpírrá válást senkinek se, mert nehéz kimászni belőle...
  • herczeg
    #25875
    hát tulképpen annyiban jó hogy nem hatszáz modot kell használni hanem csak 1-t. mer nemsok olyan van benne amit hasonló formában ne láttunk volna már.